R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dzień Edukacji Narodowej w Łukowie
2019-10-14 18:16:58 Artykuł czytany 1816 razy


14 października odbyły się w Łukowie miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie władz miasta z pracownikami placówek oświatowych odbyło się w Szkole Podstawowej nr 3. Były życzenia i nagrody od burmistrza.


W poniedziałek 14 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Łukowie spotkali się nauczyciele, pracownicy i dyrektorzy miejskich placówek oświatowych. Ze strony władz miasta: burmistrza Piotra Płudowskiego i jego zastępcy Pawła Krasuskiego oraz przewodniczącego Rady Miasta Krzysztofa Oklińskiego i jego zastępcy Jarosława Oklińskiego, płynęły życzenia do wszystkich pracowników placówek oświatowych.

Podczas spotkania w „Trójce” odbyło się również wręczenie nagród wyróżniającym się nauczycielom. W tym roku nagrody burmistrza otrzymało 14 osób. Było to 13 nauczycieli wytypowanych przez dyrektorów poszczególnych placówek oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Elżbieta Pogodzińska. Jak mówił nam burmistrz Piotr Płudowski, nagrodę dla dyrektor przyznał osobiście, jako wyraz uznania dla całej szkoły, która postarała się o „wygranie” nowoczesnej multimedialnej pracowni.

Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej uświetnił występ uczniów łukowskiej „Trójki”.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutajAKup   [MSz]


wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Ja NAUCZYCIEL do rodzic
  2019-10-18 12:27:45

  arrow

  do rodzic
  2019-10-16 16:44:25
  Och widzę że trafiłam w czuły punkt..... ciekawe z której wspomnianej grupy rodziców mam nieprzyjemność. Rozumiem przesłanie: nas ( nauczycieli) wolno obrażać- my już nie możemy bronić się podobnymi metodami? To jest postrzegane jako brak taktu , inteligencji, wychowania. DOŚĆ !!!!!!!
  Mimo wszystko życzę Pani wszystkiego najlepszego, dobrego samopoczucia i ... refleksji. • do rodzica
  2019-10-17 08:21:53

  arrow

  Postawa roszczeniowa.. to nauczycielka ma postawe rozczeniowa

 • Rodzic ...
  2019-10-16 18:46:03

  arrow

  Popieram "nauczyciela" w 100%. Jestem rodzicem i uważam że to od nas zależy wychowanie a szkoła może w tym pomóc ale nie wyreczac. Ludziom się w d... poprzewracalo...Postawa roszczeniowa.. Wieczna gonitwa...itd itp

 • rodzic
  2019-10-16 16:44:25

  arrow

  Swoją inteligencją pani nauczycielko nie grzeszysz .Ztego komentarza widaćże nie nadajesz się na nauczycielatak jak wiele innych którzy tu siedza i strajkowali.Wzyciu nie zostaliby nauczycielami gdyby nie było płatnych studiów tak jak i płatnych szkół średnich.Niektórzy chodzili ze mną do szkoły bardzo mierni uczniowie a teraz są nauczycielami i psioczą że mało zarabiają strajkuja.Wstyd.Brak wam ogłady tobie też nauczycielko nie szanujesz drugiego człowieka.Niesprawiedliwość po Polsku to taka że ty zostałaś nauczycielka Strajkowali ci co nie powinni tak ja wasz przywódcaDobry nauczyciel co kocha dzieci nie strajkuje..

 • Z
  2019-10-15 21:21:34

  arrow

  Sam jad wprowadzaja nauczyciele a jak teraz dostaja prace nauczyciele po znajomosci czy nie

 • rodzic>
  2019-10-15 12:50:44

  arrow

  A pan Lipiec to nie ma zajęcia w PEC tylko pokazuje się na akademiach w godzinach pracy?.

 • Ja NAUCZYCIEL
  2019-10-15 12:16:18

  arrow

  Nie rozumiem po co tyle jadu. Jak bardzo rodzice nienawidzą nauczycieli, to już było dawno wiadomo, już strajk to pokazał. Kompleksy? Chyba tak. Jak nauczyciel śmie mi powiedzieć że w moim domu coś złego się dzieje. Skąd ona wie ,że całymi dniami dzieciak siedzi przy kompie i gra w gry , w których ma siedem żyć. Jak ona śmie mi mówić że nie umiem wychować swojego dziecka. No jak sobie rzeczywiście nie dam rady , to pójdę do poradni PPP i niech mu dadzą opinię że jest niedostosowany społecznie. Wtedy wszystko będzie jasne, niech sobie z nim w szkole radzą- ja zrobiłam ci mogłam, a że mogłam niewiele bo mi się nie chciało.. to już inna sprawa. No w końcu nauczyciele są od tego - niech mnie nie pouczają tylko niech mi dzieciaka uczą- najlepiej cały dzień w szkole i w święta też powinni pracować, bo co ja mam z nim robić tyle czasu w domu!!!!!
  Miły pan zajmujący eksponowane stanowisko najlepiej zlinczowałby chłopca, którego matka pije, ojca nie ma a dziecko..... i tak w miarę dobrze funkcjonuje, choć jest agresywny gdy synek tatusia " na posadzie" wyzywa jego matkę. W końcu każde dziecko kocha swoja matkę , gdyby była nawet najgorszą bestią.
  Takie przykłady można mnożyć. Takie mamy społeczeństwo.
  Najtrudniej nauczycielowi rozmawiać z „blondi mamuśką” z paznokciami na 10 cm i przyklejonymi rzęsami, która raczej nie inwestuje w swój rozwój osobisty, lecz wizualny. Zaczyna przypominać nadmuchaną lalę. Najchętniej swoje dziecko przyprowadzałaby do szkoły od godziny 8 do 20 ( po co w domu ma zaburzać jej spokój). Z takimi pustostanami najtrudniej się rozmawia.
  Chyba jednak najtrudniejszą grupą rodziców są ci, którzy jako uczniowie byli typowymi średniakami na 3 i przez całe swoje szkolne życie byli żebrakami ocen. Zawsze chcieli mieć oceny jak prymusi ale w główce nie do końca trybiło na takie oceny. Wyłudzali je płaczem, na litość, obiecywali ze następnym razem już dadzą radę i nie dawali. Nauczyciele z niechęcią i obrzydzeniem wspominają takich wyłudzaczy. Potem idą do jakiejś szkoły zawodowej, jakimś cudem zdają maturę, potem jakieś płatne studia ..... no i jako rodzice są prawdziwymi specjalistami od układania programów w szkole, od kwalifikacji nauczycieli. We wszystko chcą ingerować. Ale od siebie niewiele- dziecko to z w szkole najchętniej niech będzie cały dzień.
  No tak- to jest mój ogląd i moje postrzeganie Was drodzy rodzice. Wielu nauczycieli postrzega was podobnie . W każdej szkole są podobne wzorce zachowań podobne do tych tutaj opisanych.
  Za mało od Was wymaga Państwo. Nie ponosicie żadnej odpowiedzialności za wychowanie dzieci.
  Cała odpowiedzialność zwalacie na szkołę. Gdzie w tym wszystkim są Wasze dzieci? Czy wy je kochacie?
  Dziękuję Ci panie Boże że takich rodziców nie jest aż tak wielu ( choć potrafią napsuć krwi wszystkim). Dziękuję Ci Panie Boże za tych normalnych ludzi, którzy są rodzicami. Wymagają od innych ale i od siebie. Ich dzieci będą mądrymi ludźmi. Ich dzieci czują się kochane. Jest ich niestety już coraz mniej ale szanujmy ich drodzy nauczyciele, bo to są ludzie z którymi można jeszcze współpracować. Oni jeszcze rozumieją jak ogromna spoczywa na nich odpowiedzialność za wychowanie dziecka i jak ważna jest współpraca z nauczycielami. Oni nie „ szczują „ swoich dzieci na nauczycieli. Oni uczą ich szacunku do wszystkich.
  W dniu świeta Edukacji Narodowej życzę tym mądrym rodzicom aby trwali w przekonaniu że wspólna praca nauczycieli i rodziców przyniesie ich dzieciom pożytek.
  Młodym adeptom naszego zawodu życzę aby przejrzeli na oczy z jakim środowiskiem przyjdzie im pracować i zastanowili się nad swoimi zawodowymi wyborami.
  Już niebawem przyjdzie taki czas, gdzie w szkole będą pracować ludzie z przypadku, bo kto na starcie swojej zawodowej drogi wytrzyma taką presję i takie pomiatanie przez całe swoje zawodowe życie?

 • Z
  2019-10-15 10:24:15

  arrow

  To nauczycielka temat zaczeła bo chce 14stki i jak tu popierac nauczycieli

 • Pppppp
  2019-10-15 10:20:39

  arrow

  Na szacunek trzeba sobie zapracowac

 • do poprzedników
  2019-10-15 08:30:14

  arrow

  Jeżeli tak wypowiadacie się na temat nauczycieli przy swoich dzieciach to nic dziwnego, ze nie szanują on swoich pedagogów. Najgorsze jest jednak to, że przestają szanować także Was- rodziców, dziadków itp Wy też jesteście ich nauczycielami, nauczycielami życia.

 • bobi
  2019-10-15 08:10:25

  arrow

  przejdz na emeryture to bedziesz dostawac 14
  EMERYCI ZAPRACOWALI NA EMERYTURE A nauczyciele otrzumują 13 czy nie za co za 3 miesiące wolnego w roku za 18 godzin pracy w tygodniu
  jak nie pasuje zawód nauczyciela to zrezugnuj i nie narzekaj

 • www
  2019-10-15 07:59:58

  arrow

  za poniedziałkowy dzien pracy czyli jedną godzine nauczyciele dostaną kase jakby pracowali cały dzien ot sprawiedliwośc po Polsku
  Emerytowani nauczyciele tez dostali 13kę a dostaną 14 emeryture

 • Rodzic
  2019-10-15 07:43:18

  arrow

  Wypracować strajkami? Ot polityka. Ja bym się przejrzał kto ile i za co dostał te nagrody. To są publiczne pieniądze. A 14 emeryturę nauczycielko dostaną też byli nauczyciele. Uaazasz ze to niesprawiedliwe? Ja tez. Bo nie napracowali się tak jak np rolnik

 • nauczycielka
  2019-10-15 07:00:33

  arrow

  Emeryci 14-stą emeryturę dostali od PiS jako kiełbasę wyborczą. Natomiast nauczyciele jakąkolwiek nagrodę to muszą sobie wypracować. Ot sprawiedliwość po Polsku??

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »

Łuków

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁUKÓW, 03.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

ŁUKÓW, 05.07 10:00

Łuków: giełda kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 05.07 17:00

Najsłynniejszy balet świata w Kinie Łuków

więcej »
6 7 8

ŁUKÓW, 08.07

Łuków: chcesz wstąpić do wojska?

więcej »

ŁUKÓW, 08.07

Łuków: promocja rodzimych firm

więcej »
9 10 11 12

ŁUKÓW, 12.07 19:00

Łuków: Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

więcej »
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje