KRAJ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy
2018-08-21 15:02:28 Artykuł czytany 92 razy


Od niedzieli, 2 września zmieni się rozkład jazdy pociągów. Informacje są dostępne w Internecie, będą na stacjach i przystankach. Pociągi wrócą na zmodernizowane już odcinki linii na Lubelszczyźnie, Mazowszu i w Wielkopolsce. Składy PKP Intercity będą mieć dodatkowe zatrzymania w Smętowie i Jastrowie. Korekta umożliwi PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. kontynuację inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego.


Zmiany rozkładu jazdy zapewniają utrzymanie płynnego ruchu pociągów i przyjętych w rozkładzie czasów przejazdu. Na sieci kolejowej trwają największe od lat inwestycje, których efektem będą krótsze podróże pociągiem, lepiej dostępne, wygodniejsze stacje i przystanki. Realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prace poprawią komunikację regionalną i międzyregionalną. Zarządca infrastruktury i przewoźnicy, wykorzystując możliwości linii, opracowali optymalną ofertę połączeń. Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać od 2 września do 20 października.


Koleją na Wschód

Na przebudowywanej linii z Lublina do Stalowej Woli Rozwadów w pierwszą niedzielę września podróżni będą mogli skorzystać z nowych peronów w Kraśniku, Krężnicy Jarej, Majdanie, Niedrzwicy Kościelnej, Leśniczówce, Wilkołazie Wieś i Pułankowicach. Ruch pociągów zostanie przywrócony na odcinku Lublin Zemborzyce – Kraśnik. Równocześnie rozpoczną się prace na odcinku Kraśnik – Zaklików. Dla pasażerów wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Podróżni na trasie Lublin – Warszawa powinni zwrócić uwagę na obowiązujące już zmiany związane z modernizacją linii. Pociągi jadące z Warszawy do Lublina kursują przez Łuków i Parczew.  2 września zaplanowano otwarcie dla ruchu pociągów regionalnych odcinka Świder – Otwock oraz Pilawa – Garwolin. Na trasie Garwolin – Dęblin nadal obowiązywać będzie komunikacja zastępcza.
Na Lubelszczyźnie modernizacja stacji w Białej Podlaskiej i Terespolu zwiększy komfort podróży. Prace na torach wymagają zmian. Dotyczy to pociągów regionalnych i dalekobieżnych IC Polonez i IC Niemcewicz.

Wielkopolska po kolei
Od 30 września po zmodernizowanych torach pojadą pociągi na odcinku Oborniki Wlkp. – Piła. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów w Obornikach Wielkopolskich i Chodzieży. Dalsze prace na linii pozwolą skrócić podróż między Poznaniem a Piłą do ok.80 min.

Postępuje modernizacja linii Warszawa-Poznań. Od połowy lipca są już regularne kursy pociągów z Wrześni do Konina. Za pociągi regionalne kursują autobusy na trasie Konin – Kutno. Pociągi dalekobieżne kursują przez Gniezno – Inowrocław Rąbinek – Barłogi do Warszawy. Od 21 września do 20 października niektóre pociągi PKP IC, m.in. relacji Warszawa – Berlin pojadą trasą zmienioną od Kutna przez Toruń do Poznania lub Bydgoszczy.


Podróże w aglomeracji warszawskiej


Przed rozpoczęciem roku akademickiego, 24 września wrócą pociągi na trasę Warszawa-Grodzisk Mazowiecki. Pasażerowie skorzystają z nowego przystanku w Parzniewie. Obsługa podróżnych będzie odbywać się z nowych peronów. Będą jeszcze prace wykończeniowe. Więcej informacji na grodzisk-warszawa.pl.

Nowości PKP Intercity

Od 2 września pociągi IC Hutnik, kursujący na trasie Gdynia – Katowice, IC Sukiennice relacji Gdynia - Kraków oraz IC Witkacy relacji Gdynia – Zakopane będą zatrzymywać się w Smętowie. Poróżni w Jastrowie będą mogli skorzystać z połączenia Lublin – Kołobrzeg (TLK Kochanowski).

Na trasy powrócą składy PKP IC: IC Barbakan rel. Kraków – Szczecin/Świnoujście i IC Włókniarz rel. Łódź – Szczecin (od 21 września do 20 października pojedzie w skróconej relacji Szczecin – Poznań). W związku z szerokim procesem inwestycyjnym na kolei, część pociągów kursuje trasami objazdowymi. Więcej na intercity.pl.


Komunikacja w centrum kraju


W związku z pracami na linii z Warszawy do Radomia, na trasie Czachówek Południowy – Warka zmieni się rozkład jazdy niektórych pociągów regionalnych. Składy dalekobieżne IC Orłowicz, IC Kolberg, TLK Kinga oraz IC Żeromski pojadą trasą zmienioną – tj. częściowo Centralną Magistralę Kolejową, przez Idzikowice i Przysuchę, by w Radomiu powrócić na swoją właściwą trasę.
W woj. łódzkim w związku z budową nowych peronów i torów na linii Zduńska Wola - Łódź Kaliska, za pociągi regionalne w większości będą kursowały autobusy, a pociągi PKP IC (IC Słowacki, IC Włókniarz, IC Barbakan, IC Portowiec) pojadą trasami zmienionymi. Szczegółowe informacje przekazują przewoźnicy.

Pociągiem w Krakowie

W Krakowie budowane są dodatkowe tory na odc. Kraków Główny Towarowy - Rudzice. Dlatego od 2 września wraca przerwa w ruchu pociągów na trasie Kraków Główny - Podłęże od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-14.30.

Ze względu na przebudowę stacji Kraków Płaszów, niektóre składy pojadą zmienioną trasą lub zastąpi je komunikacja autobusowa.


Zmiany w regionach

We wrześniu rozpoczną się prace na trasie Kędzierzyn-Koźle – Opole Groszowice. Ruch kolejowy na odcinku Raszowa – Gogolin będzie prowadzony jednym torem. Zmienią się godziny kursowania składów dalekobieżnych.
Prace na linii Częstochowa – Zawiercie wymagają zmian w kursowaniu pociągów regionalnych i dalekobieżnych. Niektóre pojadą od Częstochowy przez Częstochowę Mirów do Poraja. Po wymianie torów i przebudowie peronów podróż będzie szybsza i wygodniejsza.

Na Warmii i Mazurach kontynuowane są prace modernizacyjne na linii Działdowo – Olsztyn. Część pociągów dalekobieżnych jedzie objazdem przez Iławę, a za pociągi regionalne wprowadzona jest komunikacja zastępcza. Na trasie Szczytno – Ełk w czasie prac za pociągi kursują autobusy.

Na Opolszczyźnie przebudowywana jest linia z Opola do Nysy, po zakończeniu prac czas przejazdu na linii skróci się o ok. 40 min. Podróżni już korzystają z odnowionych peronów w Komprachcicach i Opolu Chmielowicach na trasie z Opola Zachodniego do Szydłowa. Od 1 sierpnia komunikacja zastępcza autobusowa obowiązuje na odcinku Szydłów – Łambinowice.

Wygodna podróż z nowych peronów

W ramach Krajowego Programu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają komfort obsługi na stacjach i przystankach. Podróżni już korzystają z oddanych w tym roku peronów m.in. w Małaszewiczach, Rybniku, Jaworzno Szczakowej i Chmielnikach Bydgoskich. Od sierpnia dostępne są 2 nowe perony na stacji Kłodzko Główne. Trwa przebudowa przystanków w Warszawie i Krakowie oraz m.in. stacji Szczecin Główny, Lublin, Rzeszów Główny i Gdańsk Główny.

Obok modernizacji linii kolejowych i stacji kolejarze przebudowują także dworce. Dzięki inwestycjom PKP S.A. w całym kraju zmodernizowanych oraz wybudowanych zostanie ok. 200 obiektów. Część z nich zostanie otwarta jeszcze w tym roku. Będą to dworce: Poznań Garbary, Poznań Zachodni (na stacji Poznań Główny), Pruszków, Strzelin, Jawor, Siechnice, Święta Katarzyna i Smardzów Wrocławski.


Informacja dla podróżnych

31 sierpnia oraz 1-3 września br. na największych dworcach w Polsce - Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Zakopanem, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie, do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni.  Pomocą służą także pracownicy punktów InfoDworzec.

Informacje są już dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach. W sieci rozkład jazdy pociągów jest dostępny na stronach portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl, a także bezpośrednio u przewoźników kolejowych. Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Przydatne w podróży informacje m.in. o dostępnych na dworcach usługach prezentuje nowa strona www.pkp.pl.



Inf. pras.
[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.




Co, gdzie, kiedy

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

POWIAT SIEDLECKI, 05.01

Noworoczny Charytatywny Marszobieg dla Lenki Rybak

więcej »

SOKOŁÓW, 05.01

Koncert Noworoczny w SOK!

więcej »

ŁUKÓW, 05.01

Noworoczne turnieje Dziecięcej Akademii Futbolu

więcej »

RADZYŃ, 05.01

Radzyńscy akordeoniści zapraszają na noworoczną galę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.01 17:00

Spotkanie Noworoczne Duszpasterstwa Prawników

więcej »
6

ŁUKÓW, 06.01

Orszak Trzech Króli w Łukowie. Przygotowania

więcej »

GARWOLIN, 06.01

Borowie: koncert kolęd

więcej »

POWIAT BIALSKI, 06.01

Orszak Trzech Króli w Janowie Podlaskim

więcej »

BIELSK PODL., 06.01

Orszak Trzech Króli️ w Brańsku

więcej »

ŁUKÓW, 06.01

Jedlanka: wspólne kolędowanie

więcej »

ŁOSICE, 06.01

Zbliża się łosicki Orszak III Króli

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.01

Orszaki Trzech Króli w rejonie bialskim

więcej »

PARCZEW, 06.01

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Parczewa

więcej »

WŁODAWA, 06.01

Orszak Trzech Króli we Włodawie

więcej »

ŁUKÓW, 06.01

Gmina Stanin: Koncert Kolęd i Pastorałek

więcej »

SOKOŁÓW, 06.01

Orszak Trzech Króli w Kosowie Lackim

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 06.01

Orszak Trzech Króli w Mordach

więcej »

WĘGRÓW, 06.01

Orszak Trzech Króli w Węgrowie

więcej »

SOKOŁÓW, 06.01 10:30

Orszak Trzech Króli w Sokołowie Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.01 11:00

Spotkanie Grupy Twórczej Fotogram

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:00

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w siedmiu miejscowościach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 06.01 11:00

Orszak Trzech Króli po raz szósty w Wodyniach

więcej »

WŁODAWA, 06.01 11:00

IV Hański Orszak Trzech Króli

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 11:20

Ciechanowiec zaprasza na Orszak Trzech Króli

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.01 11:45

Orszak Trzech Króli w Siedlcach

więcej »

LUBARTÓW, 06.01 12:00

Lubartów: Orszak Trzech Króli

więcej »

RADZYŃ, 06.01 12:00

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Radzynia

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 12:00

Ulicami Siemiatycz po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli

więcej »

ŁUKÓW, 06.01 12:00

Przygotowania do Orszaku Trzech Króli w Łukowie

więcej »

MIŃSK MAZ., 06.01 12:30

Miński Orszak Trzech Króli

więcej »

RADZYŃ, 06.01 14:00

Gmina Borki: Koncert charytatywny dla pani Ireny

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.01 17:00

„Kolędujmy Małemu” - koncert Zespołu Artystycznego „Seniorynki”

więcej »

LUBARTÓW, 06.01 18:00

Koncert kolęd „Raduj się Świecie”

więcej »
7 8

WĘGRÓW, 08.01 11:00

„W Państwie króla Abecadło”

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.01

Żegnaj jesieni, witaj zimo! – koncert z cyklu „Smykofonia na Mazowszu”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.01 11:00

Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Zespołu Wokalnego Art Styl dla słuchaczy SUTW

więcej »
10

ŁUKÓW, 10.01

Łuków: „Gramy i śpiewamy dla Andrzeja”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.01

Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.01

Spotkanie z Maciejem Szupilukiem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.01 10:00

10 stycznia - Zjazd Kolędników Misyjnych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.01 18:00

Wspomnienia i powroty - wystawa Barbary Pierzgalskiej

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.01

Fabryka Piosenki ŁOK zaprasza na koncert

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.01 10:00

Szła Kolęda 2019 - przesłuchania konkursowe

więcej »
12

MIASTO SIEDLCE, 12.01

KPS kontra Norwid

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.01

Poznajmy się lepiej z Taekwon - do

więcej »

ŁUKÓW, 12.01

Koncert z Sydney w Kinie Łuków

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.01

Połoski: Modlitwy o cud zdrowia dla chorych

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.01

Koncert kolęd w parafii Bożego Ciała w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 13.01

Wodynie: Czas na Betlejemskie nutki

więcej »

SIEMIATYCZE, 13.01

3. Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych w Ciechanowcu

więcej »

BIELSK PODL., 13.01

Koncert kolęd w Bielsku Podlaskim

więcej »

RADZYŃ, 13.01

Koncert kolęd w Czemiernikach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.01

Koncert charytatywny dla Karoliny

więcej »

DROHICZYN, 13.01

Żubr Drohiczyn zagra z KS Grabówka

więcej »

ŁUKÓW, 13.01 10:00

Gmina Adamów: Anielskie Śpiewanie

więcej »

RADZYŃ, 13.01 15:00

Radzyńscy pielgrzymi podzielą się opłatkiem

więcej »
14

ŁUKÓW, 14.01 17:00

Noworoczny koncert uczniów łukowskiej szkoły muzycznej

więcej »
15

WĘGRÓW, 15.01

Węgrowskie Drogi do Niepodległości

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.01 11:00

Spotkanie z ppłk dypl. Andrzejem Pawelskim

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.01

Kolędować Małemu - przesłuchania konkursowe

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.01

Bezpłatne badania mammograficzne w Siemiatyczach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 17.01

Strzała: Aniołkowe Granie

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.01

Muzyczny Dzień Babci i Dziadka

więcej »
18

SIEMIATYCZE, 18.01

Sylwester Domański wystąpi w Ciechanowcu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 18.01

Koncert Noworoczny w Kodniu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.01

LUZ - Taneczne podsumowanie roku/AKTUALIZACJA

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.01 19:00

Uwertura na paluszkach i LUZtracja 2018

więcej »

WĘGRÓW, 18.01 19:00

Koncert kolęd w Węgrowie

więcej »
19

MIŃSK MAZ., 19.01

Wernisaż wystawy Ladislava Steiningera w mińskiej bibliotece

więcej »

RADZYŃ, 19.01

Spotkanie z Andrzejem Strejlauem i Jerzym Chromikiem

więcej »

WŁODAWA, 19.01 10:00

„Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem” we Włodawie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.01 17:00

XVI Gala Charytatywna w ramach corocznej akcji „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”

więcej »
20

GARWOLIN, 20.01

Strażacy rywalizować będą pod siatką

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.01

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

więcej »

ŁUKÓW, 20.01

Gmina Adamów: „Noworoczne Spotkanie” w bibliotece

więcej »

ŁUKÓW, 20.01

„Dziadek do orzechów” w Kinie Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 20.01

Łuków: Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych zaprasza do wspólnej modlitwy

więcej »

RYKI, 20.01

Kłoczew: koncert jakich mało

więcej »

KRAJ, 20.01

Mniej niż 50 dni zostało do Biegu Tropem Wilczym!

więcej »

SOKOŁÓW, 20.01

Jasełka w MGOK w Kosowie Lackim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.01

LUZ - Taneczne podsumowanie roku/AKTUALIZACJA

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.01 16:00

Uwertura na paluszkach i LUZtracja 2018

więcej »

LUBARTÓW, 20.01 16:30

Pastorałko nieś się biała

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.01 16:50

Koncert kolęd w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach

więcej »

MIŃSK MAZ., 20.01 17:00

Koncert kolęd i pastorałek w Mrozach

więcej »

ŁOSICE, 20.01 19:00

Zbliża się „Łosickie Kolędowanie”

więcej »

WĘGRÓW, 20.01 19:00

Węgrów: Koncert kolęd w Bazylice Mniejszej

więcej »
21

RADZYŃ, 21.01

Gmina Borki: Klub Seniora rekrutuje chętnych

więcej »

RADZYŃ, 21.01

Radzyń: Kolejne spotkanie Klubu Genealogicznego

więcej »

RYKI, 21.01 10:00

Ryki: Miejsko – Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”

więcej »
22

MIASTO SIEDLCE, 22.01

Filmowe Rekolekcje: „Winni”

więcej »

ŁUKÓW, 22.01

Łukowskie obchody wybuchu Powstania Styczniowego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.01 18:00

Poetycki karnawał z „Królówką”

więcej »
23

MIASTO SIEDLCE, 23.01 11:00

Czas się śmiać… – Kabaret „Wióry Lecą” dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.01

IV Regionalny Konkurs Poloneza Studniówkowego

więcej »
25

ŁUKÓW, 25.01

Łuków i Wiśniew: IV Rajd Powstańczy im. ks. Brzóski

więcej »

SOKOŁÓW, 25.01

I Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Głos małego serca” w Bielanach

więcej »
26

MIŃSK MAZ., 26.01 11:00

I. Szaradziarskie Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego

więcej »

POWIAT BIALSKI, 26.01 15:00

XXIV Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu

więcej »
27

MIASTO SIEDLCE, 27.01

„Dalida – pieśń miłości” – koncert Justyny Bacz

więcej »

POWIAT BIALSKI, 27.01 15:00

XXIV Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu

więcej »
28

ŁUKÓW, 28.01

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na ferie zimowe

więcej »
29 30 31

Najnowsze Informacje

foto

WYGODNIE, STYLOWO, PRAKTYCZNIE
2019-01-17 14:47:00 Kategoria:

Firma Bamar to polski producent odzieży dziecięcej i niemowlęcej. Została założona w 1998 roku. Marka Nicol powstała w 2009 roku i jest już dobrze znana rodzicom i...

więcej »