R E K L A M A



ŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Gmina Łuków: stypendia i nagrody
2018-03-22 08:51:23 Artykuł czytany 1011 razy


Czworo uczniów spełniło wymagania i otrzymało Stypendium Gminy Łuków. Kolejnych dziesięcioro – Nagrody Wójta Gminy Łuków. Wręczenie stypendiów i nagród odbyło się 20 marca w Urzędzie Gminy Łuków.


Stypendia Gminy Łuków oraz Nagrody Wójta Gminy Łuków za II semestr roku szkolnego 2017/18 zostały przyznane w ramach gminnego programu stypendialnego. W bieżącej edycji czworo kandydatów spełniło wymagania, aby uzyskać Stypendium Gminy Łuków, a dziesięcioro kandydatów zasłużyło na Nagrodę Wójta Gminy Łuków.

Kandydaci do stypendium wykazali się średnią ocen powyżej 4,5, co najmniej bardzo dobrym zachowaniem oraz są laureatami miejsc punktowanych I-III krajowej lub wojewódzkiej imprezy artystycznej lub sportowej albo konkursu przedmiotowego.

Stypendia otrzymali:

Aleksandra Anna Ciężka – uczennica klasy II Gimnazjum nr 2 w Łukowie, zajęła II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek „Łukovia Cup”, IV miejsce w rozgrywkach wojewódzkich ligi młodziczek w piłce ręcznej woj. lubelskiego oraz V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Polesia (Ukraina) (opiekun Jerzy Kożuch).

Martyna Czerepińska – uczennica klasy I Gimnazjum Nr 2 w Łukowie, zajęła I miejsce Puchar Europy „Czech Open” Kadetów Starszych w kickboxingu w formule light contact, III miejsce o Puchar Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu formuła Light Contact w Węgrowie oraz I i III miejsce w Otwartej Śląskiej Lidze Kickboxingu Kadetów Starszych w formule Light Contact w Mysłowicach  (opiekun Zenon Pawlikowski).

Natalia Kryjer – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, zajęła V miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w zapasach, I miejsce w Międzynarodowym Turnieju ,,Czarny Bór Poland Open”, III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek oraz I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach (opiekun Grzegorz Rychta).

Kacper Siwiak – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, zajął I miejsce w V Wojewódzkim Przeglądzie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej

im. gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej, wyróżnienie w XXI Wojewódzkim Jesiennym Konkursie Recytatorskim w Lublinie oraz nagrodę w IX Wojewódzkim Prestiżowym  Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza – miasto moje kochane” w Lublinie (opiekun Sławomir Żyłka).

Do uzyskania Nagrody Wójta Gminy Łuków konieczne było uzyskanie miejsca punktowanego I-VI w konkursach, zawodach i innych imprezach na szczeblu krajowym oraz I-III na szczeblu wojewódzkim, rejonowym lub powiatowym. Wysokość nagród została zróżnicowana w zależności od wyniku osiągniętego przez kandydatów.

Nagrody otrzymali:

Kamil Juszczyński – uczeń klasy I Gimnazjum w Białej Podlaskiej, zajął I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kadetów i Młodzikóww Białej Podlaskiej, I miejsce w Regionalnym Turnieju Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Nowym Dworze Mazowieckim, I miejsce w Turnieju Ligi Wojewódzkiej Młodzików Chełmie, II miejsce w II Turnieju Ligi Wojewódzkiej Młodzików w Kraśniku (opiekun Maciej Sobieraj)

Mateusz Bancerz - uczeń I klasy Gimnazjum w Strzyżewie, zajął I miejsce w Turnieju Ligi Wojewódzkiej  Młodzików w Chełmie, II miejsce w II Turnieju Ligi Wojewódzkiej  Młodzików w Kraśniku, I miejsce w Lidze Wojewódzkiej Kadetów, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kadetów i Młodzików w Białej Podlaskiej, IX miejsce w Memoriale im. W. Zembowicza w Rawie Mazowieckiej  (opiekun Paweł Mućka).

Dorian Siekierzyński – uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej w Dąbiu, zajął V miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetów Młodszych WAKO w Kickboxingu Formuła Pointfighting w Skopje (Macedonia), III miejsce o Puchar Polski Kadetów Starszych w kickboxingu Formuła Pointfighting w Świdniku, II miejsce o Puchar Polski Kadetów Starszych w kickboxingu Formuła Light Contact w Węgrowie (opiekun Zenon Pawlikowski).

Bartosz Prusinowski – uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kickboxingu Light-Contact w Rydzynie, III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kickboxingu Pointfighting, II miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kickboxingu Pointfighting, III miejsce w Pointfighting Grand Prix w Otwartym Pucharze Polski w Kickboxingu w Świdniku (opiekun Zenon Pawlikowski).

Damian Kryjer – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, członek kadry wojewódzkiej w zapasach w stylu klasycznym, zajął III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym, I miejsce w Międzywojewódzkich  Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu klasycznym (opiekun Grzegorz Rychta).

Julia Pracz – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, zawodniczka kadry wojewódzkiej młodziczek w zapasach, zajęła II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach, III miejsce w Międzywojewódzkich  Mistrzostwach Młodziczek w zapasach (opiekun Grzegorz Rychta).

Klaudia Karwowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, zawodniczka kadry wojewódzkiej młodziczek w zapasach, zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet, III miejsce w międzynarodowym turnieju zapaśniczym „Poland Open Czarny Bór” (opiekun Grzegorz Rychta).

Krzysztof Koper – uczeń I klasy IV Liceum Ogólnokształcącegoim. Jana Pawła II w Łukowie, zakwalifikował się do etapu okręgowego III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, uczestnik II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej w okręgu Lubelskim oraz laureat I miejsca w II edycji testu wiedzy z historii Łukowa „Poznaj Swoje Miasto” (opiekun Małgorzata Wiącek).

Patrycja Piotrowska – uczennica VII klasy Szkoły Podstawowej w Zalesiu, zawodniczka kadry wojewódzkiej młodziczek w zapasach, zajęła III miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet,

III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym „Poland Open Czarny Bór” (opiekun Grzegorz Rychta).

Piotr Bartoń - uczeń klasy II Gimnazjum nr 2 w Łukowie, zajął w sztafetowych biegach przełajowych: I miejsce w Finale Powiatu Łukowskiego, II miejsce w Finale Rejonu Bialskiego oraz w drużynowych biegach przełajowych II miejsce w Finale Rejonu Bialskiego oraz II miejsce Finale Województwa Lubelskiego (opiekun Robert Filip).

Stypendia oraz nagrody wręczyli Wojciech Szczygieł, zastępca wójta gminy Łuków oraz Bogdan Wiącek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Łukowie.









Zdjęcia: Urząd Gminy Łuków

AKup/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.




REKLAMA

Łuków

w lewoWrzesień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.09 - 02.09

Łuków: ostatni weekend wakacji

więcej »

ŁUKÓW, 01.09

Gmina Adamów: 100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej

więcej »

ŁUKÓW, 01.09 16:45

Łuków: spotkajmy się przy grobach żołnierzy

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.09 13:00

Gmina Łuków: Jarmark Geologiczny

więcej »
3 4 5 6 7

ŁUKÓW, 07.09

Łuków: Mistrzostwa Młodzików w Szachach

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.09

Zaproszenie na Dzień Skupienia Wspólnoty SYCHAR w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 08.09

Narodowe Czytanie w Łukowie i w Krzywdzie

więcej »

ŁUKÓW, 08.09 10:00

Wola Gułowska: Dożynki Diecezji Siedleckiej

więcej »

ŁUKÓW, 08.09 11:00

Łuków: 50-lecie sekcji zapasów ŁKS Orlęta Łuków

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.09

Łuków: ruszają zapisy na Biegi księdza Brzóski

więcej »

ŁUKÓW, 09.09 15:00

Gmina Stanin: spotkanie w sprawie „Eko - Energii”

więcej »
10 11 12 13 14

ŁUKÓW, 14.09 12:00

„Rzeźbiarze dla Niepodległej” czyli plener w łukowskim muzeum

więcej »
15

ŁUKÓW, 15.09

Półmaraton Tradycji w Adamowie

więcej »
16

ŁUKÓW, 16.09

Pożegnanie lata nad łukowskim zalewem

więcej »

ŁUKÓW, 16.09

Łuków: koncert muzyki organowej i kameralnej

więcej »
17 18

ŁUKÓW, 18.09

Nowe symbole dla Łukowa

więcej »

ŁUKÓW, 18.09

ŁOK: zapisz się na zajęcia plastyczne

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.09

Łuków: Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

więcej »

ŁUKÓW, 19.09

Turniej Boccia w Zespole Placówek w Łukowie

więcej »
20 21

ŁUKÓW, 21.09

Triduum modlitewne w Łukowskiej Kolegiacie

więcej »

ŁUKÓW, 21.09

Łuków: zbiórka elektroodpadów i odpadów wielkogabarytowych

więcej »

ŁUKÓW, 21.09 10:00

Łuków: „Kromka chleba dla sąsiada”

więcej »

ŁUKÓW, 21.09 19:00

Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP w Łukowie „Mamy Moc”

więcej »
22

ŁUKÓW, 22.09

Gmina Łuków: zagrają dla Niepodległej

więcej »

ŁUKÓW, 22.09

Klub Ojca Łuków zaprasza na warsztaty „Tato & Córka”

więcej »

ŁUKÓW, 22.09 10:00

Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP w Łukowie „Mamy Moc”

więcej »

ŁUKÓW, 22.09 10:00

Łuków: „Kromka chleba dla sąsiada”

więcej »

ŁUKÓW, 22.09 14:00

„Bezpieczny Peleton” wyjedzie na ulice Łukowa

więcej »
23

ŁUKÓW, 23.09 11:00

Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP w Łukowie „Mamy Moc”

więcej »

ŁUKÓW, 23.09 14:00

Święto Ziemniaka w Niedźwiadce i w Sięciaszce

więcej »

ŁUKÓW, 23.09 17:00

Zaproszenie z parafii Przemienienia Pańskiego z Łukowa

więcej »
24 25 26

ŁUKÓW, 26.09 17:00

ŁOK: Wspomnienia Dawnych Dni

więcej »

ŁUKÓW, 26.09 17:00

Łukowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza

więcej »
27 28 29

ŁUKÓW, 29.09

Łuków: kryta pływalnia ruszy pod koniec września

więcej »
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje