R E K L A M ALUBARTÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Obchody Święta Policji i otwarcie nowego budynku Komisariatu Policji w Kocku
2019-07-18 13:47:38 Artykuł czytany 56 razy


Uroczystości Święta Policji obchodzone 17 lipca w lubartowskiej komendzie były wyjątkowe nie tylko ze względu na 100. rocznicę upamiętniającą powstanie Policji Państwowej. Wczoraj został oddany do użytku nowy budynek Komisariatu Policji w Kocku. Okolicznościowy klucz, symbolizujący otwarcie jednostki Policji, przekazał na ręce Komendanta Komisariatu, Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Sylwester Tułajew. Podczas uroczystości 21 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne.


Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie miały dla funkcjonariuszy szczególny charakter,  zarówno ze względu na 100. rocznicę powołania Polskiej Policji, ale również ze wzglądu na oddanie do użytku nowego budynku komisariatu Policji w Kocku.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew, I Zastępca Komendnta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego Leszek Kowalczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych, służb i instytucji współpracujących na co dzień z Policją, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP woj. lubelskiego, policyjni emeryci, policjanci, pracownicy cywilni i mieszkańcy miasta Kock.
kadra kierownicza Policji i Sekretasz Stanu MSWiA w kościele

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kocku. Następnie na placu, przed nowym budynkiem komisariatu, odbył się uroczysty apel, któremu towarzyszyła kompania honorowa wystawiona przez Oddział Prewencji Policji w Lublinie.

Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie mł. insp. Andrzej Antoniewski w swoim przemówieniu podziękował przybyłym gościom i zwrócił uwagę na znaczenie nowego budynku komisariatu, zarówno dla funkcjonariuszy, jak i lokalnej społeczności.

fot. przekazanie symbolicznego klucza do nowej jednostki Policji
Okolicznościowy klucz symbolizujący otwarcie jednostki, na ręce Komendanta Komisariatu Policji nadkom. Roberta Filipowicza, wręczył  Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew.

Po uroczystym poświęceniu budynku, odbyło się wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Podczas uroczystości 21 funkcjonariuszy z lubartowskiej komendy otrzymało awanse.

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach dziękowali policjantom za ich służbę, niesioną pomoc, zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lubartowskiego oraz podkreślali znaczenie nowego miejsca pracy dla kockich funkcjonariuszy i obywateli.

W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pani Elżbiety Witek list skierowany do funkcjonariuszy Policji odczytał Sekretarz Stanu w MSWiA Sylwester Tułajew: „…Gratuluję zakończenia inwestycji, która poprawi warunki służby funkcjonariuszy oraz zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. …To kolejny nowy obiekt na policyjnej mapie Polski pokazującej jak dynamicznie zmienia się formacja…. Zmiany w Policji oraz innych służbach mundurowych doceniają obywatele. Z najnowszych badań wynika, że aż 89 procent Polaków uważa nasz kraj za bezpieczny. Tak doskonały rezultat daje satysfakcję i motywuje do podejmowania kolejnych, niełatwych wyzwań, które przynosi codzienna służba….”

Głos zabrał także I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak: „…na mapie bezpieczeństwa w sposób szczególny rysuje się województwo lubelskie, które jest jednym z najbezpieczniejszych województw w tym kraju i tego Wam bardzo serdecznie gratuluję i dziękuję. Macie również to szczęście, że pełnicie służbę w garnizonie, który pod względem inwestycyjnym jest jednym z najlepszych województw w kraju. Jest to także zasługa całej kadry kierowniczej, która zadbała o to, żeby miejsca, w którym pracują policjanci i do którego przychodzą mieszkańcy, były pomieszczeniami o najlepszym standardzie…”

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc  w swoim wystąpieniu podkreślił, że „…tylko partnerstwo i wspólne działanie jest determinantem budowania lokalnego bezpieczeństwa.  Jestem przekonany, że tak komfortowe warunki służby i obsługi interesantów spełnią oczekiwania społeczne w zakresie bezpieczeństwa…”. Komendant podkreślił również zaangażowanie samorządów oraz wspieranie działań na rzecz zapewnienia porządku publicznego.

Po zakończonych uroczystościach, zaproszeni goście mieli okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej wystawionej w budynku Komisariatu Policji i zwiedzić jednostkę.


Dotychczasowa siedziba komisariatu Policji w kocku mieściła się nieprzerwanie od 1974 r. w budynku przy ul. T. Kościuszki. Pracujący tam funkcjonariusze od lat borykali się z trudnymi warunkami pełnienia służby oraz warunkami lokalowymi. W 2016 r. budowa nowego budynku komisariatu pojawiła się na liście planowanych inwestycji. Działkę budowlaną na ten cel pozyskano z Urzędu Miasta w Kocku. Budowa ruszyła w 2017 r. Do użytkowania nową siedzibę mieszczącą się przy ul. Polnej 10 oddano 2 lipca b.r. W nowym budynku już pełni służbę 22 funkcjonariuszy.

W nowym dwukondygnacyjnym budynku mieści się m.in. pomieszczenie dla osób zatrzymanych z zapleczem sanitarnym, dyżurka, sala odpraw, pomieszczenia funkcjonariuszy z zapleczem socjalnym. Komisariat wyposażony został w nowe meble, a także sprzęt komputerowy.   Na parkingu wydzielono także miejsca dla osób niepełnosprawnych.

E.S./AK/ KWP Lublin

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Kup tanie ubezpieczenie OC – skorzystaj z kalkulatora...
2019-08-13 11:10:35 Kategoria:

Chcesz kupić ubezpieczenie OC w niskiej cenie? Teraz możesz samodzielnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Wystarczy skorzystać z kalkulatorów ubezpieczenia on-line!

więcej »
foto

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im....
2019-08-12 13:07:30 Kategoria:

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie jest jedyną z ośmiu publicznych zawodowych szkół medycznych w województwie lubelskim, w...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Lubartów

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15

LUBARTÓW, 15.08 20:00

Opera w plenerze, czyli Moniuszko w Kozłówce

więcej »
16 17

LUBARTÓW, 17.08 16:00

Dni Kocka 2019

więcej »
18

LUBARTÓW, 18.08

Kock: Uroczystości patriotyczne i dożynki gminno - parafialne

więcej »
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

LUBARTÓW, 31.08

Koncert w Kocku - Z Klasyką przez Polskę

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje