R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

ŁOK: wirtualne i realne barwy słów
2020-07-10 09:47:07 Artykuł czytany 170 razy


W Łukowskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie i zakończenie roku recytatorskiego. Podczas gali instruktor ds. recytacji Sławomir Żyłka otrzymał od członka Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastiana Trojaka, Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego za zasługi dla województwa lubelskiego.


Gala podsumowująca rok pracy łukowskich recytatorów odbyła się 7 lipca. Rozpoczęła się właśnie od wręczenia Sławomirowi Żyłce pamiątkowego medalu. To wyróżnienie dla lokalnego ambasadora kultury zostało przyznane przez Zarząd Województwa Lubelskiego. Jest efektem wieloletniej pracy z recytatorami, którzy bardzo często zostają laureatami powiatowych, wojewódzkich, regionalnych oraz ogólnopolskich konkursów „żywego słowa”.

Galowy koncert poetycki, odbywający się pod hasłem „Wirtualne i realne barwy słów”, była formą zbilansowania i publicznej prezentacji całorocznych działań recytatorskich. Spotkanie to, odbywające się po raz drugi, było okazją do zaprezentowania się wszystkich recytatorów jednocześnie i wzajemnej prezentacji międzypokoleniowej i kolejny edukacyjny krok. „Najmłodsi mogli usłyszeć i zobaczyć do czego się dochodzi po latach pracy nad słowem, a najstarsi recytatorzy słuchając młodszych zapewne zadali sobie sprawę z przebytej drogi. Takie wydarzenia staną się tradycją dzięki wspólnemu działaniu dyrektora Grzegorza Skwarka, kadry ŁOK, zespołu recytatorów i ich rodziców” - czytamy w nadesłanej do nas relacji.
„W tegorocznym sezonie kulturalnym, podobnie jak uczestnicy innych formy pracy, musieli i chcieli się zmierzyć z pandemicznym wyzwaniem. Recytacja to przede wszystkim indywidualne warsztaty, więc jak tylko było to możliwe wróciliśmy ponownie do realności w działaniu – podkreśla Sławomir Żyłka. I dodaje: - Wcześniej odpowiedzieliście bardzo licznie na akcję co słychać nagrywając na dyktafony swoje interpretacje tekstów w domowym zaciszu. Następnie nadarzyła się możliwość nagrania kilku spektakli. Ich czas produkcji był zbyt krótki i nie mieliśmy możliwości zdystansowania się od efektów. Nie jest to szczyt naszych możliwości twórczych i powód do niepokornych samozachwytów. Najcenniejsze jest jednak nasze nowe doświadczenie. Wreszcie pojawiły się propozycje konkursów online. Wzięliście w nich udział osiągając spektakularne sukcesy w Siedlcach i w Lublinie. W realnej czasoprzestrzeni prezentacje recytatorskie bronią się same. W trudnej pandemicznej sytuacji nie pozostaliśmy osamotnieni. Dziękuję w Waszym imieniu Michałowi Żurawskiemu i Hubertowi Wysokińskiemu za profesjonalne nagrania naszych konkursowych wideo-prezentacji i poczynań z teatralno – filmowych”.
W programie gali znalazło się dziewięć wykonań realnych „tu i teraz” na łukowskiej scenie, jedna prezentacja w duecie, siedem wideo - prezentacji i trzy eksperymentalne prezentacje wirtualno - realne. Wydarzenie potrwało ponad dwie godziny z krótkim antraktem. „Konstrukcja programu okazała się trafna, a czas z poezją upłynął niepostrzeżenie. Dziękujemy Ani Karolkiewicz za bardzo klimatyczną aranżację plastyczną sceny. Myślę, że było to popołudnie bardzo wysmakowanych wrażeń estetycznych, zarówno dla widzów jak i dla recytatorów, którzy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i książkami ufundowanymi przez Łukowski Ośrodek Kultury” – dodaje Sławomir Żyłka.

Plejada łukowskich recytatorów to: Julia Osiak, Anna Rokicka, Lena Aleksandrowicz, Anastazja Sadło, Emilia Rzymowska, Gabriela Semczuk, Kajetan Domański, Magdalena Ogrodnik, Joanna Lendzion, Maciej Radomyski, Maja Domańska, Julia Semczuk, Natalia Dyjak, Julia Sposób i Kacper Siwiak. Młodzi mistrzowie słowa przyjęli wakacyjne życzenia, wyróżnienia i gratulacje od goszczących na wydarzeniu wicemarszałka Województwa Lubelskiego Sebastiana Trojaka, burmistrza Piotra Płudowskiego i dyrektora Łukowskiego Ośrodka Kultury Grzegorza Skwarka. „Dołączam się do tych życzeń podkreślając, obok konkursowych sukcesów, także Wasze zaangażowanie w wydarzenia społeczno - kulturalne naszego miasta i regionu. To dzięki Wam i współpracy instruktorskiej z Waszymi poprzednikami, miałem zaszczyt odebrać od Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Medalu Pamiątkowego Województwa Lubelskiego za zasługi dla województwa lubelskiego, przyznanego przez Zarząd Województwa Lubelskiego” - kończy swoją relację Sławomir Żyłka, któremu my również gratulujemy otrzymanego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


zdjęcia: Anna Karolkiewicz ŁOK
AKup/Js
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Marek
    2020-07-10 16:37:03

    arrow

    Sławku gratulacje.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Transmisje Duchowej Pielgrzymki na antenie Radia Podlasie
2020-07-30 12:04:17 Kategoria:

Od 2 do 13 sierpnia w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować nabożeństwa i konferencje Duchowej...

więcej »


foto

Siedlecka Klinika Ekspresów zaprasza klientów i...
2020-08-05 07:42:11 Kategoria:

W 2019 r. sprzedało się w Polsce prawie 500 tys. ekspresów, a kawę w ziarnach kupuje już 30 proc. gospodarstw domowych. Rynek kawowy w naszym kraju rozwija się bardzo...

więcej »
foto

Tani kredyt konsolidacyjny - jak szukać?
2020-08-04 08:18:04 Kategoria:

Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że kredyty różnego rodzaju są wręcz powszechne. Wszystko za sprawą coraz lepszych ofert...

więcej »
foto

NEONET otwiera nowy sklep w Siemiatyczach – dla...
2020-07-31 16:49:52 Kategoria:

W czwartek, 6 sierpnia od godziny 9 rano rozpoczyna się w Siemiatyczach wielkie otwarcie nowego salonu NEONET. Sklep zlokalizowany jest przy ulicy Kościuszki 2, a dla...

więcej »

Łuków

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.08

Łuków: obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »

ŁUKÓW, 01.08

„Powstanie Warszawskie” w łukowskim amfiteatrze

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.08

Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 02.08

Łukowska giełda kolekcjonerów

więcej »
3 4

ŁUKÓW, 04.08 16:00

Łuków: spotkanie w sprawie modernizacji ulicy Rurowej

więcej »
5 6 7 8 9

ŁUKÓW, 09.08

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

więcej »
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje