R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dwaj ministrowie w Łosicach
2018-05-12 22:00:19 Artykuł czytany 5228 razy


Dwaj ministrowie rządu Prawa i Sprawiedliwości pojawili się 12 maja w naszym regionie. Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej i Krzysztof Tchórzewski, Minister Energetyki w południe przyjechali do Krzeska w powiecie siedleckim a o 15.00 spotkali się z mieszkańcami Łosic.


Towarzyszyli im Prezydent Siedlec – Wojciech Kudelski oraz Katarzyna Klimiuk, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Wizyta w Łosicach rozpoczęła się od uczczenia minutą ciszy poległych w Bitwie o Monte Cassino z racji 74. rocznicy bitwy, marszałka Józefa Piłsudskiego z racji 83. rocznicy śmierci, gen. Władysława Andersa z racji 47. rocznicy śmierci  i Ireny Sendlerowej w 10. rocznicę śmierci.

Następnie ministrowie przedstawili działania i dokonania rządu oraz jego plany na przyszłość. Jako pierwszy głos zabrał Mariusz Błaszczak. Minister Obrony Narodowej mówił o dążeniu do podniesienia poziomu bezpieczeństwa kraju oraz jego mieszkańców. Wspomniał m.in. o przywracaniu posterunków policji. Minister powiedział również o powołaniu Dywizji Operacyjnej Wojska Polskiego, którego główną siedzibą mają być Siedlce WIĘCEJ.  Mariusz Błaszczak przypomniał również o zakupie przez Polskę rakiet „Patriot” od sojuszników z USA. Odnośnie polityki rządu rozmówca opowiadał łosiczanom o planach wprowadzenia tzw. ”Piątki Morawieckiego”, czyli planu gospodarczego zawierającego m.in. obniżenie podatku CIT z 15% do 9%, czy wprowadzenie wyprawek szkolnych w wysokości 300 zł dla uczniów.

Krzysztof Tchórzewski mówił o wzroście zapotrzebowania kraju na energię i konieczności rozwoju elektrowni prądotwórczych. Minister omówił również sytuację górnictwa. Wspomniał o tym, że udało się wskrzesić spółkę „Jastrzębski Węgiel", która po przejęciu władzy przez PiS miała wartość 800 mln. złotych a obecnie wyceniana jest na 7 mld zł.

Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski z kolei mówił o bliskich związkach z Ziemią Łosicką. Przypomniał, że kiedyś pracował w tym regionie. Pochwalił tutejszych mieszkańców za pracowitość i zaradność. Wojciech Kudelski mówił, że Siedlce są liderem w regionie, którego globalny rozwój skutkuje m. in.: wzrostem poziomu życia mieszkańców m. in.: ziemi łosickiej. Na koniec prezydent Kudelski wyraził przekonanie, że dalszy rozwój tych ziem może zagwarantować budowa, w niedalekiej przyszłości, międzynarodowej trasy „Via Carpatia”.

Na koniec był czas na pytania. Pytano m.in. o to czy jest szansa na elektryfikację odcinka linii kolejowej Siedlce – Czeremcha, czy w związku z powstaniem dywizji wojska w Siedlcach jest szansa na rozwój Łosic, czy znajdą się środki na wsparcie budowy drugiego mostu w mieście. Padały również pytania dotyczące historii kraju. Pytano m. in.: o stosunki polsko-żydowskie.

Na widowni byli obecni m. in.: lokalni samorządowcy na czele z Bożeną Niedzielak - starostą łosickim oraz Mariuszem Kucewiczem - burmistrzem miasta i gminy Łosice. Nie zabrakło też wójtów z powiatu a także radnych i mieszkańców miasta i powiatu.




Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze


KSkor

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • lusi
    2018-05-17 18:34:47

    arrow

    A co Sarnaki z Gdańskiem mają wspólnego?

  • Jjjjkkkk
    2018-05-17 12:13:45

    arrow

    I Pani przewodnicząca rady gminy w Sarnakach nie boicie się w Sarnakach powtórki z Gdańska?

  • Po co byli
    2018-05-16 08:56:29

    arrow

    Jeżeli syn Tchorzewskiego był w sejmiku przeciw tzn koniczynkom to bardzo dobrze robił. To popieram że był przeciw.

  • Do do Ali
    2018-05-15 13:54:10

    arrow

    A ja myślę że takie były wytyczne z góry czyli cały scenariusz.

  • Do Ali
    2018-05-15 09:22:59

    arrow

    Prezydent Siedlec tow. to lepiej zacnych wójtów zaprosić do stołu!

  • po co byli
    2018-05-15 08:00:28

    arrow

    Pan poseł dla powiatu jak i gminy Łosice nie zrobił nic przez tyle lat nigdy nie wspierał żadnej naszej władzy , przyjeżdżał tylko po nasze głosy dla swego syna jak i dla siebie, a jego syn przeważnie był w głosowaniach w sejmiku przeciw -zapamiętajcie i odpowiednio oceńcie w głosowaniu.

  • gosc
    2018-05-14 19:06:26

    arrow

    pani Kasia to ma parcie na szklo ha ha

  • apolityk
    2018-05-14 18:51:11

    arrow

    No i co najważniejsze jutro ministrowie slusznie oddadzą "nagrody" ( obaj wzięli ponad 130 000 zł ) a włodarze z 4 rzędu władzę ?

  • Byłem
    2018-05-14 15:21:35

    arrow

    A ja tam żadnego problemu nie widzę zaproszenie skierowane do Mieszkańców Pani Starosta przywitana Pan Burmistrz również kto chciał ten przyszedł nikt nikogo za uszy na siłę nie ciągnął widzę że i członków PiS których znam nie ma. Sobota, piękna pogoda, wesela itd...Demokracja pełną gębą!

  • Do Oserwatora
    2018-05-14 14:47:38

    arrow

    Dedykuję Ci ósme przykazanie Boże i życzę smacznego przy Ołtarzu Pana.

  • z SARNAK
    2018-05-14 12:05:15

    arrow

    A PAN MIROŃSKI ZAPOMNIAŁ

  • Klapa organizacyjna
    2018-05-14 11:53:00

    arrow

    Trzeba było zrobić spotkanie w środku tygodnia, to zgoniłoby się szkoły, zakłady pracy, urzędników. trawę pomalowało na zielono i można byłoby odtrąbić sukces - a tak?

  • do do ostatniego wpsu
    2018-05-14 11:03:20

    arrow

    Proszę wskaż mi co takiego w/w Poseł zrobił dla Łosic ??? bo jakoś niewiele sobie przypominam jego działań na rzecz naszego miasta.

  • Kto na włodarza
    2018-05-14 10:48:44

    arrow

    Ja nie patrzę na przynależność partyjną, ale jeżeli chodzi o zmianę, to taką dopuszczam. Mianowicie powrót Pana Janusza, innej nie. Kucewicz nic nie zrobił przez 3 lata. Teraz zaczął coś robić i co przyjdzie następny i będzie się uczył 3 lata. Chyba że zmiana dla zmiany.

  • ha, ha
    2018-05-13 18:32:44

    arrow

    Gościnnie funkcję gospodarza Łosic pełnił Prezydent Siedlec ?

  • KTO ???
    2018-05-13 17:48:26

    arrow

    Ale nasi decydenci, nawet lokalni (jak widać -DZIELĄ !).
    PYCHA KROCZY PRZED ZGUBĄ.

  • komu przykro?
    2018-05-13 16:39:09

    arrow

    Przykro to chyba gospodarzom, ze organizatorzy tak ich potraktowali, bo nawet informacji o przyjeździe Panów Ministrów, nie mówiąc o zaproszeniu Urzędy nie
    otrzymały. Po dopiero jest klasa w wykonaniu organizatorów.

  • Lisek
    2018-05-13 16:17:43

    arrow

    Co Pani Klimiuk na włodarza Łosic- nigdy. Dobrym wlodarzem jest Pan Kucewicz i niech tak zostanie.

  • bez zaskoczenia
    2018-05-13 16:10:32

    arrow

    Panowie przyjechali nie wiadomo po co. Bez żadnej propozycji dla mieszkańców. Raczej z musu i odhaczenia kolejnego powiatu. Frekwencja członków PiS - gorzej niż mierna.

  • obesrwator
    2018-05-13 16:09:22

    arrow

    z tego co słyszałem to ani Urząd Gminy ani Starostwo o wizycie Ministrów nie zostało nawet poinformowane, nie mówiąc już o zaproszeniu więc myślę że usiedli prawidłowo bo są mieszkańcami, a skoro organizatorzy czyli Państwo K.nie informują i nie zapraszają to tylko wskazuje na odpowiedni poziom kultury, no i oczywiście odpowiednią kampanię wyborczą...

  • do
    2018-05-13 16:07:10

    arrow

    Ja tam widzę że "czołowy " łosicki pisowiec siedzi w końcie :)
    Burmistrz i starosta byli takimi samymi gośćmi jak inni mieszkancy. Więc ok. Przecież to nie oni zapraszali tych Ministrów. Wstyd dla organizatora loalngo PiS za frekwencję.

  • Ala
    2018-05-13 15:20:47

    arrow

    Brawo.
    Popieram panią Katarzynę, kobieta z klasą.
    Brawo.

  • Kto?
    2018-05-13 14:41:45

    arrow

    Faktycznie fatalnie wapadło. Wybieram ludzi którzy chociaż w minimalny sposób łączą a nie dzielą. Polska jest jedna!

  • do ostatniego wpsu
    2018-05-13 11:06:27

    arrow

    To raczej jakaś dziwne zachowanie i demonstracja co niektórych w tym i niestety chyba wspomnianych w komentarzu.
    Gospodarze miasta i powiatu to powinni usiąść z tak poważnymi gośćmi przy
    stole lub w I rzędzie albo nie powinni na spotkanie przychodzić w ogóle i tak się zachowywać.
    Jest to przykre tym bardziej dla Posła, który tyle dla Łosic i powiatu zrobił.

    PS

    Zapewne jak przyjedzie minister Jurgiel -oczekiwany przez rolników ( a chyba nie ma odwagi -:)) to co niektórzy wspomniani zasiądą w pierwszym rzędzie.

  • Tłumów nie widać?
    2018-05-13 10:39:33

    arrow

    Zainteresowanie ogromne widać po tłumach,a gospodarze w tym tłumie.

  • co za demonstracja ?
    2018-05-13 06:10:21

    arrow

    Wójt Sarnak w pierwszym rzędzie a starosta Łosic i burmistrz prawie na końcu ?!
    Jakiś znak i sugestie organizatorów czy dobrowolny wybór i taka demonstracja ?
    A swoją drogą to Pani Klimiuk powinna startować na włodarza Łosic.
    Ona i Łosice wygrają.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.




REKLAMA
foto

Dlaczego SEIKO…?
2018-10-17 11:18:10 Kategoria:

Nadeszła chwila, by znów widzieć wszystko precyzyjnie. By skupić się na sobie – swoich oczach, wyraźnym widzeniu i świetnym wyglądzie.

więcej »
foto

Nie oceniaj mnie zanim mnie nie poznasz!
2018-10-17 11:05:58 Kategoria:

Nie oceniajmy i nie lękajmy się osób doświadczających zaburzeń psychicznych, wspierajmy i pomóżmy im aktywnie włączyć się w życie społeczne i zawodowe - z takim...

więcej »

Łosice

w lewoPaźdzernik 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

ŁOSICE, 06.10 13:30

Konferencja naukowa w Sarnakach

więcej »
7

ŁOSICE, 07.10

Pomnik miejsca Pamięci Narodowej w Huszlewie

więcej »
8 9 10 11 12 13 14

ŁOSICE, 14.10 17:00

Seminarium Odnowy Wiary w Sarnakach

więcej »
15 16 17

ŁOSICE, 17.10

„Piosenki Niepodległe” w Łosickim Domu Kultury

więcej »
18 19

MIASTO SIEDLCE, 19.10

Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki gośćmi spotkania z cyklu VITOexTrEAM

więcej »
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje