R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Będą głosować nie na swoich… Nieodwracalna pomyłka komitetu wyborczego w powiecie łosickim
2018-09-21 15:30:35 Artykuł czytany 4973 razy


Do nietypowej sytuacji doszło przed wyborami samorządowymi w powiecie łosickim. Komitet Wyborczy Porozumienie Samorządowe Łosice błędnie zarejestrował w PKW swoich kandydatów do Rady Powiatu w okręgach nr 2 i 3. Nazwiska kandydatów z okręgu nr 2 zostały wpisane na listę w okręgu nr 3 i odwrotnie.


O pomyłce zalarmowali nas Czytelnicy portalu podlasie24.pl zaraz po publikacji, za PKW, na naszej stronie list kandydatów. Sugerowano, że zaprezentowani kandydaci nie mieszkają w swoich okręgach i że na stronie PKW mogło dojść do pomyłki.

Okazuje się, że doszło do pomyłki, ale już w trakcie rejestracji przez KW Porozumienie Samorządowe Łosice list kandydatów i ta pomyłka jest nieodwracalna. Informację o błędzie w rejestracji i braku możliwości jej naprawy potwierdził nam Marcin Skolimowski, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Siedlcach.

Błąd potwierdził Bogdan Białek, jeden z liderów Komitetu Wyborczego Porozumienie Samorządowe Łosice i zapewnił, że podejmował - niestety bezskuteczne - próby naprawienia go. Winą za pomyłkę Bogdan Białek obciąża pełnomocnika Komitetu Wyborczego Porozumienie Samorządowe Łosice. - Pomyłka jest ewidentna, błędu nie można już naprawić i przypisać właściwych kandydatów do swoich okręgów, gdyż termin rejestracji kandydatów minął  17 września – przyznaje.

Ostatecznie w okręgu nr 2 obejmującym takie miejscowości, jak Stara Kornica, Huszlew i Olszanka znaleźli się kandydaci KW Porozumienie Samorządowe Łosice, którzy powinni reprezentować Sarnaki i Platerów, a mieszkańcy okręgu nr 3 z gmin Sarnaki i Platerów znajdą na swoich listach do głosowania nazwiska kandydatów tego komitetu z obszaru obejmującego Starą Kornicę, Huszlew i Olszankę , czyli z okręgu nr 2.

PEŁNA LISTA KANDYDATÓW DO RADY POWIATU ŁOSICKIEGO /kliknij/

KSkor/ EŁ

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Do czytelnik
    2018-10-05 11:18:25

    arrow

    Wybiorą co jest. Napewno nie najlepszych.

  • czytelnik
    2018-10-05 10:05:03

    arrow

    Plakaty już wiszą wybiorą najlepszych

  • bebekowa
    2018-09-26 22:53:22

    arrow

    Pech? Akurat! Na 100% robota CIA.

  • milo
    2018-09-26 14:00:10

    arrow

    Pech powiadasz??? To teraz przekręt nazywa się pecha ludzie to ciemnota i da się nabrać?????

  • Zbycho
    2018-09-25 13:49:39

    arrow

    Pełnomocnik komu potrzebny do czego samemu działać a nie się wyręczać

  • Do milo
    2018-09-25 11:56:46

    arrow

    Przecież Pełnomocnikiem jest osoba dobrze od dawna znana przez p.Białka. Nieznajomemu nie powierzyłby tego, więc jakie tam znowu dyrektywy? Po prostu pech! Sami sobie winni.

  • milo
    2018-09-24 21:41:48

    arrow

    Panie Białek winą obciąża Pan pełnomocnika a może ten miał takie dyrektywy😉

  • nat
    2018-09-24 15:40:17

    arrow

    ALE JAJA !!!!!! Któż to był tym pełnomocnikiem????

  • Czytelnik
    2018-09-22 00:17:11

    arrow

    Nie ma co się tłumaczyć raz podawaliście kolejność dobrą później złą teraz znowu dobrą tylko po co to wszystko?

  • z powiatu
    2018-09-21 18:15:46

    arrow

    Czyli inaczej należałoby powiedzieć słynne powiedzenie po Platformie, zmieniając trochę słowa : " Jakie Porozumienie, takie będzie głosowanie!"

  • N.C
    2018-09-21 16:15:43

    arrow

    Pozostaje tylko współczuć... mieszkańcom powiatu.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Pilawa: ośrodek, który tętni życiem
2019-06-15 12:04:39 Kategoria: Region

Obiekt Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie jest najnowocześniejszym tego typu w powiecie garwolińskim. Koszt inwestycji, to ponad osiem milionów złotych, ale około...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem