R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uroczyste przyjęcie uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie przez burmistrza Gminy Katerini w Grecji
2019-10-23 11:33:39 Artykuł czytany 748 razy


Na przełomie września i października, grupa 20 uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie wraz z czterema opiekunami przebywała w Grecji realizując mobilność ponadnarodową pt.: „MATEMATYKA - UCZĘ SIĘ, TWORZĘ I DZIELĘ SWOJĄ WIEDZĄ - DOSKONALENIE KOMPETENCJI KLUCZOWYCH UCZNIÓW KLAS 6-8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W HUSZLEWIE W RAMACH MOBILNOŚCI UCZNIÓW”, nr 2019-1-PMU-1086, realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.


Celem projektu był  wzrost kompetencji kluczowych w zakresie rozumienia informacji, wielojęzyczności, nauk matematyczno-przyrodniczych, narzędzi TIK oraz kompetencji osobistych, społecznych i uczenia się.

Podczas pobytu przez dwa tygodnie uczniowie gościli w greckiej szkole, gdzie wspólnie  z rówieśnikami rozwijali swoje umiejętności i zainteresowania w zakresie nauk przyrodniczych i kształcili kompetencje kluczowe.

Przygoda z Grecją to przede wszystkim zajęcia matematyczne, informatyczne, językowe  w szkole i w terenie. Stwarzało to okazję do prowadzenia rozmów w języku angielskim,  a nawet w języku greckim. Partnerstwo szkół pozwoliło na podwyższenie poziomu edukacyjnego, a także kulturalnego i turystycznego.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w uroczystej wizycie w Urzędzie Miasta Katerini. Podczas spotkania obecni byli: Burmistrz Kostas Koukodimos oraz jego zastępcy - George Dantamis ds. budownictwa i turystyki i Fanis Terzopoulos od planowania lokalnego oraz nauczyciele ze szkoły „PLATON” - Evangelos Kapetis i Sofia Papadopoulou.

Burmistrz Katerinis-Costas Koukodimos pogratulował szkole realizacji programu i jego potencjału, nawiązując jednocześnie do historycznej i współczesnej tożsamości miasta. Podkreślił, iż partnerstwo szkół w ramach tego europejskiego programu jest okazją do refleksji nad pozytywnymi aspektami rozwoju i współpracy w dziedzinie edukacji.

Zaś wiceburmistrz George Dandamis życzył dobrego pobytu i konstruktywnych rezultatów w nowych horyzontach, jakie otwiera współpraca szkół, nawiązując do przyjaznych stosunków między oboma narodami. Zaznaczył, że uczniowie szkoły w Huszlewie stają się ambasadorami Grecji w Polsce.

Na koniec uczestnicy mobilności podziękowali władzom miejskim za serdeczne przyjęcie, podkreślili walory turystyczne wybrzeża olimpijskiego, smaczną kuchnię a w szczególności owocne przyjęcie przez nauczycieli i uczniów szkoły PLATON.

Wizyta zakończyła się owocną wymianą poglądów i symbolicznych pamiątek.Większe zdjęcia można zobaczyć tutajInf. pras.

SK/DW


wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl


 

REKLAMA
foto

Użyj aplikacji do rejestrowania czasu pracy pracowników...
2020-02-11 19:49:19 Kategoria:

W wielu dziedzinach pracy postęp technologiczny przynosi rozwiązania sprzyjające wygodzie i efektywności wykonywanych obowiązków służbowych. Jednym z tego typu...

więcej »

Łosice

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14

ŁOSICE, 14.02 19:00

Katarzyna Żak w Łosicach

więcej »
15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje