R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rada zrobiła krok w kierunku likwidacji szkół
2016-02-08 18:06:28 Artykuł czytany 5882 razy


Chociaż trudno było mówić o jednomyślności, Rada Miasta i Gminy Łosice przyjęła uchwały dotyczące zamiaru likwidacji szkół w Czuchlebach i Chotyczach.


W przypadku Szkoły Podstawowej w Chotyczach aż 7 radnych wstrzymało się od głosu, 3 było przeciw, 4 zagłosowało „za”, jedna z radnych nie była obecna na sali w trakcie głosowania.

W sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Czuchlebach, głosy radnych rozkładały się następująco: 10 głosów "za", 3 "przeciw", 2 radnych się wstrzymało.
Głosowanie poprzedziła dyskusja, w której nauczyciele, rodzice uczniów i radny Paweł Bahniuk, apelowali do rady o odroczenie sprawy o rok.

Przyjęte 8 lutego uchwały, nie oznaczają jeszcze likwidacji szkół ponieważ są to tzw. uchwały intencyjne. Jak powiedział Radiu Podlasie burmistrz Mariusz Kucewicz, uchwały dotyczące zamknięcia szkół mogą zostać podjęte jeszcze w tym miesiącu. Chociaż planowane są jeszcze rozmowy to chyba nikt, już nie wierzy w to, że uda się utrzymać szkoły. Może je uratować tylko przejście pod zarządzanie stowarzyszeń.

Do dyskusji, która poprzedziła głosowania jeszcze wrócimy. 


DK/Łosice  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • łosiczanka
  2016-02-20 11:41:17

  arrow

  W interesie łosiczan jest zamknięcie tych szkół. Fakt niezaprzeczalny. Rozumiem, że radni z Chotycz i Czuchleb nie mają wyjścia i dla przyzwoitości muszą zagłosować (wbrew zdrowemu rozsądkowi i logice) przeciwko zamknięciu szkół.

  Pozostali radni reprezentują mieszkańców ze swoich okręgów a w ich interesie jest aby milion rocznie (1 mln zł!) nie szedł na pensje dla kilkunastu nauczycieli a na inwestycje dla kilku tysięcy mieszkańców gminy. Moim zdaniem

 • do byly belfer
  2016-02-19 19:49:27

  arrow

  Zgadzam sie z toba w 100 procentach.Pociagac do odpowiedzialnosci za szkole 4 w Patkowie i w Lepkach.To samo bedzie w Chotyczach i Czuchlebach.Najpierw trzeba pomyslec co z tymi budynkami zrobic.A jak glosowala radna rodem z Chotycz bo z Czuchleb zachowala sie ok.

 • księgowa
  2016-02-16 18:16:40

  arrow

  Do: "były belfer" Dopiero po kilku dniach tu zajrzałam! Muszę Cię wyprowadzić z błędu! Nie jestem księgową w UMiG. Nie mniej jednak ogólne zasady księgowości są takie same. Ale przykładowo w szkole np.polonista nie będzie uczył matematyki itp.Tak też również są różne rodzaje księgowości. A te pytania zadaj tym, którzy tam w Gminie pracują i za to biorą odpowiedzialność. Przecież jako "belfer" podlegałeś pod samorząd i wiesz, że są kierownicy różnych działów, jest Burmistrz,jest Rada MiG. Są Sesje Rady, można przyjść na nie i zadać nurtujące Cię pytania. Na Sesje wstęp wolny,nie wygonią- bez obaw! Więc pytaj ich! Do mnie - nie ten adres!! Myślę, że się nie wstydzisz zapytać, czy tylko tu cwaniakujesz ? Ps. Nie zmieniaj nicków, bo tak wygląda.

 • były belfer
  2016-02-14 05:34:57

  arrow

  Widzę dużą aktywność co niektórych i księgowej.
  To niech księgowa odpowie na tym forum na niektóre pytania konkretnie.
  Np. na zadawane przez " Kubusia", " z bliska", " też księgowa", itp.
  Tak konkretnie !!!
  Kto w gminie robił budżety i jest odpowiedzialny za finanse ?
  Jakie inwestycje konkretnie są planowane i sposób ich finansowania ?
  Kiedy Rynek będzie doprowadzony do normalności jak w cywilizowanym świecie?
  Jaki jest pomysł na zagospodarowanie mienia po likwidowanych szkołach i słynnej czwórce w Łosicach ?
  Kiedy powstanie dom socjalny ?
  Itp, itd....

 • Księgowa
  2016-02-13 19:54:13

  arrow

  Do " Z bliska". Proszę napisz konkretnie o co ci chodzi! Tak na Twoje " wydaje mi się" nikt nie będzie reagował, ani domyslał się tego, co ci się wydaje. A radni? Cóż są tacy, jakich to wybraliśmy! Są różni, znamy przecież ich w większości. Nikt nikogo nie zmuszał do głosowania na tego, czy na innego radnego. Pozdrawiam!

 • z Majora Zenona
  2016-02-13 11:05:13

  arrow

  Coś mi się wydaje, że radna okręgu Majora Zenona i 11 Listopada nie działa w interesie swoich wyborców. Lekką ręką chce wydać kolejne miliony na kilkunastu uczniów, którzy i tak trafią w końcu do szkół w Łosicach. Sztandarowe hasło tj Pani od ponad 12 lat: remont ulic 11 Listopada i Majora Zenona to tylko wabik na wyborców. W końcu się wydało!

 • tak logicznie
  2016-02-13 10:06:24

  arrow

  Coś mi się wydaje, ze w tej kadencji w Łosicach to nie będą oddane do użytku żadne istotne inwestycje w tym słynne ulice 11 Listopada Majora Zenona.
  A będą raczej likwidacje, jak między innymi tych szkół.
  Ale jeśli już burmistrz namówił większość radnych do ich likwidacji to powinien je dobrze zagospodarować ( dom pomocy społecznej, dom socjalny, świetlica wiejska, itp. ) albo sprzedać i kasę z tego dać na inwestycje w tych w tych miejscowościach.
  Pozdrawiam a szczególnie mieszkańców Chotycz i Czuchleb.

 • z bliska
  2016-02-12 20:34:39

  arrow

  Księgowo!
  Coś mi się wydaje, że "pragmatyzm" pani skarbnik jest porównywalny do wątpliwych kompetencji większości ranych obecnej kadencji.

 • Też księgowa
  2016-02-12 19:17:50

  arrow

  Widzu", o co ci chodzi? Nie wiesz co robi Skarbnik w UMiG? Pracuje tak jak inni pracownicy.Ponadto zawsze bierze czynny udział w Komisjach, Sesjach Rady.Zakres obowiązków skarbnika okresla ustawa, poczytaj sobie!! Jest bardzo szeroki i odpowiedzialność też bardzo duża. A ty wyskoczyłeś tu z pytaniem nie na temat!

 • widz
  2016-02-12 18:14:37

  arrow

  A co robi skarbnik w czasie pracy w Łosicach???? W pocie czoła pracuje dla dobra Miasta i Gminy Łosice.....

 • z Łosic
  2016-02-12 16:50:05

  arrow

  To nie rada, a burmistrz i chyba po gospodarsku do tego podszedł.
  rada jest jakaś dziwna i mało chyba kompetentna.

 • JAK
  2016-02-12 12:26:55

  arrow

  Czy obrońcy zdają sobie sprawę, jaką krzywdę robią swoim dzieciom? Przecież one są przegrane już na starcie. Nauczyciele bronią swojego, to normalne, ale rodzicom powinno zależeć na jak najlepszym wyedukowaniu swoich dzieci. Jak te dzieci mają potem konkurować w gimnazjum i liceum z innymi, jak teraz przez 3 lata przerabiają ten sam materiał, bo klasy są łączone. Rachunek ekonomiczny jest ważny, bo gmina nie drukuje sama pieniędzy, ale ważniejsze jest moim zdaniem dobro tych uczniów. Te zdolniejsze jakoś sobie poradzą, ale te przeciętne będą się męczyć przez całe życie. Potem się mówi "a bo to ze wsi". A wieś tak naprawdę dzisiaj niewiele różni się od miasta. Sam mieszkam całe życie na wsi i wcale się tego nie wstydzę bo nie czuję się gorszy. Żadna z tych szkół nie jest centrum kultury w tych miejscowościach, mieszkam tam, to wiem. Czy ktoś widział boisko szkolne w Chotyczach?
  Myślę, że o wiele taniej, a na pewno lepiej dla przyszłości tych dzieci, będzie zorganizować im dowóz do Łosic.

 • rodzic
  2016-02-12 11:42:06

  arrow

  Przecież te dzieci i tak będą musiały pójść do gimnazjum do Łosic (chyba, że zakończą edukację na podstawówce?). Im wcześniej zintegrują się z rówieśnikami tym lepiej dla nich.

 • rodzic
  2016-02-12 11:29:07

  arrow

  Szkoły są DLA DZIECI a nie dla nauczycieli. Jeśli brakuj dzieci to nic dziwnego, że istnienie takiej szkoły traci sens.

 • rodzic
  2016-02-12 10:31:47

  arrow

  Likwidowac,likwidowac szkoly dobrze radni mysla bo przeciez nie potrzebna jest wiedza na stanowiskach wystarczy cwaniactwo I tak radni trzymac.Budynki przeznaczy dla bezdomnych na mieszkania.A przy okazji co z pomnikiem przy Miedzyrzeckiej czy kogos ruszy sumienie i powie cos w tym temacie?

 • sowa
  2016-02-11 20:52:43

  arrow

  DO XY!! TRZEBA BYŁO ZOSTAĆ NAUCZYCIELEM, NIKT CI NIE BRONIŁ!! A moje pytanie zasadnicze brzmi: jeżeli jest tak ważne spotkanie i ważą się losy szkoły i nauczycieli, to dlaczego nie ma prezesa ZNP, który bronić powinien ich interesów?

 • sylwia
  2016-02-10 21:12:31

  arrow

  a gdzie prezes ZNP.....

 • rodzic
  2016-02-10 18:32:20

  arrow

  no i radny co bedzie staroste odwolywal .A moze za jednym zamachem niech jeszcze odwola wszystkich w miescie izostanie prezydentem.

 • kubuś
  2016-02-09 22:01:27

  arrow

  Zastanawiam sie dlaczego dopiero po przeprowadzonym audycie koszty nareście ujrzały światło dzienne.Dlaczego przez tyle lat radni nie robili nic w tym kierunku aby zminimalizować stratę z tytułu ponoszonych kosztów na te szkoły, a moźe nie wiedzieli lub się nie interesowali? Dlaczego obecnie mając wyliczone koszty nadal niektórzy głosują za ponoszeniem takich kosztów?Ja jako mieszkaniec nie mogę patrzeć na to jak nasze wspólne pieniądze idą na pokrycie takich kosztów, a są dokładnie inne rozwiązania które nie będą aź takie uciążliwe dla budźetu gminy.Ja teź kiedyś straciłem pracę i nikt nie spytał się czy sobie poradzę? Wierzę , źe te osoby zapewne sobie poradzą w przeciągu 6 miesięcy , bo otrzymają odprawę 6 miesięczną . Wierzę, źe jednak mimo wszystkich radni podejmą taką decyzję która będzie reprezentować większość naszego lokalnego społeczństwa a nie jednostek.Pozdrawiam radych a tym co zamierzaja nadal pokrywać koszty z naszych wspólnych gminnych pieniędzy to niech zaczną grać w Lotto albo niech ze swoich środków finansowych pokryją.

 • xy
  2016-02-09 19:57:09

  arrow

  zamknąć wtedy gdy liczba uczniów spadnie dużo niżej od liczby nauczycieli w danej szkole,bo gdzie oni będą pracować.mi nikt nie daje 3 miesięcy wolnego w roku i nie mam 18 godz pracy w tygodniu

 • też rodzic
  2016-02-09 14:04:41

  arrow

  Podziękujecie za kilka lat. Teraz dziecko z 3 klasy przerabia w trakcie jednej godziny program z 1 i 2 klasistami. Pogratulować nauczycielom zdolności bilokacji.

 • rodzice
  2016-02-09 11:03:10

  arrow

  dziekujemy za dobra zmiane na lepsze.

 • widz
  2016-02-09 10:35:11

  arrow

  Te radne, które nie mają swoich dzieci i szkoły to dla nich temat obcy trzymają ręce najwyżej. Hahaha

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
foto

Wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA w Węgrowie
2018-06-18 07:58:26 Kategoria:

23 czerwca w Węgrowie odbędzie się wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA. Wydarzeniu będą towarzyszyć konkursy i atrakcje dla dzieci. Będzie można również wygrać...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem
2018-06-18 07:23:30 Kategoria:

Dyrekcja Obiektu Gródek nad Bugiem ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie pn. NOC ŚWIĘTOJAŃSKA. Uroczystość odbędzie się 24 czerwca w godz. 11.00 – 24.00 na terenie...

więcej »

Łosice

w lewoCzerwiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8

ŁOSICE, 08.06

Kadra narodowa wieloboistów w Starej Kornicy

więcej »
9

ŁOSICE, 09.06

Piknik Rodzinny w Łosicach

więcej »
10

ŁOSICE, 10.06 12:00

Uroczystości odpustowe w parafii w Huszlewie

więcej »
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23

ŁOSICE, 23.06

74. rocznica Bitwy pod Jeziorami - zapowiedź

więcej »
24

ŁOSICE, 24.06

74. rocznica Bitwy pod Jeziorami - zapowiedź

więcej »
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje