R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Odbiór lokali socjalnych w Łosicach
2018-07-19 14:45:00 Artykuł czytany 1684 razy


Dziewięć mieszkań socjalnych w Łosicach trafi do najbardziej potrzebujących. Lokale mieszczące się przy ul. 11 listopada w budynku po tzw. „Adambie” przeszły już odbiór techniczny.


Obecnie trwają przygotowania do przydzielenia tych mieszkań - poinformował Mariusz Kucewicz, burmistrz miasta i gminy Łosice.

- Zarządzeniem została powołana społeczna komisja mieszkaniowa, w której skład wchodzą pracownicy: urzędu, GOPS, KOM-GAZ i radni. Do ich zadań będzie należało kontrola warunków mieszkaniowych jak i badanie zasadności przydziału mieszkań, osób, które złożą zapotrzebowanie na taki lokal. Po zakończeniu komisji mieszkania będą przydzielane, tym najbardziej potrzebującym - mówił Mariusz Kucewicz, burmistrz miasta i gminy Łosice.

Koszt modernizacji budynku wyniósł ponad 800 tysięcy złotych. Połowę kwoty otrzymał samorząd otrzymał z Banku Gospodarstwa Krajowego.

KSKor /Podlaskie Centrum Radiowe [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Inni
    2018-08-08 16:34:02

    arrow

    A dla niepełnosprawnych jaki metraż. Szkoda tylko ze rodziny dostaną które juz maja mieszkania socjalne a te co nie dostały czekają juz po 5 lat !!!! Niektóre familijne to od matki po dzieci maja mieszkania, każdy swoje.I musza sobie radzić bo nie maja zdolności kredytowej mimo ze pracują.

  • do Tubylca
    2018-07-25 10:46:23

    arrow

    A jakie ty byś chciał mieszkania socjalne? M3 i M4? Nikt nikogo nie zmusza do mieszkania w takim lokalu. Jest wiele mieszkań na rynku, tylko wynajmować. Gmina nie jest deweloperem zabezpiecza tylko lokale socjalne.

    Absurdalna jest twoja krytyka negująca wszystko co się dzieje w mieście. Przez wiele lat nie powstawały nowe mieszkania socjalne. Teraz powstają nowe a stare budynki komunalne są kompleksowo termomodernizowane. Ocknij się.

  • Tubylec
    2018-07-25 01:05:12

    arrow

    Otóż to z 9 lokali 6 to klity jednopokojowe tzn. kuchnia pokój sypialnia w jednym maleńkim pomieszczeniu, gratulujemy i chcemy więcej oparów absurdu.

  • do Tubylca bajkopisarza
    2018-07-23 18:11:49

    arrow

    Tubylcu, nie wiesz - nie pisz.
    Info z przetargu i zamieszczonej tam dokumentacji. W budynku znajdują się trzy lokale z trzema pomieszczeniami +łazienką, o powierzchni 40m2. Pozostałe są jednopokojowe +łazienka. Najmniejszy lokal na poddaszu ma 18,3m2. Pozostałe 20-24m2.

    Lokale socjalne to takie gdzie powierzchnia lokalu na osobę nie może być mniejsza niż 5 m2, a w wypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego 10 m2.

  • wygra
    2018-07-22 17:19:06

    arrow

    A. Kalinowski na burmistrza.
    Jest profesjonalistą i ma doświadczenie zawodowe.

  • Tubylec
    2018-07-22 12:18:59

    arrow

    Rodzina w jednym pomieszczeniu 15 metrowym raczej się nie zmieści, a takie to lokale gdzie w jednym pomieszczeniu ma być kuchnia, pokój dzienny i sypialnia, dobrze że kibel ścianką oddzielili, bo inaczej mielibyśmy do czynienia z celą więzienną, a tak mamy lokal - pokój. Tak to wygląda na parterze tej kamiennicy. Żeby nie być niesprawiedliwym to powiem że na parterze tego budynku znajduje się jedno małe mieszkanko które ma więcej niż jedną izbę z WC. Ale tak to wygląda kiedy w małej kamienicy jednopiętrowej, chciano upchać jak najwięcej rodzin. W normalnych warunkach możliwe było stworzenie tam 4 mieszkań, pomysłowość kudłatego znowu emanowała do granic absurdu sięgającego Mont Everest i mamy tam 9 lokali przeważnie 1 izbowych z WC. Gratuluję poczucia humoru.

  • z Łosic
    2018-07-21 21:43:23

    arrow

    Piszę bezstronnie! Słusznie, 500+ się przyznaje, ale przynajmniej nie ma afer i grabieży majątku narodowego jak było w POprzedniej kadencji. Nie ma też rozwalania gospodarki, a wręcz jej budowanie! .

  • Z ul. Siedleckiej
    2018-07-20 18:10:35

    arrow

    Tubylcu, tym razem słusznie zauważyłeś że w związku z tymi lokalami będzie 9 głosów więcej w wyborach. Będzie więcej, bo przecież każdy z nich ma rodziny, nie jest samotny. Ale tych głosów może być jeszcze więcej, bo nareszcie na ul. Siedleckiej ruszyła budowa chodnika. Dzięki za chodnik, ale niech to będzie z głową robione! Podniósł się między mieszkańcami z tej ulicy rwetes, bo nie robi się zjazdów z ulicy!Jak to w końcu rozumieć? Mają być robione na wyrywki, czy wcale, czy na końcu? Przecież tu mieszkamy, nie na polu!!!! To tak jakby sprzątnąć pół jednego pokoju a pół nie, czyli ogólnie patrząc i tak widać będzie tylko bałagan!!!!! Proszę odpowiedzieć. Czekamy!

  • Tubylec
    2018-07-20 17:02:27

    arrow

    9 głosów więcej w wyborach

  • do Też pracujący
    2018-07-20 10:11:21

    arrow

    Takiej skali rozdawnictw jak 500+ nic nie przebije.
    Za te lokale ludzie przynajmniej czynsze płacą.

  • Też pracujący
    2018-07-20 08:35:35

    arrow

    Masz rację najbardziej nie szanuje się tego co się dostało za darmo. Takie rozdawnictwo to marnotrawienie pieniędzy publicznych, moich, twoich, naszych.

  • Pracująca
    2018-07-20 07:04:44

    arrow

    W 100% zgadzam się z opinią przedmowcy.

  • Nie potrzebujący tylko pracujący
    2018-07-19 19:11:15

    arrow

    Jedni muszą brać kredyty i później spłacać aż się zestarzeją a drudzy dostają za darmo i taką mamy politykę. Każdy jest potrzebujący. A do pracy rąk nie ma bo i po co pracować jak lepiej potrzebować!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.




REKLAMA
foto

Warszawa: Mieszkania na sprzedaż
2018-08-10 16:16:46 Kategoria:

Warszawa Bielany, Warszawa Śródmieście, Warszawa Białołęka - 3 mieszkania do sprzedania w konkurencyjnych cenach. Szczegółowe informacje poniżej i na stronie:...

więcej »

Łosice

w lewoSierpień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.08 16:30

Bieg w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »
2 3 4

ŁOSICE, 04.08

Karawana pełna sztuki w Łosicach i Olszance

więcej »
5

ŁOSICE, 05.08

Karawana pełna sztuki w Łosicach i Olszance

więcej »
6 7 8 9 10 11 12

ŁOSICE, 12.08

SMARTSTOP - UŻYWASZ TELEFONU, UWAŻAJ NA DRODZE

więcej »
13 14 15

ŁOSICE, 15.08

Gmina Sarnaki świętuje

więcej »
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

MIASTO SIEDLCE, 31.08

Dziki Dzik kolejnym gościem spotkań VITOexTrEAM

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje