R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiatowy Przegląd Grup Teatralnych
2017-12-13 17:37:44 Artykuł czytany 914 razy


O tym, że teatr bawi, uczy i jednoczy mogli przekonać się uczestnicy Pierwszego Powiatowego Przeglądu Grup Teatralnych Szkół Podstawowych powiatu łosickiego, który odbył się 11 grudnia w Zespole Szkolno- Wychowawczym w Huszlewie.


Przedsięwzięcie to było podsumowaniem różnorodnych, wielomiesięcznych działań podjętych przez uczniów i nauczycieli Zespołu w ramach Rządowego programu „Bezpieczna +”, projektu „Teatr z klasą”.  Inicjatorką projektu była Ewelina Ilczuk, która zajęła się wymogami formalnymi związanymi z realizacją programu. Projekt pod tytułem „Teatr z klasą” miał przybliżyć uczniom świat teatru,  zachęcić  do twórczego  spędzania czasu oraz rozbudzić wśród młodych ludzi wrażliwość artystyczną.

Patronat honorowy nad przeglądem objęli: Starosta Powiatu Łosickiego - Bożena Niedzielak  i Wójt gminy Huszlew - Stanisław Stefaniuk. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: przewodniczący Rady Gminy Huszlew Grzegorz Wawryniuk, kierownik Biblioteki Publicznej w Huszlewie Wiesława Stefaniuk, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Huszlewie Teresa Sawczuk, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łosicach st. sierżant Edyta Kowalczyk, asp. sztabowy Adam Chromiński, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Huszlewie ks.Józef Sobotka, dyrektorzy szkół i emerytowani nauczyciele z gminy Huszlew.

Uroczystość oficjalnie rozpoczęła dyrektor Zespołu Renata Tomczuk, która powitała zebranych i podziękowała za przybycie gościom i młodym artystom.

W przeglądzie wzięło udział 60 uczniów z 4 szkół podstawowych:  w Kobylanach, Hadynowie, Starej Kornicy i Huszlewie. Wszystkie spektakle miały charakter wychowawczy i niewątpliwie wpływały na wrażliwość emocjonalną widzów. Młodzi artyści wcielali się w ciekawe role i udowodnili, że potrafią odnaleźć się w różnych formach artystycznych. Wykazali się nie tylko świetną grą aktorska, ale także umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi. Na duże uznanie zasługiwały  pomysłowe, własnoręcznie wykonane dekoracje i rekwizyty oraz  efektowne stroje.

Zmagania młodych aktorów oceniało jury w składzie: Magdalena Romaniuk, Agnieszka Lewandowska i przewodnicząca Anna Biarda z Łosickiego Domu Kultury, która doceniła pracę i wszechstronne talenty artystów. Podziękowała opiekunom grup za ich zapał, pomysłowość i zaangażowanie.
Zwycięstwo wywalczyła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie adaptacją baśni „Kopciuszek”.

Drugie miejsce zdobyła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie, która zaprezentowała piękne widowisko patriotyczne „Pisk Orła Białego”.

Ex aequo trzecie miejsce  przypadło artystom ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach za inscenizację baśni „Kot w butach” i Szkole  Podstawowej w Starej Kornicy za przedstawienie „Grzecznie proszę”.
Wszystkie grupy teatralne otrzymały nagrody rzeczowe zakupione z funduszy projektu, książki ufundowane przez Publiczną Bibliotekę w Huszlewie, puchary  Starosty Powiatu Łosickiego oraz pamiątkowe dyplomy.Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


SK/Huszlew[ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • jaeo
    2017-12-14 14:42:15

    arrow

    Stefaniuk Stanisław- Wójt, Stefaniuk Wiesława- biblioteka dyrektor, Wawryniuk Grzegorz bezradny, Wawryniuk Jolanta -sekretarz,

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Jak w prosty, wygodny i tani sposób transportować meble?
2018-01-17 13:34:30 Kategoria:

Zanim zlecisz transport mebli, musisz pamiętać, że wymaga to specjalnego przygotowania. Meble to z reguły delikatne przedmioty i bardzo łatwo o ich uszkodzenie. Źle...

więcej »

Łosice

w lewoStyczeń 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

ŁOSICE, 05.01

Działania PRĘDKOŚĆ w powiecie łosickim

więcej »
6

ŁOSICE, 06.01 12:00

Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Łosicach

więcej »
7

ŁOSICE, 07.01

W niedzielę kolejna runda PLPR

więcej »
8 9 10

ŁOSICE, 10.01

Bezpieczne przejście

więcej »
11 12 13 14
15

SIEMIATYCZE, 15.01

Ferie z parafią Sarnaki

więcej »
16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje