R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiatowy Przegląd Grup Teatralnych
2017-12-13 17:37:44 Artykuł czytany 1245 razy


O tym, że teatr bawi, uczy i jednoczy mogli przekonać się uczestnicy Pierwszego Powiatowego Przeglądu Grup Teatralnych Szkół Podstawowych powiatu łosickiego, który odbył się 11 grudnia w Zespole Szkolno- Wychowawczym w Huszlewie.


Przedsięwzięcie to było podsumowaniem różnorodnych, wielomiesięcznych działań podjętych przez uczniów i nauczycieli Zespołu w ramach Rządowego programu „Bezpieczna +”, projektu „Teatr z klasą”.  Inicjatorką projektu była Ewelina Ilczuk, która zajęła się wymogami formalnymi związanymi z realizacją programu. Projekt pod tytułem „Teatr z klasą” miał przybliżyć uczniom świat teatru,  zachęcić  do twórczego  spędzania czasu oraz rozbudzić wśród młodych ludzi wrażliwość artystyczną.

Patronat honorowy nad przeglądem objęli: Starosta Powiatu Łosickiego - Bożena Niedzielak  i Wójt gminy Huszlew - Stanisław Stefaniuk. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: przewodniczący Rady Gminy Huszlew Grzegorz Wawryniuk, kierownik Biblioteki Publicznej w Huszlewie Wiesława Stefaniuk, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Huszlewie Teresa Sawczuk, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łosicach st. sierżant Edyta Kowalczyk, asp. sztabowy Adam Chromiński, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Huszlewie ks.Józef Sobotka, dyrektorzy szkół i emerytowani nauczyciele z gminy Huszlew.

Uroczystość oficjalnie rozpoczęła dyrektor Zespołu Renata Tomczuk, która powitała zebranych i podziękowała za przybycie gościom i młodym artystom.

W przeglądzie wzięło udział 60 uczniów z 4 szkół podstawowych:  w Kobylanach, Hadynowie, Starej Kornicy i Huszlewie. Wszystkie spektakle miały charakter wychowawczy i niewątpliwie wpływały na wrażliwość emocjonalną widzów. Młodzi artyści wcielali się w ciekawe role i udowodnili, że potrafią odnaleźć się w różnych formach artystycznych. Wykazali się nie tylko świetną grą aktorska, ale także umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi. Na duże uznanie zasługiwały  pomysłowe, własnoręcznie wykonane dekoracje i rekwizyty oraz  efektowne stroje.

Zmagania młodych aktorów oceniało jury w składzie: Magdalena Romaniuk, Agnieszka Lewandowska i przewodnicząca Anna Biarda z Łosickiego Domu Kultury, która doceniła pracę i wszechstronne talenty artystów. Podziękowała opiekunom grup za ich zapał, pomysłowość i zaangażowanie.
Zwycięstwo wywalczyła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie adaptacją baśni „Kopciuszek”.

Drugie miejsce zdobyła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie, która zaprezentowała piękne widowisko patriotyczne „Pisk Orła Białego”.

Ex aequo trzecie miejsce  przypadło artystom ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach za inscenizację baśni „Kot w butach” i Szkole  Podstawowej w Starej Kornicy za przedstawienie „Grzecznie proszę”.
Wszystkie grupy teatralne otrzymały nagrody rzeczowe zakupione z funduszy projektu, książki ufundowane przez Publiczną Bibliotekę w Huszlewie, puchary  Starosty Powiatu Łosickiego oraz pamiątkowe dyplomy.Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


SK/Huszlew[ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • jaeo
    2017-12-14 14:42:15

    arrow

    Stefaniuk Stanisław- Wójt, Stefaniuk Wiesława- biblioteka dyrektor, Wawryniuk Grzegorz bezradny, Wawryniuk Jolanta -sekretarz,

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
foto

PUNKT POŚREDNICTWA PRACY W WĘGROWIE
2018-09-10 08:00:00 Kategoria:

Zapraszamy do Punktu Pośrednictwa Pracy w Węgrowie.

więcej »

Łosice

w lewoWrzesień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

ŁOSICE, 02.09 14:00

Gminno-parafialne święto dożynkowe w Starej Kornicy

więcej »
3 4 5

ŁOSICE, 05.09 15:30

Międzynarodowy bieg przez powiat łosicki

więcej »
6

ŁOSICE, 06.09 10:00

Narodowe Czytanie w Łosicach

więcej »
7 8 9

ŁUKÓW, 09.09

Gmina Łuków: „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej”

więcej »

ŁOSICE, 09.09

Dożynki powiatowe w Łosicach

więcej »
10 11 12 13 14

DROHICZYN, 14.09

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Serpelicach

więcej »
15 16

ŁOSICE, 16.09

W Sarnakach upamiętnią wywiezionych na wschód przez NKWD

więcej »
17 18 19 20

ŁOSICE, 20.09 14:00

Inauguracja Roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Łosicach

więcej »
21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje