R E K L A M ALUBARTÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Warsztaty z seniorami o bezpieczeństwie na drodze
2019-07-31 14:18:55 Artykuł czytany 19 razy


„Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” pod takim hasłem odbyły się warsztaty w ramach akcji Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 30 lipca naczelnik lubartowskiej drogówki i eksperci ruchu drogowego rozmawiali z seniorami na temat różnych niebezpieczeństw drogowych i sposobów ich unikania.


W tym roku, Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Policja przystąpiły do kolejnej - już czwartej edycji akcji edukacyjnej dla seniorów. Lubartów został wybrany jako jedna z 94 miejscowości w Polsce, gdzie takie warsztaty zostały przeprowadzone.

Cel prowadzonych działań to przede wszystkim uświadomienie seniorów - kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami, prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drogach oraz jak unikać różnych niebezpieczeństw.

Na spotkanie, które zostało zorganizowane w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie, przyjechali seniorzy z całego powiatu. Najbardziej liczną grupę stanowili seniorzy ze Stowarzyszenia „ToMyRazem” z gminy Firlej. Ci, którzy przyjechali na rowerach, swoje pojazdy zostawiali w serwisie rowerowym, gdzie serwisant wykonał przegląd techniczny i doposażył pojazdy w elementy wyposażenia obowiązkowego.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia pracownicy starostwa, która przepełniona pasją opowiedziała historię pałacu. Następnie Starosta Lubartowski Pani Ewa Zybała powitała wszystkich uczestników spotkania. Prowadzący spotkanie: Mariusz Sztal, ekspert ruchu drogowego, nadkom. Marek Bocian Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego lubartowskiej komendy, Renata Bielecka, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie, podkreślali znaczenie tych warsztatów oraz rozmawiali z uczestnikami o realnych zagrożeniach występujących na drogach powiatu lubartowskiego.

Seniorzy mieli okazję obejrzeć filmy na których prezentowano różne niebezpieczne sytuacje występujące na drogach. Ciekawym doświadczeniem była możliwość sprawdzenia swojego refleksu przy pomocy miernika czasu reakcji. Wielu, z korzystających z tego przyrządu, było pozytywnie zaskoczonymi osiągniętym wynikiem.

Na zakończenie, każdy z uczestników tego wydarzenia otrzymał pamiątkowy certyfikat.

KWP Lublni

DJ

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Jaki prezent na święta dla mamy wybrać? Podpowiadamy,...
2019-12-03 15:10:24 Kategoria:

Mama to prawdziwa przyjaciółka. Wspiera w trudnych chwilach, doradza w najważniejszych sprawach, no i nikt tak dobrze jak ona nie rozumie, jaką moc ma przytulenie. Z okazji...

więcej »

Lubartów

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6

LUBARTÓW, 06.12 17:00

Wieczór z twórczością Romana Pudelskiego

więcej »

LUBARTÓW, 06.12 18:00

Mikołajkowy koncert Andrzeja „e-Molla” Kowalczyka

więcej »
7

LUBARTÓW, 07.12 15:00

Turniej Halowej Piłki Nożnej w Kocku

więcej »
8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20

LUBARTÓW, 20.12

Lubartów: Jarmark Bożonarodzeniowy i spotkanie wigilijne

więcej »
21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje