R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Przecięcie wstęgi na drodze powiatowej w Chotyczach i przegląd ul. Radzyńskiej w Łosicach
2020-02-26 09:46:05 Artykuł czytany 1989 razy


W Chotyczach Kolonii, w gminie Łosice 25 lutego oddano oficjalnie do użytku, po remoncie ponad dwukilometrowy odcinek drogi powiatowej. Wcześniej zaproszeni m.in. posłowie i lokalni samorządowcy zapoznali się z efektami prac wykonanymi na ul. Radzyńskiej w Łosicach.


Remont drogi powiatowej nr 2026 na odcinku Meszki, Chotycze Kolonia i Chotycze udało się wykonać dzięki przyznanej starostwu dotacji z programu przeciwdziałania i usuwania skutków klęsk żywiołowych. Otrzymana kwota 1,15 mln złotych pokryła 80% inwestycji. Pozostałe środki dołożył wspólnie samorząd miasta i gminy łosice oraz powiat łosicki.

W przecięciu wstęgi na drodze powiatowej uczestniczyli m.in. posłowie Krzysztof Tchórzewski i Daniel Milewski, Anna Kaszuba - dyrektor siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Katarzyna Klimiuk - starosta łosicka, Mariusz Kucewicz - burmistrz miasta i gminy Łosice, radni, sołtysi szefowie jednostek podległych pod UMiG oraz powiat. Nową drogę poświecił ks. kan. Sławomir Kapitan, dziekan dekanatu łosickiego.





Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ



Przed wizytą w Chotyczach Kolonii goście obejrzeli wyremontowany odcinek ul. Radzyńskiej w Łosicach. Inwestycja została zrealizowana dzięki otrzymaniu dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 353 tys. złotych. Łączny koszt wszystkich działań wyniósł ponad 750 tys. zł.





Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ




KSKor/Js
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Do Do Leszka 2020-03-02 21:57:11
    2020-03-03 08:14:32

    arrow

    Oj widzę nacisk na Leszka który gdzieś tam sobie mieszka,jak chcesz mogę być i Leszkiem który chodzi z pełnym mieszkiem. Ten nie widzi ,ciebie razi oby wirus nie zakaził, mógłbym popolemizować ale muszę popracować także nara do widzenia życzę mniej zacietrzewienia🙂

  • Do Leszka
    2020-03-02 21:57:11

    arrow

    Oj Leszek, te wpisy to tak jakbyś się podpisał pod tekstem pełnym imieniem i nazwiskiem. Leszku aż razi.

  • Do do do do..... 2020-03-02 08:00:16
    2020-03-02 13:42:02

    arrow

    O widzę że zostałem już nawet ochrzczony, a co tam mogę mieć i czwarte imię mam dwa i jedno o od bierzmowania to może być i jeszcze jedno. Ale do rzeczy niestety kulą w płot co prawda przez jakiś czas dawno temu mieszkaliśmy z rodziną w okolicy dlatego z sentymentem zaglądam na tą stronę co się teraz u was dzieje dla twojej wiadomości wiedza o złożonych wnioskach jest z tego artykułu :http://www.podlasie24.pl/losice/region/-inwestycje-drogowe-w-powiecie-losickim-2bfc9.html. Co prawda nie bardzo wiem o kim piszesz ale pozdrawiam i tę osobę o której myślisz i prowokujesz i ciebie Małgosiu, a co ty po męsku to ja po damsku. Ale my tu gadu,gadu a ja życzę mniej tu jadu to i ja tuż po kolacji nie użyję prowokacji. Rzeka płynie, czas ucieka pozdrawiam z bardzo daleka a ty zamiast prowokować....🙂

  • do do do.....
    2020-03-02 08:00:16

    arrow

    Oj Leszek nie mów, że jesteś nie z naszego powiatu.... Ba jesteś bardzo blisko tego powiatu.....

  • Do do Do na temat 2020-02-29 13:52:29
    2020-03-01 18:25:54

    arrow

    Ha, ha, ha a ja nie z waszego powiatu tak chciałem zobaczyć jak zareagujesz.A co do godzin pracy to chyba coś ci się pop.... Starosta to taka funkcja że raz się pracuje 8 a raz 12 godzin ale ty oczywiście tego nie dostrzegasz, ta że zbierz się szybko w kupę i ....

  • do Do na temat
    2020-02-29 13:52:29

    arrow

    Widzę drogi komentujący kultura słowa na poziomie miernym,aż żal komentować, jak chcesz tak całować Starostę to całuj gdzie chcesz, domyślam się,że pewnie masz do niej blisko, bo tylko nieliczne osoby stać na takie komentarze. A co do wniosków klęskowych to doskonale wiem jakie zostały złożone,ale co z tego , jak na razie zaangażowanie brak, wydaje sie pieniądze na śmieszne pisowskie programy PKS i pokrywa straty, a konkretnych działań brak, więc jak piastuje się takie stanowiska to do działania, a nie do pracy przychodzić przed południem, koszulę co ranek jej ktoś przygniata czy, co?. Wszyscy w koło widzą i mówią, Łosice to nie Warszawa i Wszystko na ten temat.

  • Do wszystkich
    2020-02-29 07:39:53

    arrow

    Przypomnę tylko Kobyliński zostawił zmodernizoeaną oczyszczalnię na Białoatockiej i zlikwodowany smród w mieście. Kucewicz zostawi kurnuki z każdej strony miasta i smród z padliny.

  • Do na temat 2020-02-27 18:26:14
    2020-02-28 13:14:56

    arrow

    Z tego co się dowiedziałem w starostwie wnioski na różne drogi zostały złożone wszyscy zainteresowani o tym wiedzą a ty nie? Zamiast głupio komentować idź ją w .....pocałować.

  • na temat
    2020-02-27 18:26:14

    arrow

    A co tu tyle zamieszania woków kurników, bardzo dobrze, że się ludzie rozwijają,a nie liczą na ciepłą posadkę w budżetówce, tu na temat dróg się trzeba wypowiadać, bo przecież stan powiatowych dróg w niektórych gminach jest tragiczny, a tu kawałek drogi zrobili i lansują się przed kampanią wyborczą.Do roboty Pani Starosto, do roboty!!!A nie na okładki w prasie.

  • do do Kurniki
    2020-02-27 15:40:34

    arrow

    Litości jak można pisać takie bzdury. Już sam fakt liczby mieszkańców jest NIEPRAWDĄ!

    Największa liczba mieszkańców Łosic była w 1998r.(!) i wynosiła 7 772! Od tamtej pory liczba mieszkańców Łosic spada, tak jak w całym kraju. Łosice w 2014 r. miały 7102 mieszkańców!!! Według Gus w 2017 r. było to 7096.

    Co ważne, od kilku lat w Łosicach jest dodatni przyrost naturalny.

  • Drodzy komentatorzy
    2020-02-27 14:28:11

    arrow

    Drodzy komentatorzy. Czytam z niedowierzaniem. Mieszkam w Łosicach i kurnika nie czułem od kilku miesięcy (co innego kompostowania pod Mszanną).
    Nowe bloki, szeregowce powstają jak grzyby po deszczu. Ceny za metr siedleckie. Miasto się pięknie rozwija. Na tle sciany wschodniej Łosice wypadają świetnie.

  • gościu do 'do Kurniki'
    2020-02-27 14:19:48

    arrow

    Oj kłamczuszku, Kucewicz nie wydaje pozwolenia na budowę kurników.

    Burmistrz wydaje jeden z dokumentów, konkretnie decyzje środowiskową. Oprócz burmistrza opinie wystawia Sanepid, RDOŚ, marszałek, Wody Polskie itd. Pozwolenie na budowę wydaje starosta.

    W ostatnim czasie burmistrz Kucewicz wydał już 3 negatywne decyzje środowiskowe dla kilkunastu kurników. Jest więc szansa, że nowe nie powstaną.

    Jeszcze tylko przypomnę, że kompostownia (największy smród!) pod Mszanną powstała za Kobylińskiego. Oprócz tego jeszcze Pan kobyliński jak sam mówił "prowadziliśmy rozmowy z właścicielami gruntów, na których powstanie zakład, na temat ich wykupu. Przy naszej pomocy grunty zostały już zakupione"...

  • geodeta i planista do "Apel"
    2020-02-27 14:00:47

    arrow

    Przypomnij sobie jak mieszkańcy chcieli wydłużenia terminu składania wniosków do planu o kilka miesięcy. Zamiast 100 wniosków złożonych w pierwotnym terminie mieszkańcy mogli złożyć ponad 500!

    Przypomnę Ci że zarówno za kobylińskiego jaki i za obecnego burmistrza i rady zmiana w planie TYLKO jednej działki to okres średnio ok. 2 lat.

  • gosc
    2020-02-27 11:13:39

    arrow

    naszym władzom to tylko zabawa w glowach festyny itp.

  • APEL !!!!
    2020-02-27 08:07:36

    arrow

    PANIE KUCEWICZ !!! W KOŃCU TRZEBA ZROBIĆ TEN PLAN ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNEGO. MINISTER KOWALCZYK BYŁ ROK TEMU!, PAN OBIECAŁ ŻE PLAN BĘDZIE GOTOWY ZA PÓŁ ROKU DO 8 MIESIĘCY I CO???
    PANIE KUCEWICZ DO ROBOTY!!!!!

  • do ???
    2020-02-27 07:51:24

    arrow

    Za poprzednich włodarzy było następująco: Kobyliński był do 2014r. i wtedy na naszej gminie budowali pieczarkarnie, kurniki były mniejszym biznesem. W powiecie Giziński był do 2016r. ale często przebywał na zwolnieniach lekarskich, a Niedzielak do 2018r. i sama jest osobą z branży. Wraz z mężem i dziećmi są jednymi z największych producentów drobiu w powiecie. Problem zaczął się ok. roku 2016/2017 kiedy to zagęszczenie , a tym samym smród stał się NIEZNOŚNY!!!

  • Łosice
    2020-02-27 06:24:33

    arrow

    Smród z każdej strony. Kurnikom mówię nie.

  • :)
    2020-02-26 22:40:29

    arrow

    Naprawdę?
    2 km:):) drogi powiatowej, a delegacja jakby co najmniej autostradę otwierano...

  • Niestety !
    2020-02-26 16:28:36

    arrow

    Z tego co wiem, to jeżeli inwestor przedstawi wymaganą i zgodną dokumentację i wszelkie pozwolenia z innych szczebli,to Starostwo jako ostatni punkt, musi wtedy wydać pozwolenie na budowę.

  • Kurniki
    2020-02-26 14:02:58

    arrow

    Ciągle tylko A Kobyliński to, a Kobyliński tamto... dorośnijcie w końcu. Kuncewicz jest 2 kadencję najwyższy czas przestać m...dę o niego wybcierać. Jak dziecko się zachowuje, któremu zabrano łopatkę i obsypano piaskiem.Teraz rzadzi Kucewicz i jest dużo ale to dużo więcej kurnikow budowanych.

  • Kogut do do Kurniki 2020-02-26 11:57:50
    2020-02-26 13:49:59

    arrow

    A co się stanie ja np.Starostwo nie wyda pozwolenia na budowę ? Kogo ty chcesz oszukać chyba sam siebie my na takie tanie wpisy się nie nabieramy.

  • ???
    2020-02-26 13:35:28

    arrow

    A jak to było za poprzednich włodarzy?

  • do Kurniki
    2020-02-26 11:57:50

    arrow

    Masz rację. Totalna degradacja Łosic. W 2014r. miasto liczyło 7 824 mieszkańców, w 2017 7 096, a w chwili obecnej już poniżej 7 000 ludzi. Kto chce mieszkać w smrodzie. Kto mądrzejszy i zamożniejszy wyjeżdża z Łosic. A Kucewicz i Klimiuk wydają pozwolenia na budowę kurników. Kucewicz decyzje środowiskową, Klimiuk pozwolenie na budowę.

  • Kurniki
    2020-02-26 11:22:30

    arrow

    Tyle was do jednej wstęgi się ustawiło, a kurniki rosnął jak grzyby po deszczu. Dlaczego nie staniecie tak licznie razem z mieszkańcami odnośnie blokad budowy?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

8 kwietnia środowe audycje
2020-04-07 19:39:00 Kategoria:

W Wielką Środę, 7 kwietnia, Katolickie Radio Podlasie zaprasza na audycje:

więcej »


foto

Materac, na którym naprawdę się wyśpisz
2020-04-06 10:39:40 Kategoria:

„Materac, to materac.” Większość ludzi kieruje się przy wyborze materaca tą prostą dewizą. Niestety. Dlaczego niestety? A dlatego, że około 30% naszego całego...

więcej »
foto

Obierz kurs na słoneczną Hiszpanię!
2020-04-06 10:20:00 Kategoria:

Nie ma lepszego sposobu nauki obcego języka, jak intensywny kurs wyjazdowy. Jeśli pragniesz poprawić swój angielski, koniecznie odwiedź Wielką Brytanię. Gdy marzysz o...

więcej »
foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc. Zapraszamy do współpracy osoby wykonujące zawody medyczne.

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2
2020-04-01 15:57:50 Kategoria:

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w...

więcej »

Łosice

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje