R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Szósty dzień nowenny w Szpakach
2017-03-17 11:27:16 Artykuł czytany 2380 razy


W szóstym dniu nowenny do św. Józefa w parafii Szpaki, Eucharystii przewodniczył Jakub Wyrozębski - prefekt z Kornicy.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Relacja z V dnia nowenny:


Cichy i pogodny czwartkowy wieczór  spotkania u stóp Świętego Józefa zgromadził  wyjątkową liczbę pielgrzymów. Przyjechali, z różnych parafii i miejscowości autokarami i indywidualnie. Często z bardzo odległych. Przyjechali, bo jak mówią "dobrze chociaż raz pobyć u Świętego Józefa". Tu czuje się ducha modlitwy, tu jakby zatrzymał się czas. Tu jest miejsce na przedstawienie Bogu przez ręce Świętego Józefa różnych spraw i kłopotów. Cieszy nas to! Radujemy się także, że to właśnie miejsce wybrał Pan. Zadziwia nas Święty Józef, że potrafi takie rzesze ludzi przyprowadzić do Boga. Czujemy również obecność wielu czcicieli, którzy łączą się z nami w modlitwie za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie i Internetu . Ta łączność jest potwierdzona przesyłanymi intencjami i licznymi telefonami.

A Eucharystię w szóstym dniu nowenny  sprawował w asyście 22 kapłanów i 2 diakonów ks. Jakub Wyrozębski- prefekt z Kornicy.  Rozważania Słowa Bożego  poświęcone były cnocie sprawiedliwości :" Być sprawiedliwym wobec siebie i bliźnich" Ksiądz Jakub przypomniał nam, że sprawiedliwość polega na stałej  i trwałej zdolności do oddawania Bogu tego, co się Mu słusznie należy. Bo spoglądając na historię  Św. Józefa sprawiedliwość winniśmy odczytywać jako pełnienie woli Bożej. Wszak Józefa w Ewangelii nazywa się człowiekiem sprawiedliwym i jak śpiewamy w litanii-woli Bożej poddanego.

A po ludzku rzecz sprawiedliwości ujmując?   Każdy z nas pragnie być traktowany sprawiedliwie: uczeń domaga się sprawiedliwej oceny, pracownik sprawiedliwej zapłaty za pracę, w stosunkach sąsiedzkich chcemy, by nikt nie był wobec nas niesprawiedliwy. Ale czy sami sprawiedliwie postępujemy? Czy zawsze gorliwie wykonujemy swoje obowiązki? Czy traktujemy też siebie sprawiedliwie dostrzegają swoje zalety i ułomności? To trudne pytania. Z nimi wychodziliśmy ze świątyni przypominając słowa Jana Pawła II: "Sprawiedliwość buduje, a nie niszczy, prowadzi do pojednania, a nie popycha do zemsty."Info/Foto: Parafia Szpaki
[MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Łosice

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11

ŁOSICE, 11.04

XVII Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży

więcej »
12 13 14 15

ŁOSICE, 15.04

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Łosicach

więcej »
16 17 18 19 20

MIASTO SIEDLCE, 20.04

Spotkania z Małgosią Szumską w Siedlcach i Łosicach

więcej »
21

ŁOSICE, 21.04

W sobotę grają młodzi piłkarze KS Łosice

więcej »

ŁUKÓW, 21.04 19:00

Ojcowski Poligon Duchowy

więcej »

ŁOSICE, 21.04 19:00

„Ojcowski Poligon Duchowy”

więcej »
22
23 24 25 26

ŁOSICE, 26.04

II Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej w Starej Kornicy

więcej »
27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje