R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Umowa na dotację przewozów autobusowych w powiecie łosickim podpisana
2020-01-20 09:23:00 Artykuł czytany 1828 razy


10 stycznia w Warszawie została podpisana umowa pomiędzy wojewodą mazowieckim a starostwem powiatowym w Łosicach dotycząca dopłaty na realizację zadań w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.


Umowę podpisali Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł i starosta łosicki Katarzyna Klimiuk wraz z wicestarostą Stefanem Iwanowskim. W 2020 roku uruchomionych zostanie 31 linii komunikacyjnych o łącznej długości 1383,6 km. Kwota dopłaty to 418.321,34 zł. Operatorem połączeń pozostaje Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łosicach.

Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ










Inf. na podst. facebook/ starostwo powiatowe w Łosicach

KSkor [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • z Łosicc
    2020-01-30 14:13:46

    arrow

    Co z tego umowy podpisują a ludzie młodzi giną.

  • do z Łosic
    2020-01-30 07:47:03

    arrow

    Do 100 i więcej i co ty na to Niezastąpiona.

  • z ŁOSIC
    2020-01-29 12:37:48

    arrow

    Jak długo emeryci mogą pracować jak mają 68-70 lat np. Budownictwo niezastąpione w Łosicach ( pani Xuk

  • Czesław
    2020-01-29 10:43:39

    arrow

    Ludzie czy wy nie rozumiecie że to samorząd ma obowiązek zapewnić dojazd mieszkańcom do szkoły, lekarza itp. Co wymaga uruchomienia kursów porannych i popołudniowych celem powrotu minimum po 4 w ciągu dnia. W większości powiatów nie ma takiej sytuacji jak w Powiecie Łosickim że samorządy są właścicielem PKSu i czasem wójtowi będzie taniej wysłać gminny samochód aby dowieźć mieszkańca do gminy czy miasta. W wielu przypadkach gminy dogadują się z przewoźnikami i sami dokładają do wozokilometra na określonej linii. Więc przestańcie płakać i narzekać że rząd daje wam pieniądze na taki cel.

  • do z Siedlec
    2020-01-29 07:44:49

    arrow

    Szkoda ludzi i Dyrekcji

  • do z Łosic
    2020-01-28 14:49:58

    arrow

    Dlaczego tak odchodzą ludzie z Urzędu Pracy w Łosicach co za przyczyna !

  • a
    2020-01-28 14:48:18

    arrow

    ,,

  • do Czesława
    2020-01-28 12:06:32

    arrow

    Jeszce Czesiu jedno. Samorząd pozyskał dotację na nierentowne kursy ale czy pozyska więcej, kiedy okaże się, że dotacja jest niewystarczająca? Jak napisał ps jeżeli dotacja wyniesie 1 zł a kurs będzie kosztował 4 zł, to kto pokryje koszt 3 zł?

  • do Czesława
    2020-01-28 12:01:42

    arrow

    Przypominam, że 4 litery PKSowi uratowali: były starosta i burmistrz. Ponadto wykorzystanie środków zewnętrznych w tym UE było wcześniej o niebo wyższe. Pozyskanie środków zewnętrznych to pikuś. Istotą jest znalezienie środków na wkład własny.

  • Grzegorz
    2020-01-25 23:48:43

    arrow

    Dotacja z zewnątrz, środki zewnętrzne, jak zwał tak zwał.
    Szanowni Państwo - ta zabawa za nasze pieniądze jest, niczyje inne. PiS powinien być nazywany "Populizm i Socjalizm". Ile z tego osób skorzysta? Kto tym jeździ? Przez tyle czasu, gdy faktycznie PKSy straciły na przydatności ludzie nie jeździli do lekarzy czy co?

    Przestańcie ludzie mydlić sobie oczy nawzajem, kto umiał to sobie poradził, dogadał się z sąsiadem i go podwiózł do lekarza czy po jakieś zakupy.

  • xy
    2020-01-25 11:39:46

    arrow

    Coś mi się wydaje oglądając te zdjęcia,to Stefan chyba ściągał przy podpisywaniu umowy!Wyższa szkoła jazdy?!

  • do czesław
    2020-01-24 20:00:31

    arrow

    Ja mieszkam daleko od szosy i właśnie czekam kiedy on po mnie przyjedzie? pewnie złudne marzenie bo nie jeżdzi daleko od szosy! I basta!

  • Zorientowany
    2020-01-24 13:48:29

    arrow

    Pani starosty pomysł plan, nad którym pracowała więc musi wspierać rząd aby miał sukces.

  • Czesław
    2020-01-24 13:08:30

    arrow

    O celowość działania zapytajcie ludzi mieszkających "daleko od szosy" którzy nie mają samochodów a chcą dojechać do lekarza czy na zakupy a młodzież do szkoły ?
    Obowiązkiem samorządów jest zapewnienie podstawowej komunikacji dla mieszkańców a gminy Powiatu Łosickiego mają swój PKS i mogą zrealizować takie zadanie.

  • z Siedlec
    2020-01-23 19:09:27

    arrow

    Brawo dla Łosic!

    https://www.wp.pl/?s=https://www.money.pl/gospodarka/pks-y-wciaz-padaja-prawie-nikt-nie-chce-pieniedzy-6470338016708225a.html&utm_source=fb&utm_medium=mny&utm_campaign=sgf

  • ps
    2020-01-23 16:12:13

    arrow

    A czy wiecie że kilometr przejazdu autobusu PKS kosztuje 4-5zł a dofinasowanie wyniesie 1zł? więc skąd wziąć pozostałe 3-4zł na nowe nierentowne linie? Żeby to nie był kamień młyński na szyji łosickiego PKS!Wątpię żeby dyr.był zadowolony.

  • Do Czesława
    2020-01-22 18:16:01

    arrow

    Śmiechu warte podziękowania za to ze Starosta umie korzystać ze środkow zewnętrznych, a kto w dzisiejszych czasach tego nie potrafi? To ich obowiązek a nie łaska, nie błaźniłbyś sìe Kolego, a apropo radnych przeciwnych to Ty najpierw posłuchaj opinii publicznej w tej kwestii, a dopiero potem radnych się czepiaj. Inwestycje trzeba wspierać ale konkretne i sensowne a tutaj ani sensu ani logiki.




  • Czesław
    2020-01-22 12:09:20

    arrow

    Brawo dla Powiatu że umie korzystać ze środków zewnętrznych na dofinansowanie transportu drogowego i pomoc dla PKS. Inne PKSy nie mają takiej szansy. Dzięki dla Pani Starosty ale szkoda że część radnych tego nie rozumie i tylko krytykuje pomysły.

  • Lucjan
    2020-01-22 08:35:23

    arrow

    Powietrze będą wozić, bravo bravo bravo :):):)

  • AAAAA
    2020-01-21 20:17:14

    arrow

    Kto tym będzie jeździł

  • do ps
    2020-01-21 10:45:21

    arrow

    Masz rację przynajmniej chłop raz na jakiś czas stolicę zobaczy, kultury łyknie to mu sie przyda.
    Ale dziwne ze Kasia Stefana a nie Waldka zabrała ze sobą, czyżby bała się o stołek i już nawet ze Stefanem trzyma.a biedny Stefan marzenia spełnia o których przy Gizińskim całe życie marzył, jest wice i już a jakim to już nie istotne. szkoda że to wszystko na psy schodzi.

  • do Wójta zKornicy
    2020-01-20 21:04:29

    arrow

    http://podlasie24.pl/garwolin/region/rzad-doplaci-gminie-do-kursow-autobusowych-2cd27.html

  • ps
    2020-01-20 18:17:18

    arrow

    Żeby nie stefan to my byśmy tak popłynęli że ho,ho i przy okazji miasto zobaczył,a to tylko byki,Marian,byki!

  • Do ,,z Siedlec,,
    2020-01-20 18:09:10

    arrow

    PKS Siedlce jest w prywatnych rękach więc sie nie dziwie, że starostwo ma go gdzieś.

  • Iwan
    2020-01-20 17:43:10

    arrow

    Sprzedawczyk był też w Warszawie?

  • z Siedlec
    2020-01-20 16:23:38

    arrow

    A u nas tną komunikację i starostwo ma to gdzieś.
    Upadnie jak w Zamościu czy Częstochowie ostatnio.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Czwartkowe audycje - 2 kwietnia z Katolickim Radiem...
2020-04-01 22:13:00 Kategoria:

2 kwietnia KRP przygotowało dla Państwa następujące audycje:

więcej »


foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc.

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2
2020-04-01 15:57:50 Kategoria:

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w...

więcej »
foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...