R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Siódmy dzień nowenny w parafii Szpaki
2019-03-17 07:27:00 Artykuł czytany 559 razy


W sobotni wieczór po raz siódmy w tym roku w parafii Szpaki zgromadzili się czciciele Świętego Józefa na wspólnej Eucharystii i modlitwie. W tym wielkim zgromadzeniu widać jedność Kościoła, a jednocześnie to, jak bardzo na co dzień potrzebujemy wstawiennictwa Świętych.


Wierzymy wszyscy w siłę i moc modlitwy wstawienniczej, a ubogaceni radosną i rodzinną atmosferą tym goręcej błagamy o potrzebne łaski. Gromadząc się u stóp Świętego Józefa szczególnie polecamy rodziny, które przeżywają różne trudności, szczególnie te, które dotyka kryzys rozpadu.

Eucharystii w ten wieczór przewodniczył i wygłosił homilię ks. Franciszek Klebaniuk. Odnosząc się do Ewangelii czytanej w ten wieczór, ks. Franciszek przypomniał, że wszyscy mamy być doskonałymi jak Ojciec nasz Niebieski jest doskonałym. Mamy stawać się doskonałymi poprzez świadczenie miłości, zdolność przebaczania, bycia blisko z tymi, z którymi przyszło nam żyć.

Ks. Celebrans mówił również, że doskonały człowiek potrafi uczciwie i rzetelnie pracować, poprzez swoja postawę wnosić Chrystusa wszędzie tam gdzie pracuje, uczy się i niesie dobro.

Wsłuchani i przejęci tymi słowami modliliśmy się wspólnie, abyśmy stawali się ludźmi doskonalszymi i potrafili swoje obowiązki nawet te najtrudniejsze wykonywać z miłością służąc jedni drugim, a rodzinę czcicieli Świętego Józefa tworzyliśmy z kapłanami i pielgrzymami, którzy co wieczór uczestniczą w nowennie bądź starają się przyjechać przynajmniej raz do miejsca kultu.

Tego wieczora modlili się z nami pielgrzymi: ze Zwoli, Polskowoli, Hruda, z Wygnanek, z parafii Dawidy, z Zakanala, Warszawy, Poznania, Siedlec, Białej Podlaskiej, Białegostoku, Rokitna, Terespola, Grodziska Mazowieckiego, Konstantynowa, Terebeli, Mostowa, Rokitna, Sulejowa, Jabłonia, Siemiatycz, Platerowa, Chłopkowa, Makarówki, Huszlewa, Sarnak, Komarna, Ostrożan, Pratulina, Biard, Dubicz, Mszanny, Łosic, Górek, Litewnik, Puczyc, Czuchowa Pieńki, Swór, Kornicy, Mężenina, Kobylan, Hruszniewa oraz księża: Bogusław Sieńczewski, Marek Chojnowski, Jarosław Grzelak, Damian Koryciński, Józef Mironiuk, Mirosław Pietrzak, Adam Całus, Jacek Sawczuk, Stanisław Smoliński, Józef Gierczyński, Paweł Tomaszewski, Adam Zawistowski, Józef Sobotka, Jacek Guz, Sławomir Harasimiuk, Dariusz Radywaniuk.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Inf., fot.: Parafia Szpaki

DJ


wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

5 sytuacji, w których warto udać się do ginekologa
2019-07-16 11:21:15 Kategoria:

Wizytę kontrolną u ginekologa należy umawiać przynajmniej raz do roku. Między kolejnymi spotkaniami z lekarzem może jednak okazać się, że ze zdrowiem intymnym kobiety...

więcej »
foto

Gdy zarabiasz w euro a płacisz w PLN
2019-07-15 09:58:57 Kategoria:

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej otrzymywanie wynagrodzenia w euro stało się dość powszechne, zwłaszcza wśród przedsiębiorców oraz osób podejmujących...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Łosice

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

ŁOSICE, 04.07

Lipiec pełen kultury w gminie Platerów

więcej »
5 6 7
8 9 10 11

ŁOSICE, 11.07

Piotruś Pan w Łosicach

więcej »
12 13 14

ŁOSICE, 14.07

Zbliża się XX Festyn Nadbużański w Serpelicach

więcej »

ŁOSICE, 14.07

Uroczystości odpustowe i odsłonięcie pomnika w parafii św. Zygmunta Króla w Łosicach

więcej »

ŁOSICE, 14.07

Kino plenerowe w Serpelicach

więcej »
15 16 17

POWIAT SIEDLECKI, 17.07

Świadczenie 500+ na pierwsze dziecko – busy informacyjne na Mazowszu

więcej »
18 19

ŁOSICE, 19.07

Enej i Playboys gwiazdami tegorocznych Dni Łosic

więcej »
20

ŁOSICE, 20.07

Enej i Playboys gwiazdami tegorocznych Dni Łosic

więcej »
21

ŁOSICE, 21.07

Enej i Playboys gwiazdami tegorocznych Dni Łosic

więcej »
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje