R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dariusz Szustek: Miasto nie potrzebuje zajazdu nad Zalewem
2018-02-12 11:18:31 Artykuł czytany 3027 razy


Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, a także zmiany na stanowisku dyrektora łukowskiego szpitala.


Temat ostatniej sesji Rady Miasta wywołały wypowiedzi radnych i internautów mówiących o nadzwyczajnym, ich zdaniem niepotrzebnym, pośpiechu przy procedowaniu uchwał dotyczących sprzedaży terenów nad zalewem Zimna Woda. Zdaniem burmistrza Szustka, nie w tym niczego niezwykłego. Jak podkreślił, zależało mu na wszczęciu procedury związanej ze sprzedażą, ponieważ jej zakończenie wypadnie w okolicach czerwca, czyli w dobrym czasie na sprzedaż działek rekreacyjnych.

Podobnie, zdaniem burmistrza Szustka, ma się sprawa ze sprzedażą działki i posadowionego na niej budynku zajazdu. W tym przypadku jednak, jak podkreślił gość Marcina Jabłkowskiego w grę wchodzi jeszcze dłuższa procedura przedprzetargowa i ewentualna sprzedaż może nastąpić w okolicach września. Pytany o to, czy nie lepiej zostawić obiekt w rękach miasta burmistrz Łukowa powiedział, że trudno byłoby znaleźć dla niego zastosowanie. Jak zaznaczył, możliwe byłoby stworzenie tam mieszkań socjalnych, ale to z kolei niekorzystnie wpłynęłoby na zainteresowanie działkami rekreacyjnymi w okolicy.

Pytany, czy pośpiech przy próbach sprzedaży działek nie wynika z kiepskiej kondycji budżetu inwestycyjnego miasta Dariusz Szustek zaprzeczył. Jak podkreślił, od kilku lat budżet Łukowa jest tworzony realistycznie, inwestycje mają zapewnione finansowanie, a dochody są wpisywane na podstawie rynkowych realiów.MJi/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • mol
  2018-02-15 19:42:09

  arrow

  Był chętny na dzierżawę ruiny,dawny dzierżawca tylko wycofał się po warunkach jakie dostał od miasta. Może by portal przeprowadził wywiad z dawnym dzierżawcą.

 • Do do andrju
  2018-02-15 17:41:55

  arrow

  na-pewno nie było chętnych ? a może się wycofał po warunkach jakie dostał .a tak ogólnie to zgadzam się z tobą teraz naprawdę napisałeś sensownie.tez jestem za rozsądnym gospodarowaniem wspólnym mieniem aby służyło dla dobra wspólnego .

 • ruina???
  2018-02-15 17:17:16

  arrow

  Byłem na weselu w tym budynku na krótko przed zamknięciem, na rinę to wtedy nie wyglądało?

 • Do do andrju
  2018-02-15 16:24:30

  arrow

  Kto o zdrowych zmysłach dzierżawiłby ruinę? Co przerabialiśmy? Nie było chętnego na dzierżawę
  nie było chętnego na kupno.Cieszmy się gdy ktoś to kupi,proponuję przeanalizować oferty sprzedaży podobnych obiektów w o wiele atrakcyjniejszych miejscach .Po siedem lat ma i więcej dana oferta.Oczywiście nie jestem zwolennikiem sprzedaży ale Osir ani miasto pieniędzy takich nie ma.... Potencjał jest, działka,pięknie położona, budynek do kapitalnego remontu lub zburzenia,akwen wodny,las,cisza no i bogactwo złóż wód geotermalnych , które mona wykorzystać po dodatkowej inwestycji.Marzyć można i trzeba , pomysły też by się znalazły ale pieniądze, pieniądze......Nie wyobrażam sobie by nabywca nie respektować miejsca które kupi.Chyba prawo mu nie pozwoli na budowę spalarni śmieci czy nawet bloku mieszkalnego to można obwarować klauzulami, warunkami zabudowy , przepisami itd ,itp wiadomo własność rzecz święta. Trzeba porządnie przygotować przetarg nie schodzić z ceny czekać, obiekt jeść nie chce tyle lat stoi to niech stoi a i decyzje o sprzedaży można anulować.

 • kol
  2018-02-15 16:10:07

  arrow

  Ile osób straciło pracę w zajeździe Zimna Woda oraz ile
  kasy straciło miasto za dzierżawę zajazdu za okres dwóch lat. Proszę o odpowiedź.

 • :)
  2018-02-15 11:51:43

  arrow

  Wiem,że nowy dyrektor osiru znajdzie miliony pomysłów na rozpropagowanie hotelu nad zalewem i "obłoży go gośćmi",aż spokojnie zarobi na utrzymanie zajazdu. Jako członek komisji wybierającej dyrektora pewnej instytucji, wiedział całe mnóstwo o reklamie, więc spełni się, jeśli tylko burmistrz da mu tę możliwość...Powodzenia! Czas się sprawdzić, dyrektorze...!

 • do andrju
  2018-02-15 10:25:59

  arrow

  "Oczywiście kupujący musi zapewnić ,że obiekt będzie miał walory rekreacyjno-turystyczne,hotelowo-konferencyjne oraz być przyjacielem miasta,być częścią działań miasta dla mieszkańców i gośc" przykro mi ale ten temat przerobiony został przy probie dzierżawy. Jak można coś sprzedac a później jeszcze tam rządzić. nikt o zdrowych zmysłach nie pójdize na taki uklad. a co do opłacalności - w Stężycy pow. rycki jest ładny obiekt juz prywatny byłem widziałem. byłem dwukrotnie na imprezie /ok. 800 osob /gdzie ludziom bardzo sie podobało ale ingerencja władz doprowadziła do tego, że w tym roku organizator zrezygnował z imprezy w tym miejscu. musisz wiedzieć, ze gdzie jest cos prywatne to jest nastawione na zysk i wtrącanie sie władz to początek końca. DLACZEGO DOPROWADZONO DO DEWASTACJI OSRODKA to nie wina poprzedniego dzierżawcy tylko złej organizacji wladz - takie jest moje zdanie Pozdrawiam

 • Andrzej
  2018-02-15 10:11:33

  arrow

  andriu dziękuję za ukwiecenie mojego imienia. Do Ciebie i poprzednika- Wytłumaczcie mi jak to jest- Ktoś wyda 3 bańki i będzie na tym zarabiał , a Miasto mając 3 bańki nie chce tego robić!!!!!Paranoja. Podtrzymuję zdanie- jak nie mają pojęcia nie tylko o zarabianiu, ale i administrowaniu to lepiej sprzedać. Tylko nie piszcie głupot, że to nie warte itp.

 • Hk
  2018-02-15 08:07:54

  arrow

  Należy dobudować w salę weselną i będzie zysk i miejsca pracy. Warto o tym pomyśleć, nie tylko wydawać pieniądze na inwestycje, które nie przynoszą dochodu miastu.

 • andrju
  2018-02-15 07:57:48

  arrow

  Andrzeju choć nosisz takie piękne imię to już myślisz niekoniecznie pięknie. Taki obiekt ma zarabiać .Osir będący państwową jednostką musiałby zapewnić calodobowe zatrudnienie oraz calotygodniowe , płacąc również za pracę nocą. OK gdyby obłożenie gośćmi było znaczne to i by się to zwracało, oczywiście przez cały rok nie tylko w sezonie letnim.Warto prześledzić dochody hotelarzy łukowskich,inna organizacja pracy,giętkość usług to i może wyjdą na swoje.To pieśń przyszlosci.Budynek ten dziś należy kapitalnie wyremontować lub zburzyć.Zalew i teren podnosi swoje walory więc cena za obiekt i działkę musi pójść w górę .Cieszmy się jak ktoś to kupi i stworzy kilkanaście miejsc pracy.Oczywiście kupujący musi zapewnić ,że obiekt będzie miał walory rekreacyjno-turystyczne,hotelowo-konferencyjne oraz być przyjacielem miasta,być częścią działań miasta dla mieszkańców i gości.Nie wyobrażam sobie aby nowy właściciel wybudował coś innego co by niekorespondowało z akwenem wodnym,lasem,ciszą i spokojem,warto teź pamiętać o tym ,że nad zalewem odbywały się już ciekawe imprezy plenerowe i nowy właściciel również na tym polu ze społecznością będzie współpracował. Pięknie się Łuków rozwija,piękne są jego plany rozwoju.Dajmy szansę wykazania się radnym i burmistrzowi to też mieszkańcy Łukowa, nasi sąsiedzi, też chcą z rodzinami cieszyć się zalewem i jego infrastrukturą.Pięknieje nam Łuków, że aż w nim się chce żyć. To jest dobra zmiana dla zalewu dla Łukowa.

 • Ty to Andrzej wiesz jak zarobić
  2018-02-14 20:37:31

  arrow

  No bierz Andrzej i zarabiaj skoro potrafisz. Nie pękaj! Wydaj ze 3 bańki na remont a potem szybko się odkujesz.

 • Andrzej
  2018-02-14 19:09:02

  arrow

  No pewnie Julku!!! Najłatwiej jest wydawać nie swoje pieniądze. Dobry przedsiębiorca- burmistrz, powinien najpierw umieć zarabiać, a tego po obecnej wypowiedzi jak i kilku latach rządzenia nie widać. Oczywiście,że zajazd powinien zostać w rękach Miasta , a za jego rozwój odpowiadać nowo wybrany dyrektor OSiRu. no ale jak nie mają do tego zielonego pojęcia to faktycznie lepiej sprzedać.

 • Julek B
  2018-02-14 11:14:29

  arrow

  Najlepiej sprzedać tę ruinę, prywatnemu inwestorowi ,Miasto nie ma takich pieniędzy ,by wybudować coś na wzór Klimek ,nie ma sensu ,by zadłużać miasto na takie inwestycje .

 • jacek
  2018-02-14 08:31:09

  arrow

  Niestety poprzedni najemca tak zdemolował obiekt przy wyprowadzce, że ten obiekt nadaje się tylko do sprzedaży. Bardzo dobra decyzja

 • AB
  2018-02-14 08:24:12

  arrow

  Burmistrz powiedział, ze miasto nie potrzebuje Zajazdu nad zalewem i słusznie bo miasto, czytaj burmistrz ma do dyspozycji Zajazd w Biardach.

 • Radzio
  2018-02-13 21:42:07

  arrow

  Zobaczycie jaka tam dyskotekę ktoś otworzy, jest na uboczu i bez upierdliwych sąsiadów a miejscówka jest naprawdę extra, a i młodzież miałaby się gdzie podziać. Wystarczy przypomnieć sobie jak było kiedyś w ŁOKu - zarabiał na siebie nie małe pieniądze. Pomysł rzucony🤑

 • On Ci
  2018-02-13 19:35:56

  arrow

  Postępowanie rządców miasta przypomina metody ze wschodu wzięte, gdzie stosowano zasadę spalonej ziemi po to żeby przeciwnik nie miał czym się pożywić i gdzie się schronić.

 • poco
  2018-02-13 18:56:12

  arrow

  to po co zalew nad miastem

 • Cx
  2018-02-13 15:35:48

  arrow

  Dlaczego miastu się nie opłaca,a prywatnym osobom tak. Niech będzie jak dawniej zajazd pod OSIREM, podobno nowy dyrektor jest dobrym organizatorem, pewnością sobie poradzi.

 • Piotrek
  2018-02-13 14:48:27

  arrow

  To jest dobre rozwiązanie Alternatywne! dla tego co kiedyś było zajazdem.Bardzo dobra decyzja

 • Gulczas
  2018-02-13 12:53:24

  arrow

  Jak czytam co mówi burmistrz to przypomina mi się Nikoś Dyzma albo Rysiek z Madery

 • emeryt
  2018-02-13 12:35:32

  arrow

  czy pracownicy promocji miasta mają w swoich obowiązkach pisanie komentarzy przychylnych władzy?, a jeśli tak to dlaczego robią to w godzinach pracy urzędu?.

 • samn
  2018-02-13 11:01:58

  arrow

  Pierwsza para jest na Olimpiadzie Zimowej, a gdzie jest pierwsza para Łukowska?

 • do żenada
  2018-02-13 09:20:17

  arrow

  Masz Pan/Pani rację. Burmistrzem zostanie ten, kto zauważy prawdziwe problemy miasta i zaproponuje realne rozwiązania. Chyba wszyscy się zgodzą, że głównym problemem mieszkańców nie są kwestie rekreacyjny-kąpielowe (basen kryty, odkryty a może zalew).

 • żenada
  2018-02-13 08:55:05

  arrow

  Wiecie dlaczego Szustek wygra w cuglach? Bo jego kontrkandydaci są jak PO i Nowoczesna, nie potrafią niczego zaproponować nawet populistycznego. Ta dyskusja jest tego najlepszym dowodem. Nawet nie potraficie z tak prostej sprawy zrobić ważnego tematu. Jakieś "sprzedamy burmistrza", "lepiej sprzedawać niż inwestować", DZIECINADA i ŻENADA. Jesteście LLU

 • Mark
  2018-02-13 08:34:27

  arrow

  Burmistrz, zastępca i wszechobecny Rysio sprzedają w pospiechu co się da, czyżby już wiedzieli, że dla nich to już ostatnie miesiące panowania w Łukowie.

 • Z.
  2018-02-12 23:17:18

  arrow

  Fakt, poziom dyskusji zerowy. Ale z kim tu dyskutować, jak to sami rządni władzy, którzy ujawniają swoje "oblicze" przed wyborami.

 • Franz
  2018-02-12 22:03:36

  arrow

  Panie Burmistrzu zwyczajna sesja miasta jest planowana 01 marca /info z miasta/. Do tego czasu akurat tematem zajęliby się radni w komisjach. Byłby czas na dyskusję, zapoznanie się z różną dokumentacją. Więc moim zdaniem nadzwyczajna sesja miasta była zupełnie niepotrzebna.

 • powiedział co wiedział
  2018-02-12 21:39:08

  arrow

  jak sie nie potrafi ani wydzierżawić, ani sprzedać - to najlepiej zdezawuować sens istnienie... jakież to proste i oczywiste :)))))

 • oferta jeszcze aktualna
  2018-02-12 21:16:44

  arrow

  Łukowianin bierz w dzierżawę i zarabiaj. To przecież takie proste.

 • georg
  2018-02-12 19:27:53

  arrow

  poziom dyskusji - żenada

 • Mazowsze
  2018-02-12 18:37:57

  arrow

  Wystawiamy Burmistrza na sprzedaż, może przetarg nieograniczony?

 • Łukowski
  2018-02-12 18:00:51

  arrow

  Miasto nie potrzebuje zajazdu , ale bardzo potrzebuje obecnego Burmistrza

 • Łukowski
  2018-02-12 18:00:29

  arrow

  Miasto nie potrzebuje zajazdu , ale bardzo potrzebuje obecnego Burmistrza

 • Łukowski
  2018-02-12 18:00:08

  arrow

  Miasto nie potrzebuje zajazdu , ale bardzo potrzebuje obecnego Burmistrza

 • aa
  2018-02-12 16:26:47

  arrow

  Miasto nie potrzebuje zajazdu na Zimnej Wodzie,jak również obecnego burmistrza

 • aa
  2018-02-12 16:26:46

  arrow

  Miasto nie potrzebuje zajazdu na Zimnej Wodzie,jak również obecnego burmistrza

 • aa
  2018-02-12 16:26:44

  arrow

  Miasto nie potrzebuje zajazdu na Zimnej Wodzie,jak również obecnego burmistrza

 • aa
  2018-02-12 16:26:43

  arrow

  Miasto nie potrzebuje zajazdu na Zimnej Wodzie,jak również obecnego burmistrza

 • mana
  2018-02-12 14:20:31

  arrow

  miasto nie potrzebuje zajazdu, tak samo jak nie potrzebuje burmistrza

 • Lu
  2018-02-12 13:27:33

  arrow

  Tak, typowe - sprzedać, nie inwestować. Niech się potem martwią następcy.

 • lukowianin
  2018-02-12 12:41:35

  arrow

  Dlaczego nowy dyrektor OSiRu tego nie zagospodaruje…nie ma on pomysłu na ten ośrodek?
  Najłatwiej jest to sprzedać wtedy nie trzeba się wysilać intelektualnie.
  Przecież dobrze prowadzony zajazd da pracę paru osobom i wpływy większe do budżetu niż ŁOK czy baseny. Gastronomia, sala weselna i hotel przynoszą cały czas dochody. W Łukowie są trzy Hotele przy zerowych atrakcjach turystycznych i dają radę - nich ich nie zamyka.

 • aa
  2018-02-12 12:21:17

  arrow

  Panie burmistrzu co jeszcze zostało do sprzedania

 • Dariusz II Słaby
  2018-02-12 12:04:58

  arrow

  Miasto to nie potrzebuje takich władz. Powiemy dość na jesieni!

 • Spacerowicz
  2018-02-12 11:49:52

  arrow

  A co z budową Bulwaru Panie Burmistrzu, coś ucichło. Powiadają że temat jest nie aktualny, czy to prawda ???

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Fachowa regeneracja turbosprężarek w Bielsku Podlaskim
2019-02-18 18:02:29 Kategoria:

Turbosprężarka to niezastąpione urządzenie wyposażające liczne pojazdy mechaniczne. Głównym zadaniem turbosprężarki jest wspomaganie działania silnika (układ...

więcej »
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Łuków

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁUKÓW, 03.02 10:00

Giełda Kolekcjonerów w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »
4 5 6 7

ŁUKÓW, 07.02

Sesja Rady Powiatu Łukowskiego

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.02

Jest kandydat na kuratora ŁKS Orlęta Łuków

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.02

Łuków: Charytatywna Potańcówka

więcej »
10
11 12 13 14

ŁUKÓW, 14.02

Akcja „Randka w ciemno z książką”

więcej »
15 16

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: bal dla Kamila

więcej »

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: turniej pod patronatem posła

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.02

Niedziela z teatrem w ŁOK: „Zimowa Kraina Czarów”

więcej »

ŁUKÓW, 17.02 17:00

Łuków: Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych zaprasza do wspólnej modlitwy

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje