R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiatowy Przegląd Grup Teatralnych
2017-12-13 17:37:44 Artykuł czytany 1041 razy


O tym, że teatr bawi, uczy i jednoczy mogli przekonać się uczestnicy Pierwszego Powiatowego Przeglądu Grup Teatralnych Szkół Podstawowych powiatu łosickiego, który odbył się 11 grudnia w Zespole Szkolno- Wychowawczym w Huszlewie.


Przedsięwzięcie to było podsumowaniem różnorodnych, wielomiesięcznych działań podjętych przez uczniów i nauczycieli Zespołu w ramach Rządowego programu „Bezpieczna +”, projektu „Teatr z klasą”.  Inicjatorką projektu była Ewelina Ilczuk, która zajęła się wymogami formalnymi związanymi z realizacją programu. Projekt pod tytułem „Teatr z klasą” miał przybliżyć uczniom świat teatru,  zachęcić  do twórczego  spędzania czasu oraz rozbudzić wśród młodych ludzi wrażliwość artystyczną.

Patronat honorowy nad przeglądem objęli: Starosta Powiatu Łosickiego - Bożena Niedzielak  i Wójt gminy Huszlew - Stanisław Stefaniuk. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: przewodniczący Rady Gminy Huszlew Grzegorz Wawryniuk, kierownik Biblioteki Publicznej w Huszlewie Wiesława Stefaniuk, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Huszlewie Teresa Sawczuk, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łosicach st. sierżant Edyta Kowalczyk, asp. sztabowy Adam Chromiński, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Huszlewie ks.Józef Sobotka, dyrektorzy szkół i emerytowani nauczyciele z gminy Huszlew.

Uroczystość oficjalnie rozpoczęła dyrektor Zespołu Renata Tomczuk, która powitała zebranych i podziękowała za przybycie gościom i młodym artystom.

W przeglądzie wzięło udział 60 uczniów z 4 szkół podstawowych:  w Kobylanach, Hadynowie, Starej Kornicy i Huszlewie. Wszystkie spektakle miały charakter wychowawczy i niewątpliwie wpływały na wrażliwość emocjonalną widzów. Młodzi artyści wcielali się w ciekawe role i udowodnili, że potrafią odnaleźć się w różnych formach artystycznych. Wykazali się nie tylko świetną grą aktorska, ale także umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi. Na duże uznanie zasługiwały  pomysłowe, własnoręcznie wykonane dekoracje i rekwizyty oraz  efektowne stroje.

Zmagania młodych aktorów oceniało jury w składzie: Magdalena Romaniuk, Agnieszka Lewandowska i przewodnicząca Anna Biarda z Łosickiego Domu Kultury, która doceniła pracę i wszechstronne talenty artystów. Podziękowała opiekunom grup za ich zapał, pomysłowość i zaangażowanie.
Zwycięstwo wywalczyła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie adaptacją baśni „Kopciuszek”.

Drugie miejsce zdobyła grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie, która zaprezentowała piękne widowisko patriotyczne „Pisk Orła Białego”.

Ex aequo trzecie miejsce  przypadło artystom ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach za inscenizację baśni „Kot w butach” i Szkole  Podstawowej w Starej Kornicy za przedstawienie „Grzecznie proszę”.
Wszystkie grupy teatralne otrzymały nagrody rzeczowe zakupione z funduszy projektu, książki ufundowane przez Publiczną Bibliotekę w Huszlewie, puchary  Starosty Powiatu Łosickiego oraz pamiątkowe dyplomy.Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


SK/Huszlew[ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • jaeo
    2017-12-14 14:42:15

    arrow

    Stefaniuk Stanisław- Wójt, Stefaniuk Wiesława- biblioteka dyrektor, Wawryniuk Grzegorz bezradny, Wawryniuk Jolanta -sekretarz,

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Ponton Racing 2018
2018-02-26 15:52:40 Kategoria: Wybierz kategorie

Halo! Nie śpimy! Tylko się budzimy z zimowego snu, bo… Już 23 marca (piątek) w Parku Wodnym Siedlce po raz drugi wystartuje Ponton Racing, czyli wyścigi pontonów...

więcej »

Łosice

w lewoMarzec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

ŁOSICE, 04.03 18:00

Koncert piosenki historycznej w Olszance

więcej »
5 6 7 8 9 10

ŁOSICE, 10.03

NOWENNA I ODPUST KU CZCI ŚW. JÓZEFA

więcej »
11
12 13 14 15 16

ŁOSICE, 16.03

Droga Krzyżowa dla przedsiębiorców i pracodawców

więcej »
17 18
19

ŁOSICE, 19.03

Imieniny Marszałka w Łosicach

więcej »
20 21

MIASTO SIEDLCE, 21.03

Jakub Porada zdradzi swój sposób na tanie podróżowanie

więcej »
22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje