R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

II Dzień Nowenny w Szpakach
2018-03-12 11:53:02 Artykuł czytany 1647 razy


11 marca w parafii Szpaki odbył się II Dzień Nowenny do Świętego Józefa.


- W drugim dniu wieczornej modlitwy wraz z pielgrzymami z: Siedlec, Pratulina, Łukowa, Górek, Zakanala, Konstantynowa, Janowa Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego, Łukowców, Białej Podlaskiej, Łosic, Huszlewa, Hadynowa, Dubicz, Platerowa, Chłopkowa, Czuchowa, Zwoli, Swór, Łuzek, Terebeli, Ruskowa, parafii Kożuszki modlili się wierni czciciele Świętego Józefa. Eucharystii przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Krzysztof Skwierczyński - Ojciec duchowny siedleckiego seminarium.

Wspólnie z ks. Krzysztofem koncelebrowali Eucharystię kapłani: ks. Stanisław Grabowiecki, ks. Marek Chojnowski, ks. Józef Sobotka, ks. Józef Mironiuk, ks. Sławomir Harasimiuk, ks. Jacek Sawczuk, ks. Bogusław Sieńczewski, ks. Damian Koryciński, ks. Krzysztof Uściński, ks. Jerzy Olędzki oraz kustosz miejsca kultu ks. Jacek Nazaruk.

Temu niedzielnemu wieczorowi towarzyszyły słowa „Ci, co zaufali Panu odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły”. Mieliśmy możliwość zastanowienia się nad naszą postawą chrześcijanina. Na ile w różnych sytuacjach działamy ”po Bożemu?” Czy jesteśmy w stanie odnaleźć w sobie siłę w momentach trudnych doświadczeń. Ale nade wszystko zadawaliśmy sobie to podstawowe pytanie: czy rzeczywiście ufamy Bogu bezgranicznie i czy Jego plany wobec nas uznajemy za nasze plany?

Słuchając Słowa Bożego i homilii mogliśmy zrozumieć, na czym polega zaufanie Panu. Tak jak przekonywał nas ks. Krzysztof - zaufanie polega przede wszystkim na słuchaniu Boga. A słuchać Boga to nie być gadatliwym na modlitwie, zrozumieć co Bóg mówi do mnie poprzez karty Pisma świętego. I nie lękać się lecz odważnie swoim życiem głosić, że warto swoje życie oddać Bogu i starać się zaakceptować Jego zamierzenia jak własne.

Takiej odwagi nie zabrakło świętemu Józefowi. To on na głos Boga zmienił swoje plany i podporządkował swoje życie Bożym planom. To zadanie niebyło łatwe, wymagało zmagania się z przeciwnościami ale zaowocowało świętością.

Dzisiaj Kościół też potrzebuje ludzi odważnych, ludzi ,którzy potrafią oprzeć się złu, potrafią odważnie opowiadać się po stronie dobra i swoim uczciwym życiem głosić prawdy Boże zawarte w Ewangelii. Potrzebuje ludzi, którzy nie boją się pięknie i odważnie żyć. To ci, którzy potrafią swoim życiem świadczyć, że Panem Jest Jezus. Tylko on! A tego nie możemy nawet powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego.
Dlatego w ten wieczór prosiliśmy Ducha Świętego o tę moc, która nauczy nas wsłuchiwać się w głos Boga i sprawi, że w sytuacjach trudnych będziemy zawsze pytać o sposób rozwiązania najpierw Boga i żyć bez lęku.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

Nowenna do Św. Józefa w parafii Szpaki transmitowana jest codziennie o godz. 19.30 przez Katolickie Radio Podlasie (101,7 FM lub 106,0 FM)

Marta Rumowska/ Parafia Szpaki
[ja]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Łosice

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8

ŁOSICE, 08.12

V Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy

więcej »

ŁOSICE, 08.12

Jarmark Bożonarodzeniowy w Łosicach

więcej »
9

ŁOSICE, 09.12

V Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy

więcej »

ŁOSICE, 09.12

Jarmark Bożonarodzeniowy w Łosicach

więcej »

ŁOSICE, 09.12

Łosice: W niedzielę zagrają szczypiorniści

więcej »
10 11 12 13 14

MIASTO SIEDLCE, 14.12

38 spotkanie VITOexTrEAM z Andrzejem Mellerem

więcej »
15

ŁOSICE, 15.12

Finaliści „Mam Talent” w Łosicach

więcej »
16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje