R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ryszard Szczygieł: Przepraszam urażonych moimi słowami o Macieju Cybulskim
2020-02-19 10:08:34 Artykuł czytany 2329 razy


Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł w rozmowie z Radiem Podlasie komentował swój wpis w mediach społecznościowych, który wywołał spore poruszenie i wyrazy oburzenia wielu czytelników. Gość Marcina Jabłkowskiego tłumaczył swoją wypowiedź emocjami i przeprosił urażonych jej treścią.


Ryszard Szczygieł w audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że jego wpis, który mógł być odczytany jako zachęta do przemocy wobec Macieja Cybulskiego, absolutnie nie miał tego na celu. Jak powiedział, rzeczywiście w emocjach wypowiedział się zbyt ostro, ale przypisywanie mu chęci do „siłowych” rozwiązań jest przesadzone. Swoje emocje tłumaczył doświadczeniem na stanowiskach związanych z informatyką. Jak przypomniał, sam odchodząc ze stanowiska w Urzędzie Miasta Łuków przekazał kody dostępu swojemu następcy i nie wyobraża sobie, aby miałoby być inaczej.

Komentując zachowanie Macieja Cybulskiego, który nie przekazał kodów dostępowych do profilu Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej swojej następczyni, Ryszard Szczygieł jednoznacznie je potępił. Jak powiedział, niezależnie od tego, kto dany profil stworzył, jest on dobrem muzeum i powinien jemu służyć. Skrytykował działania, które dobro placówki grzebią pod warstwą ambicji i sporów. Zaapelował również na naszej antenie o „dogadanie się” w tej sprawie pomiędzy byłym dyrektorem, a jego następczynią.

W rozmowie z Marcinem Jabłkowskim Ryszard Szczygieł mówił również o swoich działaniach w Sejmiku Województwa Lubelskiego związanych z budową i remontami dróg na terenie powiatu łukowskiego. Wymienił między innymi drogi nr 806 i 807, które doczekają się modernizacji. Zapowiedział również dalszą pracę na rzecz poprawy sieci drogowej. POSŁUCHAJ

Mji [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Do M. Cybulskiego
  2020-02-22 16:23:31

  arrow

  Niech Pan nie udostępnia żadnych kodów do strony internetowej muzeum. Nowa dyrektor pokaże co potrafi z ,,wielkim'' radnym Ryszardem.Ten to potrafi- informatyk,piosenkarz, działacz polityczny i oczywiście dokonywać segregacji ludzi i typować na terrorystów.A pan Cybulski ma miłą aparycję,dobrze mu z oczu patrzy i uśmiechniętą twarz.

 • Durni nie skończonych....
  2020-02-21 21:29:08

  arrow

  .....ale początkujących , błądzących lub terminujących i to nie wszystkich tylko tę część , która nie myśli , jest niezwykle agresywna , odstawiona i pozbawiona apanaży przez ostatnie kilka lat .Tę część , która nie widzi zmian zachodzących w naszym kraju , zmian pozytywnych. Pan radny przeprosił i sprawa jest skończona a durnie niekoniecznie źle skończą no chyba że bardzo chcą.

 • bc
  2020-02-21 19:59:40

  arrow

  Wstyddddddddddddddd osoby publiczne tak nie postępują.

 • @Ciężko?
  2020-02-21 15:12:37

  arrow

  Ahaaa czyli twoim zdaniem członków pis nie obowiązują żadne standardy współżycia społecznego? To w sumie dziwne bo jak poseł w tej samej sprawie sfotografował dłoń z kamieniem i przywołał cytat z Biblii o przebaczaniu to radny Szczygieł krzyczał że zamiast kamienia w dłoń lepiej wziąć opłatek, a teraz sam pisze "do terrorystów się strzela" i mamy przejść nad tym do porządku dziennego? Jak nie to jegomoście wypisują że to "kolejny bezwzględny i prymitywny atak na Prawo i Sprawiedliwość". Raz jeszcze pytam: Czy wy macie społeczeństwo za skończonych durni?

 • Ciężko?
  2020-02-21 08:14:16

  arrow

  Ty ciężko myślisz i rozumujesz . To się pisze między łyczkiem kawy a kąskiem poączunia. Straszny mi problem , kolejny bezwzględny i prymitywny atak na Prawo i Sprawiedliwość. Finezji trochę.

 • zx
  2020-02-20 20:14:46

  arrow

  Mimo przeprosin smród panie radny będzie się za panem ciągnął.

 • brak szczerości
  2020-02-20 19:46:17

  arrow

  "przepraszam iiii.... tyle" - tak to zabrzmiało. mnie niestety nie przekonało. Nie wierzę w szczerość słów pana Szczygła, miało się wrażenie że słowa wypowiedziane zostały na zasadzie "odczep się"

 • meritum?
  2020-02-20 15:50:09

  arrow

  To zapewne taka sama "nadinterpretacja służąca określonym osobom do dyskryminacji , okłamywania co do treści" jak w przypadku pani poseł która tłumaczyła się że tylko przecierała oko: „przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie, bo byłam zdenerwowana”. Czy wy macie społeczeństwo za skończonych durni?

 • Andrju...
  2020-02-20 15:16:55

  arrow

  ... na L4 siedzisz, czy tak w pracy ciężko piszesz?

 • grafika
  2020-02-20 14:58:15

  arrow

  do Pytanie o adres: również usunięta ale u wielu zachowały się kopie więc może kiedyś gdzieś. Kto to wie?

 • @Do meritum , maherku , do meritum.....
  2020-02-20 14:55:43

  arrow

  Jakie prywatna rozmowa dwóch osób skoro z tego co powszechnie wiadomo post był publiczny i w dodatku z osaczeniem fanpage muzeum to nie był post o zawężonym zasięgu ani tym bardziej priv. Mógł go widzieć każdy użytkownik portalu. W tym wypadku "odbiorca i nadawca" mógł być każdy.

 • do Krzysztofie
  2020-02-20 13:06:41

  arrow

  Nigdzie. Jak zwykle jakieś wymysł zawistników...

 • Magiczna moc!!!
  2020-02-20 12:40:53

  arrow

  Słowo ,,PRZEPRASZAM'' ma magiczną moc i ma siłę naprawczą, gdy wypływa prosto z serca ,że masz poczucie winy i przyznanie się do błędu, a nie rzucenie banalnych słów-przepraszam wszystkich urażonych....
  Czy można uznać słowa jako przenośnię-Tak zróbcie do terrorystów się strzela.Wytrawny działacz nigdy by nie użył takich słów. Powinien podjąć próby negocjacji z osobami zainteresowanymi.
  Magiczną moc ma również muzyka. Wykonywałeś Ryszardzie piosenkę ,,Kasztany'' z Olgą Bończyk w 2015 roku. Nikt na forum nie bawił się w krytykę,gyż śpiewać każdy może i do odważnych należy.
  Nie jedna instytucja ma jakieś problemy,ale w rozwiązywaniu konfliktów powinna uczestniczyć jednostka nadrzędna.

 • Pytanie o adres.
  2020-02-20 12:07:47

  arrow

  Gdzie można zobaczyć tę grafikę?

 • Do meritum , maherku , do meritum.....
  2020-02-20 12:04:16

  arrow

  ..... W procesie komunikacji , czyli rozmowy jest odbiorca i nadawca , wykorzystujący określony kanał komunikacji i kod komunikacji, i tylko odbiorca rozumie nadawcę . Tutaj mamy klasyczny przykład inwigilacji i ingerencji w prywatność rozmawiających czyli interpretowanie , niezwykle błędne , rozmowy dwóch osób , niezwykła nadinterpretacja służąca określonym osobom do dyskryminacji , okłamywania co do treści rozmowy i wywieranie presji na rozmówców . To się nie godzi , to jest sprzeczne nie tylko z etyką chrześcijańską , która głosi by fałszywego świadectwa o kimś w imieniu kogoś nie dawać. To jest swawola a tę należy karać jak mawiał nasz Henryk Sienkiewicz. Małpo+jak to jest , twoja wypowiedź wzbudza we mnie niezwykle ambiwalentny stosunek . Nie mąć , idź stąd.

 • @Jak to jest...
  2020-02-20 10:11:57

  arrow

  Jaka prywatna? To moze przypomnimy jeszcze grafikę z samorządowych wyborów którą ówczesny sekretarz miasta a obecny radny wojewódzki również zamieszczał i się nią zachwycał? Jak to było - łukowski młot na lewaków? Dobrze pamiętam? Śmieszne tylko że teraz ten łukowski młot z owymi lewakami tworzy koalicję. Ale widocznie i jedna i druga strona nie ma honoru! To co panie Ryszardzie przypinamy ta grafikę? Ona jest jeszcze ciekawsza od pana obecnego wybryku bo tam i flaga Polska i logo pis i premier no i łukowski banita wymachujący pistolecikiem, a u nogi niewiasta.

 • Tak to jest.
  2020-02-20 09:08:10

  arrow

  Gdy osoba publiczna wypowiada się na ogólnodostępnym portalu społecznościowym. Co pan radny regulaminu "fejsa" nie czytał?

 • lechita
  2020-02-20 06:21:19

  arrow

  wypowiedź szczygla na temat muzeum i macieja cybuldkiego należy rozumieć jako odwrócenie uwagi od ACT 447 i sytuacji w prawie geologicznym

 • Jak to jest....
  2020-02-19 21:40:19

  arrow

  .....że maherzy medialni , ingerują w rozmowy prywatne prowadzone między panem a panią , nie rozumieją rozmowy , intencji i to nagłaśniają jako coś co burzy ustalony porządek społeczny , nagłaśniają. Legalnie to tak , tak przystoi? Nie była to wypowiedź publiczna , nie była to wypowiedź oficjalna. Jak redakcji umami się, że nagra ,,wiatry,, oficjela to napompuje to jako atak chemiczny na niewiniątka ślęczące rzetelnie nad swoim redakcyjnym komputerem? Dalej to tylko interpretacja , nadinterpretacja i manipulacja. Gdzie są granice? Gdzie ? Musi rzeczywiście dojść do sytuacji , delikatnie ujmując , odkrywające te niecne mechanizmy? Dość już . Niech prawda obroni się sama. Po owocach poznamy , kto czyni zamęt kto jest aniołem pokoju. Padło konwencjonalne przepraszam ale przeprosić ma w tej sprawie tylko zaszczuty radny ?Chyba nie tylko. Uderzcie się w piersi maherzy medialni. Poczytność wam leci na łeb i szyję . Dlaczego ?

 • Zernek
  2020-02-19 21:00:43

  arrow

  Władysław Bełza- cyt.:
  -Ta szczygieł?
  ptaków gromada, Panu Bogu odpowiada, on nie strojny w barwne szaty, on nie wznosi hymnu Tobie, niemy, kryjąc się za kwiaty, wiecznie w smutku i żałobie,-
  Więc Pan powie: ptaszku mały, nie smuć nie smuć się daremnie.
  Odtąd barwny będziesz cały, a dar śpiewu weź odemnie! A że wszystkie tęczy stroje, towarzysze twoi biorą, więc ich wszystkich, ptaszę moje, noś sukienkę różnowzorą!-

 • na spokojnie
  2020-02-19 20:30:04

  arrow

  w lokalnym tygodniku pan Szczygieł przekonuje że nie będzie przepraszał dyrektora Cybulskiego, a na antenie Radia Podlasie mówi zupełnie co innego? Całkowicie nie wierzę w szczerość przeprosin tego człowieka - byłbym w stanie je zaakceprować gdyby ostry język wymierzony w adwersarzy był użyty pierwszy raz, a niestety w przypadku p. Szczygła w przeszłości zdarzały się równie ostre wypowiedzi wycelowane w innych ludzi. są na to dowody, wystarczy przejrzeć FB! W tym przypadku reakcja społeczna i sprzeciw a także równie negatywne zachowanie na szczeblu ogólnopolskim posłanki Lichockiej wpłynęły na zmianę tonu radnego wojewódzkiego. Ja tego nie przyjmuję podobnie jak inni mieszkańcy - zobaczycie że za kilka tygodni znowu będzie ostra dyskusja. Tutaj sytuacja przerosła samego zainteresowanego i jego zwierzchników - presja was przerosła panowie i słusznie, tylko czy wyciągniecie z tej lekcji wnioski? moim zdaniem ZDECYDOWANIE NIE!

 • zz
  2020-02-19 20:25:22

  arrow

  Mimo przeprosin nie ładnie panie radny.Jak pan teraz publicznie wystąpi i spojrzy wyborcom w oczy.

 • Henryk
  2020-02-19 18:11:40

  arrow

  Co wy za brednie piszecie. Jakie on ma prawa do posługiwania się nazwą muzeum? Widzę na fb tel do muzeum, godziny otwarcia nieaktualne, adres strony internetowej też nieaktualny czy to nie działa na szkodę muzeum? Powinni go pozwać o bezprawne wykorzystanie wizerunku muzeum, a posty dodane z działalności muzeum? Czyżby ten Maciej tam nie pracował? Nie otrzymywał wynagrodzenia za pracę? Skoro to co robił to było jego hobby, to gdzież była promocja placówki? Dlaczego publikował prywatnie zdjecia z imprez, pamiątek, może niech teraz poprowadzi fb gminy,a później nie odda, bo stwierdzi że to tez robił prywatnie. Może w końcu warto go uświadomić że muzeum to było jego miejsce pracy, a nie dom. A pracownicy którzy mieli dostęp i dodawali posty? Też Maciej im prywatnie za to płacił? Czy muzeum?

 • Myślę , że ten....
  2020-02-19 18:10:28

  arrow

  ....epizod nakręcony przez niesprzyjające media Prawu i Sprawiedliwości w żaden sposób nie zniechęcą pana radnego do dalszej tak efektownej i efektywnej pracy dla Łukowa , powiatu łukowskiego , województwa lubelskiego oraz pogranicza Małopolski i Mazowsza. Ziemia nasza ma zacnego reprezentanta , który doskonale w samorządzie uzupełnia działania rządu i wojewody , to precedens wskazujący , że można inaczej , lepiej sprawować tę funkcję, należy go chronić , rozumieć i pamiętać , że to dobry , wykształcony i niezwykle operatywny człowiek. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z panem radnym , do współpracy dla dobra naszej małej ojczyzny .Zapewniam o ciepłym i przyjemnym rezultacie spotkania z panem radnym czy na poziomie zawodowym , społecznym czy towarzyskim . Nie warto czerpać stereotypów o człowieku z mediów bo te często manipulują rzeczywistość, która jest często inna , lepsza. Pax vobiscum , radny przeprasza z podniesioną głową bo nas reprezentuje . Pozdrawiam Pana radnego wojewódzkiego Ryszarda Szczygła. Serdecznie pozdrawiam.

 • @Obserwator
  2020-02-19 17:11:50

  arrow

  Jakoś w pierwszej chwili pan radny wojewódzki i doradca wojewody R Szczygieł redaktorowi lokalnego portalu mówił że "Nie widzi natomiast powodów, żeby przepraszać Macieja Cybulskiego." Co się przez kilka dni zmieniło ktoś nakazał czy pod presją społeczna te przeprosiny. Przeprosiny w sumie niewiadome kogo. Cytat za http://www.lukow24.pl/wiadomosci/radny-szczygiel--z-pis-o-strzelaniu-do-terrorystow--cybulski-podzeganie-do-nienawisci,p24687450

 • Do Ewy
  2020-02-19 16:33:02

  arrow

  W punkt! Zgadzam się z każdym słowem!

 • ojej wybory
  2020-02-19 15:59:42

  arrow

  Więc pasowało by "przeprosić". W szczerość przeprosin uwierzę zaraz po tym jak na fejsuniu pojawi się wspólny selfik z uśmiechniętym panem Maćkiem.

 • Ewa A.
  2020-02-19 15:03:41

  arrow

  Muzeum jest placówką, która powinna podlegać szczególnej ochronie, ma wśród fanów szkoły sienkiewiczowskie i ich uczniów. Czego oni się dowiadują ?. O wojnie personalnej, o podchodach dorosłych o etaty. ?. Profil w mediach jest kroniką instytucji. Już sobie wyobrażam, jak nowa dyrektorka po otrzymaniu dostępu do profilu FB czyści istniejące tam wpisy i osiągnięcia poprzednika, by mu dokopać. Dla dobra placówki powinna sobie założyć nowy profil i tam publikować własne działania na rzecz muzeum. To obecne powinno zostać zarchiwizowane, może pod zmieniona nazwą, to już wola poprzednika i jego prawo. Dziwić może, że jeszcze tego nie dokonał. Najlepiej gdyby utrzymał ten profil do celów recenzowania działalności po jego odejściu. Jest do tego najbardziej predysponowany, a krytyka bezczynności przyda się całej społeczności. Nie wszyscy chyba zdają sobie sprawę jak ważną mają w powiecie instytucję kultury.

 • Ania
  2020-02-19 14:01:38

  arrow

  prostak i tyle

 • Obserwator
  2020-02-19 13:45:02

  arrow

  Najpierw krzyczą ....że jeszcze nie przeprosił ,
  że powinien przeprosić....że kiedy przeprosi...a jak przeprosił to za PÓŻNO hahahaha

 • ludek
  2020-02-19 13:25:29

  arrow

  cenzura?

 • do piotra
  2020-02-19 12:34:14

  arrow

  Do każdego fanpaga na FB można dodać lub zmienić administratora. Co innego profil prywatny ale chyba nie o takim piszemy?

 • ludek
  2020-02-19 12:08:09

  arrow

  Aha! To teraz politykiery mogą łamać wszelkie zasady życia społecznego i mówić że to pod wpływam emocji, ba pod wpływem nacisków społecznych nawet przeprosić i mamy do tego przejść do porządku dziennego? To jest zdziczenie klasy politycznej! HAŃBA!!!

 • łukowiak
  2020-02-19 10:54:36

  arrow

  A 63 to co ???

 • piotr
  2020-02-19 10:38:32

  arrow

  Szkoda że Pan Radny nie przeprosił Pana Cybulskiego, tam gdzie to zrobił.
  Po drugie. Strona Fb jest robiona na koncie prywatnym (tak działa FB) i przekazywanie obcym osobom dane do konta jest pomyłką, ponieważ prawnie za wszelkie "głupie" wpisy" co widać na tym przykładzie odpowiadać będzie właściciel strony, czyli Pan Cybulski. Jedyne co może on zrobić to zlikwidować stronę muzeum, lub stworzyć z niej nieoficjalny Fan Page, na którym obecna Pani Dyrektor mogłaby dokonywać wpisów. Do tego nie potrzeba kodów. Zamieszcza się wpisy na stronie a moderator musi je zatwierdzić. Brak wiedzy o działaniach mass mediów nie jest tutaj usprawiedliwieniem.
  Mleko się rozlało, a fakt tego wpisu już będzie "na zawsze" obciążał Pana Radnego. A szkoda ...
  Można życzyć mu jedynie uczenia się na błędach innych, nie własnych ..

 • ludek
  2020-02-19 10:31:58

  arrow

  Aha! To teraz politykierom można więcej, mogą łamać podstawowe zasady życia społecznego i twierdzić że to w emocjach! Co to ma znaczyć? HAŃBA!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
foto

Jak radzimy sobie z koronawirusem?
2020-06-22 06:00:00 Kategoria:

W regionie siedleckim do tej pory odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem . Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny,...

więcej »

Łuków

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁUKÓW, 03.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

ŁUKÓW, 05.07 10:00

Łuków: giełda kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 05.07 17:00

Najsłynniejszy balet świata w Kinie Łuków

więcej »
6 7 8 9 10 11 12

ŁUKÓW, 12.07 19:00

Łuków: Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

więcej »
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje