R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Budżet Obywatelski 2018: Łuzki i Biernaty zwycięzcami
2017-10-13 09:46:30 Artykuł czytany 1245 razy


Znane są już wyniki Budżetu Obywatelskiego miasta i gminy Łosice 2018. Zwycięzcami projektów społecznych zostali mieszkańcy Łuzek. Spośród zadań inwestycyjnych najwięcej głosów uzyskali mieszkańcy Biernat.


Szczegóły zwycięskich pomysłów:

1.Doposażenie świetlicy wiejskiej w Łuzkach (wartość projektu 6 665 zł. ) – 583 głosy.
Limit dostępnych środków – 16 000 zł.
2.Siłownia napowietrzna na rodzinnym placu zabaw przy podwórku Nivea w Łosicach (wartość projektu 14 556,45 zł.) – 506 głosów

1.Budowa drewnianej altany – miejsca integracji i wypoczynku (wartość projektu 30 000 zł.) – 708 głosów. Limit dostępnych środków – 64 000 zł
2.Zorganizowanie miejsca wypoczynku mieszkańcom osiedla Sienkiewicza i Bialska (wartość projektu 55 000 zł. ) – 522 głosy

Na zwycięskie projekty przypada mniejsza kwota niż uchwalono. Na razie nie podjęto decyzji dotyczącej zagospodarowania wolnych środków.

Inf. na podst. UMiG Łosice

KSkor/Podlaskie Centrum Radiowe [ja]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Matrix
    2017-10-19 09:28:22

    arrow

    TO BARDZO PRZYKRE ŻE KRYTYKOWAĆ W NECIE JEST TYLU, A DO ZROBIENIA CZEGOŚ POŻYTECZNEGO TAK MAŁO CHĘTNYCH . TROCHĘ WIĘCEJ EMPATII !!!! KAŻDY OBYWATEL MOŻE ZŁOŻYĆ PROJEKT , ZEBRAĆ GŁOSY I ZROBIĆ COŚ FAJNEGO ... TRZEBA TYLKO CHCIEĆ

  • obserwator
    2017-10-18 08:47:51

    arrow

    Dlaczego nikt nie złożył do budżetu obywatelskiego projektu na chodnik lub parking ? Chyba jednak większość mieszkańców wolała plac rekreacji, bo taki projekt złożyli i na niego zagłosowali.

  • do Jpla
    2017-10-18 08:44:36

    arrow

    Nie kłam żadne 65 tys zł na nic nie poszło. A pieniądze przeznaczają mieszkańcy głosując na dany projekt - w tym przypadku na pewno pieniądze trafią do Biernat. Gratulacje! A wy mieszczuchy się kłóćcie dalej, wieś na tym zyska. Brawo!

  • czytający ze zrozumieniem
    2017-10-18 08:41:16

    arrow

    do 'tez z Majora Zenona' a czytać Pan/Pani potrafi czy tylko komentuje bo lubi? W artykule napisane jak wół:
    "2.Zorganizowanie miejsca wypoczynku mieszkańcom osiedla Sienkiewicza i Bialska (wartość projektu 55 000 zł. ) – 522 głosy".

    Na złożenie swojej propozycji chodnika/parkingu/projektu zabrakło chęci czy odwagi? Okazałoby się, że wcale nie jesteś mieszkańcem tej ulicy.

  • Jpla
    2017-10-17 21:50:54

    arrow

    Trafia mnie cos jak czytam ze na ten przybytek kolo radnego przeznaczono 65 tysiecy zlotych.No i na chodnik zaluzyl az ciekawe czym sie tak zasluzyl.No i proboszcz z ambony zlecil mu zadanie no no ,A moze w nastepnych wyborach juz nie radnym ale burmistrzem zostanie? .

  • do Hanny
    2017-10-17 21:09:51

    arrow

    Mnie i wielu innych mieszkancow nie interesuja place zabaw ktorych w miescie jest wystarczajaco duzo.Jesli p.Hannie potrzebny kolejny to niech u siebie pod oknen robi a nie na sile wciska innym.Ludzie z Majora Zenona wezcie siew garsc i udajcie do kogo trzeba ,powiedzcie ze wolicie chodnik albo dodatkowo odcinek ulicy.Moze komus w glowie zablysnie ze wasza propozycja jest zasadna.Powodzenia.

  • do z majora zenona
    2017-10-17 10:34:21

    arrow

    też mieszkam przy tej ulicy i z niej korzystam. Trzeba było zgłosić swój pomysł a nie teraz wypowiadać się w imieniu mieszkańców osiedla. Nie "my nie chcemy" a "ja nie chcę". Zaczęto robić remont źle- nic nie robiono przez tyle lat też źle. Proponuję zaczać realnie myśleć i wiedzieć na czym polega budżet partycypacyjny !!!
    P.S Ciekawe jak"walczyłeś/aś o tę drogę???

  • tez z Majora Zenona
    2017-10-17 01:36:52

    arrow

    Hanno mnie nie interesuje twoj plac rekreacji.Zrob go u siebie pod oknem skoro tak dokladnie znasz wynik glosowania to prawdopodobnie masz cos wspolnego z glosowaniem.A to juz staje sie ciekawe.Swoje pomysly wykonuj za swoja kase.Spoleczne pieniazki czyli wspolne nalezy wydawac z rozwaga.Swoje pomysly nalezy finansowac ze swojej kasy.Mieszkancy ulicy Majora Zenona walcza o te ulice od 14-tu lat.Nas nie interesuje plac rekreacji.Nie chcemy kolejne lata oczekiwac na kawalek ulicy.W ten sposob to te ulice beda budowac jeszcze nastepne pokolenia.Moze to i lepiej bo nie bedzie wyroznien przy ktorej posesji ulozyc chodnik.Po prostu wolimy chodnik niz plac rekreacji.

  • tez z Majora Zenona
    2017-10-17 01:36:51

    arrow

    Hanno mnie nie interesuje twoj plac rekreacji.Zrob go u siebie pod oknem skoro tak dokladnie znasz wynik glosowania to prawdopodobnie masz cos wspolnego z glosowaniem.A to juz staje sie ciekawe.Swoje pomysly wykonuj za swoja kase.Spoleczne pieniazki czyli wspolne nalezy wydawac z rozwaga.Swoje pomysly nalezy finansowac ze swojej kasy.Mieszkancy ulicy Majora Zenona walcza o te ulice od 14-tu lat.Nas nie interesuje plac rekreacji.Nie chcemy kolejne lata oczekiwac na kawalek ulicy.W ten sposob to te ulice beda budowac jeszcze nastepne pokolenia.Moze to i lepiej bo nie bedzie wyroznien przy ktorej posesji ulozyc chodnik.Po prostu wolimy chodnik niz plac rekreacji.

  • z Majora Zenona
    2017-10-16 23:16:25

    arrow

    Popieram Antoniego mamy juz dosc cyrku.Po czternastu latach starania zrobiono nam chyba na zlosc okolo jednej czwartej czesci ulicy bez chodnikow.Porozniono mieszkancow oczywiscie wyjatek prz czyjej posesji jest chodnik.Na chodnik nie ma pieniedzy a na kolejny plac zabaw pieniadze sa.BRAK SLOW JAK PIENIADZE PODATNIKOW IDA.Przy takim tempie to nie doczekamy sie remontu tej ulicy nie mowiac juz o chodnikach na ktore my mieszkancy pewnie nie zalugujemy.Podzielam tok myslenia Pana Antoniego .Moim zdaniem najpierw bezpieczenstwo pieszych a nastepnie rozrywka.Tak Panstwo radni pieniadze podatnikow trzeba racjonalnie wydawac.To sie nazywa gospodarnosc.

  • z Majora Zenona
    2017-10-16 23:16:25

    arrow

    Popieram Antoniego mamy juz dosc cyrku.Po czternastu latach starania zrobiono nam chyba na zlosc okolo jednej czwartej czesci ulicy bez chodnikow.Porozniono mieszkancow oczywiscie wyjatek prz czyjej posesji jest chodnik.Na chodnik nie ma pieniedzy a na kolejny plac zabaw pieniadze sa.BRAK SLOW JAK PIENIADZE PODATNIKOW IDA.Przy takim tempie to nie doczekamy sie remontu tej ulicy nie mowiac juz o chodnikach na ktore my mieszkancy pewnie nie zalugujemy.Podzielam tok myslenia Pana Antoniego .Moim zdaniem najpierw bezpieczenstwo pieszych a nastepnie rozrywka.Tak Panstwo radni pieniadze podatnikow trzeba racjonalnie wydawac.To sie nazywa gospodarnosc.

  • Malwina
    2017-10-16 21:06:02

    arrow

    Po co drodzy mieszkańcy Łosic wytykać sobie błędy. Trzeba zgłosić dobry projekt zebrać głosy i wygrać.....
    Skoro wieś potrafi .....
    A tak swoją drogą gratuluję mieszkańcom Biernat i Łuzek.
    Fajnie że są ludzie którzy potrafią się zorganizować i zawalczyć. BRAWO!!!!!

  • do Anny
    2017-10-16 17:24:15

    arrow

    Trzeba zapytać wójta Starej Kornicy. Czeberaki to gmina Stara Kornica nie Łosice :(

  • Anna
    2017-10-16 16:29:07

    arrow

    A w Czeberakach dzieci nie mają placu zabaw ani boiska do gry w piłkę !

    czy znalazło by się trochę pieniążków aby wybudować dzieciom z Czeberak plac zabaw i boisko ?

  • Hanna
    2017-10-15 23:52:59

    arrow

    Panie Antoni co najmniej aż 522 osoby się z panem nie zgadzają. A to miejsce ma służyć mieszkańcom całego osiedla. Sam pan napisał że jeśli mieszkańcy powiedzieli że chcą to trzeba ich wolę uszanować. Prawda?
    Trzeba było złożyć swój pomysł na zagospodarowanie tego terenu to wtedy by się okazało czy to pana propozycje popierają mieszkańcy. Najlepiej się nie wysilać a później tylko narzekać i krytykować.

  • z ul. Siedleckiej
    2017-10-15 23:16:28

    arrow

    Szanowne Władze UMiG i Radny z ul. Siedleckiej! Dobrze,że coś robicie w mieście.Ale mam pytanie: Czy oprócz tych ulic znacie jeszcze inne ulice w mieście l?! Co zamierzacie wykonać na naszej ulicy i K I E D Y !!!??? Wszyscy od lat wiemy jak wielki jest ruch na naszej ulicy. Nadal nie ma chociaż jednostronnego, wąskiego chodnika!! JEST BARDZO NIEBEZPIECZNIE CHODZIĆ! Mówiliście o opracowaniu planów i co dalej?? Są one? Czy już na tym koniec!! Kiedy będą prowadzone prace i przez kogo? Za ile lat! Proszę nam konkretnie odpowiedzieć, bez "kadzenia".

  • Antoni
    2017-10-15 19:18:01

    arrow

    Cikaw jestem jak dlugo jeszcze p.soltys zosiedla Majora Zenona bedzie forsowac plac rekreacji za przybytkiem radnego?Juz dwa razy mieszkancy osiedla wypwiedzieli swoje 'nie',na wiele wazniejszych zadan nie ma kasy a na taki przybytek gdzie bedzie dla piwoszy i tych z parku sa.Obecni radni chyba naprawde nie widza innych potrzeb.Latem woda lala sie przy urzedzie zeby chociaz na trawnik to jeszcze ale kostke i ulice?Ciekaw jestem dokad to wydawanie pieniedzy na byle co bedzie trwalo,JESLI MIESZKAN powiedzieli ze nie chca to nalezy ich wole uszanowac.Ciekawe kiedyskonczony zostanie remont tej ulicy,A moze wczesniej bedzie krematorium i bedzie sw,spokoj.

  • Asia
    2017-10-14 19:18:02

    arrow

    Biernaty i Łuzki brawo!!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.




REKLAMA
foto

Strefa na Zdrowie - program profilaktyki zdrowotnej...
2017-10-20 13:51:32 Kategoria:

Od 6 lat Polpharma SA realizuje program edukacji i profilaktyki zdrowotnej „Strefa na Zdrowie”. Celem Strefy na Zdrowie jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich...

więcej »

Łosice

w lewoPaźdzernik 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6

ŁUKÓW, 06.10 15:45

„Sowia Noc” u Sienkiewicza i w Adamowie

więcej »
7

DROHICZYN, 07.10

„Różaniec do Granic” – modlitwa różańcowa dookoła Polski już w sobotę

więcej »
8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18

ŁOSICE, 18.10

Działania „Bezpieczne przejście” na drogach powiatu łosickiego

więcej »
19 20

MIASTO SIEDLCE, 20.10

VITO exTrEAM: Spotkanie z Piotrem Strzeżyszem

więcej »
21 22
23 24 25 26 27

ŁOSICE, 27.10

Zbliża się jubileusz Państwowej Szkoły Muzycznej w Łosicach

więcej »
28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje