R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ile zapłacą za odbiór odpadów mieszkańcy powiatu łosickiego? /RAPORT O CENACH ODBIORU ŚMIECI/
2019-11-20 08:28:27 Artykuł czytany 2428 razy


Taniej nie będzie. Może być tylko drożej. Fala podwyżek za śmieci, która uderzyła w samorządy na terenie kraju dotarła do powiatu łosickiego. Jak się okazuje przyszły rok nie będzie łaskawy dla kieszeni mieszkańców. Przedstawiamy obecne zestawienie opłat miesięcznych za jedną osobę w poszczególnych gminach. Najtaniej jest w Starej Kornicy.


Miasto i gmina Łosice

Od 1 stycznia 2019 roku stawki wynosiły 8 zł za odpady segregowane i 18 zł za zmieszane od osoby. Samorząd planuje podwyżki. Według wstępnych prognoz stawki w 2020 roku mogą wynieść od 13-15 zł za odpady segregowane. Niesegregowane mogą sięgać od 26-30 zł za osobę. W Łosicach odpady segregowane są odbierane dwa razy w miesiącu. Zmieszane natomiast raz na tydzień. Poza miastem, w miejscowościach nieczystości zarówno zmieszane, jak i segregowane są odbierane dwa razy w miesiącu. Odbiorem śmieci zajmuje się  spółka „KOM-GAZ” z Łosic.

Każda rodzina, która posiada Kartę Dużej Rodziny nie wnosi opłaty za piątego i każdego kolejnego członka rodziny.

Gmina Huszlew

 W II połowie 2019 roku weszły w życie stawki 12 zł za odpady segregowane i 24 zł za zmieszane. Samorząd nie planuje na obecną chwilę podwyżek. Odpady na terenie gminy Huszlew są odbierane raz na miesiąc. Odpowiada za to Związek Komunalny „Nieskażone Środowisko” z siedzibą w Łosicach.

Gmina Sarnaki
10 zł za segregowane a 21 zł za niesegregowane. Tak wyglądają stawki w tej gminie za odpady od 1 sierpnia 2019 roku. Utrzymają się prawdopodobnie do czerwca 2020 r., taką informacje uzyskaliśmy od władz gminy. Odpady odbiera „MPO” spółka z o.o. Białystok. Według harmonogramu śmieci segregowane i zmieszane wywożone są z gospodarstw domowych raz w miesiącu.

Gmina Stara Kornica
Od 2013 roku utrzymują się tutaj stawki 5 zł w przypadku segregacji śmieci i 10 zł jeśli oddajemy odpady zmieszane. Za 6 osobę w rodzinie i każdą kolejną opłata wynosi 1 zł. Warunkiem w tym przypadku jest obowiązek selektywnego zbierania odpadów. Podwyżki prawdopodobnie dotkną też i gminę Stara Kornica. Wstępnie od 2020 roku będzie trzeba zapłacić 8 zł za odpady segregowane i 16 zł za niesegregowane. Na terenie samorządu śmieci raz w miesiącu odbiera „MPO” spółka z o.o. Białystok.

Gmina Platerów
Od 1 października  2019 stawki wynoszą 10 zł od osoby za odpady niezmieszane i 20 zł w przypadku braku segregacji. Obecnie samorząd nie planuje podwyżek. Od 5-go domownika w rodzinie jest zniżka 5 zł w przypadku selektywnego gospodarowania odpadami. Na terenie gminy Platerów śmieci odbiera Związek Komunalny „Nieskażone Środowisko” z siedzibą w Łosicach. Odpady segregowane i niesegregowane są wywożone raz w miesiącu.

Gmina Olszanka
12 zł za odpady segregowanie i 21 zł jeśli nie są zbierane selektywnie. Takie stawki obowiązują od 1 września 2019 roku. Jest zniżka dla 6-tej i kolejnej osoby w rodzinie. Wynosi ona 6 zł, jeśli będzie spełniona segregacja. Czy w 2020 roku będzie drożej? Władze szacują, że tak i to ok. 20-30%. Odpady w gminie Olszanka segregowane i niesegregowane są wywożone raz w miesiącu. Odpowiada za to Związek Komunalny „Nieskażone Środowisko” z siedzibą w Łosicach.KSkor
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • zza miedzy
  2019-11-27 16:12:29

  arrow

  Jak widać powyżej najkorzystniej jest w Kornicy (śmieci odbierane 1 raz/miesiąc) i w Łosicach (odbierane 2 i 4 razy/miesiąc).

  A co do burmistrza, to trzymać tak dalej!
  Samo nowe przedszkole, piękny park, ul.Radzyńska czy wyremontowane bloki komunalne, nie licząc pomniejszych inwestycji - jak na jeden rok robi wrażenie. Brawo!

 • z prowincji
  2019-11-27 11:20:58

  arrow

  Najlepszym gospodarzem jest wójt Starej Kornicy co widać powyżej. Ludzie nie są głupi i dlatego będzie dalej wójtem. Czy inni też będą zobaczymy po cenach śmieci. A co do burmistrza, to mniej zabawy i głupoty, więcej inwestycji i roboty.

 • asdf
  2019-11-25 21:57:39

  arrow

  Wiadomo taniej wywieźć śmieci raz w miesiącu niż 4. Kilkadziesiąt wypłat mniej, kilkaset tysiecy litrów paliwa mniej.

  To dlaczego w 2019 roku stawki za śmieci były wyższe w gminach wiejskich niż w Łosicach? I jeszcze odbierane tylko raz w miesiącu.

 • Łosiczanin
  2019-11-25 20:36:32

  arrow

  Akurat w powiecie Łosickim śmieci w mieście nie są najdroższe, co widać powyżej. A jeszcze odbierane 4 i 2 razy w miesiącu a nie raz jak na wsi. Widać, że dobry gospodarz. Retoryka tvpis tutaj sie nie sprawdza.

 • Tak
  2019-11-25 17:57:03

  arrow

  Święte słowa. Wyborco popieram co napisałeś. Wszystko zależy od gospodarza.

 • do ..................
  2019-11-25 13:26:28

  arrow

  Ja odpowiem nie obrażając nikogo za ,,mieszkaniec i wyborca". W miastach śmieci są dużo droższe bo są gorsi samorządowcy i bardziej leniwi. Za ludzkie pieniądze utrzymują leni ze spółek komunalnych. W Łosicach KOM-GAZ, a jak czytam też i pana Jana z Nieskażonego razem z kilkunastoma pracownikami. Za to wszystko płacą mieszkańcy. A to kosztuje. I nie pomoże tu obrażanie innych.

 • Z mojej oceny
  2019-11-25 13:20:44

  arrow

  Nie wiem jakie ceny są w Przesmykach, ale zgadzam się z ,,mieszkaniec i wyborca", po co szukać Przesmyk, wystarczy spojrzeć na ceny w Starej Kornicy, która nie należy do Nieskażonego Środowiska. A cena zależy od gospodarza wójta, bądź burmistrza i to są święte słowa. Podane wyżej jak na tacy. Gdzie najdrożej tam marni gospodarze. A jak zaczną jeszcze podnosić może trzeba się zorganizować i REFERENDUM.

 • do mieszkaniec i wyborca
  2019-11-25 11:07:21

  arrow

  tylko właśnie pusty nieuk, nie znający tematu może obrażać innych. Czyli wg Ciebie w miastach zarządzają idioci skoro cena wywozu śmieci jest w nich dużo dużo wyższa :-P gratuluję impotencji umysłowej ....

 • Do "mieszkaniec i wyborca"
  2019-11-25 10:56:03

  arrow

  Oj kłamczuszku, nieładnie.
  Po pierwsze w Przesmykach odpady segregiwane odbierane są 1 raz w miesiącu (a np. w Łosicach 2 razy) tak samo niesegregowane sa odbierane 1 raz/mc (a np. w Łosicach 4 razy).

  Po drugie w 2019 za odpady segregowane w Przesmykach placilo sie 7zł a nie 4!(a np. W Łosicach 8zł). Za segregowane w Przesmykach 14zł odbieranych 1raz/mg (a np. W Łosicach 18zł odbierane 4razy/mc).

  Na mój gust w takich Łosicach stawki są dużo bardziej korzystne dla mieszkańca. No chyba że lubisz trzymać śmieci w domu przez miesiąc...

 • mieszkaniec i wyborca
  2019-11-25 10:12:30

  arrow

  Co tu się uczyć. Można obrażać jak się nie ma argumentów. Ba nawet kazać się komuś uczyć, jak samemu jest się głupim, pustym i nieukiem. A co to śmieci ze wsi są inne niż z miasta, co to ma do rzeczy. I jedne i drugie trzeba wywieźć i to w to samo miejsce. Ja porównuje cenę śmieci bez podziału na miasto i wieś i podaję przykład, że można, a cena zależy od gospodarza wójta, bądź burmistrza. Ot i cała prawda. A że niektórych prawda w oczy kole, to też prawda.

 • do mieszkaniec i wyborca
  2019-11-25 09:58:10

  arrow

  jak to dobrze, że słabo znasz temat a się wypowiadasz :-)
  Lubie czytać komentarze takich al'a trolli co się na wszystkim znają :-)
  popatrz na cenę śmieci w miastach a nie porównujesz do gmin wiejskich... W kazdym mieście w okolicy (podam bo zapewne nie wiesz o jakie chodzi), czyli w Siedlcach, Sokołowie,Mińsku, Węgrowie-stawki są podobne albo wyższe....Douczyć się w temacie potem komentować-taka mała moja propozycja,

 • mieszkaniec i wyborca
  2019-11-25 09:16:38

  arrow

  Cena śmieci w głównej mierze zależy od gospodarza, czyli wójta, bądź burmistrza i nie ważne z jakiej jest opcji. W takich Przesmykach jest 4 zł. od mieszkańca. Można, można. A w powiecie łosickim jest patologia, bo z tych pieniędzy trzeba opłacić panie w gminie i pana Jana z Nieskażonego razem z kilkunastoma pracownikami i podatki od nieczynnego składowiska. Ot i cała prawda.

 • ŁOSICZANIN
  2019-11-22 22:49:43

  arrow

  @kulawy Roman @Mieszkaniec bardzo dobrze to przedstawiliscie. Ktoś kto odrobinę ma pojęcia ekonomicznego, wie i zdaję sobie sprawę jakie są konsekwencje takich działań.
  Mówi się o rozwoju kraju - pytanie ile dróg, przetargów zostało zrobionych przez ostatnie lata? Gdzie jest obiecana via carpatia, dla powiatu losickiego?

  Kolejny lokalny przykład: ile zrobił dla Naszego regionu wybrany senator w ostatnich wyborach? A ile zrobiła dla powiatu Losickiego kandydatka opozycji? Wystarczyło startować pod szyldami partii.
  Pamiętajcie że każda partia dąży do osiągnięcia władzy, /za wszelką cenę/ Manipulacja, dezinformacja, obłuda wygrywa.

  Nie chce dzielić, obrażać osób które głosowały na PIS, ponieważ chcę zachować neutralność, ale czasami porostu brakuje słów.

  Można podawać wiele przykładów które świadczą o tym że nie jest dobrze, co się dzieje i jakie będą tego konsekwencje.
  Mogę powiedzieć że dzisiaj, za pół roku jeszcze tego nie odczujemy, ale za 2 - 3 lata wszystko się wyjaśni.
  PS. Nie popieram największej partii opozycyjnej, ale widzę, analizuje, przewiduje i wybieram "mniejsze zło"

 • do "kulawego Romana "
  2019-11-22 21:59:41

  arrow

  Roman. Po pierwsze, nie zamierzam się ciebie słuchać, nie masz prawa mi również rozkazywać! Mam propozycję, a może będzie lepiej jak zrobisz sobie: "Więcej tlenu, a mniej TVN-u"? Widzisz? Oddałam ci tylko:"pięknym za nadobne, nieprawdaż?! Żle trafiłeś na mnie! Nie wysyłaj mnie na studia ekonomiczne! Znam się na tym! Właśnie jestem ekonomistą z wieloletnim stażem! Pewnie ty masz mniej lat życia, niż ja stażu pracy! Czyżby zabolało cię trochę?
  Proponuję wbij sobie w necie: "500 Afer i przekrętów POPSL" !Tam jest każda afera, po kolei opisana oraz jest kwota i nazwiska osób, które sa w nią zamieszane! Kilkaset mld.zł. Gdyby to była nieprawdą, to podaliby autora w/w artykułu o zniesławienie! Nie podali!
  Ja tylko podaję gdzie szukać! Nie zmyślam, czytałam to! Jak poczytasz, to chętnie podyskutujemy! Nie ma ludzi nieomylnych z obu stron! Może wtedy dojdziemy do konsensusu? Pozdrawiam.

 • kulawy Roman
  2019-11-22 20:47:14

  arrow

  Mieszkanka z Łosic wyłącz Tvp Info i idź na studia ekonomiczne ....Pis bazuje jedynie na programach socjalnych i rozdawnictwie .główny problem z socjalistami polega na tym że szybko kończą im się czyjeś pieniądze.podatki zaczną rosnąć bardzo szybko , zapewne pojawią się nowe .a nową kadencję otworzyli podwyżką akcyzy czyli widać że już im brakuje kasy i nikt im już nie uwierzy w te bajki typu "wystarczy nie kraść" jeśli chcą pomóc rodzinom to niech poluzują maksymalnie klin podatkowy wtedy i rodzina i państwo faktycznie będzie się rozwijać a i demografia szybko wzrośnie

 • Mieszkanka Łosic
  2019-11-22 18:42:13

  arrow

  Co to jest, że jakby nie zrobić coś u nas, to zawsze takim marudom, jak niektóre wpisy, jest źle!PIS tyle rzeczy zrobił, ale im źle i za mało...itd! Ale np. gdyby nadal rządziło PO, to byłoby dobrze ze wszystkim, prawda???? Przede wszystkim, to nic by nie było ! Zapomnieliście jak mówił wtedy Min. Finansów?
  "Piniędzy ni ma i nie będzie..."!To,że jest już drugi rok susza w Kraju i ceny skaczą, to pewnie też PISu wina?!
  A tych 500+",PO też nie dali, innych świadczeń, też nie byłoby, takich co teraz są! Mieli 8 lat, więc dlaczego się nie popisali z tej dobrej strony!Tylko rozgrabiali, sprzedawali za bezcen naszą gospodarkę ! Dla nich, jak mówili:"Polskość, to nienormalność! Ale niektórym się do takich czasów przykszy!

 • Ps
  2019-11-22 11:11:25

  arrow

  Na pewno jakby rządziło PO to by było różowo. Ceny by nie rosły itp. Żenada takie komentarze.

 • Pozostali mieszkańcy
  2019-11-22 07:56:39

  arrow

  Święta prawda amen.dla tych co głosowali na PiS...dziękujemy ...

 • Mieszkaniec
  2019-11-21 22:52:23

  arrow

  Szanowni mieszkańcy powiatu. Tak jak widzicie są te efekty polityki "dobrej zmiany". Oczywiście 90% w pełni popiera i jest za partia w tym regionie, nie mając świadomości co się dzieje. Zobaczycie za kilka lat efekty obecnej polityki, już dzisaj widać tego efekty. Dzisaj śmieci, od nowego roku akcyza,nastepnie prąd.

  Czego efektem będzie wyższe ceny produktów.

  Rok temu 500 zł było warte 500 zł, dzisaj 500 zł jest warte 450 zł, za 3 lata 500 zł będzie warte 100 zl.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Audycje KRP w ramach dziewięciomiesięcznej nowenny...
2021-01-22 15:27:48 Kategoria: Region

23 stycznia w liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i jego Towarzyszy rozpocznie się dziewięciomiesięczna nowenna przed centralnymi uroczystościami 25-lecia...

więcej »


foto

Telewizja cyfrowa - jak wybrać najlepszą ofertę?
2021-01-20 12:17:25 Kategoria:

Rewolucja cyfrowa, która ciągle trwa, nie ominęła także telewizji. Obecnie mamy dostęp do usług cyfrowej telewizji naziemnej, które oferuje mnóstwo rozwiązań i...

więcej »
foto

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pisząc CV
2021-01-20 12:07:23 Kategoria:

Curriculum vitae stanowi twoją wizytówkę podczas poszukiwania pracy. Dzięki niemu możesz zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i otrzymać wymarzoną posadę. Na...

więcej »

Łosice

w lewoStyczeń 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje