R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Gdyby byli pisarzami i malarzami…
2019-06-12 15:18:00 Artykuł czytany 342 razy


Prawie 150 prac zostało zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu twórczości plastycznej dzieci i młodzieży z cyklu „Gdybym był pisarzem i malarzem”. Jego oficjalne rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się 7 czerwca w Łosickim Domu Kultury.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


Konkurs przygotowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Łosicach był adresowany do dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Łosice. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi. Dominowały głównie prace malowane akwarelami, kredkami, czy ołówkiem. Młodzież chętnie wykonywa także kolaże.

- Prace zawierały plastyczne przedstawienie wybranej książki w dowolnym układzie i kontekście, którą dany czytelnik uwielbia bądź ceni. Wśród zilustrowanych tytułów znalazły się pozycje z klasycznej literatury dla dzieci i młodzieży, jak też z literatury najnowszej, co nas bardzo cieszy – informuje Łukasz Wawryniuk, kierownik biblioteki, który poprowadził uroczystość wraz z Waldemarem Jakubiakiem z ŁDK.
- Historia konkursu w naszej gminie sięga początku lat 90. O jego ciągłej popularności świadczy liczba zgłoszonych prac, których w tym roku wpłynęło do naszej biblioteki aż 142 prace - mówi z zadowoleniem Dorota Kozłowska, dyrektor Łosickiego Domu Kultury

W kategorii oddziałów przedszkolnych I miejsce zajęła Amelia Knapiuk, II – Maja Jastrzębska, zaś III – Weronika Stefaniuk. Wyróżnienie zdobyła Kaja Strzałkowska. W drugiej kategorii (kl. I-III szkół podstawowych) najładniejsze okazały się prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Łosicach, gdzie wygrali: Aleksander Siennicki (I miejsce), Zofia Gasiuk (II miejsce) oraz Patrycja Dunajko (III miejsce). W trzeciej grupie (kl. IV-VI szkół podstawowych) pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Gorzała, drugie - Aleksander Kaluta, a trzecie - Weronika Steciuk. Jedynie wyróżnienie zdobył Jakub Zadrożniak.

Wśród prac zgłoszonych w kolejnej kategorii (kl. VII-VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum) wygrały: Oliwia Zdzichowska oraz Nikola Wasiluk (obie ex aequo I miejsce), Klaudia Ignaciuk (II miejsce), Karolina Gabriela Wojtczuk (III miejsce) oraz Karolina Matejuk i Laura Kalicka (wyróżnienia).

W związku z dużym zainteresowaniem konkursem przez placówki, które zajmują się uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w tym roku stworzono oddzielną kategorię. Przyznano w niej następujące lokaty: I miejsce – Julita Matwiejczuk, II miejsce – Kacper Mędza oraz III miejsce – Małgorzata Czarnocka oraz 9 równorzędnych wyróżnień, które zdobyli: Andżelika Iwaniuk, Kinga Czuryło, Marta Michałowska, Karol Folwarski, Piotr Bronisz, Przemysław Daniluk, Piotr Sycz, Oskar Mędza oraz Paweł Mostowiec.

Zwycięzców wyłoniła komisja konkursowa, w skład której weszli: Ewelina Siemieniuk, Radosław Goś oraz Łukasz Wawryniuk. Jurorzy zgłoszone prace oceniali pod kątem zgodności z tematyką konkursu, samodzielności wykonania, estetyki pracy, jej oryginalności i kreatywności, a także stopnia trudności wykonania. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, wśród których były książki i audiobooki.

Pula nagród w tym roku przekroczyła 1000 zł. Doceniając niezwykłe zaangażowanie i inwencję twórczą uczestników, przyznano wszystkim dyplomy uznania i nagrody pocieszenia, zaś nauczycielom pomagającym w przygotowaniach do konkursu pamiątkowe dyplomy podziękowania. Zgłoszone prace były z następujących placówek: Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Łosicach, Przedszkole Niepubliczne "Mali Odkrywcy" w Łosicach, Przedszkole Niepubliczne "Jacek i Agatka" w Łosicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łosicach Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach, Zespół Oświatowy w Niemojkach, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach oraz Ośrodek Rehabilitacji Dziennej „Eskulap” w Łosicach. Na zakończenie wydarzenia została otwarta wystawa zwycięskich prac, którą można oglądać przez okres wakacji w holu głównym Łosickiego Domu Kultury.

Celami konkursu są m. in.: popularyzacja i rozwijanie kultury czytelniczej wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni i umiejętności wypowiedzi artystycznej, umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowania swojego talentu plastycznego, pogłębienie osobowości poprzez kontakt z książką oraz promocja Łosickiego Domu Kultury i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosicach.

Tekst M-GBP w Łosicach.
Foto: Danuta Parafiańczuk
 
KSkor  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Jaki prezent na święta dla mamy wybrać? Podpowiadamy,...
2019-12-03 15:10:24 Kategoria:

Mama to prawdziwa przyjaciółka. Wspiera w trudnych chwilach, doradza w najważniejszych sprawach, no i nikt tak dobrze jak ona nie rozumie, jaką moc ma przytulenie. Z okazji...

więcej »

Łosice

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6

ŁOSICE, 06.12

Uroczysta gala i koncert Katarzyny Groniec

więcej »
7 8
9 10 11 12 13 14

ŁOSICE, 14.12

Trwają zgłoszenia wystawców do VI Łosickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

więcej »
15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje