R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Egzaminy w cieniu strajku
2019-04-17 15:09:33 Artykuł czytany 1422 razy


Za nami egzaminy uczniów klas ósmych. Odbywały się one, tak jak i ostatni egzamin gimnazjalny, w cieniu strajku trwającego w szkołach. I ten cień rzuca się również na zbliżające się egzaminy maturalne. Czy w łukowskich liceach i technikach odbędą się Rady Klasyfikacyjne i czy uczniowie otrzymają świadectwa ukończenia szkoły?


Od 8 kwietnia trwa w łukowskich szkołach i przedszkolach strajk nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. W samym Łukowie, przystąpili do niego pracownicy pięciu podstawówek i pięciu przeszkoli. Do strajku przystąpiły też szkoły prowadzone przez powiat łukowski. W sumie pierwszego dnia strajku w całym powiecie łukowskim strajkowano w 64 placówkach. Dziś, na dzień przed przerwą świąteczną, jak informuje nas Adam Sosnowski prezes lubelskiego okręgu ZNP, w strajku uczestniczy wciąż 40 placówek. Ze strajku rezygnują szkoły w mniejszych miejscowościach. Ale w Łukowie trwa on nadal. Jest nawet zapowiedź nauczycieli ze szkół podstawowych, że będą oni także strajkować podczas przerwy świątecznej.

Dziś najważniejsze pytanie zaś brzmi: czy w szkołach ponadgimnazjalnych, które przystąpiły do strajku, odbędą się Rady Klasyfikacyjne? Powinny się one odbyć w takim terminie, aby 26 kwietnia można było wręczyć uczniom klas maturalnych świadectwa ukończenia szkoły. Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Krzysztofa Konstantego, dyrektora Powiatowego Zespołu Oświatowego, który jest organem prowadzącym dla szkół powiatowych. Dyrektor odpowiada nam bardzo dyplomatycznie: „wszyscy nauczyciele, dyrektorzy i organ prowadzący z dużą rozwagą podchodzą do tego jak będzie wyglądała sytuacja w oświacie w najbliższym czasie”. I jak dodaje, jest on przekonany, że znajdą się takie rozwiązania, które nie skrzywdzą uczniów.

Nieoficjalnie natomiast docierają do nas informacje, że nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łukowskiego, pomimo strajku, spotkają się na Radach Klasyfikacyjnych i tegoroczni maturzyści otrzymają świadectwa umożliwiające im przystąpienie do egzaminu dojrzałości.

Jest też jeszcze jedno pytanie: czy po przerwie świątecznej uczniowie wrócą do klas? Marek Król, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta doradza, aby rodzice byli w kontakcie ze swoimi szkołami i przedszkolami. Dzwonili i pytali. Zapewne też informacja o tym, czy strajk będzie trwał nadal czy też zostanie przerwany, pojawi się w dziennikach elektronicznych każdej ze szkół.

AKup/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Z boku
  2019-04-19 08:54:03

  arrow

  Nikt nie zabrania zmienić zawodu jak jest tak zle.Biznesmen Misztal przyucza do zawodu i płaci na rekę 8tyś.Linki tych co od początku nie mogą się pogodzic z przegraną i zasieli nienawiśc wśród ludzi dla mnie to woda na młyn,to oni jątrzą Za ich rządów zabierano biednym rodzinom dzieci to tego nie zauważyłes,podnieśli wiek emerytalny.Człowieku piszesz o reżimie.Jaki reżim.Gdyby był reżim to tych głupot byś nie pisał.My prości emeryci mamy skromne emerytury i nie robimy takich szopek jak nauczyciele,którzy nie mają tak żle.

 • @ czytelnik
  2019-04-18 22:50:35

  arrow

  Prosimy o rzetelniejsze linki, skoro Waćpan nie wierzysz. Bo tak to tylko czcze, ideologiczne gadanie. Rozumiem, że teraz zarabiamy ponad 5000 zł na rękę, jak wieszczą reżimowe media? A za dwa lata to już 8000 zł będzie... Za wcześniejszej władzy nie było różowo, ale takiego bałaganu i ubóstwa w oświacie jak za PiS-u, to nie uświadczyło się nawet w słusznie minionym ustroju Polski Ludowej. Strajk 3/4 szkół tego dowodzi, podobnie jak tzw. negocjacje płacowe - teatr pozorów i kłamstwa. Po prostu miłościwie nam panującym nie opłaca się inwestować w wiedzę - bardziej świadomi obywatele, to mniejszy elektorat tych, którzy łamią prawo i wciskają ludziom "prezenty" finansowane z ich podatków, a sami budują srebrne wieże...

 • czytelnik
  2019-04-18 20:56:25

  arrow

  Reżimowe media to są pana opcji i takie są te linkido skłócania ludzi.Nie będe tu dużo dyskutowac ,bo te pana "prawdziwe" linki mają odzwierciedlenie na mojej kieszeni i nie będzie mi pan wciskał kitu jak to bylo ok za PO=PSL,że były strajki.Oczywiście,byly,ale kodowców o odebrane profity , odsunięcie rządu od władzy ,z którymi na czele szedł gurupan Broniarz.

 • @ do czytelnika
  2019-04-18 18:32:49

  arrow

  W którym punkcie dane są nierzetelne? Prosimy o link do bardziej trafnych. Faktem jest, że w okresie rządów PO - PSL zarobki nauczycieli wzrosły ponad 40%, a w ostatnich latach nie było podwyżek z powodu niskiej inflacji i deflacji. Faktem jest, że obecnie stosunek zarobków nauczycieli do przeciętnego wynagrodzenia jest gorszy niż za PO - PSL. Faktem jest, że w okresie rządów poprzedniej koalicji ZNP też protestował, często razem z Solidarnością. Fakt, tak wielkiego strajku nie było, ale to już zasługa prawicowych, edukacyjnych dyletantów - podobnie jak podwójny rocznik w liceach.

  Link 1: https://polskatimes.pl/warszawa-18-kwietnia-2015-marsz-i-manifestacja-nauczycieli-protest-zwiazkowcow-zdjecia-relacja/ar/3828153

  Link 2: https://www.money.pl/gospodarka/strajk-nauczycieli-2019-zarobki-nauczycieli-od-lat-daleko-za-gospodarka-ani-pis-ani-po-tego-nie-zmienily-6367515150383233a.html

  Link 3: https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1025293,31-marca-calodniowy-strajk-w-oswiacie-ostatni-tego-typu-protest-byl-w-2008-r.html

  Proszę o odpowiedź za pomocą konkretnych faktów i wyliczeń, a nie newsów z reżimowych mediów...

  https://polskatimes.pl/warszawa-18-kwietnia-2015-marsz-i-manifestacja-nauczycieli-protest-zwiazkowcow-zdjecia-relacja/ar/3828153

 • do @do czytelnika
  2019-04-18 16:43:01

  arrow

  Tak, dobre dane zaczerpniete na zamówienie wybiórczej.Propaganda wiadomo, jak powiedzial guru tej formacji ,"będziemy totalni" i taka informacja.Jak można pokazywać takie bzdury,jak wszyscy wiedzą co powiedział Wincenty, piniędzy nie ma i nie będzie i nie było,i ZNP SIEDZIAŁO CICHO.

 • Do Anna
  2019-04-18 16:04:04

  arrow

  No właśnie Pani Anno co dała ta reforma edukacji PiS, korepetycje są jak były, nauczyciele mało pracują, nie uczą dzieci itd. I za co ci ją wprowadzili przyznawali sobie nagrody? A już wiem, bo im się należały.

 • Anna
  2019-04-18 15:04:03

  arrow

  Nie tylko nauczyciele zarabiają mało. Większość grup zawodowych powinna mieć podniesione płace. Jeśli jednak nauczyciele są tak bardzo niby pokrzywdzeni to porównajmy. W tym czasie gdzie normalny człowiek musi spędzić 8 godzin oni po 3 idą do domu. Mogą pracować w 3 szkołach bo sumując ten czas pracy normalny "Kowalski" spędza tyle godzin na jednym etacie. Ponadto jaka to jest nauka skoro co drugi uczeń chodzi na korepetycje płatne oczywiście. To świadczy tylko o nieudolności nauczycieli, wiec nie rozumiem za co te podwyżki. Rodzice składają się na papier do ksero, sprawdziany i kartkówki są powielanie te same od lat, więc przygotowywać ich nie trzeba. Nazywanie zawodu nauczyciela misją to jakaś kpina. Swoją misję pokazują stresując maturzystów i zamiast powtarzać z nimi program doprowadzają do niepewności o ich przyszłość. Ciekawe czy gdyby życie któregoś z nauczycieli było zagrożone a oni nie uzyskali by pomocy to też by byli szczęśliwi. Dla maturzystów ukończenie szkoły i zdanie matury to początek nowego życia w dorosłości. A to co robią nauczyciele właśnie pokazuje jaki powinno się mieć do nich szacunek. Sami sobie zapracowali ( nie wszyscy oczywiście) na to, że ranga ich zawodu sięgnęła dna.

 • @ czytelnik
  2019-04-18 14:32:43

  arrow

  Protesty były i za poprzedniej władzy. Warto natomiast dodać, że w latach 2007 - 12 pensje nauczycieli wzrosły o 44%, czyli znacznie więcej niż ochłapy w ostatnich latach... Warto jeszcze dodać, że zwiększa się obecnie rozziew pomiędzy wynagrodzeniem przeciętnym a pensją nauczycieli, która jest stosunkowo coraz niższa... W latach 2013 - 2016 mieliśmy też w Polsce bardzo niską inflację czy wręcz deflację, co oznacza, że siła nabywcza pieniądza się właściwie nie zmieniała. Obecnie inflacja wzrasta... Jakieś merytoryczne kontrargumenty, czytelniku...

  Link 1: https://oko.press/morawiecki-wypiera-sie-budzetu-2016-aby-udowodnic-ze-pis-jest-dobry-dla-nauczycieli-i-morduje-zaglobe/

  Link 2: https://public.tableau.com/static/images/pr/przecitnewynagrodzenieinauczyciele/Dashboard1/1_rss.png

 • do czytelnik
  2019-04-18 14:32:36

  arrow

  Mnie też to dziwi przecież to wszystkie rządy (włącznie z obecnym PiS) niszczyły system edukacji, i system kształcenia nauczycieli, i system szkolnictwa wyższego. Dlaczego nikt się temu nie przeciwstawił, dlaczego kościół nie zabiera głosu tylko się na to wszystko przyglądał i przygląda. Komu zależy na tej destrukcji. Ja popieram nauczycieli, że wreszcie się odważyli. Powinni tylko wyrażniej mówić, że nie chodzi tylko o płace. Kościół powinien organizować debaty o edukacji.

 • tak
  2019-04-18 13:23:02

  arrow

  Pan Broniarz powiedzial,że przerwa świąteczna jest dla uczniów.

 • czytelnik
  2019-04-18 13:08:39

  arrow

  Czego do tej pory nikt z nauczycieli nie odpowiedział dlaczego nie strajkowali za poprzedniego rządu? Proszę napisac dlaczego i podac przykłady.Po drugie czy to prawda ,że strajkujacy wymieniają sie.Jeśli tak to czy to jest prawnie.

 • PO
  2019-04-18 10:24:17

  arrow

  A konkretnie Mateusz Morawiecki to jest z PO. Bo to on w latach 1998–2002 zasiadał w sejmiku dolnośląskim I kadencji, a mandat uzyskał z listy Akcji Wyborczej Solidarność. Ludzie myślcie trochę w AWS byli i jedni drudzy dobrodzieje.

 • do gimnazja
  2019-04-18 10:15:33

  arrow

  Proszę sprawdzić kto był w rządzie AWS, czy przypadkiem nie był tam Lech Kaczyński, czy Premier Morawiecki nie był z ramienia AWS radnym, i oczywiście jak głosowali wtedy obecni posłowie PiS.

 • do gimnazja.
  2019-04-18 09:50:54

  arrow

  To nie PIS wprowadzał gimnazja to był AWS ,w którym byli i obecni czlonkowie PO.Przygarnął kocioł garnkowi,wszystko po to ,by przykryc polityczny strajk panów prezesów ZNP.Czego nie napiszesz za co bierze wielką kase pan głowny ZNP,co przez tyle lat siedział jak mysz pod miotła i wtedy mu nie zależało na płacy nauczycieli,raptem teraz się obudzil,jak zobaczyl,ze są pieniadze.Wtedy jak ich nie byl,.bo wiadomo dlaczego to był mocno przychylny dla jatrzycieli.

 • do Belfra
  2019-04-18 08:42:52

  arrow

  Ciekawe co powie Kaczyński jak stanie przed lustrem. On nie wie co to godność.Warto sprawdzić jego oświadczenie majątkowe bo tam jest jego godność. Jak za to, że się nic nie robi przez całe życie tylko wykrzykuje na wiecach można tyle zarabiać.

 • gimnazja
  2019-04-18 08:34:23

  arrow

  Mamy nieudolny rząd PiSu który kiedyś wprowadzał gimnazja a teraz je znosi. Jak w takich warunkach mają pracować nauczyciele. Kiedy wreszcie będzie solidna reforma edukacji. Za co bierze pieniądze Zalewska i Kaczyński.

 • ...
  2019-04-18 08:03:23

  arrow

  A co robi pań naczelnik? Jak widać na zdjęciach z obrad o komunikacji..jak zwykle nic...A kasa leci
  Może być oszczednosc?

 • rodzic
  2019-04-18 07:33:16

  arrow

  Ja tam bardziej dałbym tytuł ,,Strajk w cieniu egzaminów'', a nie ,,Egzaminy w cieniu strajku''. Nierobom nie ma co dawać znaki że niby tyle znaczą żeby zasłonić egzaminy :)

 • spacerowicz
  2019-04-18 06:41:35

  arrow

  Pan Burmistrz kibicuje nauczycielom a mało obchodzą go uczniowie. Skoro tak wszyscy nauczyciele mają dużo wolnego to może by zorganizowali razem z uczniami sprzątanie miasta. A pro po sprzątania może by tak burmistrz zadziałał aby osoby odpowiedzialne opróżniły śmietniczki na bulwarze, są pełne a także wokoło nich śmieci.

 • Rodzic
  2019-04-18 00:29:14

  arrow

  Kto zwróci za bilety miesięczne, czy ktoś pomyślał o tym! '!!

 • do belfra
  2019-04-17 23:15:10

  arrow

  Mądrego aż miło się czyta.

 • do belfra
  2019-04-17 23:15:07

  arrow

  Mądrego aż miło się czyta.

 • Do Iwo
  2019-04-17 21:33:35

  arrow

  "Kto walczy mając za tarczę niewinne dzieci już przegral".

 • do Belfra
  2019-04-17 21:09:45

  arrow

  Mówicie że walczycie o godność. GODNOŚĆ właśnie straciliście a dzieci są zakładnikami. Wystarczy jak każdy nauczyciel spojrzy w lustro i sam sobie odpowie, miałam kiedyś godność a kim jestem obecnie, pozostał wstyd.

 • Ccc
  2019-04-17 20:07:14

  arrow

  Wstyd nauczyciele, wstyd! Dzieci-żywe tarcze! Zawieszenie strajku na wioskach to jednak oznaka zdrowego myślenia i przejaw dobrej woli tychże nauczycieli. Lukowscy "miastowi" nauczyciele to jednak zaścianek i prowincja

 • Iwo
  2019-04-17 19:58:33

  arrow

  Nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z powiatu łukowskiego, spotykają się na Radach Klasyfikacyjnych ze znanego wszystkim powodu. Wiadomo kto jest przedstawicielem organu prowadzącego, wielki wódz i pedagog, najbardziej dbający o edukację. Wstyd!
  A nauczyciele szkoły w mniejszych miejscowościach sami się pogrążyli. Tylko trzeba było coś z siebie dać, to lepiej zrezygnować niż pustki w portfelu nosić. Z każdym dniem coraz mniejsza solidarność. Jeszcze większy wstyd! Nauczyciele z Łukowa trzymajcie się! W Was cała nadzieja!!!! "Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał"

 • do @do rodziców
  2019-04-17 19:28:18

  arrow

  Nie ma ludzi niezastąpionych

 • Zanim zaczniecie pluc
  2019-04-17 18:55:32

  arrow

  Zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Karta Nauczyciela nauczyciel, podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych na zasadach określonych w Kodeksie karnym. W związku z tym zakres ochrony nauczyciela określają przepisy Kodeksu karnego. Przestępstwa przeciwko funkcjonariuszom publicznym uregulowane są w rozdziale XXIX kodeksu karnego – art. 222-224 § 2 i art. 226 k.k.).

  Ochrona funkcjonariusza publicznego w przypadku znieważenia:
  Art. 226 Kodeksu karnego
  Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 • robotnik
  2019-04-17 18:40:39

  arrow

  Nauczyciele strajkują o dobro uczniów?- pozbawiając ich prawa do nauki?, Myślę, że większość strajkujących nie zna i nie przestrzega PRAW DZIECKA.Chcecie szacunku poprzez wygórowane pensje? - wam się po prostu "wszystko należy". Na prestiż i szacunek trzeba zasłużyć (są też i tacy nauczyciele, ale jest ich coraz mniej)Rozejrzyjcie się dookoła -inni nie mniej od was wykształceni i ciężko pracujący chcieliby tak zarabiać. Tego się nie da już słuchać- (biedni nauczyciele ledwo wiążą koniec z końcem- nawet wy sami w to nie wierzycie)Pensja zasadnicza to nie wszystko! O efektach waszej pracy można by długo pisać (po zajęciach wyrównawczych pytam syna co robili- "rysowałem, a pani coś pisała")Lekcje przepadają, pomoc ped-socjol to lipa.Taki strajk to wam chyba odpowiada? gdyby jeszcze była rekompensata za czas strajku? Nie należą wam się nawet te podwyżki, które przeznaczył rząd. Strajkować to powinni rodzice i uczniowie przed nieodpowiedzialnymi nauczycielami.

 • robotnik
  2019-04-17 18:40:37

  arrow

  Nauczyciele strajkują o dobro uczniów?- pozbawiając ich prawa do nauki?, szantażując? Myślę, że większość strajkujących nie zna i nie przestrzega PRAW DZIECKA.Chcecie szacunku poprzez wygórowane pensje? - wam się po prostu "wszystko należy". Na prestiż i szacunek trzeba zasłużyć (są też i tacy nauczyciele, ale jest ich coraz mniej)Rozejrzyjcie się dookoła -inni nie mniej od was wykształceni i ciężko pracujący chcieliby tak zarabiać. Tego się nie da już słuchać- (biedni nauczyciele ledwo wiążą koniec z końcem- nawet wy sami w to nie wierzycie)Pensja zasadnicza to nie wszystko! O efektach waszej pracy można by długo pisać (po zajęciach wyrównawczych pytam syna co robili- "rysowałem, a pani coś pisała")Lekcje przepadają, pomoc ped-socjol to lipa.Taki strajk to wam chyba odpowiada? gdyby jeszcze była rekompensata za czas strajku? Nie należą wam się nawet te podwyżki, które przeznaczył rząd. Strajkować to powinni rodzice i uczniowie przed nieodpowiedzialnymi nauczycielami.

 • do belfra
  2019-04-17 18:38:53

  arrow

  To nie wystarczy wam tego co podpisała oświatowa Solidarnośc?Czysta bzdura ,że walczycie o godnośczawodu nauczyciela.walczycie jak wam pan prezes kazał o 1000zł.Ten strajk to kpina z nas rodziców.Czego córka sąsiadki chodziła na korepetycje po poludniu ,a teraz kiedy strajk może przed południem.Chyba jak strajk to sie siedzi w szkole te 40godzin w tygodniu ,które obowiazuja.Częśc z tych strajkujacych poszła na zwolnienia lekarskie.Czy tak sie przemeczyli strajkiem.Przez te ostatnie lata to system dla pana był ok,nie mieliście motywacji do strajku?Można zamienić zaściankowy Łuków na metropolie i po co ubliżać jego mieszkańcom,że są zacofani.Mieszkańcy widzą co się dzieje,że to nie o dzieci i młodzież chodzi,a ojątrzenie,skłócanie ludzi,tak jak to zrobili zaraz po przegranej w wyborach peowcy.To im było nie po nosie,że dalej nie będą mogli niszczyć polskich zakładów ,wyprzedawać za bezcen polskiego przemysłu i od początku tej przegranej szczuja.Panu prezesesowi ZNP nie zależy z tego co widzę na nauczycielach,bo przez 8lat siedział cich ,a chodził jątrzyc z kodowcami.

 • inny rodzicu
  2019-04-17 18:30:50

  arrow

  inny rodzicu, a co ma burmistrz do strajkujących? to konflikt z rządzem, nie samorządem

 • do roqdzicow
  2019-04-17 18:23:20

  arrow

  no coz, pozwalniajcie nauczycieł i nic nie bedzie stalo na przeszkodzie byscie sie zatrudnili na ich miejsce, bedziecie wspaniale spelniac nauczycielska misje, powodzenia

 • belfer
  2019-04-17 17:37:03

  arrow

  Niech rodzice zrozumieją, że nauczyciele strajkują nie tylko o godność swojego zawodu, ale także o dobro uczniów. w oświacie konieczna jest zmiana podejścia do ucznia i nauczyciela. Niech rodzice to wezmą pod uwagę. Dobry system edukacji i zadowolony nauczyciel to sukces edukacyjny Waszych dzieci. Powinniście wspierać nauczycieli, a nie wylewać na nich swoje frustracje i ich opluwać. Miejcie pretensje do Rządu za takin stan rzeczy a nie do nauczycieli swoich dzieci. Na szczęście ta myśląca część rodziców wspiera nauczycieli co pokazują wiece poparcia w TV. Czyżby rodzice z zaściankowego Łukowa byli tak zacofani, Że tylko stać ich na falę hejtu i bezzasadną krytykę??

 • inny rodzic
  2019-04-17 17:18:38

  arrow

  Mamy pytanie do Pana burmistrza: czy czasami myśli o uczniach i ich rodzicach czy raczej tylko wspiera strajkujących nauczycieli. My rodzice jako zwykli podatnicy, którzy jak nie pracują to nie zarabiają mamy nadzieję, że za dodatkowe wakacje nauczyciele nie będą mieć płacone. Czy to jest wychowawcze?

 • rodzic
  2019-04-17 15:56:04

  arrow

  Nauczyciele chyba się zagalopowali w swoim patrzeniu na siebie i zapomnieli,że mają pracę dzięki dzieciom i ich rodzicom. Już pora wracać do normalności bo te dodatkowe wakacje się przeciągają a niedługo następne ponad 2 miesiące.

 • I LO
  2019-04-17 15:26:39

  arrow

  16.04.2019 - Informacja o wystawieniu ocen końcowych i radzie pedagogicznej w dziennikach elektronicznych.

 • rodzic
  2019-04-17 15:23:23

  arrow

  Coś mi się wydaje że cierpliwość rodziców i maturzystów się skończy. Nauczyciele nie tylko tracą autorytet ale mogą też stracić pracę. Lepiej niech się opamiętają i nie oglądają niemieckiej TVN.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Katolickie Radio Podlasie Hot16Ch2 /OGLĄDAJCIE/
2020-06-03 10:00:16 Kategoria:

Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski, Sokołowski Ośrodek Kultury,Dom Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach, Echo Katolickie i Marcin Sójka zostali nominowani przez...

więcej »


foto

Kiedy warto zamienić zwykły materac na materace...
2020-06-03 14:06:23 Kategoria:

Materace rehabilitacyjne mogą być używane przez wszystkie osoby, które cenią sobie wysoki komfort snu. Jednak jest pewna grupa klientów, dla których takie materace są...

więcej »
foto

Sklep internetowy na PrestaShop - dlaczego warto?
2020-06-03 13:33:08 Kategoria:

Sprzedaż w internecie co roku notuje coraz większe rekordy. Nie ma się temu co dziwić - jest to sposób wygodny, bezpieczny i, szczególnie obecnie, często jedyny...

więcej »
foto

Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?
2020-06-03 13:12:23 Kategoria:

Okulary korekcyjne nie tylko umożliwiają czytanie, bezpieczną jazdę samochodem i wykonywanie wielu codziennych czynności, ale również stanowią ozdobę twarzy. Dzięki...

więcej »
foto

Oprocentowanie lokat w bankach - kluczowe informacje w...
2020-06-01 13:54:23 Kategoria:

Cel zakładania lokat oszczędnościowych jest różny, dlatego nie ma jednej najlepszej oferty, która w 100% odpowiadałaby każdemu. Niektóre osoby chcą ochronić swoje...

więcej »

Łuków

w lewoCzerwiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.06

Ł'OK LIVE: spektakl z okazji Dnia Dziecka

więcej »

ŁUKÓW, 01.06 18:00

Odpust w parafii NMP Matki Kościoła

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.06

Rusza plenerowe kino w łukowskim amfiteatrze

więcej »
3 4 5

ŁUKÓW, 05.06

Łuków: różne oblicze piękna

więcej »

ŁUKÓW, 05.06

Łukowskie „Aleje” zapraszają na spotkanie on-line

więcej »

ŁUKÓW, 05.06

Ł'OK LIVE: Dziewczynka w kółeczku

więcej »
6

ŁUKÓW, 06.06

Czerwcowy repertuar Kina Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 06.06

Dzień Dziecka w Łukowie

więcej »
7

ŁUKÓW, 07.06

Msza prymicyjna biskupa Suchodolskiego w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 07.06

Czerwcowy repertuar Kina Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 07.06 10:00

Łuków: giełda kolekcjonerów

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.06

Czerwcowy repertuar Kina Łuków

więcej »
9 10 11 12 13

ŁUKÓW, 13.06

Festiwal Pierogów Świata po raz drugi w Łukowie

więcej »
14

ŁUKÓW, 14.06

Festiwal Pierogów Świata po raz drugi w Łukowie

więcej »
15

ŁUKÓW, 15.06

Czerwcowy repertuar Kina Łuków

więcej »
16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje