R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dzień Edukacji Narodowej w Łukowie
2019-10-14 18:16:58 Artykuł czytany 1799 razy


14 października odbyły się w Łukowie miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie władz miasta z pracownikami placówek oświatowych odbyło się w Szkole Podstawowej nr 3. Były życzenia i nagrody od burmistrza.


W poniedziałek 14 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Łukowie spotkali się nauczyciele, pracownicy i dyrektorzy miejskich placówek oświatowych. Ze strony władz miasta: burmistrza Piotra Płudowskiego i jego zastępcy Pawła Krasuskiego oraz przewodniczącego Rady Miasta Krzysztofa Oklińskiego i jego zastępcy Jarosława Oklińskiego, płynęły życzenia do wszystkich pracowników placówek oświatowych.

Podczas spotkania w „Trójce” odbyło się również wręczenie nagród wyróżniającym się nauczycielom. W tym roku nagrody burmistrza otrzymało 14 osób. Było to 13 nauczycieli wytypowanych przez dyrektorów poszczególnych placówek oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Elżbieta Pogodzińska. Jak mówił nam burmistrz Piotr Płudowski, nagrodę dla dyrektor przyznał osobiście, jako wyraz uznania dla całej szkoły, która postarała się o „wygranie” nowoczesnej multimedialnej pracowni.

Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej uświetnił występ uczniów łukowskiej „Trójki”.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutajAKup   [MSz]


wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Ja NAUCZYCIEL do rodzic
  2019-10-18 12:27:45

  arrow

  do rodzic
  2019-10-16 16:44:25
  Och widzę że trafiłam w czuły punkt..... ciekawe z której wspomnianej grupy rodziców mam nieprzyjemność. Rozumiem przesłanie: nas ( nauczycieli) wolno obrażać- my już nie możemy bronić się podobnymi metodami? To jest postrzegane jako brak taktu , inteligencji, wychowania. DOŚĆ !!!!!!!
  Mimo wszystko życzę Pani wszystkiego najlepszego, dobrego samopoczucia i ... refleksji. • do rodzica
  2019-10-17 08:21:53

  arrow

  Postawa roszczeniowa.. to nauczycielka ma postawe rozczeniowa

 • Rodzic ...
  2019-10-16 18:46:03

  arrow

  Popieram "nauczyciela" w 100%. Jestem rodzicem i uważam że to od nas zależy wychowanie a szkoła może w tym pomóc ale nie wyreczac. Ludziom się w d... poprzewracalo...Postawa roszczeniowa.. Wieczna gonitwa...itd itp

 • rodzic
  2019-10-16 16:44:25

  arrow

  Swoją inteligencją pani nauczycielko nie grzeszysz .Ztego komentarza widaćże nie nadajesz się na nauczycielatak jak wiele innych którzy tu siedza i strajkowali.Wzyciu nie zostaliby nauczycielami gdyby nie było płatnych studiów tak jak i płatnych szkół średnich.Niektórzy chodzili ze mną do szkoły bardzo mierni uczniowie a teraz są nauczycielami i psioczą że mało zarabiają strajkuja.Wstyd.Brak wam ogłady tobie też nauczycielko nie szanujesz drugiego człowieka.Niesprawiedliwość po Polsku to taka że ty zostałaś nauczycielka Strajkowali ci co nie powinni tak ja wasz przywódcaDobry nauczyciel co kocha dzieci nie strajkuje..

 • Z
  2019-10-15 21:21:34

  arrow

  Sam jad wprowadzaja nauczyciele a jak teraz dostaja prace nauczyciele po znajomosci czy nie

 • rodzic>
  2019-10-15 12:50:44

  arrow

  A pan Lipiec to nie ma zajęcia w PEC tylko pokazuje się na akademiach w godzinach pracy?.

 • Ja NAUCZYCIEL
  2019-10-15 12:16:18

  arrow

  Nie rozumiem po co tyle jadu. Jak bardzo rodzice nienawidzą nauczycieli, to już było dawno wiadomo, już strajk to pokazał. Kompleksy? Chyba tak. Jak nauczyciel śmie mi powiedzieć że w moim domu coś złego się dzieje. Skąd ona wie ,że całymi dniami dzieciak siedzi przy kompie i gra w gry , w których ma siedem żyć. Jak ona śmie mi mówić że nie umiem wychować swojego dziecka. No jak sobie rzeczywiście nie dam rady , to pójdę do poradni PPP i niech mu dadzą opinię że jest niedostosowany społecznie. Wtedy wszystko będzie jasne, niech sobie z nim w szkole radzą- ja zrobiłam ci mogłam, a że mogłam niewiele bo mi się nie chciało.. to już inna sprawa. No w końcu nauczyciele są od tego - niech mnie nie pouczają tylko niech mi dzieciaka uczą- najlepiej cały dzień w szkole i w święta też powinni pracować, bo co ja mam z nim robić tyle czasu w domu!!!!!
  Miły pan zajmujący eksponowane stanowisko najlepiej zlinczowałby chłopca, którego matka pije, ojca nie ma a dziecko..... i tak w miarę dobrze funkcjonuje, choć jest agresywny gdy synek tatusia " na posadzie" wyzywa jego matkę. W końcu każde dziecko kocha swoja matkę , gdyby była nawet najgorszą bestią.
  Takie przykłady można mnożyć. Takie mamy społeczeństwo.
  Najtrudniej nauczycielowi rozmawiać z „blondi mamuśką” z paznokciami na 10 cm i przyklejonymi rzęsami, która raczej nie inwestuje w swój rozwój osobisty, lecz wizualny. Zaczyna przypominać nadmuchaną lalę. Najchętniej swoje dziecko przyprowadzałaby do szkoły od godziny 8 do 20 ( po co w domu ma zaburzać jej spokój). Z takimi pustostanami najtrudniej się rozmawia.
  Chyba jednak najtrudniejszą grupą rodziców są ci, którzy jako uczniowie byli typowymi średniakami na 3 i przez całe swoje szkolne życie byli żebrakami ocen. Zawsze chcieli mieć oceny jak prymusi ale w główce nie do końca trybiło na takie oceny. Wyłudzali je płaczem, na litość, obiecywali ze następnym razem już dadzą radę i nie dawali. Nauczyciele z niechęcią i obrzydzeniem wspominają takich wyłudzaczy. Potem idą do jakiejś szkoły zawodowej, jakimś cudem zdają maturę, potem jakieś płatne studia ..... no i jako rodzice są prawdziwymi specjalistami od układania programów w szkole, od kwalifikacji nauczycieli. We wszystko chcą ingerować. Ale od siebie niewiele- dziecko to z w szkole najchętniej niech będzie cały dzień.
  No tak- to jest mój ogląd i moje postrzeganie Was drodzy rodzice. Wielu nauczycieli postrzega was podobnie . W każdej szkole są podobne wzorce zachowań podobne do tych tutaj opisanych.
  Za mało od Was wymaga Państwo. Nie ponosicie żadnej odpowiedzialności za wychowanie dzieci.
  Cała odpowiedzialność zwalacie na szkołę. Gdzie w tym wszystkim są Wasze dzieci? Czy wy je kochacie?
  Dziękuję Ci panie Boże że takich rodziców nie jest aż tak wielu ( choć potrafią napsuć krwi wszystkim). Dziękuję Ci Panie Boże za tych normalnych ludzi, którzy są rodzicami. Wymagają od innych ale i od siebie. Ich dzieci będą mądrymi ludźmi. Ich dzieci czują się kochane. Jest ich niestety już coraz mniej ale szanujmy ich drodzy nauczyciele, bo to są ludzie z którymi można jeszcze współpracować. Oni jeszcze rozumieją jak ogromna spoczywa na nich odpowiedzialność za wychowanie dziecka i jak ważna jest współpraca z nauczycielami. Oni nie „ szczują „ swoich dzieci na nauczycieli. Oni uczą ich szacunku do wszystkich.
  W dniu świeta Edukacji Narodowej życzę tym mądrym rodzicom aby trwali w przekonaniu że wspólna praca nauczycieli i rodziców przyniesie ich dzieciom pożytek.
  Młodym adeptom naszego zawodu życzę aby przejrzeli na oczy z jakim środowiskiem przyjdzie im pracować i zastanowili się nad swoimi zawodowymi wyborami.
  Już niebawem przyjdzie taki czas, gdzie w szkole będą pracować ludzie z przypadku, bo kto na starcie swojej zawodowej drogi wytrzyma taką presję i takie pomiatanie przez całe swoje zawodowe życie?

 • Z
  2019-10-15 10:24:15

  arrow

  To nauczycielka temat zaczeła bo chce 14stki i jak tu popierac nauczycieli

 • Pppppp
  2019-10-15 10:20:39

  arrow

  Na szacunek trzeba sobie zapracowac

 • do poprzedników
  2019-10-15 08:30:14

  arrow

  Jeżeli tak wypowiadacie się na temat nauczycieli przy swoich dzieciach to nic dziwnego, ze nie szanują on swoich pedagogów. Najgorsze jest jednak to, że przestają szanować także Was- rodziców, dziadków itp Wy też jesteście ich nauczycielami, nauczycielami życia.

 • bobi
  2019-10-15 08:10:25

  arrow

  przejdz na emeryture to bedziesz dostawac 14
  EMERYCI ZAPRACOWALI NA EMERYTURE A nauczyciele otrzumują 13 czy nie za co za 3 miesiące wolnego w roku za 18 godzin pracy w tygodniu
  jak nie pasuje zawód nauczyciela to zrezugnuj i nie narzekaj

 • www
  2019-10-15 07:59:58

  arrow

  za poniedziałkowy dzien pracy czyli jedną godzine nauczyciele dostaną kase jakby pracowali cały dzien ot sprawiedliwośc po Polsku
  Emerytowani nauczyciele tez dostali 13kę a dostaną 14 emeryture

 • Rodzic
  2019-10-15 07:43:18

  arrow

  Wypracować strajkami? Ot polityka. Ja bym się przejrzał kto ile i za co dostał te nagrody. To są publiczne pieniądze. A 14 emeryturę nauczycielko dostaną też byli nauczyciele. Uaazasz ze to niesprawiedliwe? Ja tez. Bo nie napracowali się tak jak np rolnik

 • nauczycielka
  2019-10-15 07:00:33

  arrow

  Emeryci 14-stą emeryturę dostali od PiS jako kiełbasę wyborczą. Natomiast nauczyciele jakąkolwiek nagrodę to muszą sobie wypracować. Ot sprawiedliwość po Polsku??

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Życie w cieniu osoby z zaburzeniami psychicznymi
2019-11-19 13:40:53 Kategoria:

Życie rodzin osób, których dotyka kryzys psychiczny lub długotrwałe trwałe zaburzenia spowodowane chorobą psychiczną często pozostają osamotnione we współczesnym...

więcej »
foto

Jesienią postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!
2019-11-15 09:16:32 Kategoria:

Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom?...

więcej »

Łuków

w lewoListopad 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

ŁUKÓW, 02.11

Łuków: tablica pamięci

więcej »
3
4 5 6 7

ŁUKÓW, 07.11 17:00

Łukowska Moc Kultury

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.11

Łuków: akcja pobierania krwi „Niepodległa”

więcej »

ŁUKÓW, 08.11

Łuków: dynie według przepisów Henryka Sienkiewicza

więcej »

ŁUKÓW, 08.11 17:00

Łukowska Moc Kultury

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.11

Łukowska Moc Kultury

więcej »

ŁUKÓW, 09.11

Emilia z Łukowa wystąpi na Zamku Królewskim w Warszawie

więcej »

ŁUKÓW, 09.11 10:00

Szachowe rozgrywki w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 09.11 16:00

KSM Jedlanka świętuje 5-lecie wznowionej działalności

więcej »
10

ŁUKÓW, 10.11 09:00

Łuków: Krzyż Wolności i Solidarności dla księdza prałata Mirosława Łubika

więcej »

ŁUKÓW, 10.11 10:00

Szachowe rozgrywki w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 10.11 15:30

Łukowska Moc Kultury

więcej »

ŁUKÓW, 10.11 19:00

Łuków: adoracja za Ojczyznę

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.11

11 listopada w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 11.11 10:00

11 listopada w gminie Adamów

więcej »

ŁUKÓW, 11.11 10:00

Gmina Krzywda: obchody Święta Niepodległości

więcej »

ŁUKÓW, 11.11 11:00

Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 11.11 11:45

Święto Niepodległości w gminie Stanin

więcej »

ŁUKÓW, 11.11 19:00

Łukowska Moc Kultury

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.11

Łuków: Cztery pory roku. KONKURS

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.11

Łuków: porozmawiajmy o sporcie

więcej »

ŁUKÓW, 13.11 18:00

Łuków: wystawa zdjęć Artura Rychty

więcej »
14 15 16

ŁUKÓW, 16.11

Adamów: artystyczne warsztaty w bibliotece

więcej »

ŁUKÓW, 16.11 - 17.11

Szachowe rozgrywki w Łukowie

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.11

Łuków: Polak z sercem

więcej »

ŁUKÓW, 17.11 11:00

Pchli Targ w Łukowie po raz drugi

więcej »
18 19

ŁUKÓW, 19.11

Łuków: uzależnij się od sportu

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.11 18:00

Łuków: Msza Święta i modlitwa o uzdrowienie

więcej »
21

ŁUKÓW, 21.11

Gmina Łuków: debata o bezpieczeństwie

więcej »
22

ŁUKÓW, 22.11

Łuków: Fabryka Piosenki zaśpiewa piosenki Jonasza Kofty

więcej »

ŁUKÓW, 22.11 18:00

Adamów: tropem adamowskiego złota

więcej »
23 24
25 26 27

ŁUKÓW, 27.11

ŁOK: spektakl dla najmłodszych

więcej »
28 29 30

ŁUKÓW, 30.11

ŁOK: konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje