R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Siódmy dzień nowenny w parafii Szpaki
2019-03-17 07:27:00 Artykuł czytany 547 razy


W sobotni wieczór po raz siódmy w tym roku w parafii Szpaki zgromadzili się czciciele Świętego Józefa na wspólnej Eucharystii i modlitwie. W tym wielkim zgromadzeniu widać jedność Kościoła, a jednocześnie to, jak bardzo na co dzień potrzebujemy wstawiennictwa Świętych.


Wierzymy wszyscy w siłę i moc modlitwy wstawienniczej, a ubogaceni radosną i rodzinną atmosferą tym goręcej błagamy o potrzebne łaski. Gromadząc się u stóp Świętego Józefa szczególnie polecamy rodziny, które przeżywają różne trudności, szczególnie te, które dotyka kryzys rozpadu.

Eucharystii w ten wieczór przewodniczył i wygłosił homilię ks. Franciszek Klebaniuk. Odnosząc się do Ewangelii czytanej w ten wieczór, ks. Franciszek przypomniał, że wszyscy mamy być doskonałymi jak Ojciec nasz Niebieski jest doskonałym. Mamy stawać się doskonałymi poprzez świadczenie miłości, zdolność przebaczania, bycia blisko z tymi, z którymi przyszło nam żyć.

Ks. Celebrans mówił również, że doskonały człowiek potrafi uczciwie i rzetelnie pracować, poprzez swoja postawę wnosić Chrystusa wszędzie tam gdzie pracuje, uczy się i niesie dobro.

Wsłuchani i przejęci tymi słowami modliliśmy się wspólnie, abyśmy stawali się ludźmi doskonalszymi i potrafili swoje obowiązki nawet te najtrudniejsze wykonywać z miłością służąc jedni drugim, a rodzinę czcicieli Świętego Józefa tworzyliśmy z kapłanami i pielgrzymami, którzy co wieczór uczestniczą w nowennie bądź starają się przyjechać przynajmniej raz do miejsca kultu.

Tego wieczora modlili się z nami pielgrzymi: ze Zwoli, Polskowoli, Hruda, z Wygnanek, z parafii Dawidy, z Zakanala, Warszawy, Poznania, Siedlec, Białej Podlaskiej, Białegostoku, Rokitna, Terespola, Grodziska Mazowieckiego, Konstantynowa, Terebeli, Mostowa, Rokitna, Sulejowa, Jabłonia, Siemiatycz, Platerowa, Chłopkowa, Makarówki, Huszlewa, Sarnak, Komarna, Ostrożan, Pratulina, Biard, Dubicz, Mszanny, Łosic, Górek, Litewnik, Puczyc, Czuchowa Pieńki, Swór, Kornicy, Mężenina, Kobylan, Hruszniewa oraz księża: Bogusław Sieńczewski, Marek Chojnowski, Jarosław Grzelak, Damian Koryciński, Józef Mironiuk, Mirosław Pietrzak, Adam Całus, Jacek Sawczuk, Stanisław Smoliński, Józef Gierczyński, Paweł Tomaszewski, Adam Zawistowski, Józef Sobotka, Jacek Guz, Sławomir Harasimiuk, Dariusz Radywaniuk.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Inf., fot.: Parafia Szpaki

DJ


wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Badanie SAFE: jak obecnie radzą sobie Polscy...
2019-04-24 11:19:37 Kategoria:

Członkowie Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Banku Centralnego chcąc lepiej poznać problemy, oraz uwarunkowania związane z dostępem m.in. małych i średnich...

więcej »
foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »

Łosice

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10

ŁOSICE, 10.04

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

więcej »
11 12 13

ŁOSICE, 13.04

Jarmarkowa sobota w Łosicach

więcej »
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25

ŁOSICE, 25.04 17:00

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Łosice

więcej »
26 27 28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje