„Filonek Bezogonek” to familijna animacja produkcji szwedzkiej dla najmłodszych widzów kina. Tytułowy bohater to postać z książek dla dzieci, mały kotek bez ogona, który przeżywa różne przygody. Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności! Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek - Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów. Z jakim skutkiem? Przekonajcie się sami.

„Scooby-Doo!” to amerykańska animacja znanej bajki dla dzieci o wiecznie głodnym czworonogu Scoobym, jego najlepszym kumplu Kudłatym i reszcie ekipy. To świetna zabawa dla całej rodziny. W pierwszej wersji kinowej ze Scooby-Doo w roli głównej poznamy nowe wątki, dotyczące pochodzenia uroczego psiaka. Zobaczymy też najbardziej zawiłe śledztwo w historii Tajemniczej Spółki. „Scooby-Doo!” pokazuje początki wieloletniej przyjaźni Scooby’ego i Kudłatego. Dowiemy się, jak wspólnie z Fredem, Velmą i Daphne założyli oni słynną Tajemniczą Spółkę. Teraz, po setkach śledztw i przygód, Scooby i jego gang stają w obliczu największego i najtrudniejszego wyzwania. Ktoś chce uwolnić psa z zaświatów, Cerbera. Młodzi detektywi starają się powstrzymać globalną „apokalipsę”. Jednocześnie odkrywają sekrety z przeszłości Scooby’ego i poznają jego przeznaczenie – wspanialsze, niż ktokolwiek sobie wyobrażał...

„Palm Springs” to amerykańska komedia romantyczna science fiction 2020 w reżyserii Maxa Barbakowa ze scenariuszem Andy'ego Siary na podstawie opowiadania Siary i Barbakowa. Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zadeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs, miasteczku na pustyni Stanów Zjednoczonych. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. Pomiędzy skazanymi na siebie ludźmi zaczyna rodzić się uczucie. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” to jeden z najodważniejszych projektów w polskiej animacji.Zdobywca Złotych Lwów dla najlepszego filmu, nominowany na Nowych Horyzontach i Berlinale. Pełnometrażowy film Mariusza Wilczyńskiego – malarza, performera i twórcy krótkometrażowych animacji – powstawał przez 14 lat i jest pełną pasji podróżą w świat wspomnień i fantazji autora. Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Historią dorastania w peerelowskiej atmosferze czasów transformacji , kiedy polska rzeczywistość nabiera kolorów, a jednocześnie wciąż przesycona jest szarością i oparami absurdu. To również podróż sentymentalna do chwil, do ulubionych miejsc w Łodzi, do wybranych tekstów kultury, a przede wszystkim osób bliskich autorowi. Poetycka i surrealistyczna, pokazująca ulotność istnienia. Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli między innymi Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Tomasz Stańko, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska. Wielu z nich autor zdążył nagrać w ostatniej chwili. Główną rolę na równi z animacją gra w filmie muzyka skomponowana przez Tadeusza Nalepę, fenomenalna, nadająca filmowi bluesowej nostalgii. Dodam tylko, że reżyser został określony przez „The New York Times” jednym z najważniejszych współczesnych mistrzów w dziedzinie animacji, jest też jedynym polskim autorem animacji artystycznej, który miał przegląd swojej twórczości w słynnym Museum of Modern Art w Nowym Jorku i pierwszym Polakiem, którego animacje prezentowano w The National Gallery w Londynie. Musicie to zobaczyć!

Więcej informacji o filmach oraz zwiastuny na nowej stronie Kina Łuków.
AKup/DW