R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W branży transportowej brakuje kierowców - konferencja w Łosicach
2017-02-08 18:45:04 Artykuł czytany 8000 razy


6 lutego w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach odbyła się konferencja poświęcona kształceniu zawodowemu kierowców.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Wydarzenie zorganizowało Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Uczestniczyli w nim: poseł na sejm RP Daniel Milewski, Marek Renik kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, przedstawiciele służb zatrudnienia, samorządowcy, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiciele władz ZMPD, diecezjalny kapelan przedsiębiorców ks. kanonik Sławomir Kapitan i przedsiębiorcy z branży transportowej.

ZMPD organizuje takie spotkania w całej Polsce. Łosice są jednym z liderów  na polskiej mapie transportowej dlatego jedno z nich odbyło się właśnie w tym mieście. Celem jest wypracowanie rozwiązań zmierzających do rozwoju kształcenia w zawodzie kierowca – mechanik na poziomie ponadgimnazjalnym.

Szacuje się, że obecnie na polskim rynku brakuje około 30 tys. kierowców.

Na temat konferencji i problemów w branży transportowej, z organizatorami i uczestnikami wydarzenia rozmawiała Dorota Kalinowska.

POSŁUCHAJ:Podczas konferencji Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz i wójt Platerowa Jerzy Garucki, otrzymali wyróżnienia „Gmina Przyjazna Transportowi Drogowemu”. Zostały przyznane przez Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce za utrzymanie możliwie najniższych stawek podatku od środków transportu.  Wręczył je samorządowcom prezes ZMPD, Jan Buczek.
Fot. DK i UMiG Łosice
DK/ Łosice   [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Mara
  2017-10-04 10:09:19

  arrow

  O problemach zawsze warto rozmawiać, szczególnie tych w transporcie, w końcu to bardzo duży i ciągle się rozwijający rynek. Takie konferencje to ważna rzecz: https://toczytam.pl/spotkania-konferencje-i-targi-transportowe-w-polsce-i-na-swiecie/ bo dają szansę na przedyskutowanie problemu i omówienie możliwych rozwiązań w tym zakresie.

 • lili
  2017-02-21 00:04:59

  arrow

  Skąd pomysł, że jestem drobnym cwaniakiem? Jak ma Pan/Pani marne argumenty to zawsze można milczeć, a nie atakować mnie personalnie. Za lekcję ekonomii dziękuję, ale nie skorzystam.Bardziej się opłaci regionowi tysiąc, dwa, czy dziesięć tysięcy zwykłych ludzi, których nazywasz drobnymi cwaniaczkami, zarabiających normalnie, z uczciwie opłaconym ZuS-em, którzy swoje zarobki zostawią w regionie, choćby kupując ziemniaki u chłopa, czy budując się i zakładając rodzinę, niż 150 cebulowych biznesmenów na których zarabiają firmy leasingowe, sprzedawcy ciężarowego złomu, i tym podobni. Wyjątki- nieliczne. Nie jestem z ludzi którzy cieszą się, gdy sąsiadowi spłonie stodoła- rozumiem, że klasa średnia- przedsiębiorcy, ludzie zamożni są napędem dla regionu, ale to nie może się opierać na wyzysku, i delikatnie mówiąc, mijaniu się z prawem gdyż w długofalowych skutkach jest szkodliwe dla gospodarki. Ale po co myśleć długofalowo? Lepiej poklepać się po plecach, powręczać wyróżnienia..

 • Wojtek do lili
  2017-02-20 10:05:08

  arrow

  Tych "150 cwaniaków" płaci podatki! W sumie to będzie kwota większa niż podatki od 1000 takich "drobnych cwaniaków" jak ty. Jak Kobyliński był burmistrzem i z radnymi raz podnieśli stawki od transportu to większość transportowców uciekła z podatkami do Platerowa. Po tym "cwanym" manewrze poprzedni burmistrz i radni szybko obniżyli stawki do niemal minimalnych.

 • Gnębiciel Jana-
  2017-02-20 03:40:31

  arrow

  ... - Sam nie płaci nowoprzyjętym kierowcom przez okres kilku miesięcy.Argumentuje to tym,że przyuczają się do zawodu.I tak chce "pozyskiwać kadrę kierowców"? Głąb spasiony.

 • z Łosic
  2017-02-16 18:19:04

  arrow

  Całym sercem Cie człowieku popieram, napisałeś dużo i naprawdę mądrze! To prawda, tak właśnie "szanują" kierowców. Może są jakieś wyjątki!Masz rację, robią , aby się nachapać". Ja nie jeżdżę, ale widzę i słyszę co się dzieję, w mojej dalszej rodzinie jeżdżą, więc wiem.!

 • lili
  2017-02-15 21:39:03

  arrow

  Jaki interes ma państwo w tym, że 150 cwaniaków w zabitym dechami regionie dorobi się kosztem swoich pracownków? Podatków nie płacą, ZUSy pracowników olewają szerokim strumieniem, nawet papier toaletowy do domu wrzucają w koszta działalności. Gdyby skontrolować 5 losowo wybranych ,,firm transportowych" i nie mówię o ITD, czy skarbówce, wystarczy PIP i ZUS to było by 5 wyroków, i to długich.. Transport w subregionie nie istniał by, gdyby nie niskie koszty pracy. Wystarczy porównać średnią wieku floty z wiekiem niby "służbowych" aut właścicieli. Ten biznes nie jest rozwijany wedle jakichś koncepcji, tylko nachapać się ile wlezie, a reszta to (...) Dziwie się kierowcom, że godzą się na takie układy, nie zrzeszają się, nie zgłaszają nigdzie jak tu jest. Czasy dawnych szoferów panów Ziutków i Staśków po zawodówkach powinny już minąć. Jeździ mnóstwo młodych ludzi, także wykształconych, i godzą się na to, żeby jakiś ledwo oderwany od pługa bogaty kmiot straszył ich, że jest 10 na ich miejsce. Nie ma. A na wschodnich kierowcach niejeden się przejechał, i wcale tak chętnie ich nie chcą. Ludzie nie dajcie sobą pomiatać, zrzeszajcie się i walczcie o godne warunki pracy.

 • Łosiczanka J
  2017-02-12 20:11:29

  arrow

  "Boryna", zgadzam się z Tobą nawet na 200 % !Tak eleganckiej i zadbanej kobiety na stołku V-ce Starosty to ze świecą szukać! A w dodatku jeszcze jest mądra, rozsądna, z przyjemnością się ją słucha.Możecie nam Jej zazdrościć!Pracownicy w Starostwie mają też takie zdanie.

 • Łosiczanka J
  2017-02-12 20:11:28

  arrow

  "Boryna", zgadzam się z Tobą nawet na 200 % !Tak eleganckiej i zadbanej kobiety na stołku V-ce Starosty to ze świecą szukać! A w dodatku jeszcze jest mądra, rozsądna, z przyjemnością się ją słucha.Możecie nam Jej zazdrościć!Pracownicy w Starostwie mają też takie zdanie.

 • S....
  2017-02-12 08:28:55

  arrow

  Nigdy nie podejmę pracy u Łosickich przewoźników biedaki frachty małe nie ma z czego jedź bo zusy za ciebie płacę urlop jaki urlop itd. hahahahhahaah ,Powodzenia im życzę

 • Boryna
  2017-02-11 16:03:41

  arrow

  Co by nie mówić, powiat jak i miasto jest w dobrych rękach, a włodarze dbają o to żeby ludziom żyło się dostatniej i lepiej. Niech Im sił nie zabraknie w tej pracy, oby tak dalej. Pani Wicestarosta i Pan Burmistrz dbają nie tylko o rozwój regionu, ale też o słowo. Ile w tych słowach jest mądrości, roztropności i szacunku do ludzi. Miło jest też spojrzeć na uroczą Panią Wicestarostę, zawsze zadbaną i elegancką. Rodzina może być dumna, że mają taką matkę i żonę.

 • podatki i praca
  2017-02-10 10:05:07

  arrow

  Łosice mają najniższe podatki w kraju (7 miejsce w kraju jak podaje podlasie24). Nie tylko od transportu ale również od nieruchomości. Dodatkowo kto tworzy nowe miejsca pracy jest zwolniony z podatku od nieruchomości (zależnie od ilości nowych miejsc pracy). Z niskich podatków może skorzystać KAŻDY. Co ciekawe bezrobocie w Łosicach od lat maleje.

 • do WLS Łosice
  2017-02-10 09:48:24

  arrow

  Z którego urzędu/agencji piszesz? 7.40, komputer odpalony, kawa na biurku i "się pracuje" ;)

 • zonk
  2017-02-10 09:45:34

  arrow

  Kierowca w transporcie międzynarodowym zarabia od 5000 tysięcy w górę, a w transporcie krajowym do 4000 tysięcy miesięcznie. Oczywiście tylko u każdego na umowie jest najniższa krajowa żeby płacić mniejsze podatki. Do tego dochodzi kradzione paliwo i towary od ruskich z przemytu (fajki, alkohol). Praca kierowcy nie należy do łatwych. Jeśli ktoś myśli że praca kierowcy polega tylko na siedzeniu za kierownicą i jechaniu to jest w błędzie. Do tego ciągle nie ma cie w domu co nie jest fajne jeśli posiadasz rodzinę typu żona , dzieci. Samo zrobienie prawka nie czyni nikogo kierowcą, dużo ludzi ma prwao jazdy ale nie jeździ bo nie każdy nadaje się na kierowcę.

 • WLS Łosice
  2017-02-10 07:40:31

  arrow

  Kucewicz obiecał startując na burmistrza nowe miejsca pracy. Mówił o jakiś plastrach przedsiębiorczości. No a teraz zbiera nagrody i wyróżnienia że bogatym transportowcom obniżył podatki. To są jakieś jaja.

 • kierowca
  2017-02-09 23:34:59

  arrow

  tak panie Oleksiuk daj pan 6 tys zarobic to beda kierowcy ,i a propo czemu tam nie ma kierowcow na tym spotkaniu tylko same szefy a no tak kierowcow nie ma hehe

 • Do rodzic i Joanny
  2017-02-09 21:02:02

  arrow

  Pan Wedziuk był i się wypowiadał i to całkiem mądrze i kompetentnie. Najlepiej to siedzieć w domu i pisać komentarze bez pokrycia. Było przyjść i coś mądrego powiedzieć.

 • xxl
  2017-02-09 19:19:40

  arrow

  zdaniem oleksiuka kierowca zarabia 8 tyś złotych ,moim zdaniem zapomniał dodać że za dwa miesiące i z 7 przykazaniem.!!!

 • zalegalizowac
  2017-02-09 18:01:11

  arrow

  Wystarczy legalnie płacić wszystko na kwicie rozsądne godziny pracy, a nie 3tygodnie po za domem i dwa dni w domau a na kwicie 1500zł.

 • Jan
  2017-02-09 15:14:40

  arrow

  Proszę zaproponować któremuś z marnie zarabiających kierowców 5000zł netto na rękę...Odpowiedz będzie brzmiała "spadaj"

 • zSiedlec
  2017-02-09 14:34:42

  arrow

  Kiedy będą kursy organizowane przez Urząd Pracy dla kierowców.

 • Wódz
  2017-02-09 13:20:57

  arrow

  Niech pracodawcy dadzą podstawę diety i tak dalej tutaj nie wracasz codziennie do domu Łosice Siedlce i cała okolica płaci nędzne grosze z kilometra przejechanego po co robić kierunek w szkole który nie ma szans tutaj na terenie szans no chyba że kogoś interesują zarobki około 3 tyś na rękę to może tutaj gdzie są przez ruskich dzieje się jak dzieje człowiek chce kilka groszy więcej to słyszy wypad na twoje miejsce przyjdzie dwóch ruskich he he taka to rozmowa jest w tak chwalonych Łosicach masakra wy się wypowiadacie może najpierw usiądzcie i pojedzcie heh paranoja

 • Do Lulka
  2017-02-09 13:04:33

  arrow

  WLS - znaczy : Wszyscy Ludzie Stefaniuka

 • rodzic
  2017-02-09 09:59:00

  arrow

  Dyrektor z Nr 2 głosu nie zabierał to po co tam był.

 • Do IIIa
  2017-02-09 09:16:52

  arrow

  IIIa czego się czepiasz urzędu pracy o co chodzi?

 • zainteresowany
  2017-02-09 09:03:22

  arrow

  w Siedleckim Urzędzie Pracy też nie ma żadnego wsparcia dla osób które chciałby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i zrobić prawo jazdy C lub C+E. Urząd jedynie może opłacić egzamin tak usłyszałem od Pani...

 • llla
  2017-02-09 07:39:28

  arrow

  Może niech sie wypowie ktoś z urzedu pracy dla ilu młodych ludzi zorganizowali kursy na auta ciężarowe można porównać np z UP w np w Łukowie po co tam "niby urzęduje " tylu pracowników

 • Leszek
  2017-02-09 06:20:57

  arrow

  Wypłata dla tir-owców najniższa krajowa , a reszta pod stołem bez podatku chyba urzędnicy odpowiednich instytucji o tym wiedzą czy też rźną głupa jak niektórzy przewoźnicy,kto w końcu skończy ten wyzysk i złodziejski proceder dla kierowców i Polski

 • Leszek
  2017-02-09 06:14:17

  arrow

  Wypłata dla tir-owców najniższa krajowa , a reszta pod stołem bez podatku chyba urzędnicy odpowiednich instytucji o tym wiedzą czy też rźną głupa jak niektórzy przewoźnicy,kto w końcu skończy ten wyzysk i złodziejski proceder dla kierowców i Polski

 • Lulek
  2017-02-08 23:36:25

  arrow

  Tablice w Łosicach WLS sama nazwa mowi wytwórnia luksusowych szoferow i tam kierowcow nie ma oj oj dobrze ze Białorusi chcą jezdzic

 • Kierowca
  2017-02-08 22:17:26

  arrow

  Dajcie zarobić kierowcy wtedy będą się pchali oknami do firmy a nie najniższa krajowa itd

 • rafał
  2017-02-08 21:42:39

  arrow

  marnie płacą,to i chętnych niema.

 • z Łosic
  2017-02-08 20:05:10

  arrow

  Brawo P. Stefaniuk za działania.

  PS. A burmistrz nam w tej kadencji trochę się postarzał i siwe odcienie bródki od stresu się pojawiły.

 • Joanna
  2017-02-08 19:49:39

  arrow

  Bo Wedziuk dyrektor zsz nr 2 to jakieś nieporozumienie. Wystarczy posłuchać jak się w innych sprawach wypowiada- żenada. Starostwo nie miało wyjścia i jemu powierzyło funkcje choć człowiek do tego absolutnie się nie nadaje.

 • Joanna
  2017-02-08 19:49:37

  arrow

  Bo Wedziuk dyrektor zsz nr 2 to jakieś nieporozumienie. Wystarczy posłuchać jak się w innych sprawach wypowiada- żenada. Starostwo nie miało wyjścia i jemu powierzyło funkcje choć człowiek do tego absolutnie się nie nadaje.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Łosice

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11

ŁOSICE, 11.04

XVII Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży

więcej »
12 13 14 15

ŁOSICE, 15.04

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Łosicach

więcej »
16 17 18 19 20

MIASTO SIEDLCE, 20.04

Spotkania z Małgosią Szumską w Siedlcach i Łosicach

więcej »
21

ŁOSICE, 21.04

W sobotę grają młodzi piłkarze KS Łosice

więcej »

ŁUKÓW, 21.04 19:00

Ojcowski Poligon Duchowy

więcej »

ŁOSICE, 21.04 19:00

„Ojcowski Poligon Duchowy”

więcej »
22
23 24 25 26

ŁOSICE, 26.04

II Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej w Starej Kornicy

więcej »
27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje