R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Braki kadrowe w łosickim szpitalu zakaźnym
2020-11-25 14:24:00 Artykuł czytany 6425 razy


W łosickim szpitalu zakaźnym brakuje personelu medycznego. Z pracy odeszło 35 pielęgniarek.


- Powodem tych decyzji jest obawa o swoje zdrowie. Są to głównie panie na emeryturze, powyżej 60 roku życia - informuje Grażyna Podlipniak – Sobczyńska.

Obecnie szpital poszukuje personelu.

- Zaczynają zgłaszać się młode pielęgniarki. W ostatnich dniach zatrudniliśmy trzy osoby – dodaje dyrektor szpitala.

Obecnie w szpitalu zajęte są 62 łóżka covidowe i dwa respiratorowe. Poprzez braki kadrowe szpital nie może przyjąć większej liczby zakażonych pacjentów. Według pierwszych ustaleń wojewody powinno funkcjonować 85 łóżek covidowch i 3 respiratorowe.

KSkor [ja]


wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Marian
    2020-12-04 09:56:35

    arrow

    bbbbbb

  • Ratownik2
    2020-12-02 11:22:39

    arrow

    Podwyżki podwyżki a do roboty nie ma ludzi.Tak podwyżki i to duże pielęgniarki ratownicy a nie Pani dyrektor i jej podobni.Jeżeli chodzi o dyrektora to powinna być osoba która ma to coś a nie z przypadku.

  • Anna
    2020-12-02 10:14:27

    arrow

    Szpital w Łosicach - obecnie to wielka porażka, ktoś powinien ponieść za ten stan odpowiedzialność.

  • Pielęgniarka
    2020-12-01 14:02:49

    arrow

    Gdy szukałam pracy po studiach to p. Bródnowski odesłał mnie z kwitkiem bo nie opłacało mu się zatrudniać młodej mężatki bo zaraz może jakaś ciąża i zwolnienie. To teraz mają problem.

  • łosiczczanka
    2020-11-30 12:49:45

    arrow

    wcześniej trzeba było przyjmować do pracy młode pielęgniarki /a znam takie co chciały pracować/, a nie tylko koleżanki emerytki

  • Karol
    2020-11-27 23:38:35

    arrow

    Czy ja pisałem o jakimś dyrektorze? Napisałem tylko że z ramienia wojewody chyba że w terenie nie można znaleźć że jest w radzie społecznej może potrzebne okulary? Jak w terenie nie widać to służę linkiem :http://www.podlasie24.pl/losice/region/nowa-rada-spzoz-w-losicach-2bee1.html

  • braki
    2020-11-27 19:03:40

    arrow

    W Polsce brakuje lekarzy, pielęgniarek, zaczyna brakować nauczycieli ale nie brakuje towarzyszy partyjnych. Może niech się towarzysze przekwalifikują i problemy szpitali się rozwiążą. Poseł Czarnek jako pielęgniarka, to dopiero będzie patriotyzm Pana ministra, posła, towarzysza.

  • dix
    2020-11-27 18:03:07

    arrow

    pozdrawiam Martusie z internyassoe

  • dix
    2020-11-27 18:00:44

    arrow

    pozdrawiam Martusię z interny

  • Z terenu
    2020-11-26 21:47:22

    arrow

    Karolu....!? Czego czepiasz się nowego Starosty..? Czy nie wiesz, że On jest Starostą dopiero 2-3 tygodnie?? Czy znasz przepisy z Prawa Pracy? Widać, że nie! P.Dyrektor jest zatrudniona na Kontrakcie? Przeczytaj czy możną teraz Panią zwolnić, czy do końca kontraktu ma być?...Nie znasz tego! Chyba Jej się kończy za kilka m-cy i będzie Konkurs na nowego Dyrektora! Nie wiesz, a głupoty piszesz i się ośmieszasz!

  • Praktykant
    2020-11-26 15:15:03

    arrow

    Pozdrawiam cieplutko Anie z Interny:)

  • Dix
    2020-11-25 22:49:11

    arrow

    Dobrze że są jeszcze lekarze.Niech zaczną pominąć.

  • Karol
    2020-11-25 20:44:12

    arrow

    A toż macie obecnego starostę toż członek z ramienia wojewody

  • Obsetwator
    2020-11-25 20:41:38

    arrow

    A wszyscy mówili że Czmoch się czepia. I co zamiast leczyć mieszkańców mamy kostnicę z innych powiatów. Tragedia.... Nawet pielęgniarki mają dosyć...

  • AD
    2020-11-25 20:08:45

    arrow

    te emerytki pewnie były na kontrakcie żeby Pani dyrektor było więcej pieniędzy za siedzenie

  • Ratownik
    2020-11-25 19:29:30

    arrow

    Co to za szpital zakaźny z 3 respiratorami

  • stąd
    2020-11-25 19:24:42

    arrow

    Nareszcie ktoś z personelu medycznego napisał całą prawdę. Szkoda tylko, że miejscowi decydenci udają, że wszystko jest ok. Powinien być taki dyrektor jak P. Brodowski.

  • Pacjent
    2020-11-25 19:14:41

    arrow

    A może to skutek nieudolnego zarządzania szpitalem gdzie nie szanuje się pielęgniarek? Dyrekcja dba tylko o pensje lekarzy którzy chowają sie w gabinetach, i obrażeni jak muszą pofatygować się do łóżka chorego to pielęgniarki dbają jak mogą o pacjentów. Wystarczy sprawdzić ile zarabiają pielęgniarki w Siedlcach i będzie wiadomo dlaczego brakuje personelu .

  • Z Łosic
    2020-11-25 19:00:43

    arrow

    Nie wiem jak inni, ale ja uważamm że bardzo "bystrym" i obrotnym Dyrektorem był Pan Brodowski. Wiele osób żałuje, że odszedł! Rozbudowa tego szpitala,dobudowa skrzydła i wyposazenie, wiele innych spraw, to Jego dzieło! Nie umniejszając obecnej Dyrektor, to pytam,czy nie jest ta Pani już emerytką? Może ktoś młodszy, prężniejszy przydałby się???

  • Ojoj
    2020-11-25 18:43:53

    arrow

    A jakiego to fachowca ma Pani na myśli?

    Ja bym została przy tym co jest, tylko pensje dyrektora bym 5krotnie obniżyła i byłoby tak samo jak jest tylko TANIEJ.

  • Ratownik
    2020-11-25 17:59:15

    arrow

    Co to za szpital zakaźny z tylko trzema respiratorami, covidowy tylko na papierze aby kasę podwójną brać.

  • teka
    2020-11-25 17:50:46

    arrow

    To samo będzie we wszystkich szpitalach, jak cała kasa będzie szła na administrację/prezesów/ oraz lekarzy - nawet w mediach wszyscy tylko o podwyżkach dla lekarzy trąbią - niech lekarze sami leczą, skoro są tak dobrze opłacani.

  • teka
    2020-11-25 17:50:46

    arrow

    To samo będzie we wszystkich szpitalach, jak cała kasa będzie szła na administrację/prezesów/ oraz lekarzy - nawet w mediach wszyscy tylko o podwyżkach dla lekarzy trąbią - niech lekarze sami leczą, skoro są tak dobrze opłacani.

  • Ratownik
    2020-11-25 17:47:19

    arrow

    Co to za szpital coviidowy, tylko trzy respiratory?

  • Ratownik
    2020-11-25 17:47:01

    arrow

    Co to za szpital coviidowy, tylko trzy respiratory?

  • Ratownik
    2020-11-25 17:45:25

    arrow

    Co to za szpital coviidowy, tylko trzy respiratory?

  • Pielęgniarka
    2020-11-25 16:51:38

    arrow

    To było do przewidzenia. Jeżeli nie będzie prawdziwego dyrektora, fachowca, to szpital nie ma racji bytu.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Nowenna do Błogosławionych Męczenników Podlaskich na...
2021-01-13 14:10:53 Kategoria:

Od 14 do 23 stycznia w godz. 19:30-21:00 na antenie Katolickiego Radia Podlasie będzie transmitowana Nowenna do Męczenników Podlaskich.

więcej »


foto

Zmiany w rozliczeniach podatkowych za 2020 rok
2021-01-15 08:20:06 Kategoria:

Na początku każdego roku przystępujemy do rozliczenia podatkowego za ostatnie 12 miesięcy. I choć w ostatnim czasie całość odbywa się w sposób dalece prostszy jak...

więcej »
foto

Co warto kupić na prezent na walentynki dla swojej...
2021-01-15 08:14:32 Kategoria:

Cóż może być piękniejszego, niż miłość? To ona nas uskrzydla, dodaje sił i pozwala na optymistyczne spojrzenie na świat. Swojej drugiej połówce warto mówić...

więcej »
foto

Domek w Chorwacji, apartament tuż przy plaży we...
2021-01-15 08:08:58 Kategoria:

Z racji problematycznej sytuacji epidemicznej, wielu polskich turystów musiało zrezygnować z wyjazdów zagranicznych w 2020 roku. Polskie biura podróży masowo odwoływały...

więcej »
foto

Sprawdź, jakie sklepy otwarte są w Galerii Siedlce
2021-01-07 16:29:43 Kategoria:

W związku z ograniczeniami w funkcjonowaniu galerii handlowych w Galerii Siedlce otwarte są tylko niektóre punkty usługowe oraz sklepy.

więcej »

Łosice

w lewoStyczeń 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje