R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Sesja Rady Powiatu Łukowskiego
2019-02-07 07:09:00 Artykuł czytany 1128 razy


Dziś, 7 lutego odbędzie się w Łukowie sesja Rady Powiatu. W porządku obrad znalazły się projekty uchwał dotyczące m.in. szkół prowadzonych przez powiat oraz projekt uchwały dotyczący jednego z radnych, Władysława Karasia.


Podczas dzisiejszej sesji radni będą głosować m.in. nad uchwałą dotyczącą wniosku Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej w przedmiocie wyrażenia zgody przez Radę Powiatu Łukowskiego na wypowiedzenie warunków pracy i płacy radnemu Władysławowi Karasiowi. Prezes PUIK zwraca się o zgodę na zmianę warunków pracy radnego, który jest dyrektorem PUIK, w związku ze zmianami w regulaminie organizacyjnym. Zmiany te polegają na likwidacji stanowiska dyrektora przedsiębiorstwa (http://www.podlasie24.pl/lukow/region/powiat-lukowski-czy-radny-wladyslaw-karas-nie-bedzie-juz-dyrektorem-puik-28f50.html).

W porządku obrad zaplanowano również podjęcie szeregu uchwał związanych z przekształceniem trzyletnich liceów i czteroletnich techników w szkoły czteroletnie i pięcioletnie. Jest to związane z reformą oświaty.

Sesja Rady Powiatu Łukowskiego odbędzie się w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II. Początek obrad godzina 9.00.

Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołów z II, III i IV sesji Rady Powiatu Łukowskiego.
4. Informacja Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu i działalności Zarządu Powiatu w okresie od poprzedniej sesji.
5. Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2018 r.
6. Przyjęcie sprawozdań z działalności:
a Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego,
b. stałych komisji Rady Powiatu Łukowskiego.
7. Informacje o działaniach podejmowanych w związku z promocją Powiatu Łukowskiego oraz o realizacji i skutkach umów i porozumień zawartych przez Powiat Łukowski w 2018 r.
8. Informacja o funkcjonowaniu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie, polityce rodzinnej i o wspieraniu osób niepełnosprawnych przez Powiat Łukowski, w tym realizacja powiatowych programów wg stanu na dzień 31.12.2018 r.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmian Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie.
10. Podjęcie uchwały w sprawie wniosku z dnia 17 stycznia 2019 r. Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łukowie w przedmiocie wyrażenia zgody przez Radę Powiatu Łukowskiego na wypowiedzenie warunków pracy i płacy w trybie art. 42 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeksu pracy radnemu Władysławowi Karasiowi.
11. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie w czteroletnie Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.
12. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia II Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie.
13. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia III Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie.
14. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie w czteroletnie IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie.
15. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego w Radoryżu Smolanym wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym.
16. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Generała Józefa Dwernickiego w Stoczku Łukowskim wchodzącego w skład Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim.
17. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia Technikum nr 1 w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.
18. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia Technikum nr 2 w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie.
19. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia Technikum nr 3 w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie.
20. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia Technikum w Radoryżu Smolanym wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym.
21. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia Technikum z Oddziałami Integracyjnymi w Stoczku Łukowskim wchodzącego w skład Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim.
22. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego nr 1 dla Dorosłych w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.
23. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego nr 2 dla Dorosłych w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie.
24. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Stoczku Łukowskim wchodzącego w skład Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim.
25. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Radoryżu Smolanym wchodzącego w skład Zespołu Szkół im Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym.
26. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Łukowskiego na 2019 r.
27. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego planu kontroli i posiedzeń Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego na 2019 r.
28. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych komisji Rady Powiatu Łukowskiego na 2019 r.
29. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2019 r.
30. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.
31. Sprawy różne i wolne wnioski.
32. Zakończenie obrad.zdjęcie: archiwum podlasie24
AKup  [MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • aa
  2019-02-08 13:32:13

  arrow

  Zgadzam się z Zuzą,chcę przypomnieć w jakich warunkach pan Karaś był powołany na prezesa a odwołanie pana Sawickiego.Przypominam za pana Sawickiego ceny usług były niskie.Prezes nie otrzymywał kosmicznych nagród.

 • MIETEK
  2019-02-08 08:45:25

  arrow

  "DO Mietek"
  Wygląda na to że ktoś ten wpis powtórzył zgadzając się z jego treścią.Proste do zrozumienia.

 • HENIU
  2019-02-08 08:40:16

  arrow

  Borys ocknij się. Gdyby zakres inwestycyjny jaki stworzył Karaś będąc prezesem był właściwy i ekonomicznie uzasadniony to byłby realizowany.Niech się cieszy że został wycofany bo dopiero był by problem za który zapłaciliby niczemu winni mieszkańcy ŁUKOWA.Bronek wygląda na to że ty sam siebie obrażasz pisząc o dyletanctwie i niedouczonym debilu.

 • A co na to
  2019-02-08 07:39:10

  arrow

  Buła i tatusiowa spóła ?

 • Do MIETEK
  2019-02-07 20:42:56

  arrow

  Ten sam wpis pod różnymi nickami to coś nienormalnego. Szanujmy się nawzajem i inteligencję czytelników. Na temat inwestycji w PUIK nie mam wiedzy, bo nie widziałem dokumentów. Poza tym większość czytelników portalu jest w tej dziedzinie laikami.

 • XYZ
  2019-02-07 19:45:52

  arrow

  Czyżby wprowadzono cenzurę w KRT że nie ukazują sie pisane komentarze

 • AEIGI
  2019-02-07 18:33:40

  arrow

  Borys głupoty opowiadasz i to w różnych miejscach.Obrażasz sam siebie.Musisz się wyedukować za małą masz wiedzę o inwestycji i Puiku a o Karasiu żadnej chyba że sam nim jesteś.

 • MIETEK
  2019-02-07 18:32:43

  arrow

  Borys głupoty opowiadasz i to w różnych miejscach.Obrażasz sam siebie.Musisz się wyedukować za małą masz wiedzę o inwestycji i Puiku a o Karasiu żadnej chyba że sam nim jesteś.

 • borys
  2019-02-07 16:03:30

  arrow

  W. Karaś załatwił ok. 47 milionów dotacji ma modernizacje i rozbudowę urządzeń wodno kanalizacyjnych w Łukowie. Wniosek przeszedł pomyślnie wszystkie procedury i był omawiany przez Radę Miasta Łuków. Była podjęta uchwała akceptująca zakres efekty wniosku. Na to są dokumenty. Dzisiaj ktoś kto mówi coś złego na temat tego projektu to dyletant i niedouczony debil. Wypowiadane przez Płudowskiego słowa w sprawie projektu to są tylko słowa. Najlepiej nic nie robić.

 • do wyr.....
  2019-02-07 15:32:17

  arrow

  Najwyższy czas aby zmiana polityczna zapoczątkowana przez rządy Prawa i Sprawiedliwości dotarła do Łukowa. I grupa trzymająca władzę rozpierzchła się a nie betonuje się nadal. Chodzi tu oczywiście o komunistów , peeselowców , platformę obywatelską oraz wprowadzonych potajemnie funkcjonariuszy nowoczesnej , razem i inni libertyni ,ich dzieci i wnuki. Rządy PIS nie dziwią, tylko walczą z patologią PO i PSL,kiedyś ktoś też postawił na PO i co? Pstro. PIS wywiązuje się ze swoich obietnic , naprawia państwo a afery PIS. Jakie afery? Kto zbłądził w pierdlu siedzi. A Władysław ma wrogów i to najbliższych i dziamolą bezpodstawnie do CBA. Każdy może napisać donos a służby muszą to sprawdzić , bo to jest państwo prawa , w którym rządzi PIS, to nie żadna teoretyczna mżonka. Po prostu ,,uczciwość,, masakruje politycznie wszystko i wszystkich ze szczególną estymą wobec ludzi Zjednoczonej Prawicy , którzy mają ogromne poparcie u mieszkańców Łukowa i powiatu. O co chodzi , chodzi o zohydzenie prawicy , też w naszym powiecie aby łacniej niektórzy zaistnieli w zbliżających się wyborach. To jest bałamucące i populistyczne , kto myśli, to prawdę zna. Wszak kropla gnojówki zanieczyści krystaliczną wodę w dzbanie. O to chodzi? To nieudolne jest , krótkowzroczne. Panie Władysławie , głowa do góry.

 • wyr...
  2019-02-07 13:56:13

  arrow

  Najwyższy czas na zmianę polityczną. Ta opcja ,to nie jest ani Prawa, ani Sprawiedliwa. Afera ,za aferą, a poprzednikom się niby dziwili. Sami nie lepsi, a nawet gorsi, bo wyborcy im zaufali , że będzie i Prawo i Sprawiedliwość. Są układy ,powiązania, znajomości i afery . Gdzie honor panowie. Wstyd dla nas ,waszych wyborców, za nasze głosy.

 • Bogdan
  2019-02-07 13:53:12

  arrow

  Ten człowiek powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za poniesione koszty po rozdmuchaną inwestycję która była z założenia ekonomicznie nieuzasadniona.Brawo Panie burmistrzu że na chłodno ocenił Pan zasadność tej inwestycji i z takiego zakresu się z niej wycofał.

 • Jarek
  2019-02-07 13:51:07

  arrow

  Panie Świętochowski widzę że zmienił Pan barwy z PSL na PIS.Może obiecali coś załatwić. Wstyd !!!!!!!!!!!!

 • ZUZA
  2019-02-07 13:47:29

  arrow

  Nie róbcie z Karasia męczennika bo to tylko niezły cwaniak. Tak dla przypomnienia, a jak Karaś wypowiedział warunki pracy i płacy Jazurkowi po 25 latach jego pracy w PUIK-u to było dobrze.Karma wraca specjalisto Karaś.

 • wyborca
  2019-02-07 13:44:40

  arrow

  A może by tak zatrudnić wszystkich radnych na stołkach dyrektorskich, odwołać trudno a podatnik zapłaci za wszystko. Nie przeginajcie ja już myślę o referendum jak się nie opamiętacie. Karaś już dawno powinien wylecieć na zbity itd za te swoje cba a wy jeszcze go bronicie. Mam nadzieję że najbliższe wybory wymiecie PiSjokrację.

 • PKS
  2019-02-07 12:12:44

  arrow

  A może by tak za przykładem burmistrza i PUiK pan starosta odwołał specjalistę od polityki i krówek prezesa PKS, bo jest tam zatrudnionych tylu doświadczonych fachowców którzy tak naprawdę zarządzają firmą a ten pan jest tylko od pobierania bardzo wysokiej pensji.

 • przewodniczący
  2019-02-07 11:34:04

  arrow

  Rada Powiatu Łukowskiego nie wyraziła zgody na rozwiązanie z p. Władysławem Karasiem umowy w zakresie pracy i płacy.

 • sytek
  2019-02-07 11:27:54

  arrow

  brawo p. Świętochowski za postawę i wypowiedź na sesji. zmiana polityczna jak nic!

 • słuchacz
  2019-02-07 11:05:45

  arrow

  Świętochowski prawdę powiedział zmiana następuje ma datę po wyborach wcześniej było ok

 • bronek
  2019-02-07 10:46:23

  arrow

  czy p. Mateńko będzie miał cywilną odwagę i powie jakie to prawdziwe przyczyny stoją za decyzją o odwołaniu dyr. W. Karaśia

 • Kaśka
  2019-02-07 09:04:47

  arrow

  mam pytania do p. Mateńki : 1) kiedy wymyślił zwolnienie w. Karasia przed czy po wyborach samorządowych? 2)czy konsultował tą decyzję z p. Płudowski? 3)jaką p. Mateńko ma pewność , że sam będzie dalej pracował w PUIKu?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Kup tanie ubezpieczenie OC – skorzystaj z kalkulatora...
2019-08-13 11:10:35 Kategoria:

Chcesz kupić ubezpieczenie OC w niskiej cenie? Teraz możesz samodzielnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Wystarczy skorzystać z kalkulatorów ubezpieczenia on-line!

więcej »
foto

Breloki reklamowe – gadżet zawsze na czasie
2019-08-12 14:51:43 Kategoria:

Masz w planach kampanię promocyjną i zastanawiasz się, w jakie gadżety reklamowe zainwestować? Na rynku każdego roku pojawiają się nowe możliwości. Jeśli jednak...

więcej »
foto

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im....
2019-08-12 13:07:30 Kategoria:

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie jest jedyną z ośmiu publicznych zawodowych szkół medycznych w województwie lubelskim, w...

więcej »
foto

Szkło na ścianach – przykłady wykorzystania w biurze
2019-08-07 09:37:39 Kategoria:

Nowoczesne, eleganckie i niezawodne – szkło to materiał znany od wieków, który obecnie przeżywa prawdziwy renesans. Sprawdza się doskonale zwłaszcza w designerskich,...

więcej »
foto

Przegląd wózków transportowych w gastronomii
2019-08-06 12:50:38 Kategoria:

Wybór odpowiedniego wyposażenia w gastronomii nie jest najłatwiejszym zadaniem. Musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, które na pierwszy rzut oka mogłyby być...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Łuków

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.08 17:00

Łukowskie obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.08 21:00

Łuków: Jetro Cinema Summer

więcej »
3 4

ŁUKÓW, 04.08 10:00

Łuków: giełda kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 04.08 12:00

Powiat łukowski: Święto Miodów 2019

więcej »

ŁUKÓW, 04.08 13:00

Łukowski Klub „Ostoja” zaprasza do oddawania krwi

więcej »
5 6 7 8 9

ŁUKÓW, 09.08 21:00

Letnie kino w łukowskim parku

więcej »
10 11

ŁUKÓW, 11.08

Pomnik ostatniego żołnierza wyklętego

więcej »

ŁUKÓW, 11.08 19:00

Łuków: disco w amfiteatrze

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.08

Łuków: „Podziemna Historia”

więcej »

ŁUKÓW, 12.08

Kino Łuków: „Zatańczymy?”

więcej »
13 14 15

ŁUKÓW, 15.08

ŁOK włącza się w obchody Święta Wojska Polskiego

więcej »

ŁUKÓW, 15.08

Łuków: Święto Wojska Polskiego

więcej »
16

ŁUKÓW, 16.08

Francuska komedia „Alibi. com" w ramach „JETRO CINEMA SUMMER 2019”

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.08 20:00

Stary Łuków w fotografii

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.08

Łuków: zmiana organizacji ruchu

więcej »

ŁUKÓW, 18.08

Łuków: odpust ku czci Świętego Rocha

więcej »

ŁUKÓW, 18.08 19:00

Artyści z Krakowa i organista z USA wystąpią w Łukowie

więcej »
19 20

ŁUKÓW, 20.08 18:00

Halina Kunicka wystąpi w Łukowie

więcej »
21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje