KRAJ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy
2018-08-21 15:02:28 Artykuł czytany 93 razy


Od niedzieli, 2 września zmieni się rozkład jazdy pociągów. Informacje są dostępne w Internecie, będą na stacjach i przystankach. Pociągi wrócą na zmodernizowane już odcinki linii na Lubelszczyźnie, Mazowszu i w Wielkopolsce. Składy PKP Intercity będą mieć dodatkowe zatrzymania w Smętowie i Jastrowie. Korekta umożliwi PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. kontynuację inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego.


Zmiany rozkładu jazdy zapewniają utrzymanie płynnego ruchu pociągów i przyjętych w rozkładzie czasów przejazdu. Na sieci kolejowej trwają największe od lat inwestycje, których efektem będą krótsze podróże pociągiem, lepiej dostępne, wygodniejsze stacje i przystanki. Realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prace poprawią komunikację regionalną i międzyregionalną. Zarządca infrastruktury i przewoźnicy, wykorzystując możliwości linii, opracowali optymalną ofertę połączeń. Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać od 2 września do 20 października.


Koleją na Wschód

Na przebudowywanej linii z Lublina do Stalowej Woli Rozwadów w pierwszą niedzielę września podróżni będą mogli skorzystać z nowych peronów w Kraśniku, Krężnicy Jarej, Majdanie, Niedrzwicy Kościelnej, Leśniczówce, Wilkołazie Wieś i Pułankowicach. Ruch pociągów zostanie przywrócony na odcinku Lublin Zemborzyce – Kraśnik. Równocześnie rozpoczną się prace na odcinku Kraśnik – Zaklików. Dla pasażerów wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Podróżni na trasie Lublin – Warszawa powinni zwrócić uwagę na obowiązujące już zmiany związane z modernizacją linii. Pociągi jadące z Warszawy do Lublina kursują przez Łuków i Parczew.  2 września zaplanowano otwarcie dla ruchu pociągów regionalnych odcinka Świder – Otwock oraz Pilawa – Garwolin. Na trasie Garwolin – Dęblin nadal obowiązywać będzie komunikacja zastępcza.
Na Lubelszczyźnie modernizacja stacji w Białej Podlaskiej i Terespolu zwiększy komfort podróży. Prace na torach wymagają zmian. Dotyczy to pociągów regionalnych i dalekobieżnych IC Polonez i IC Niemcewicz.

Wielkopolska po kolei
Od 30 września po zmodernizowanych torach pojadą pociągi na odcinku Oborniki Wlkp. – Piła. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów w Obornikach Wielkopolskich i Chodzieży. Dalsze prace na linii pozwolą skrócić podróż między Poznaniem a Piłą do ok.80 min.

Postępuje modernizacja linii Warszawa-Poznań. Od połowy lipca są już regularne kursy pociągów z Wrześni do Konina. Za pociągi regionalne kursują autobusy na trasie Konin – Kutno. Pociągi dalekobieżne kursują przez Gniezno – Inowrocław Rąbinek – Barłogi do Warszawy. Od 21 września do 20 października niektóre pociągi PKP IC, m.in. relacji Warszawa – Berlin pojadą trasą zmienioną od Kutna przez Toruń do Poznania lub Bydgoszczy.


Podróże w aglomeracji warszawskiej


Przed rozpoczęciem roku akademickiego, 24 września wrócą pociągi na trasę Warszawa-Grodzisk Mazowiecki. Pasażerowie skorzystają z nowego przystanku w Parzniewie. Obsługa podróżnych będzie odbywać się z nowych peronów. Będą jeszcze prace wykończeniowe. Więcej informacji na grodzisk-warszawa.pl.

Nowości PKP Intercity

Od 2 września pociągi IC Hutnik, kursujący na trasie Gdynia – Katowice, IC Sukiennice relacji Gdynia - Kraków oraz IC Witkacy relacji Gdynia – Zakopane będą zatrzymywać się w Smętowie. Poróżni w Jastrowie będą mogli skorzystać z połączenia Lublin – Kołobrzeg (TLK Kochanowski).

Na trasy powrócą składy PKP IC: IC Barbakan rel. Kraków – Szczecin/Świnoujście i IC Włókniarz rel. Łódź – Szczecin (od 21 września do 20 października pojedzie w skróconej relacji Szczecin – Poznań). W związku z szerokim procesem inwestycyjnym na kolei, część pociągów kursuje trasami objazdowymi. Więcej na intercity.pl.


Komunikacja w centrum kraju


W związku z pracami na linii z Warszawy do Radomia, na trasie Czachówek Południowy – Warka zmieni się rozkład jazdy niektórych pociągów regionalnych. Składy dalekobieżne IC Orłowicz, IC Kolberg, TLK Kinga oraz IC Żeromski pojadą trasą zmienioną – tj. częściowo Centralną Magistralę Kolejową, przez Idzikowice i Przysuchę, by w Radomiu powrócić na swoją właściwą trasę.
W woj. łódzkim w związku z budową nowych peronów i torów na linii Zduńska Wola - Łódź Kaliska, za pociągi regionalne w większości będą kursowały autobusy, a pociągi PKP IC (IC Słowacki, IC Włókniarz, IC Barbakan, IC Portowiec) pojadą trasami zmienionymi. Szczegółowe informacje przekazują przewoźnicy.

Pociągiem w Krakowie

W Krakowie budowane są dodatkowe tory na odc. Kraków Główny Towarowy - Rudzice. Dlatego od 2 września wraca przerwa w ruchu pociągów na trasie Kraków Główny - Podłęże od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-14.30.

Ze względu na przebudowę stacji Kraków Płaszów, niektóre składy pojadą zmienioną trasą lub zastąpi je komunikacja autobusowa.


Zmiany w regionach

We wrześniu rozpoczną się prace na trasie Kędzierzyn-Koźle – Opole Groszowice. Ruch kolejowy na odcinku Raszowa – Gogolin będzie prowadzony jednym torem. Zmienią się godziny kursowania składów dalekobieżnych.
Prace na linii Częstochowa – Zawiercie wymagają zmian w kursowaniu pociągów regionalnych i dalekobieżnych. Niektóre pojadą od Częstochowy przez Częstochowę Mirów do Poraja. Po wymianie torów i przebudowie peronów podróż będzie szybsza i wygodniejsza.

Na Warmii i Mazurach kontynuowane są prace modernizacyjne na linii Działdowo – Olsztyn. Część pociągów dalekobieżnych jedzie objazdem przez Iławę, a za pociągi regionalne wprowadzona jest komunikacja zastępcza. Na trasie Szczytno – Ełk w czasie prac za pociągi kursują autobusy.

Na Opolszczyźnie przebudowywana jest linia z Opola do Nysy, po zakończeniu prac czas przejazdu na linii skróci się o ok. 40 min. Podróżni już korzystają z odnowionych peronów w Komprachcicach i Opolu Chmielowicach na trasie z Opola Zachodniego do Szydłowa. Od 1 sierpnia komunikacja zastępcza autobusowa obowiązuje na odcinku Szydłów – Łambinowice.

Wygodna podróż z nowych peronów

W ramach Krajowego Programu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają komfort obsługi na stacjach i przystankach. Podróżni już korzystają z oddanych w tym roku peronów m.in. w Małaszewiczach, Rybniku, Jaworzno Szczakowej i Chmielnikach Bydgoskich. Od sierpnia dostępne są 2 nowe perony na stacji Kłodzko Główne. Trwa przebudowa przystanków w Warszawie i Krakowie oraz m.in. stacji Szczecin Główny, Lublin, Rzeszów Główny i Gdańsk Główny.

Obok modernizacji linii kolejowych i stacji kolejarze przebudowują także dworce. Dzięki inwestycjom PKP S.A. w całym kraju zmodernizowanych oraz wybudowanych zostanie ok. 200 obiektów. Część z nich zostanie otwarta jeszcze w tym roku. Będą to dworce: Poznań Garbary, Poznań Zachodni (na stacji Poznań Główny), Pruszków, Strzelin, Jawor, Siechnice, Święta Katarzyna i Smardzów Wrocławski.


Informacja dla podróżnych

31 sierpnia oraz 1-3 września br. na największych dworcach w Polsce - Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Zakopanem, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie, do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni.  Pomocą służą także pracownicy punktów InfoDworzec.

Informacje są już dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach. W sieci rozkład jazdy pociągów jest dostępny na stronach portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl, a także bezpośrednio u przewoźników kolejowych. Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Przydatne w podróży informacje m.in. o dostępnych na dworcach usługach prezentuje nowa strona www.pkp.pl.



Inf. pras.
[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.




Co, gdzie, kiedy

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.04

9. Dyktando Siedleckie już 1 kwietnia

więcej »

MIĘDZYRZEC, 01.04

Z podwórka na stadion – finał w Międzyrzecu

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.04 15:00

Audycja Muzyczna dla uczniów Szkoły Muzycznej i nie tylko

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.04

Filmowe rekolekcje w NoveKino Siedlce

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.04 10:00

Siedlce: Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Siedlce: Dni Otwarte w ZSP nr 1

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie. Tryptyk polski i Dźwięki, szepty, zgrzyty

więcej »

RADZYŃ, 04.04 10:00

W Czemiernikach będą świętować rocznicę nadania praw miasta

więcej »

SOKOŁÓW, 04.04 18:00

„Opowiemy Ci o Japonii”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.04 19:00

„Ach!” - Koncert Katarzyny Groniec w Siedlcach

więcej »
5

PARCZEW, 05.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa: Parczew - Ostrów Lubelski

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 05.04

Wernisaż wystawy Władysława Szczepańskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 05.04

Ślad - Grzegorza Mroczkowskiego

więcej »

POWIAT BIALSKI, 05.04

Międzynarodowe Targi Pracy i Edukacji w Terespolu

więcej »

MIĘDZYRZEC, 05.04

III Zwykła Niezwykła Droga Krzyżowa w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »

ŁUKÓW, 05.04

ŁOK: najpiękniejsza kartka wielkanocna wybrana

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.04

Siedlce: Dni Otwarte w ZSP nr 1

więcej »

POWIAT BIALSKI, 05.04

II Międzynarodowe Targi Pracy i Edukacji w Terespolu

więcej »

LUBARTÓW, 05.04 10:00

Posadź swoje drzewo

więcej »

SOKOŁÓW, 05.04 18:00

Krzysztof Zanussi w Sokołowie Podlaskim

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.04 20:00

Mińsk Mazowiecki: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Siedlce: Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Gimnastyce Sportowej

więcej »

RADZYŃ, 06.04

Jubileusz 20 - lecia Teatru Straszydełka

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.04

Biała Podlaska: 6 kwietnia - Sprzątanie miasta

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Gdzie jesteś… Ewo?

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Dzień Skupienia w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego

więcej »

ŁUKÓW, 06.04

Święto piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim

więcej »

WĘGRÓW, 06.04

Aktywni Węgrów pobiegną dla Stasia

więcej »

RADZYŃ, 06.04

52 wystawców na Radzyńskim Kiermaszu Wielkanocnym

więcej »

LUBARTÓW, 06.04 10:00

Posadź swoje drzewo

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04 19:00

„Gdzie jesteś… Ewo?” - spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Siedlce: Rekolekcje Akademickie

więcej »

ŁUKÓW, 07.04

Kreatywne Kobiety z Łukowa zapraszają na targi

więcej »

ŁUKÓW, 07.04

Święto piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Minuty i sekundy. Smykofonia na Mazowszu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

XV Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów Między Wierszami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Quest „Siedlecka droga do niepodległości” - nowa gra miejska w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Wiosna na polu i w ogrodzie

więcej »

SOKOŁÓW, 07.04 15:00

Smykofonia: „Minuty i sekundy”

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.04

Z Bogiem wszystko jest możliwe

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 08.04 12:00

188. rocznica Bitwy pod Iganiami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.04 19:00

„Ta cisza to ja...” już 8 kwietnia na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.04

Mammobus w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.04

Koncert wiosenny w MOK - u

więcej »
10

POWIAT BIALSKI, 10.04

VI Gminny Przegląd Tradycji Wielkanocnych w Janowie Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.04 11:00

„Wojciech Młynarski, czyli róbmy swoje” - wykład Igora Pogorzelskiego dla słuchaczy SUTW

więcej »
11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.04

Warsztaty rękodzieła dla młodzieży i dorosłych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04

II Miejski Konkurs Kaligraficzny „Sztuka pisania”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04 10:00

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04 11:00

Powitanie wiosny przez słuchaczy SUTW

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Łukowie

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Sulbiny: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.04

Siedlce: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.04

VIII Kiermasz Wielkanocny w Janowie Podlaskim

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.04

6. Drohiczyńska Nocna Droga Krzyżowa dla Mężczyzn

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Z Łaskarzewa też pójdą w EKD

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.04

Nocna Droga Krzyżowa w Tucznej

więcej »

MIĘDZYRZEC, 12.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa (rejon Międzyrzec Podlaski)

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.04

Siedleckie Targi Pracy po raz XVI

więcej »

RYKI, 12.04 18:00

Dęblin: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

LUBARTÓW, 12.04 18:30

Wernisaż i koncert w Kocku

więcej »

ŁUKÓW, 12.04 20:45

Kino Łuków na weekend

więcej »

GARWOLIN, 12.04 21:00

Żelechów: Ekstremalna Droga Krzyżowa /zapowiedź/

więcej »
13

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.04

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 13.04

Wielkopostne czuwanie w Sławatyczach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04

Piknik Ekologiczny nad Zalewem „Muchawka”

więcej »

ŁOSICE, 13.04

Jarmarkowa sobota w Łosicach

więcej »

SIEMIATYCZE, 13.04

W Siemiatyczach będzie Kiermasz Wielkanocny

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 10:00

Dzień skupienia członków Ruchu Rodzin Nazaretańskich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 13:00

Stanisław Michalkiewicz w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 18:00

Koncert Barfly Akustik i B6

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 18:00

Barfly Akustik & B6 - Siedlecka Fala Dźwięku

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.04

Siedlce: Miejska Droga Krzyżowa

więcej »

MIĘDZYRZEC, 14.04

Przemyślenia Wielkanocne w Rzeczycy

więcej »

ŁUKÓW, 14.04

Gmina Łuków: Jarmark Wielkanocny już w niedzielę

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.04

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Tuczna

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.04

Spektakl - Jasne Światło w Kodniu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.04

WITEK MUZYK ULICY wystąpi w Siedlcach

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.04 11:00

Biała Podlaska: „Święta, święta”

więcej »

ŁUKÓW, 14.04 17:00

Pokutna Droga Krzyżowa w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.04 17:00

Niedziela Haendel(owa) z Kwartetem Smyczkowym Aleksandria

więcej »

WĘGRÓW, 14.04 17:00

„MYŚLEĆ SERCEM - Papieskie inspiracje”

więcej »
15

ŁUKÓW, 15.04

Łuków: konsultacje w sprawie miejskiej komunikacji

więcej »

ŁUKÓW, 15.04

Program Ograniczania Niskiej Emisji dla Łukowa

więcej »
16

GARWOLIN, 16.04

Garwolin: Koncert „Wiara nadzieja miłość” w wykonaniu młodzieży

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.04

Druga edycja warsztatów biblijnych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.04 19:00

„Homesick | Sick Home” - spektakl taneczny Bartka Woszczyńskiego

więcej »
17

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.04

Droga krzyżowa ulicami Siemiatycz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.04 10:00

Sadzenie lasu

więcej »

MIŃSK MAZ., 17.04 18:30

Spotkanie w bibliotece z Krzysztofem Zanussim

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.04

ŁOK: Eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.04 10:00

Msza Święta Krzyżma w siedleckiej katedrze

więcej »
19 20 21
22 23

MIASTO SIEDLCE, 23.04

Finał Ligi Ministranckiej

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.04

Lifting - Monodram Jolanty Żółkowskiej dla słuchaczy SUTW

więcej »

WŁODAWA, 24.04

Spotkanie z ornitologiem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.04 17:00

Koncert „Poznajemy instrumenty”

więcej »
25

ŁUKÓW, 25.04

Zapisy na Biegi 3-Majowe już trwają

więcej »

Nasze klimaty, 25.04

I Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.04

XXIV Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2019. Kategoria – TEATR

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 25.04 10:00

Debata rolnicza w Białej Podlaskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.04 18:00

„Lalki” - wernisaż wystawy fotografii Włodka Pawłowa

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.04

ŁOK: wystawa Marcina Ziółkowskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 26.04

Spotkanie z historykiem Arturem Rogalskim

więcej »
27

MIASTO SIEDLCE, 27.04

Pejzaże Muzyki Polskiej - Koncert z okazji 35-lecia Grupy Muzycznej LIMBOS

więcej »

MIĘDZYRZEC, 27.04

Bieg z jajem i zawody strongman

więcej »

SOKOŁÓW, 27.04 10:00

Sokołów Podlaski: 25 lat Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

RADZYŃ, 27.04 10:00

Ruszyły zapisy na Castorian Extreme Race w Czemiernikach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 27.04 19:00

Marcin Styczeń wystąpi w Siedlcach

więcej »
28

WŁODAWA, 28.04

XX Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Hańsku

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 28.04

Koncert charytatywny dla Filipka

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.04

Trwają zapisy na V Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking

więcej »

WĘGRÓW, 28.04

Międzynarodowy Dzień Tańca w Węgrowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.04 17:00

Koncert Jubileuszowy Zespołu Artystycznego „Seniorynki”

więcej »
29 30

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 30.04

Godzina dla Ziemi WWF. W Białej Podlaskiej gasimy światła!

więcej »

Najnowsze Informacje

foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »
foto

Jakie jest nowoczesne biuro? Trendy w aranżacji biura w...
2019-04-17 11:30:58 Kategoria:

Polscy pracodawcy przykładają coraz większą wagę do tego, jak wyposażenie biura wpływa na efektywność pracy zatrudnionych w nim osób. Wykorzystują liczne badania...

więcej »
foto

Okna VITO Polska i program „Czyste Powietrze”
2019-04-16 09:27:17 Kategoria:

Masz w swoim domu stare, nieefektywne źródła ciepła na paliwo stałe? Dbanie o środowisko jest dla Ciebie ważne? Chcesz odzyskać fundusze, które zainwestowałeś w...

więcej »

Interpretacje podatkowe – fiskalna puszka Pandory
2019-04-15 09:02:44 Kategoria:

Wprowadzenie instytucji interpretacji prawa podatkowego w założeniach miało podnieść rangę i powagę tej gałęzi prawa oraz zbudować wiarygodny i przychylny wizerunek...

więcej »