R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łosice: Ulica Targowa w przebudowie
2017-09-11 12:46:21 Artykuł czytany 1328 razy


W Łosicach rozpoczął się remont ulicy Targowej. Inwestycja jest realizowana przez powiat łosicki, który jest zarządcą drogi. Samorząd Miasta i Gminy Łosice na mocy umowy partnerskiej z powiatem, pokrywa połowę kosztów własnych tego zadania.


Na remont  ul. Targowej miasto przeznaczyło  ponad 825 tys. zł. z tegorocznego budżetu. Modernizacja drogi obejmie budowę poboczy i parkingów oraz ścieżki rowerowej. Zaplanowano również rozwiązanie problemów związanych z odwodnieniem.

Nasz samorząd sfinansował i przekazał powiatowi projekt budowy nowego oświetlenia, dzięki temu zostanie ono zmodernizowane w ramach rozpoczętej inwestycji.

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz zaznaczył, że remont Targowej ma ogromne znaczenie dla miasta, nie tylko pod względem komunikacyjnym, ale również wizerunkowym. - To jedna z najważniejszych ulic. Łączy się z drogą krajową nr 19, dlatego modernizacja poprawi jej wizerunek i funkcjonalność. W dni targowe trudno tędy przejechać, parkingi są za małe i stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia - podkreślił włodarz.

Burmistrz wspomniał również o ścieżce rowerowej, która w zamierzeniach ma się łączyć ze ścieżką planowaną na ulicy Białostockiej. Dokumentacja tej inwestycji właśnie powstaje.

Na razie jednak mieszkańcy i przyjezdni muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu na ulicy Targowej. Roboty będą trwały do końca czerwca przyszłego roku.

Inf. facebook/UMiG Łosice

KSkor/Podlaskie Centrum Radiowe

DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • z ul. Siedleckiej
    2017-09-13 20:10:23

    arrow

    "BIP" bardzo dziękujemy za dokumentację.! Ale bardzo nas interesuje kiedy będzie realizacja chodnika?.Myślę, że pewnie wiecie! Do kogo ewentualnie mamy się zgłosić aby dowiedzieć się,bardzo proszę nam napisać? Do kogo wysłać zapytanie? Idzie zima i rośnie nam niebezpieczeństwo na tej ulicy.Jest wielki ruch,a Kierowcy jeżdżą bardzo szybko, nawet nie myślą ograniczać szybkości!!! Na pewno o tym wiecie.

  • BIP
    2017-09-13 17:23:24

    arrow

    Rada miasta i gminy Łosie 2017-05-19 podjęła uchwałę nr w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Województwu Mazowieckiemu przez Miasto i Gminę Łosice poprzez wykonanie "Dokumentacji projektowej na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 698 ul. Siedleckiej w m. Łosice w zakresie budowy chodnika (...) długości 1,720km". Dokumentacja jest w trakcie opracowania.

  • do z ul. Siedleckiej
    2017-09-13 16:42:34

    arrow

    A kto tam u Was jest radnym? Może warto zapytać co zrobił w tej sprawie.

  • z ul. Siedleckiej
    2017-09-13 15:55:56

    arrow

    Dobrze,że remontuje się inne ulice! Ale co dalej z ul. Siedlecką!!! Były jakies pomiary i co? I nic nie widać dalej! Czy mógłby ktoś kompetentny z UMiG nam tu odpowiedzieć? W powyższym artykule piszecie, że ul.Targowa ma duże znaczenie komunikacyjne i wizerunkowe a w dni targowe nie da się przejechać! Zgoda, ale ul. Siedlecka, to główna ulica dojazdowa do Łosic,każdego dnia ciężko nią jeździć, a iść się poboczem w ogóle się nie da, podmuch z samochodów spycha pieszych do rowu! OPRÓCZ WYMIENIONYCH, CZY WZGLĘDY BEZPIECZEŃSTWA I ŻYCIA LUDZI NIE SĄ NAJWAŻNIEJSZE ??? Nie ma nawet wąskiego chodnika, o który prosimy! ILE MA BYĆ JESZCZE WYPADKÓW, ILE MA JESZCZE ZGINĄĆ LUDZI NA TEJ ULICY !!!???? Proszę to w końcu zrozumieć,dokąd będziecie czekać? Do wyborów?

  • aaa123
    2017-09-13 13:45:50

    arrow

    szkoda ze wszystko zalatwia zdp a nie starostwo w losicach..

  • bravo
    2017-09-13 13:21:19

    arrow

    Słownik języka polskiego się kłania: wywalczać «walcząc, pokonując przeszkody, osiągnąć coś». Kucewicz i Giziński osiągnęli sukces uzyskując uwzględnienie dróg powiatu łosickiego w RIT. Proste. Brawo Panowie!

  • " WYWALCZYŁ" ????
    2017-09-13 12:41:36

    arrow

    Na czym to polega ?

  • z innego powiatu
    2017-09-13 10:48:40

    arrow

    Ustalenia RIT odbyły się na początku 2014 r w Siedlcach. Pieniądze na RIT w powiecie łosickim wywalczył Wam ówczesny Pan wicestarosta Kucewicz wraz z ze starostą Gizińskim. Pan Kobyliński jak pamiętam z RITu chciał pieniądze na informację elektroniczną na przystankach pks. Najlepiej sprawdzić w protokołach ze spotkań.

  • I znowu
    2017-09-13 07:20:43

    arrow

    Jak coś jest robione w Łosicach, to tylko to co kończy się z poprzedniej kadencji. Rzeczywiście cały projekt i pieniądze wywalczyli Giziński i Kobyliński w ramach RIT, bo w pierwszej wersji tylko Siedlce i gmina i powiat siedlecki byli brani pod uwagę. Cała zasługa dla Gizińskiego i Kobylińskiego.

  • jan
    2017-09-12 14:19:26

    arrow

    Gratulacje dla Pani Starosty i Burmistrza.

  • D.K.
    2017-09-12 12:57:22

    arrow

    Gratulacje i podziękowanie za zaangażowanie dla Starosty Czesława Gizińskiego.
    Dużo zdrowia życzę.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.




REKLAMA
foto

Pachnąca pielęgnacja ciała – co najlepsze na...
2017-11-20 09:06:56 Kategoria:

Troska o ciało wcale nie musi być nudna! W jego pielęgnacji warto postawić na skuteczne kosmetyki poprawiające kondycję skóry oraz... nastrój. Bo kto powiedział, że...

więcej »
foto

„Spotkania ludzi z pasją” w restauracji PATIO