R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wyjątkowi goście na Mszy św. w kościele w Szaniawach
2019-01-20 20:54:27 Artykuł czytany 747 razy


Wyjątkową oprawę miała 20 stycznia Msza św. sprawowana w kościele MB Nieustającej Pomocy w Szaniawach w dekanacie łukowskim I. W niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00 gościł tam łukowski Dziecięcy Zespół Regionalny Kropelki Rosy. Młodzi wokaliści przygotowali oprawę liturgiczną Eucharystii a po zakończeniu Mszy św. wystąpili przed parafianami ze specjalnym koncertem.


Mszę św. sprawował i wygłosił homilię ks. kan. Jan Grzesiak, proboszcz parafii. W swoim Słowie ks. proboszcz, nawiązując do słów Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej, zwrócił uwagę na niezwykłą relacje Jezusa ze swoją Matką. Zauważył, że Jezus przemienił wodę w wino na wyraźną prośbę Maryi, okazując w ten sposób wielki szacunek swojej Matce. Odnosząc się do tych wydarzeń, kapłan przypomniał w zobowiązaniach jakie ciążą na dzieciach wobec rodziców i o postawie charakteryzującej się szacunkiem i troską o starszych. Zauważył, że często starsi rodzice są traktowani jak kasa zapomogowa, albo pogotowie przedszkolne, a gdy wymagają pomocy, to dzieci nie mają dla nich czasu. - Tak jak rodzice dbają o rozwój i wychowanie swoich dzieci, tak w podeszłym wieku powinni otrzymać taką samą pomoc od swoich dzieci – mówił. Zaapelował także o modlitwę za swoich rodziców za ich życia ale i po śmierci. – Jeśli my nie będziemy się opiekować swoimi rodzicami, to nie łudźmy się, że nasze dzieci się nami kiedyś dobrze zaopiekują, jeśli nie będziemy się modlić za dusze zmarłych rodziców, to i nasze dzieci, nie mając takiego przykładu, nie będą się za nas modlić po naszej śmierci – mówił.

W trakcie Eucharystii w wykonaniu zespołu „Kropelki Rosy” zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. W specjalnym koncercie po Mszy św. usłyszeć można było mniej znane w naszym regionie kolędy i pastorałki takie jak: „ My też, pastuszkowie”, Ciesz się śniegu biały”, „Na pasterkę chodźmy wszyscy”, czy pięknie wykonana „Złota Jerozolima”.W drugiej części wystąpiły dzieci z najmłodszej grupy Kropelek Rosy.  Każde wykonanie nagradzane było brawami.

Na zakończenie gościom podziękował proboszcz parafii ks. kan. Jan Grzesiak i zaprosił wszystkich na plebanię na słodki poczęstunek.

Młodych wokalistów przygotował instruktor śpiewu Przemysław Oskroba a nad całością czuwała pani Renata Pawlikowska, choreograf i dyrektor zespołu.
Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Łuków

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁUKÓW, 03.02 10:00

Giełda Kolekcjonerów w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »
4 5 6 7

ŁUKÓW, 07.02

Sesja Rady Powiatu Łukowskiego

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.02

Jest kandydat na kuratora ŁKS Orlęta Łuków

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.02

Łuków: Charytatywna Potańcówka

więcej »
10
11 12 13 14

ŁUKÓW, 14.02

Akcja „Randka w ciemno z książką”

więcej »
15 16

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: bal dla Kamila

więcej »

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: turniej pod patronatem posła

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.02

Niedziela z teatrem w ŁOK: „Zimowa Kraina Czarów”

więcej »

ŁUKÓW, 17.02 17:00

Łuków: Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych zaprasza do wspólnej modlitwy

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje