R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

IV dzień Nowenny do Świętego Józefa
2018-03-14 10:06:00 Artykuł czytany 1704 razy


W parafii Szpaki trwa Nowenna do Św. Józefa. 13 marca, w IV dzień nowenny, Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Paćkowski - Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.


W ten kolejny wieczór licznie zgromadzeni księża: ks. Piotr Paćkowski, ks.prał. Stanisław Grabowiecki, ks. Tadeusz Tomasiuk, ks. Mateusz Kozłowski, ks. Krzysztof Jaszczuk, ks. Jarosław Zalewski, ks. Jan Mroczek, ks. Jacek Sawczuk, ks. Józef Mironiuk, ks. Damian Koryciński, ks. Mirosław Pietrzak, ks. Paweł Tomaszewski, ks. Tadeusz Kot, ks. Mariusz Czyżak, ks. Bogusław Sieńczewski, ks. Sławomir Harasimiuk, ks. Stanisław Smoliński, ks. Krzysztof Uściński, ks. Marek Chojnowski, ks. Jacek Guz i liczni pielgrzymi, którzy przybyli nawet z odległych miejsc (Łomazy, Terespol, Radcze, Woskrzenice, Terespol, Siedlce i z okolic) modlili się prosząc opiekuna Kościoła Świętego o potrzebne łaski dla Papieża Franciszka z racji piątej rocznicy wyboru na tron Piotrowy.

Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Paćkowski - Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. W wygłoszonym Słowie, odnosząc się do cudu z uzdrowieniem chorego nad Sadzawką Owczą, przypomniał nam, że ów chory może być każdym z nas. Zwłaszcza wtedy, gdy niszczy nas „choroba duszy”, a my przywykli do niej, nie potrafimy zrobić kroku naprzód. A Jezus chce nas uzdrowić. Bo ON wszystko może!

W litanii do Świętego Józefa wołaliśmy: Święty Józefie przykładzie cierpliwości módl się za nami. O taką modlitwę współczesny człowiek często woła. Brakuje nam przecież na co dzień cierpliwości. Ciągle się spieszymy, pracujemy w szybkim tempie, żyjemy szybko. Jesteśmy niecierpliwi, nie potrafimy czekać , często nie potrafimy znosić siebie nawzajem –stąd kłopoty w rodzinach, w środowiskach pracy i w sąsiedztwie i w naszej Ojczyźnie.

Jak zatem nauczyć się tej cierpliwości? Z takim nastawieniem przyszliśmy na wtorkowe spotkanie u stóp Świętego Józefa. On przecież potrafił być cierpliwym, potrafił słuchać tego, co mówił do niego Bóg. I potrafił wypełnić swoje zadanie. Cierpliwość to także znoszenie siebie nawzajem, to nieodpłacanie złem za zło. Cierpliwość rodzi się z miłości i łagodności.

Ks. Bosko zwykł mawiać: Bardzo polecam wam cierpliwość - jest ona konieczna, aby dobrze wypełniać swoje obowiązki. Te słowa mają szczególne znaczenie zarówno dla wychowawców jak i rodziców.
 I dlatego w cichości serca prosiliśmy o cierpliwość i łagodność, która pomoże nam budować więzi międzyludzkie i szerzyć miłość bliźniego! Niech Jezus – Baranek cierpliwy – da nam siłę!

Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Tekst: Marianna Patralska

Js
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Ponton Racing 2018
2018-02-26 15:52:40 Kategoria: Wybierz kategorie

Halo! Nie śpimy! Tylko się budzimy z zimowego snu, bo… Już 23 marca (piątek) w Parku Wodnym Siedlce po raz drugi wystartuje Ponton Racing, czyli wyścigi pontonów...

więcej »

Łosice

w lewoMarzec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

ŁOSICE, 04.03 18:00

Koncert piosenki historycznej w Olszance

więcej »
5 6 7 8 9 10

ŁOSICE, 10.03

NOWENNA I ODPUST KU CZCI ŚW. JÓZEFA

więcej »
11
12 13 14 15 16

ŁOSICE, 16.03

Droga Krzyżowa dla przedsiębiorców i pracodawców

więcej »
17 18
19

ŁOSICE, 19.03

Imieniny Marszałka w Łosicach

więcej »
20 21

MIASTO SIEDLCE, 21.03

Jakub Porada zdradzi swój sposób na tanie podróżowanie

więcej »
22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje