R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W gminie Olszanka będzie jednostka wojskowa?
2018-04-14 15:38:12 Artykuł czytany 2592 razy


Na terenie gminy Olszanka może zostać utworzona jednostka wojskowa. Będzie się mieścić prawdopodobnie w okolicach wsi Hadynów, Radlnia. Nowa jednostka wojskowa ma powstać na obszarze 25 hektarów.


- Na terenie Gminy Olszanka nie ma gruntów Skarbu Państwa. Trzeba będzie je wykupić od mieszkańców. Kolejna sprawa to drogi dojazdowe i cała infrastruktura. Ponadto budynek po zlikwidowanej szkole w Starych Łepkach ma być zaadoptowany na mieszkania dla kadry zawodowej – powiedział Radiu Podlasie Wójt Gminy Olszanka Jan Parol.

Aktualnie przedstawicie Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i Infrastruktury Wojskowej prowadzą rozmowy z mieszkańcami w sprawie wykupu gruntów.

Info SK
Foto źródło poznan.naszemiasto.pl

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • do obserwator
    2018-04-20 12:40:17

    arrow

    To lotnisko też tam będzie?! Drugi Modlin nam się szykuje ;-)

  • obserwator
    2018-04-16 21:28:28

    arrow

    przecież niedaleko, około 10 km od Radlni jest stare zarośnięte lotnisko w Krzewicy. tak sobie pomyślałem

  • Wyborca
    2018-04-16 17:02:28

    arrow

    A ja zanim oddam głos to chcę znać osiągnięcia ostatniej kadencji.

  • Gwidon
    2018-04-16 15:15:26

    arrow

    Do papieża
    Skąd wiesz, że większość chce reelekcji wójta, robołeś jakieś badania, czy ktoś ci płaci za taką klakierczą robotę? Ja mam go DOŚĆ!!!!!!!!!!

  • Czemuś biedny boś głupi ...
    2018-04-16 14:28:49

    arrow

    Ja nie jestem mieszkańcem gminy Olszanka tylko Łosic i jak burmistrz chciałby jednostkę do Łosic sprowadzić to bym mu pomagał ile sił. 25 ha na poligon, człowieku stuknij się w głowę tylko lekko żeby echo nie poszło. Na poligon to trzeba 1 000 ha a najlepiej jeszcze więcej. O czym wy piszecie ludzie.

  • prędzej poligon
    2018-04-16 13:51:40

    arrow

    25 hektarów to raczej poligon a nie jednostka.

  • poligon nie jednostka
    2018-04-16 12:46:36

    arrow

    "25 hektarów" to raczej poligon a nie jednostka.

  • mieszkanka
    2018-04-16 11:38:31

    arrow

    bebekowa przecież Ty z Sarnak!
    Te gadki o skoku cywilizacyjnym są po prostu śmieszne.

  • bebekowa
    2018-04-16 10:57:45

    arrow

    A ja tam jestem zadowolona - za mundurem panny sznurem.

  • bebekowa
    2018-04-16 10:57:23

    arrow

    A ja tam jestem zadowolona - za mundurem panny sznurem.

  • do papieża
    2018-04-16 10:07:02

    arrow

    A gdzie szanowny "papież" mieszka?
    Mieszkając bezpiecznie w "watykanie" łatwiej agitować za tą "superinwestycją" w Radlni.

  • Sznsa na skok cywilizacyjny
    2018-04-16 09:24:40

    arrow

    Jeżeli to wyjdzie to gmina Olszanka będzie jedną z bogatszych gmin w regionie.

  • Do Barbary
    2018-04-16 08:46:22

    arrow

    Jednostka wojskowa to pewnie ponad 1 mln.zł. do kasy gminy. Do tego dochodzi ok. 100 osób zatrudnionych i kasa z PIT. Do tego nowe miejsca pracy (ochrona, kuchnia, sklepy zbyt produktów rolnych itd.) Wojskowi to przeważnie młodzi ludzie więc mają dzieci które pójdą do szkoły, a wraz z nimi subwencja oświatowa i praca dla nauczycieli, sprzątaczek, kucharek itp. Panie Parol dawaj tą jednostkę do Łosic i startuj na burmistrza mój głos PAN (przez duże P) masz. A Pani Barbaro trochę szerzej trzeba myśleć nie można być ograniczonym i zakompleksionym człowiekiem. Wojna globalna spowoduje zniszczenie całego świata, a nie tylko Radlni.

  • jan
    2018-04-15 12:50:37

    arrow

    Już pershingi są wycelowane na same centrum Radlni

  • papiez
    2018-04-15 12:33:40

    arrow

    Pani Basiu owszem Pan Parol ma szanse i to duze by zostac ponownie Wojtem.Wiekszosc spoleczenstwa chce tego.A z tymi pociskami to Pani ma urojenia-moze do psychologa.Wojsko dla Gminy to wielki skok do przodu, przeciez chodzi o kase i to duza.Jak jest kasa to beda drogi itd.Brawo Panie Parol tak trzymaj jestesmy z Toba.

  • myśliwy
    2018-04-15 12:32:42

    arrow

    A będzie strzelnica?

  • Barbara
    2018-04-14 23:03:11

    arrow

    Pierwsze pociski kierowane z obwodu Kaliningradzkiego przylecą tutaj. Dziękujemy Panie Wójcie za inicjatywę . Na następną kadencję nie ma Pan szans .

Odśwież obrazek.