R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ósmy dzień nowenny w Szpakach
2017-03-19 17:44:10 Artykuł czytany 1750 razy


W ósmym dniu nowenny do św. Józefa w parafii Szpaki, Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Kubalski, duszpasterz ds. misyjnych.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Relacja z VIII dnia nowenny:

To już ósmy dzień nowenny do Świętego Józefa . Dzień szczególnej modlitwy za rodziny –zarówno  za te przepełnione miłością   jak i te, które przeżywają  różne trudności. Święty Józef to Opiekun Świętej Rodziny i od niego uczymy się, jak tworzyć dobrą atmosferę w naszych rodzinach.

Tematem rozważań  prowadzonych w ten zapłakany wieczór była cnota męstwa. Męstwa rozumianego jako zdolność do dokonywania odważnych czynów. Zwykle myśląc o męstwie mamy na myśli czyny wielkie, heroiczne. Natomiast Ksiądz Andrzej Kubalski mówił o męstwie w życiu codziennym. Męstwo  odczytywać należy przede wszystkim jako odważne świadczenie o Chrystusie, drobne czyny i gesty, ciepłe słowa w rodzinie, w sąsiedztwie, w pracy a przede wszystkim korne przystępowanie do sakramentu pokuty.

A my z podziwem patrzyliśmy na postawę misjonarza, który w swej skromności nie wspomniał jakiej odwagi potrzeba, aby  głosić  Słowo Boże na misjach. Ksiądz Andrzej był przez wiele lat na misjach.
Niech Pan błogosławi  wszystkim misjonarzom i wspiera ich wysiłki  w zdobywaniu nowych serc dla Chrystusa!

POSŁUCHAJ HOMILII

Ten  sobotni wieczór zgromadził mimo niepogody wielu kapłanów i pielgrzymów. Księża celebrujący Eucharystię to Ks. prałat Stanisław Grabowiecki, ksiądz pułkownik Wiesław Kondraciuk, ksiądz Jerzy Olędzki, ks. Tadeusz Zawadzki, Ks. Paweł Tomaszewski, ksiądz Jacek Sawczuk, ks. Sławomir Harasimiuk, ks. Kamil Mazurkiewicz, ks. Mirosław Pietrzak, ks. Józef Mironiuk i ks. Jacek Nazaruk.

Pielgrzymi  wypełniający naszą  świątynię, pokonać musieli wiele kilometrów, aby spotkać się u stóp Świętego Józefa. Od dalekich miejscowości : Białegostoku, Witoroża, Białej Podlaskiej, Siedlec, Janowa Podlaskiego,  Międzyrzeca Podlaskiego , Dziadkowskich , Łosic, Biernat, Czuchowa, Mostowa, Huszlewa, Polskowoli, Nepli, Pratulina, Próchenek ,Zakrza po sąsiednie: Kornica, Górki, Hruszniew, Czuchleby.
Wychodziliśmy ze świątyni przypominając  sobie słowa Świętego Pawła ” trwajcie mocno w wierze, bądźcie mężni i umacniajcie się”  Mamy nadzieję ,że udział w tej nowennie umacnia nas i uczy mężnego świadczenia o Chrystusie”.

Info/Foto: Parafia Szpaki

[MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • rep
    2017-03-19 21:57:11

    arrow

    Z Łukowa mieli też być pielgrzymi. Czyżby nie dojechali? Może autor przegapił ten fakt?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Łosice

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11

ŁOSICE, 11.04

XVII Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży

więcej »
12 13 14 15

ŁOSICE, 15.04

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Łosicach

więcej »
16 17 18 19 20

MIASTO SIEDLCE, 20.04

Spotkania z Małgosią Szumską w Siedlcach i Łosicach

więcej »
21

ŁOSICE, 21.04

W sobotę grają młodzi piłkarze KS Łosice

więcej »

ŁUKÓW, 21.04 19:00

Ojcowski Poligon Duchowy

więcej »

ŁOSICE, 21.04 19:00

„Ojcowski Poligon Duchowy”

więcej »
22
23 24 25 26

ŁOSICE, 26.04

II Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej w Starej Kornicy

więcej »
27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje