R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dni Łosic 2019 /ZDJĘCIA/
2019-07-21 21:22:27 Artykuł czytany 5121 razy


Trwały trzy dni i mogły zaspokoić najbardziej zróżnicowane gusta. Było tam miejsce i na lokalną historię, i na kilka gatunków muzyki i tańca, i na zabytkową technikę – a to wszystko okraszone ofertami lokalnego biznesu, gastronomią i festynową zabawą.


Zaczęło się już w piątek promocją albumu „Łosiczan portret własny” oraz plenerowym kinem dla dzieci i dla dorosłych. Ale to była tylko rozgrzewka, bo w sobotę można było poznać renesansowe korzenie miasta podczas historycznego pikniku, a wieczorem wyszaleć się na międzypokoleniowej potańcówce miejskiej.

W niedzielę swoją ucztę mieli miłośnicy tego, co błyszczy, warczy i budzi sentymentalne wspominki – czyli starej motoryzacji. Kilkadziesiąt samochodów i motocykli zrobiło rundę ulicami miasta, a były wśród nich zarówno peerelowskie i „demoludowe” klasyki, jak i pojazdy, do których zza żelaznej kurtyny wzdychano. Dużym powodzeniem u fotoreporterów cieszył się stary ciężarowy Lublin, a właściwie grupa jego pasażerek: czarownic z miotłami, spiczastymi kapeluszami i haczykowatymi nosami, jak wyjętych ze starych bajek.

Na miejskim targowisku czekał jeszcze pojazd, którego udział w paradzie byłby zbyt szkodliwy dla łosickich ulic: czołg Leopard 1 ze zbiorów prywatnego muzeum w Bielanach. Nie był to jedyny militarny akcent niedzielnego pikniku – karierą w mundurze kusiła na swoich stoiskach 18. Dywizja Zmechanizowana i Wojska Obrony Terytorialnej.

Oprócz tego można było zakosztować lokalnych smakołyków, przejrzeć literaturę regionalną na stoliku Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej, zrobić kilka rodzajów badań lekarskich albo pogadać o interesach na stoiskach okolicznych firm. Albo po prostu usiąść lub stanąć przed sceną, na której prezentowali się mali, młodzi i dorośli tancerze i muzycy. Było wszystko: od poezji śpiewanej, przez folklor, do disco i rocka.

Garść fotografii z niedzielnego popołudnia prezentujemy w załączonej galerii.




Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


AB? Łosice  [MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Karol
    2019-07-30 10:11:40

    arrow

    Podziękowania dla Organizatorów za ogromną pracę ;) Brawo Łosice

  • odp.do no serpelice 2019-07-26 10:01:42
    2019-07-26 11:23:00

    arrow

    Ja byłem na filmie no fakt trochę chłodno no to może być niekulturalne bo ja nie zamówić ciepła, ale film całkiem całkiem

  • do no serpelice
    2019-07-26 10:01:42

    arrow

    Chyba byłeś/aś tam o 15.00, i nie widziałeś co było po 21, trzeba było się przyjżeć na tą kulturę.

  • no serpelice 2019-07-25 14:31:47
    2019-07-26 09:11:00

    arrow

    Festyn jak co roku ale było kulturalniej rozumiem że to było lepsze :http://podlasie24.pl/losice/region/-serpelice-znaleziono-nieprzytomnego-31-latka.-czy-byl-udzial-osob-trzecich--186e3.html

  • serpelice
    2019-07-25 14:31:50

    arrow

    Festyn nadbużański to była kpina

  • serpelice
    2019-07-25 14:31:47

    arrow

    Festyn nadbużański to była kpina

  • Lisek
    2019-07-25 12:28:28

    arrow

    Do "obie be" najlepiej nic nie robić i wybrzydzac. To nie przyjeżdżaj na imprezy, siedź w domu przed telewizorem i bedzie git. L

  • obie be.
    2019-07-25 11:32:50

    arrow

    Mnie nie podobała się ani jedna, ani druga. A w Serpelicach nie podobał mi się artysta napity w trzy ... który na scenie plecie głupoty.

  • Do z powiatu
    2019-07-24 18:27:38

    arrow

    Popieram marnie nowe władze zorganizowały

  • Z Łosic!
    2019-07-24 16:29:16

    arrow

    A co ci się nie podobało w Festynie Nadbużańskim? Obie Imprezy były różnego, swego rodzaju! Jedna i druga były fajne! Nie można tak uogólniać, że jedna cacy,a druga be!
    Zorganizuj swoją i się popisz, to ocenimy, czy umiesz ???

  • Z powiatu
    2019-07-24 09:10:25

    arrow

    Popieram, impreza jak zawsze na pięć, nie to co tegoroczny powiatowy mierny Festyn Nadbużański. Gratulacje.

  • Łosice the best :))
    2019-07-22 00:20:47

    arrow

    Super impreza! Łosiczanie potrafią świętować. Nawet burza nie straszna :)) Koncert zespołu Enej, czad!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Jaki prezent na święta dla mamy wybrać? Podpowiadamy,...
2019-12-03 15:10:24 Kategoria:

Mama to prawdziwa przyjaciółka. Wspiera w trudnych chwilach, doradza w najważniejszych sprawach, no i nikt tak dobrze jak ona nie rozumie, jaką moc ma przytulenie. Z okazji...

więcej »

Łosice

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6

ŁOSICE, 06.12

Uroczysta gala i koncert Katarzyny Groniec

więcej »
7 8
9 10 11 12 13 14

ŁOSICE, 14.12

Trwają zgłoszenia wystawców do VI Łosickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

więcej »
15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje