R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

M. Osiak: Fałszowanie historii do niczego nie prowadzi /VIDEO/
2018-01-16 10:01:12 Artykuł czytany 1557 razy


O pomysłach likwidacji tzw. czerwonego pomnika w podłukowskiej Jacie mówił na antenie Radia Podlasie wójt Mariusz Osiak. Zdaniem samorządowca, losy pomnika nie są jeszcze przesądzone.
Audycja O Tym Się Mówi codziennie od poniedziałku do piątku o 8:12 na antenie Radia Podlasie.

Zapraszamy do polubienia profilu audycji na FB

Zachęcamy do subskrybowania kanału O Tym się Moovie na youtube.

MJi/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • .
  2018-01-20 14:28:35

  arrow

  Należy też pamiętać o ignorantach historycznych.Szkodzą.

 • Andrzej
  2018-01-20 13:50:18

  arrow

  A dlaczego zostawic też osiedle unitów. Jak burzyć wszystko co czerwone to i osiedla, szkoły, itp.

 • ...
  2018-01-20 10:45:18

  arrow

  Ciekawe, że tylko pomnik "czerwony" budzi wątpliwości a samolot sowiecki Lim-2 na os. Chącińskiego już nie. Robiony w PL na licencji MiG-15. Czołg w Wiśniewie też sowiecki i też cisza :-)

 • do ,,wyborca,,
  2018-01-20 10:25:20

  arrow

  Całe szczęście że w tej materii wójt nie ma nic do gadania i wspiera się takim planktonem politycznym na niczym się nie znającym a kasę na stołku biorącym i wmawiającym ,ze on taki grzeczny i kulturalny.

 • do ,,wyboraca"
  2018-01-20 09:34:33

  arrow

  Całe szczęście że decyduje wójt a nie pseudowszechwiedzący obrażający wszystkich. Leć do Senatu gonić komune

 • Do do@ andrju
  2018-01-19 19:35:35

  arrow

  Występki Rosjan tutaj są kluczowe bo pokazują jednoznacznie , że nie byli to partyzanci tylko bandyci , gwałciciele i złodzieje uchylający się przed walką z Niemcami a tylko przygotowujący listy Polaków do wywózki i represji.Takim ludziom się pomników chyba nie stawia.Relacje świadków wskazują że byli to oficerowie śmiersz i NKWD.W Jacie byli w łachmanach w kufajkach przed Dyskiem stawali już w mundurach nkwdzistów i bili jak enkawudziści.Ten sam wątek porusza Paweł , że rozpracowywali ich ci co byli w Jacie tylko już na posterunkach milicji i UB prezentowali się w nkwdzistów mundurach.To jest dowód na to ,że to nie byli partyzanci to byli agenci zbliżającego się frontu.Nie będziemy czekać na archiwa rosyjskie , mamy dowody a kwerenda zbioru zastrzeżonego też coś da.Tez nie jesteśmy pewni czy chrzest Polski nastąpił 966 a jednak jest to fakt. Tu mamy naocznych światków, którzy na własnych plecach przekonali się o partyzantach radzieckich z Jaty.Publikowali materiały są w bibliografiach prac naukowych sam mam ich pokaźny zbiór,cały rękopis Dyska nprzykładz .Mylisz się, że opór zgasł po 1947 on tężał.Dlaczego zlikwidowano wioskę Jagodne bo chcieli zrobić poligon? Zlikwidowali bo mocno wspierała i była zapleczem dla Siedlec i Łukowa i ukrywajæcych się w Toporze, Jacie i okolicznych kompleksach leśnych.Mam relacje ,że to dość dynamicznie trwało do 1953 roku już na pewno nie w skali jak do 1947.Władza ta gminna niech zatroszczy się o edukację swoją i mieszkańców.Ktoś jak mówi ,że jest z Pisu to zachowuje się jak człowiek uczciwy?Nie zawsze.Pomnik odsłaniany w 1969 był ostatnim akordem pacyfikacji kraju.Już odcięto głowę Lalka,pierwsze masowe doły śmierci na Łączce są pokrywane grobami aparatczyków.To jest dziesięciolecie obchodów Chrztu Polski , komuniści czcili tyśąclecie Polski.Należało przykryć sukces Wyszyńskiego , który zgromadził na Jasnej Górze milion wiernych.Okazało się że ,, My chcemy Boga ,, nie socjalizmu.Odsłonięcie pomnika tego w mieście i w Jacie jest rok po 1968 gdzie i w Łukowie były krzykawki robotnicy z partią na stadionie.Trzeba było zabetonować historię Win, AK,NSZ i innych formacji niepodległościowych.Dla nich miejsca nie było, dla nich drukarnie były zamknięte.Mieli pozostać tylko GL i A L wraz z partyzantką radziecką a w przypadku Jaty tych formacji nie było.Niech władza gminna się nie łudzi, że jak napisali na pomniku z kuricą jako godłem partyzanci polscy to chodziło im o AK czy Nsz, tak nie było i dlatego właściwy pomnik powstaje w 1996 a czerwony komunistyczny zawsze przypominał o zniewoleniu i budził przykre wspomnienia, które niejednokrotnie słyszałem.Czerwony pomnik obalić, wywieść na śmietnik historii.To jest ważne w roku obchodów 100 lecia niepodległości.Czerwoniak jest symbolem zniewolenia i nikt mnie nie przekona.

 • Wyboraca
  2018-01-19 18:54:56

  arrow

  Czekam aż mnie weżmie może takie argumenty do niego przemówią czerwonogłowcu.

 • @ do andrju
  2018-01-19 18:10:53

  arrow

  do Andrju -Masz rację, występków Rosjan było więcej ale nie przytaczałem ich bo to nic nie wniesie do sprawy. Nakreśliłem tylko obraz, że mają ofiary na sumieniu.
  To, że Rosjanie w Jacie byli niemile widziani zarówno przez AK jak i NSZ to też prawda, potwierdza to P. Kosobudzki z NSZ. Przypomniałem sobie, że i B. Drabik z AL bywał w Jacie - zaciekły wróg zwłaszcza ludzi z NSZ. No ale on był rodowitym Polakiem.
  Opór polski w l. 1947-1953 stawiały kilkuosobowe oddziały lub pojedyncze osoby ale praktycznie po amnestii 1947r. lasy w naszym powiecie opustoszały
  Co do NKWD w Jacie to przyjmuję to jako hipotezę dlatego,że to jest wersja wspomnianych oficerów AK a ja chciałbym zapoznać się z wersją drugiej strony - niestety archiwa rosyjskie są niedostępne. Obszernej relacji W. Kamoli "Dysk" nie znam bo jej nigdy nie opublikował. T. Kulik "Kruk" skromnie ją cytował w swojej książce i zapewne jego rodzina dysponuje rękopisem Kamoli.

  Co do pomnika to władza wkrótce podejmie decyzje.Moim zdaniem nie chcą go usuwać bo tam jest napisane także "partyzantom polskim" a potem im wypomną,że burzyli pomnik pośw. Polakom.

 • wyborca
  2018-01-19 16:02:40

  arrow

  Bierz go!!!!!

 • wyborca
  2018-01-19 10:53:17

  arrow

  Boli że swołocz goniona jest z urzędu i sądów? Duma rozpiera.Raduje się ,że PSL, SLD i PO do której się nie przyznajesz ma negatywne oceny u wyborców. Dopiero teraz jest dekomunizacja , dopiero teraz próbuje się odfałszować historię.Idź poodśnieżaj a nie ględźisz, historia to nie twoja domena i ,,gęby nie przyprawiaj,, Pomnik z Jaty do usunięcia .Precz z koniunkturalizmem i ciemnotą.Precz z komuną.!!!

 • wyborca
  2018-01-19 08:28:54

  arrow

  Szanowny Panie proszę nie mierzyć wszystkich własną miarą (jak ma Pan świnie to proszę pójść i sprawdzić). Czyżby uwaga dotycząca Sejmu i Komisji zabolała? Wcale się nie dziwię i poniekąd rozumiem, bo jak mówił klasyk ,,...to nie grzech ale wstyd" Bez odbioru. Precz z komuną.

 • tak , tak
  2018-01-18 18:31:45

  arrow

  ,..chłodem niewiedzy powiało, dokumentnie. Historia to dyscyplina naukowa , która pisana jest na podstawie prawdy ,faktów, dowodzenia słuszności, ujęcia określonej przeszłości danego obszaru, zawsze na tle dziejów powszechnych i nie można traktować jej przedmiotowo a podmiotowo. W pomnikowym problemie szczególnie monograficznie.Twoja wiedza jest szczątkowa i fragmentaryczna przykład Ostoi , którym chcesz najprawdopodobniej rozjuszyć tu piszących . Wiedz przedmiotowcu, że ''prawdopodobnie''nie wiadomo kto zabił , ''prawdopodobnie'' zabili go koledzy , '' prawdopodobnie'' zrobili to ub-nkwd , ''prawdopodobnie'' nieznane są nazwiska strzelających. Historia Ostoi się nie zakończyła , jest odkrywana. Dlatego nie rozumiem co cię upoważnia do plucia na jego kolegów. Przeczytaj swój post nawet nie wiesz, że sobie zaprzeczasz i to jest w tym pocieszające, że jesteś nieszkodliwy bo ze swoimi chłodnymi kalkulacjami sobie nie radzisz, pozując tu na intelektualistę , który nie zauważa gdzie jest meritum. No profesjonalistą to ty nie jesteś, na pewno, jeżeli chodzi o Ziemię Łukowską.Historia jest prosta jeżeli mamy dla niej dowody i fakty nie do podważenia a nam chodzi o to, że pomnik czerwony z Jaty jest przykładem , dowodem na to, że fałszuje historię Jaty , polskich zmagań z Niemcami i Rosjanami i dlatego błąd rzeczowy usuwamy a nie zostawiamy .

 • wyborca
  2018-01-18 17:55:37

  arrow

  Rozumiem, że ty jeszcze nie wziąłeś lub już zaaplikowałeś stąd trudno ci zrozumieć o co tutaj biega skoro tu z sejmem wyjeżdżasz . Przejdż i sprawdż czy twoje świnie nie mają temperatury może i ty też chory i cię czerwona strefa obejmie bo czerwony to ty jesteś na pewno.

 • wyborca
  2018-01-18 16:01:20

  arrow

  Leki weź Waszmość, leki..........Daj odpocząć od swojej męczącej chęci tłumaczenia innym co powinni zrobić. A co do komuny - racja precz z komuną -także z naszego Sejmu i Komisji Sprawiedliwości.

 • andrju
  2018-01-18 11:19:21

  arrow

  Do komentującego z godziny 16.44.Myślałem, że interesując się historią regionu przez dwadzieścia lat nie będziesz powielał nieprawdy i nie będziesz chłeptał wybiórczo faktów , które tobie smakują.Po pierwsze to ,że AK zgodziło się na sąsiedztwo ruskich wynikało tylko z ewentualnej wspólnej walki i wspólnego wroga jakim byli Niemcy.Tej wspólnej walki nigdy nie było za to nieporozumień bez liku.Nie zakończyło się to walką ze względu na niebezpieczeństwo dekonspiracji.Narodowe Siły Zbrojne nigdy nie zaakceptowały ruskich w Jacie.Obecność NKWD i Śmiersz w Jacie nie jest hipotezą.Jest to fakt historyczny poparty licznymi pisemnymi relacjami jak i moimi rozmowami z Władysławem Kamolą ,,Dyskiem,,,relacjami Piotra Niwińskiego ,,Paweł,, Jana Dębskiego i wielu, wielu innych.Nkwd i Smiersz w Jacie to było zaplecze logistyczne ACz.To było rozpracowywanie podziemia niepodległościowego w Jacie i okolicy.Przekonał się o tym Ostoja pod Ryżkami i wszyscy ci co z imienia i nazwiska byli aresztowani i wywożeni na Syberię.Przekonali się również o tym ci co nie złożyli broni po 1944.Masz rację wszelkiej maści rodzimi donosiciele,konfidenci czy TW znacząco dopomogli w pacyfikowaniu podziemia antykomunistycznego to oni właśnie przywdziali mundury GL,AL i to oni chętnie odsłaniali pomnik w 1969 by uwiarygodnić siebie ,, partyzantów radzieckich,,Wtedy nikt nie brał pod uwagę, że pomnik upamiętnia WiN,NASZ czy AK.O tych organizacjach miano zapomnieć i tę niepamięć miał przypieczętować komunistyczny , czerwony pomnik z Jaty wszystko inne to były pobożne życzenia.Wtedy to był komunistyczny triumf nad spacyfikowany mi żołnierzami niezłomny mi.Oni wiedzieli o Łączce,Kąkolewnicy,obławie augustowskiej,o Ince , Pileckim,Lalku i o naszych pomordowanych akowcach i nszetowcach, których pamięć czci pomnik u zbiegu ulic Brzóski i 11 listopada.Dość utrwalania fałszu w historii.Usunąć symbol zdrady, zaprzaństwa i tchórzostwa z Jaty.Precz wreszcie z komuną!

 • chłodno
  2018-01-18 10:42:07

  arrow

  Wniosek z natchnionych wpisów jest jeden. Historia to jednak przedmiot wymagający a logiki b znajomości faktów c chłodnej głowy. Tymczasem w najlepszym przypadku zarówno dyskutujący, jak i zagorzali budowniczy i burzyciele pomników dysponują jakąś fragmentaryczną wiedzą na bardzo wąski wycinek naszej historii. Nie ma ludzi wyłącznie dobrych lub złych. Wojna nie jest kuźnią bohaterów lub zdrajców. Wojna zmienia ludzi wydobywa z nich rzeczy o których sami nie mieli pojęcia. Nikt kto tego nie przeżył, nie jest w stanie tego pojąć. Najlepszym przykładem jest historia Ostoi. Bohatera, który ujawnił kilkuset kolegów być może ufając, że dzięki temu ocali im życie i wolność. Przez 70 lat uważano to za zdradę, za którą Ostoja dostał serię w plecy od kolegów, dziś grupa amatorów chce napisać na nowo tą historię i nie mając żadnych dowodów twierdzi że Ostoją zastrzeliło UB, bo dzięki temu historia była prostsza. Historia jak życie każdego człowieka nie jest prosta. Nikt kto nie sprawdził się w boju, niewiele o tym nic, a jeśli chce oceniać innych, to niech nie sądzi według siebie skora sam nigdy tego nie doświadczył. Co do pomników, to jest najlepszy dowód, że powinny być stawiane na chłodno a nie w emocji.

 • wyborca jak każdy
  2018-01-18 10:27:20

  arrow

  Panie wójcie no chyba pana wybrano , proszę się nie zaperzać tylko dać się pouczyć wyborcom. Pięknie się dzielą tutaj swoją wiedzą wyborcy. A, że pouczani zmieniają nicki......

 • wyborca jak każdy
  2018-01-18 09:51:32

  arrow

  Panie Wójcie to Pana wybrano na włodarza Gminy a nie jakiegoś radnego z miasta, który stale kogoś poucza. A że zmienia nicki......

 • andrju do pomnik-łyk historii
  2018-01-17 18:50:55

  arrow

  Bardzo się cieszę, że również znane są ci fakty, które wcześniej przytaczałem w tym pierwszym atrykule gdzie przeczytało go prawie 3000 osób i dopiero twój głos wspomina o tych samych faktach. Nie wspominasz o mordzie na rodzinie właściciela majątku w Przytocznie Kuszlu , którego dokonali radzieccy partyzanci z Jaty a których ukarał sam Ostoja w miejscowości Zakępie . Nie wspominasz o zamordowaniu przez partyzantów radzieckich z Jaty oficera AK Faściszewskiego ps ,,Konar,,.Wspominasz tylko o morderstwie partyzantów radzieckich jakiego dokonali na rodzinie gajowego Żaka we wsi Jastrzębie kolonia niedaleko Domanic. Do dzisiaj mieszkańcy wiedzą, kto tej zbrodni dokonał. Rosyjscy bandyci.Mówisz jakby o jednostkowych przypadkach kradzieży w Jagodnem o to była plaga wiem coś o tym bo z tej wioski moje korzenie.Zgadzam się z twoimi postulatami że należy społeczeństwo edukować ale już dziś wiadomo że partyzanci radzieccy z Jaty na szcunek i miano bohaterów nie zasługują. Lansowana teza o braterstwie partyzantów jest z gruntu nieprawdziwa. Zachęcam do drugiego łyku historii Jaty po 1944 do 1953 gdzie perspektywa historyczna się poszerza i jednoznacznie nakreśla rys prawdy o partyzantach radzieckich, którzy daja sie poznać jako prześladowcy ,zdrajcy i ciemioęzyciele partyzantów z Jaty i to nie tylko tych , którzy w niej byli do 1944 ale przede wszystkim tych którzy w Jacie się ukrywali do 1953. Ten pomnik należy usunąć , ten fałsz i symbol totalitarnego zniewolenia. Winni to jesteśmy polskim bohaterom z Jaty i świadkom tamtych wydarzeń. Pijmy ze żródeł poznania i prawdy , pijmy chałstami nie łykami.

 • do @ortodoks,memory
  2018-01-17 18:07:55

  arrow

  O ile pierwsza zwrotka jest adekwatna do poruszanego problemu to już druga niekoniecznie.Sami doskonalsze pomniki na pewno wzniesiemy choćby tym, którzy z armią radziecką walczyli po 1944 uczestnicząc w powstaniu antykomunistycznym a wielu z nich miało schronienie w Jacie aż do 1953, pomniki żołnierzom niezłomnym , tym ,, których zdradzono o świcie ,,.Ten święty ogień to na pewno nie ogień polski , narodowy a ogień czczony przez peperowców , ubowców , sbeków oraz innych utrwalaczy władzy ludowej i TW. Dla nas Polaków to ogień plugawy.Miłość ludzka na pewno na straży tego pomnika nie stoi.Bo można miłować i oddawać cześć mordercom , złodziejom,gwałcicielom,ciemiężycielom i zdrajcom partyzantom radzieckim? Zapewne łatwo to przychodzi neutralnym Polakom , ich wspólnikom i rozkazodawcom. Ten pomnik zawsze w słowie czerwony symbolizował krew ofiar zdradzonych przez partyzantów rosyjskich z Jaty , czerwony pomnik to fałsz i haniebna próba wypracowania w pamięci Polaków jakiegoś braterstwa broni , którego nigdy nie było, to czerwony symbol zniewolenia Polski i Polaków i należy go usunąć by nie utrwalał łgarstwa historycznego. Winni jesteśmy tego pomordowanym w Katyniu, Kąkolewnicy , w Obławie Augustowskiej, ofiarom zesłanych na Syberię za sprawą nkawudowców z Jaty, poległym żołnierzom NsZ, Win , którzy w Jacie się chronili i walczyli do 1953. Wypełniając testament tych , którzy broni po 1944 nie złożyli i walczyli z rosyjskim najeżdzcą, pomnik ten należy obalić.

 • Uwaga
  2018-01-17 17:29:56

  arrow

  Ignorant historyczny,prowokuje i obraża.Wyjmuje słowa z kontekstu.Szuka wiarygodności dla swych kretyńskich wypowiedzi.Najlepiej jego ignorować.

 • Pomnik - łyk historii,
  2018-01-17 16:44:57

  arrow

  p. Andrzeju my to wiemy ale czy władza to zrozumie to się przekonamy wkrótce. Wracając do Jaty: jest dla mnie czymś niezwykłym,że 3 organizacje tak różne światopoglądowo zdołały przebywać obok siebie na tak niewielkim obszarze. Jak widać można było się porozumieć, jedynie niektórzy Rosjanie nie trzymali dyscypliny, jednak szybko doprowadzano ich do porządku.
  Podnoszony był temat NKWD w Jacie - to jedynie hipoteza bo z definicji NKWD działało na tyłach swoich wojsk. To członkowie m.in. AL ,PPR oraz zwykli donosiciele wydawali im partyzantów z AK a oni byli jedynie władzą wykonawczą.

 • Kenez
  2018-01-17 12:48:04

  arrow

  Pierwszy w gminie i gminna niech zajmą się świńskim problemem a nie mieszają w prawdzie historycznej.

 • Andrzej
  2018-01-17 12:18:47

  arrow

  Pomnik- łyk historii- dzięki za nowy łyk historii i końcowe zdanie, że nie wszystkich należy wrzucać do jednego worka. Przecież na pomniku nie jest napisane ku partyzantom oddziału Stiepa. To jest pomnik, podobnie jak w centrum Łukowa ku czci osób, którzy zginęli za walkę w czasie II wojny światowej na terenie okolic Łukowa.
  pozdrawiam i ciesze się z istniejącego obiektywizmu

 • do gminnej
  2018-01-17 12:16:20

  arrow

  Sama zapoczątkuj to co tobie niemiłe gminna..... .

 • Zenek
  2018-01-17 09:20:26

  arrow

  Wójt to już bajdurzy jak starosta Kozioł. Poliglota od siedmiu boleści. Mistrz ściemy i bałachu.

 • Pomnik - łyk historii
  2018-01-16 19:46:38

  arrow

  Jestem pasjonatem historii Podlasia od 20 lat i chciałbym w skrócie napisać dlaczego temat budzi kontrowersje. Otóż "partyzanci radzieccy" to jest bardzo ogólnikowe pojęcie w kontekście "czerwonego" pomnika z Jaty. Przyjęło się, że partyzant to ktoś kto prowadzi rozpoznanie, dywersję i sabotaż na tyłach wroga. Tak ale jest jedno "ale". Pierwsi Rosjanie w Lasach Łukowskich to byli żołnierze frontowi,którzy uciekli z obozu jenieckiego zlokaliz. pod Siedlcami, potem w maju 1944r. przyszedł do Jaty niewielki ale dobrze uzbrojony oddział rajdowy Fiodora Manzienki "Stiepanowa" z Lasów Parczewskich. Prócz standardowych zadań mieli zbierać tych uciekinierów i wysyłać ich na wschód do swoich. Na stałe w Jacie zagościł kilkuosobowy oddział mjr J. Magometa "Maka", który wywodził się z oddziału "Stiepa". Niestety ci Rosjanie z oddziału "Stiepa" zaczęli rozrabiać,dokonali zbrodni na rodzinie gajowego Żaka - członka NSZ, zrabowali mienie mieszkańcom Jagodnego. Dowództwo NSZ i AK szybko się jednak z nimi rozprawiło. NSZ schwytał większość winnych i rozstrzelał, natomiast dow. AK kazało oddać skradzione mienie co też uczynili a potem już nie podskakiwali. Działalność oddziału "Stiepa" i "Maka" przeciwko Niemcom w powiecie łukowskim jest nieznana, gdyż archiwa w Moskwie są bardzo trudno dostępne. Rosjanie z Jaty zapisali ponurą kartę w historii naszego powiatu. Wojna jest okrutna, potrafi uwolnić najgorsze ludzkie odruchy. Wojna rodzi bohaterów, zdrajców ale też i pospolitych przestępców. Rolą współczesnych jest właściwa edukacja aby oddzielić bohaterów od ludzi, którzy splamili swój honor bo wrzucanie wszystkich do jednego worka tworzy niepotrzebne waśnie.

 • gminna
  2018-01-16 19:39:36

  arrow

  memory podpisz się z imienia i nazwiska cwaniaku

 • @ ortodoks, memory
  2018-01-16 18:41:16

  arrow

  Trochę z Asnyka:

  "Każda epoka ma swe własne cele
  I zapomina o wczorajszych snach...
  Nieście więc wiedzy pochodnię na czele
  I nowy udział bierzcie w wieków dziele,
  Przyszłości podnoście gmach!

  Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
  Choć macie sami doskonalsze wznieść;
  Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,
  I miłość ludzka stoi tam na straży,
  I wy winniście im cześć!"

 • Tak ortodoks znający historię swojego narodu
  2018-01-16 18:10:49

  arrow

  Nie trzeba kłaniać się okolicznościom
  A prawdom kazać,by za drzwiami stały
  Przedawać laury starym znajomościom,
  Mówiąc ,że dziejów-rytm zagłuszą tymbały !
  ....... panie wójcie.

 • gminna
  2018-01-16 14:21:40

  arrow

  Panie wójcie ten "memory" to ortodoks... Zadecydowana większość jest takiego zdanie jak pan. Ważne, że ma pan logiczne myślenie nie tak jako obecni parlamentarzyści którzy pochowali głowę piasek i zapomnieli o społeczeństwie które ich wybrało.

 • memory
  2018-01-16 12:39:55

  arrow

  No i ten pogardliwy uśmieszek na koniec.Trudno też będzie pozyskać wyborców PiS w wyborach pod jakimś wymyślnym szyldem bo ten właściwy jakoś wstydliwy.Trudno też będzie wygrać wybory kłaniając się komuchom i obozowi dobrej zmiany. Trudno będzie.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Fachowa regeneracja turbosprężarek w Bielsku Podlaskim
2019-02-18 18:02:29 Kategoria:

Turbosprężarka to niezastąpione urządzenie wyposażające liczne pojazdy mechaniczne. Głównym zadaniem turbosprężarki jest wspomaganie działania silnika (układ...

więcej »
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Łuków

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁUKÓW, 03.02 10:00

Giełda Kolekcjonerów w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »
4 5 6 7

ŁUKÓW, 07.02

Sesja Rady Powiatu Łukowskiego

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.02

Jest kandydat na kuratora ŁKS Orlęta Łuków

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.02

Łuków: Charytatywna Potańcówka

więcej »
10
11 12 13 14

ŁUKÓW, 14.02

Akcja „Randka w ciemno z książką”

więcej »
15 16

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: bal dla Kamila

więcej »

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: turniej pod patronatem posła

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.02

Niedziela z teatrem w ŁOK: „Zimowa Kraina Czarów”

więcej »

ŁUKÓW, 17.02 17:00

Łuków: Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych zaprasza do wspólnej modlitwy

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje