KRAJ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Szpitale tymczasowe na Mazowszu – trwa rekrutacja personelu medycznego na specjalnie dedykowanej stronie
2020-11-18 10:04:25 Artykuł czytany 95 razy


Na Mazowszu trwają prace nad budową szpitali tymczasowych. Cztery z nich powstaną we współpracy Spółek Skarbu Państwa (PKN ORLEN, ENERGA, BGK i Totalizatora Sportowego) z Wojewodą Mazowieckim i wskazanymi przez Wojewodę szpitalami patronackimi, a jeden w Warszawie, we współpracy z M.St. Warszawa w obiekcie przyszłego tzw. Szpitala Południowego. Łącznie ok. 900 łóżek covidowych. Decyzją Wojewody Mazowieckiego, Urząd Wojewódzki prowadzi rekrutację kadry medycznej do powstających szpitali, za pomocą strony www.szpitaltymczasowy.waw.pl.


Szpitale powstaną na podstawie decyzji wydanych przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, decyzji lokalizacyjnych wydanych przez Wojewodę Mazowieckiego oraz poleceń Ministra Zdrowia.

Cztery szpitale realizowane są przez Spółki Skarbu Państwa, które odpowiadają za część organizacyjną oraz inwestycyjną przedsięwzięcia, we współpracy ze wskazanym przez wojewodę szpitalem. Wojewoda odpowiada za wskazanie potrzebnej ilości szpitali/miejsc szpitalnych oraz za ich lokalizację. Są to: Radom, Płock, Ostrołęka, Siedlce. Spółki Skarbu Państwa od początku zaangażowane są w zwalczanie epidemii koronawirusa (zaopatrywały potrzebujących w środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji, przekazywały darowizny pieniężne oraz specjalistyczny sprzęt medyczny).

Pozyskiwanie personelu
Sytuacja zmienia się szybko i stawia wobec nas wszystkich nowe zadania. W związku z szybko narastającą liczbą zakażonych koronawirusem, a co za tym także wzrastającą liczbą chorych wymagających hospitalizacji jako wojewoda co dzień podejmuję trudne decyzje o zwiększaniu liczby łóżek szpitalnych przeznaczonych dla pacjentów z chorobą COVID-19. Kolejną linią obrony przed pandemią będą tzw. szpitale tymczasowe. Kilka takich szpitali powstanie także na Mazowszu. Rozpoczynamy nabór kadry do tych placówek.

Szanowni Państwo, Koleżanki, Koledzy,
chwila jest wyjątkowa i wyzwania także niezwykłe. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to wyjątkowe dzieło serdecznie zapraszam do zgłoszenia swojej kandydatury do pracy w powstającej placówce. Nadarza się niezwykła okazja do sprawdzenia się w takiej niezwykłej roli zawodowej! – apeluje Wojewoda.

Wojewoda Mazowiecki pozostaje w stałym kontakcie ze Spółkami Skarbu Państwa oraz z dyrektorami szpitali patronackich i na bieżąco monitoruje prace związane z powstawaniem szpitali tymczasowych. Ponadto Wojewoda wesprze szpitale niezbędnym sprzętem pochodzącym z Agencji Rezerw Materiałowych oraz kadrą medyczną, której rekrutacja prowadzona jest na stronie www.szpitaltymczasowy.waw.pl. Na stronie znajduje się prosty formularz aplikacyjny oraz podany jest numer telefonu, po którym można uzyskać więcej informacji. Wojewoda Mazowiecki cały czas apeluje do lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych oraz pozostałych pracowników Służby Zdrowia o wysyłanie swoich kandydatur do pracy w szpitalach tymczasowych.

Dzięki szpitalom tymczasowym na całym Mazowszu zostanie zapewnionych ok. 900 dodatkowych łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wirusem SARS-Cov -2.

Szpital tymczasowy w Radomiu
Szpital tymczasowy w Radomiu powstaje w budowanym pawilonie szpitalnym, przewidzianym na Oddział Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego we współpracy Totalizatora Sportowego oraz Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. W związku z tym trwają intensywne prace wykończeniowe, aby był możliwy wcześniejszy odbiór i przystosowanie budynku do potrzeb szpitala tymczasowego. Szpital powstanie na podstawie decyzji wydanej Spółce przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z 2 listopada 2020 r oraz decyzji Wojewody Mazowieckiego z 12 listopada, określającej lokalizację szpitala tymczasowego oraz liczbę łóżek. W szpitalu ma być zapewnione 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym SARS-Cov -2, w tym 20 łóżek respiratorowych.

Szpital tymczasowy w Płocku

Kolejną z lokalizacji jest Centrum Badawczo Rozwojowe, należące do PKN Orlen, w Płocku, które Spółka udostępniła na szpital tymczasowy. Placówka powstaje we współpracy PKN Orlen oraz Wojewódzkiego Szpitala Tymczasowego w Płocku. Szpital powstanie na podstawie decyzji wydanej Spółce przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz polecenia wydanego przez Ministra Zdrowia dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego dotyczącego zapewnienia 196 łóżek covidowych, w tym 20 łóżek respiratorowych.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce
Szpital tymczasowy w Ostrołęce powstanie na terenie przyległym do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego we współpracy PKN ORLEN oraz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Ma być to szpital w zabudowie kontenerowej. Szpital powstanie na podstawie decyzji wydanej Spółce przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz decyzji Wojewody Mazowieckiego, określającej lokalizację szpitala tymczasowego oraz liczbę łóżek. W szpitalu ma być zapewnione 198 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wirusem COVID – 19, w tym 20 łóżek respiratorowych.

Szpital tymczasowy w Siedlcach
W Siedlcach powstanie szpital tymczasowy we współpracy BGK oraz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Siedlcach. Będzie znajdować się w budynku oraz na parkingu przynależącym do szpitala patronackiego. Szpital powstanie na podstawie decyzji wydanej Spółce przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz decyzji Ministra Zdrowia. W szpitalu ma być zapewnione 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wirusem COVID – 19.

Szpital tymczasowy w Warszawie
Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego są obecnie prowadzone rozmowy
z przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy oraz wykonawcą w sprawie przyspieszenia prac, mających na celu zakończenie budowy Szpitala Południowego wcześniej niż to zaplanowano. W obiekcie, w którym docelowo ma być Szpital Południowy, ma znaleźć się szpital tymczasowy przeznaczony do leczenia pacjentów z COVID-19. Wojewoda z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 sfinansuje przyspieszenie prac budowlano-wykończeniowych, by móc wcześniej niż zakładano dokonać odbiory oraz przystosować obiekt do pełnienia funkcji szpitala tymczasowego. Wojewoda wesprze też wyposażenie szpitala tymczasowego (z środków budżetu państwa) oraz z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych.  Szpital tymczasowy ma obejmować nie mniej niż 300 łóżek z przeznaczeniem dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 w tym nie mniej niż 80 miejsc leżących z respiratorem (tzw. łóżek respiratorowych).

Ponadto Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Wojskowym Instytutem Medycznym buduje kolejny szpital tymczasowy w Warszawie, który znajdować się będzie na terenie 1. Bazy Lotnictwa Transportowego na warszawskim Okęciu. Szpital ma być gotowy w listopadzie 2020 roku i ma zapewnić 250 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wirusem SARS – CoV – 2, w tym 30 łóżek respiratorowych.

 

Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego
[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
foto

Nielimitowany internet mobilny - LTE bez limitu - gdzie...
2020-12-02 10:24:49 Kategoria:

Pełna swoboda, duża niezależność i stały dostęp do sieci w dowolnym miejscu - Internet mobilny bez limitu to doskonały wybór zarówno do domu, jak i do biura. Jeszcze...

więcej »
foto

Wśród gąszcza tłumaczeń staramy się wyróżnić...
2020-12-01 10:41:27 Kategoria:

Wśród gąszcza tłumaczeń staramy się wyróżnić jakością i naszą pasją…. Żyjemy w dynamicznie zmieniających się czasach, w świecie informacji, w erze Internetu,...

więcej »
foto

Hity w sezonie jesień-zima!
2020-11-30 11:18:45 Kategoria:

Każdy sezon przynosi nam pewne nowości w modzie. Niektóre się powtarzają w nieco odświeżonym wydaniu, inne natomiast dopiero torują sobie drogę. Te na jesień-zimę są...

więcej »
foto

Zanzibar, Tanzania czy Mauritius? – Egzotyczne i...
2020-11-27 12:19:38 Kategoria:

Poszukujesz pięknych wakacji w tropikalnej scenerii i z dala od tłumów? Marzysz o ciepłej wodzie i kąpielach w krystalicznych wodach Oceanu Indyjskiego? Śnisz o ucieczce...

więcej »
foto

Nowy punkt pobierania wymazów w kierunku COVID-19 na...
2020-11-27 12:12:24 Kategoria:

23 listopada Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. uruchomiło punkt pobierania wymazów w kierunku COVID-19.

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Debiutancka płyta aktora Janka Traczyka w Radiu Podlasie
2020-12-01 12:28:30 Kategoria:

Janek Traczyk - aktor, który znany jest szerszej publiczności z warszawskiego Teatru Roma, gdzie wcielał się w główne role w musicalach „Piloci" oraz „Aida" oraz...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoGrudzień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

MIASTO SIEDLCE, 04.12

Koncert LIVE zespołu VIBRANT już 4 grudnia!

więcej »
5

MIASTO SIEDLCE, 05.12

Siedlce: X Męski Różaniec

więcej »
6

ŁUKÓW, 06.12

Mikołajkowa akcja łukowskiego klubu „Ostoja”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.12 11:00

II Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką w formie wirtualnej

więcej »
7 8

MIASTO SIEDLCE, 08.12

Mikołajki z Renatą Piątkowską

więcej »
9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Najnowsze Informacje