R E K L A M ALUBARTÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Koncert plenerowy w Kocku. Wystąpi zespół JORYJ KŁOC
2019-07-03 16:03:33 Artykuł czytany 31 razy


Zespół JORYJ KŁOC ze Lwowa wystąpi w niedzielę, 7 lipca o godzinie 19.00 na plenerowym koncercie na rynku w Kocku. Impreza odbędzie się w ramach projektu "L'ART FESTIWAL. SCENA MUZYCZNA", który obejmuje Kock, Firlej, Lubartów i Niemce.


Zespół Joryj Kłoc pochodzi ze Lwowa i tworzy go czterech pozytywnie zakręconych chłopaków, którzy łączą w swej muzyce wszystko to czego, wydawałoby się, połączyć nie można. Muzycy eksperymentują z tradycyjnymi ukraińskimi pieśniami, sprawdzając jednocześnie wytrzymałość takich instrumentów jak bęben huculski, lira korbowa, altówka i gitara. Sami określają swą twórczość jednym zdaniem „Daj Boże Eto Hip Czort Hop”. Nawet najbardziej wytrwali, nie są w stanie stać w bezruchu przy ich muzyce, która niejednokrotnie zaskakuje energią i interpretacją.

Nazwa zespołu pochodzi tajnego języka (argo) zamkniętych bractw legendarnych ukraińskich lirników i kobziarzy. Samo słowo „joryj” oznacza „stateczny”, „poważny”, ale także „szalony”, „nieokiełznany”, „niewyżyty”. A „kłoc” oznacza „kawałek”, „kęs”, ale także ” mędrzec”, „mężczyzna”, „starzec”. Ta różnorodność w rozumieniu nazwy, oddaje charakter zespołu: połączenie statecznych pieśni i tradycji ukraińskich lirników z nieokiełznaną energią młodych muzyków, co gwarantuje, że ich koncert to absolutnie niesamowite i zaskakujące przeżycie.

L`ART Festiwal 2019
jest piątą edycją festiwalu sztuki, który  wraca po dwuletniej przerwie aby z nową jakością zrealizować to ogólnopolskie wydarzenie wyróżniające  region na festiwalowej mapie Polski (znaleźli się m.in. w ogólnopolskich mediach jako mały festiwal wart odwiedzenia). Inicjatywę wyróżnia przede wszystkim kuratorski wybór artystów występujących na scenie. Są to niejednokrotnie wschodzące i debiutujące zespoły prezentujące różnorodną stylistykę muzyczną.Inf. pras.

DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Lubartów

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6

LUBARTÓW, 06.01 19:00

Lubartów: Koncert Kolęd „Trzej Królowie pod Gwiazdą szli”

więcej »
7 8 9 10

LUBARTÓW, 10.01

Wernisaż w Kocku

więcej »
11 12

LUBARTÓW, 12.01 15:00

Spotkania z Kolędą

więcej »
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje