R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: burmistrz zaprasza, radni nie przychodzą
2019-11-22 07:10:00 Artykuł czytany 2525 razy


Na profilu społecznościowym burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego ukazało się zdjęcie ze spotkania, na które zaprosił radnych. Mieli rozmawiać o sprawach dotyczących gospodarki odpadami. Jak widać na zdjęciu, zainteresowanie spotkaniem było „znikome”.


Informacja na oficjalnym profilu burmistrza ukazała się popołudniem w czwartek 21 listopada. Przy zdjęciu burmistrz napisał: „Kolejna próba rozmów o gospodarce odpadami komunalnymi w Łukowie i wyzwaniami, jakie niosą zmieniające się przepisy. Dziś odbyło się kolejne spotkanie poświęcone problemowi, z jakim będziemy musieli się wspólnie zmierzyć na najbliższej sesji Rady Miasta. Dziękuje za obecność radnym, którzy pojawili się na spotkaniu.”

Zdjęcie zamieszczone przez burmistrza umieścił też na swoim oficjalnym profilu radny Arkadiusz Pogonowski. Przedstawił też on opis tego, co działo się w czwartkowe popołudnie na spotkaniu w urzędzie. Na swoim profilu radny pisze: „To miało być kolejne spotkanie obfitujące w rozmowy burmistrza z radnymi na temat gospodarki odpadami i podniesienia opłaty za odbiór śmieci. Należy tu obrać nowy kierunek i dopasować się do ogólnokrajowego nurtu, na który wpływ mają czynniki zewnętrzne, tj. wzrastająca opłata środowiskowa, wzrost płac, opłaty za składowanie. Samorządy gminne mają nie lada orzech do zgryzienia, zwłaszcza z uwagi na fakt, iż w ustawie śmieciowej mowa jest o tzw. bilansowaniu się systemu”.

Jak informuje radny Pogonowski, to spotkanie miało przynieść kolejne ustalenia stanowisk poszczególnych grup w radzie: „Tak, po raz kolejny burmistrz zaprosił na merytoryczną dyskusję o ważnych dla mieszkańców i miasta sprawach. Niestety na umówione spotkanie, którego termin został uzgodniony w poprzedni wtorek (uzgodniony przez radnych Przymierza dla Ziemi Łukowskiej i Prawa i Sprawiedliwości) nie pofatygował się żaden przedstawiciel z powyższych ugrupowań. To jawne zakpienie z burmistrza, innych radnych oraz Miasta i mieszkańców.” Radny stawia też publicznie pytanie o powody nieobecności na spotkaniu radnych Przymierza dla Ziemi Łukowskiej i Prawa i Sprawiedliwości.

Jak wynika z naszych ustaleń, było to już trzecie spotkanie, na którym radni mieli zajmować się sprawami systemu gospodarowania odpadami. Tego, jak przebiegały dwa poprzednie i kto wówczas w nich uczestniczył, nie wiemy. Są to bowiem spotkania organizowane przez burmistrza poza zwykłym kalendarzem prac Rady Miasta. Można powiedzieć spotkania nieformalne, które są odpowiedzią na stwierdzenia radnych, zwłaszcza z klubów Przymierza i PiS, którzy m.in. na sesjach podczas dyskusji nad różnymi projektami uchwał, podnosili, że nie mogą ich poprzeć, bowiem zbyt mało wiedzą i nikt z nimi o projektach uchwał nie rozmawia.

W najbliższą środę 27 listopada ma odbyć się sesja Rady Miasta. Podczas obrad radni mają dyskutować i głosować nad pakietem sześciu uchwał dotyczących systemu gospodarowania odpadami. Muszą dostosować lokalne prawo do zapisów ustawy o gospodarowaniu odpadami. Wśród tych projektów uchwał jest też uchwała o określeniu nowej stawki za odbiór i transport odpadów.

Na spotkaniu, z którego zdjęcie publikuje burmistrz Płudowski, obecni byli radni Mateusz Popławski i Arkadiusz Pogonowski. Kilku radnych wcześniej usprawiedliwiało swoją nieobecność. Spośród radnych koalicji PiS – Przymierze, jak informuje radny Pogonowski, o swojej nieobecności poinformował tylko radny Jarosław Okliński.

Jeszcze dziś postaramy się sprawdzić i zapytać zainteresowanych o to, dlaczego nie przyszli na spotkanie z Burmistrzem.

AKup

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • @ Nie odpowie
  2019-11-25 11:08:39

  arrow

  Rozumiem, że to pytanie kierujesz również do starosty!

 • Nie odpowie
  2019-11-25 07:57:36

  arrow

  Na niewygodne pytania o powiększaniu administracji ,tworzeniu sztucznych stanowisk za duża kase burmistrz nigdy nie odpowiedział,bo po co jak już dostał to co chciał i może robic to co chce a wyborca co tam wyborca już nie jest potrzebny

 • aa
  2019-11-24 19:04:44

  arrow

  Panie burmistrzu ciężko pan pracuje nad tym,żeby pana ludzie przy następnych wyborach odstrzelili.Pana poprzednik między innymi na podwyżkach wody,ścieków i najwyższych stawek za śmieci nie dostał poparcia wśród mieszkańców.Zastanawiam się dlaczego nie szuka pan oszczędności,redukując kadrę w administracji.Jeśli pan prezes zatrudnił swego brata w PUIK niech mu płaci ze swojej kieszeni.Nie ma zgody wśród mieszkańców na zatrudnianie rodziny,kolesi partyjnych w urzędzie i jednostkach podległych magistratowi.

 • @podwyżki podwyżki
  2019-11-24 17:20:15

  arrow

  Radni muszą i tak wszystko przyklepać! Pojmujesz! Burmistrz tyle może na ile się zgodzą...a ich obowiązkiem było się spotkać i zagłosować przeciw(chociaż co to niby da?)! Sęk w tym, że ucierpią na tym spółki odpowiedzialne za te usługi - spółki miejskie i kto do tego dołoży...partia przewodnia spycha wszystko na samorządy i tu się wszystko gotuje - a u nas głupa rżną, że Płudowski wszystkiemu winien. Weź no wskaż inne miasto gdzie wymieniane przez ciebie rzeczy nie drożeją! Tam też Płudowski podwyższa?!?

 • Podwyżki, podwyżki
  2019-11-24 12:48:01

  arrow

  Jaki troskliwy ten burmistrz. Podnosi opłaty za ciepło, za śmieci, zaraz podniesie za wodę i ścieki a ci wredni radni na to się nie zgadzają i nie chcą rozmawiać o podwyżkach. Tak dla przypomnienia to ten pan jak był radnym przy próbiepodniesienia opłat o 16 groszy krzyczał o drenowaniu kieszeni podatnika. Wtórowali mu radni Rybicka i Tomasiak. Teraz chce podnieść opłaty nawet o 8 złotych. Radnego Tomasiaka w radzie nie ma ale jest radna Rybicka i oczekuję od niej, że razem z kolegami nie pozwoli Płudowskiemu na te harce

 • aa
  2019-11-24 12:28:39

  arrow

  Panie burmistrzu jak pan ciężko pracuje,nad tym żeby w przyszłości przegrać wybory.Przecież podwyżki były jedną z przyczyn przegrania wyborów przez poprzednika.Zastanawia mnie dlaczego pan nie myśli żeby zmniejszyć koszty :zmniejszyć część etatów administracyjnych.Zatrudniacie nowych ludzi w podległych jednostkach.Po co pan Lipiec,po co dwóch prezesów w PEC.Pan prezes jak zatrudnił w PUIK swego brata to niech płaci ze swojej kieszeni.Dosyć utrzymywania z naszych pieniędzy kolesi partyjnych i rodzin z naszych kieszeni.Nie popieram decyzji radnych którzy nie przyszli na spotkanie.Lecz powinni przyjść i żądać od burmistrza radykalnego planu redukcji kosztów a nie podwyższania kosztów usług komunalnych.Głosowałem na pana panie burmistrzu lecz publicznie wstydziłbym się przyznać tego po pańskich decyzjach.

 • @@ do "te wybory"
  2019-11-24 11:16:36

  arrow

  Z tym się z Tobą zgadzam,wszyscy pomnażają fikcyjne etaty aby jak najwięcej upchać swoich i kolesiów Wiadomo na państwowym groszu zyje się bezpieczniej.Wnaszym miescie miało się to zmienic.Czy się zmieniło Nie.Obietnice poszły w las.

 • @do Te "wybory"
  2019-11-24 09:30:27

  arrow

  Wyobraź sobie, że to nie są moi idole! Nie znoszę samorządowego etatyzmu pod żadnym sztandarem. To co zrobiono po 1999 to jedno wielkie pastwisko na trawce, którą musi utrzymywać podatnik. Zbędne etaty które zamiast ograniczać to każdy namnaża.

 • do Te "wybory"....
  2019-11-23 19:15:57

  arrow

  Ty i twoi idole tez korzystaja z tego co piszesz"pincet" itd.nikt z wasz nie odrzuci i ciągle wam mało jeszcze chcecie wyciągnac od mieszkańców podwyżki czy na nowe etaciki jak w pec

 • szczygieł
  2019-11-23 18:40:42

  arrow

  Rozdawanie zbędnych stanowisk w PEC_u takich jak między innymi Jodełko i Lipiec powinno odbywać się za zgodą podatników, czyli mieszkańców Łukowa. To z pieniędzy Łukowian właśnie płaci się ogromne wynagrodzenia takim panom.
  Poza tym trzymanie w PEC-u dwóch prezesów to marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Skoro prezesem jest Kompla, to po co tam siedzi poreda? Dać mu łopatę i niech sypie węgiel do kotła! Przynajmniej się na coś przyda...

 • SMIECIAra
  2019-11-23 16:26:13

  arrow

  Gdy miasto lub gmina posiada jakikolwiek tabor do odbioru odpadów to dla mieszkanców rachunki smieciowe beda zawsze mniejsze . No i oczywiste dobry zarzad nad tym

 • Dobrze zrobili
  2019-11-23 15:42:00

  arrow

  Brawo radni PiSu i Przymierza! Po to was wybraliśmy abyście stopowali zapędy tego pana, który teraz serwuje podwyżki a jeszcze rok temu mówił, że wszystko w mieście jest za drogie i on ma pomysły żeby było taniej. Co za przewrotność? Teraz zaprasza na dyskusję o podwyżkach. Niedawno podniósł o 20% i ciągle mu mało.

 • Irenko ty nie wiesz....
  2019-11-23 15:22:03

  arrow

  .....że dieta przelewana jest na konto jak zbyt duża pensja burmistrza , wice i kierowników z nadania alternatywnego ? Oderwana jesteś od rzeczywistości za dużo tefłenów , pulssatów, łonetów , wirtualnych polsk , wybiórczych i innych pudelków. Tam same niedopowiedzenia , nic nie wiesz , powtarzasz manipulacje i kłamstwa. Nawet tutaj do końca nie chce się przepisać alternatywnym pismakom , nie nomen omen , z alternatywnych źródeł informacji , nomen omen , jak można maksymalnie zachować starą cenę za odpady by nie drenować zbytnio naszych kieszeni . Myślę , że pisowscy radni o tym wiedzą, i inni którzy szanują mieszkańców, i nie pozwolą na rozbuchaną chciwość prezesa , rady nadzorczej oraz burmistrza. Ani kroku w tył . Walczyć o nasze wydatki.

 • Te "wybory" to najlepiej tłumaczy pińcet i koteria na państwowym.
  2019-11-23 15:14:59

  arrow

  Ba dum tss.

 • nie tłumacz
  2019-11-23 14:08:43

  arrow

  Tu ludzie pisza o wybrańcach w mieście.Co innego było na samochodzie wyborczyn a co innego pokazuje rzeczywistośc.Umiecie tylko wyborców przezywac,ale ten wyborcawedług waszej mentalności pisuar czy pisior tez umie liczyc i nie da się w butelke nabijać jak to próbuje się robic od poczatku swoich rzadów.Zwyczajnie zapomnieliście że wasze rzady sie też skończa jak skonczyły sie rzady tych co wyprzedawali polskie zaklady.

 • Tlumaczę
  2019-11-23 12:47:19

  arrow

  Ty jedynych prawych nagród wybrał. Kropka

 • Lolek
  2019-11-23 12:45:34

  arrow

  Jeżeli nie da rady ..., nie moze...nie umie...
  nie potrafi...lTO NIC Z TEGO NIE BĘDZIE.

 • Nie tłumaczcie
  2019-11-23 11:52:49

  arrow

  Jedyni "prawi" muszą zakrzyczeć rzeczywistość.

 • Abc
  2019-11-23 11:31:00

  arrow

  Od początku Burmistrz ma wpływ na wszystko jak na pogodę??? Od początku Nie jego wina on nic nie może- już nie chce się tego słuchać- Szkoda Łukowa jak ktoś wcześniej pisał!!!!

 • Pisur nie zrozumie a tvpinfo nie opowie
  2019-11-23 10:45:29

  arrow

  Opłaty za śmieci rosą w zastraszającym tempie w całej Polsce w niektórych samorządach nawet o 150% . Burmistrz ma obecnie taki wpływ na cenę śmieci jak na pogodę, cały socjal który dał Pis musi kosztować, a skąd brać kasę sami sobie odpowieźcie. W 2015 roku wynosiła 120 zł. W 2019 roku jest to już 170 zł za tonę. A w 2020 roku ta stawka ma wynosić aż 270 zł. Do tego dochodzi zakaz składowania tzw. śmieci wysokokalorycznych - to głównie folie, opakowania wielomateriałowe, ubrania czy buty, które nie trafiają do recyklingu - prawie 40 proc. odpadów, które wytwarzamy. Według nowych przepisów nie można ich już składować, trzeba przetwarzać - efektem jest wzrost kosztów o ponad 400 proc. Firmy, które wywożą śmieci, muszą wliczyć do oferowanych stawek wszystkie koszty - w tym płace, koszt odebrania odpadów, ich przewiezienia i zagospodarowania, w szczególności recyklingu. - Ponadto każda firma odbierająca śmieci musi zainwestować w kosztowną wymianę części swego taboru - 10 proc. pojazdów musi do początku 2022 roku mieć napęd elektryczny lub gazowy, co ma przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska pyłami i ograniczyć emisję CO2 do atmosfery. Odpady będziemy segregować inaczej. Rozszerzenie katalogu selektywnie odbieranych odpadów o "piąty" pojemnik na bioodpady (odpady kuchenne) także musi skutkować wzrostem kosztu transportu odpadów. I to nie jest ich ostatnie słówo :(

 • @@mieszkanka
  2019-11-23 10:07:41

  arrow

  Złej tanecznicy każdy rabek przeszkadza u spódnicy.Jak nie potrafisz to nie pchaj się na afisz.To nie są argumenty do takiego stwierdzenia.Od poczatku rzadzenia coś wam nie tak ,a to poprzednika wina a to rządu.W obsadzaniu swoimi itworzenie sztucznego stanowiska w pec to nie przeszkadzało wydawac podatnika kasę a tu wszystko przeszkadza.

 • daf
  2019-11-22 23:27:05

  arrow

  A co ma puik do powiedzenia o smieciach przeciez to miasta sprawa Wystarczy ze robia niesamowite koszty za co bumistrz musi je generowac przez co traci wiele.

 • kiku
  2019-11-22 22:18:37

  arrow

  Przyznam, że głosowałem na Pana Płudowskiego, ale z całym szacunkiem dla niego twierdzę, że wybiera niestety złą drogę. Sięganie do kieszeni Łukowian na tak dużą skalę może się dla niego źle skończyć. Jest wiele innych sposobów finansowania i to po nie powinien starać się sztab Burmistrza.
  Źle Burmistrzowi nie życzę, ale tą drogą daleko nie zajedzie. Stracimy na tym wszyscy.

 • @Mieszkanka
  2019-11-22 22:02:27

  arrow

  Za prąd kto podnosi? za paliwo kto? za srodowisko kto? Wlacz logiczne myslenie a nie klepiesz co uslyszalas w rezymowce.

 • Mieszkanka
  2019-11-22 18:07:20

  arrow

  I bardzo dobrze że nie przyszli. Brawo dla nich co burmistrz myśli że ludzi stać na ciągle podwyżki nie każdy zarabia tyle kasy jak on. Starsze osoby mają problemy z wykupieniem leków i co jeszcze dołożyć podwyżkę za śmieci
  Ile tych podwyżek. A może niech poszuka gdzieś indziej kasy. Burmistrzowi łatwo zapłacić więcej za śmieci bo ma kasę ale nie każdego na to stać

 • Mieszkanka
  2019-11-22 18:07:14

  arrow

  I bardzo dobrze że nie przyszli. Brawo dla nich co burmistrz myśli że ludzi stać na ciągle podwyżki nie każdy zarabia tyle kasy jak on. Starsze osoby mają problemy z wykupieniem leków i co jeszcze dołożyć podwyżkę za śmieci
  Ile tych podwyżek. A może niech poszuka gdzieś indziej kasy. Burmistrzowi łatwo zapłacić więcej za śmieci bo ma kasę ale nie każdego na to stać

 • Mieszkańcy Łukowa!
  2019-11-22 17:59:48

  arrow

  Uważajcie na swoje portfele bo ekipa z Płudowskim i Pogonowskim na czele chce wam mocno uszczuplić ich zawartość. Ciepło drogie, śmieci drogie i chcą żeby były jeszcze droższe. Zaraz zdrożeją woda i ścieki. To nie tak miało być. To nie to Płudowski w kampanii obiecał...

 • rudy
  2019-11-22 17:56:47

  arrow

  Pogonić z rady miasta wszystkich pisiorów na czele z Gałachem, Jodełką i Dołęgą. Sytuacja polepszyłaby się diametralnie. Skorzystaliby na tym wszyscy, a głównie mieszkańcy Łukowa.

 • Mimy
  2019-11-22 17:25:46

  arrow

  No proszę Płudowski i Pogonowski próbują ironizować wprowadzenie jeszcze wyższych podwyżek. Jestem przekonany, że moja radna Rybicka będzie z ludem i nie pozwoli na te drastyczne podwyżki. Pamiętam jak kiedyś była z ludem i nie zagłosowała za groszowymi podwyżkami cen wody i ścieków. W takim razie teraz nie zagłosuje za podwyżkami sięgającymi kilku złotych od osoby za miediąc. Policzmy! Skok cen o 8 złotych dla przeciętnej 4-osobowej rodziny da 32 złote miesięcznie. Dalej policzcie sobie sami.

 • żenada
  2019-11-22 17:09:38

  arrow

  hahaha ... słabe tłumaczenie Wereszczyńskiego, które przekazała pani redaktor. emeryci którzy nie mają czasu pełnić swoich obowiązków radnych. za co wy bierzecie pieniądze panowie

 • krętaczu
  2019-11-22 15:13:07

  arrow

  skok na kase to urządza rząd morawieckiego

 • do akuku
  2019-11-22 15:11:11

  arrow

  Nie zwalaj na pis,widocznie nie masz nic dobrego mieszkancom do zaoferowania i podpierasz sie bzduramiKolaborantem to chyba ty jestes,bo nie po to ludzie zmienili władze żeby mieć podwyżkę za podwyżka. RADNI NIE CHCA BEZ PRZERWY PODWYZEK ,BO DOPIERO W SIERPNIU BYŁY I DLATEGO NIE PRZYSZLI I BARDZO DOBRZE.Nie wiem za co przez cały rok łukowska wierchuszka brała duża kase,może im obniżyc to zobacza jak się żyje nam mieszkańcom za dwa tysiące a mm-oże i tego wielu nie ma.

 • Tak trzeba
  2019-11-22 14:51:38

  arrow

  Brawo radni. Pokażcie temu panu, że się nie godzicie na kolejny skok na kasę mieszkańców.

 • lll
  2019-11-22 13:15:45

  arrow

  Wstyd nieobecni radni,zero odpowiedzialności.

 • @Helena
  2019-11-22 11:59:20

  arrow

  Macieju nie kompromituj się pod nickiem kobiecym. Skomentuj coś na fb pod nazwiskiem albo zechcij porozmawiać o problemach miasta Ze wszystkimi a nie tylko własną GRUPA W którEJ się nawzajem poklepujecie. WITUŚ

 • Ryśku
  2019-11-22 11:56:29

  arrow

  Wcześniej czy później ktoś w końcu konkluduje, że gdyby PP nie zwolnił Ryśka, to radni nie bojkotowali by burmistrza, urzędnicy ogarnialiby swe obowiązki, starosta by też współpracował, a dotacje płynęłaby szerokim strumieniem ... .
  Normalnie Rysiek trzęsie światem.

 • Irena
  2019-11-22 11:37:50

  arrow

  oto radni pokazali gdzie mają sprawy miasta. Ale po diete to pierwsi pobiegną do kasy

 • oooo jaki on ....
  2019-11-22 11:20:17

  arrow

  .....nieporadny ,w niemocy , nie da się . Bezsilnie rozkłada ręce ola Boga . Leje tylko wodę i ją butelkuje. A spróbuj nas ograbić bezsenownymi i wygórowanymi stawkami za śmieci . Pewnie nie ma o czym rozmawiać z burmistrzem. Wilk w baraniej skórze.

 • XXX
  2019-11-22 11:09:01

  arrow

  Miasto w chaosie. Tak nie było nigdy.

 • Do lukowiak
  2019-11-22 11:06:50

  arrow

  Ograniczenie można leczyć. Jeszcze raz. Dieta jest rekompensatą za nieobecność w pracy gdy radny bierze udział w sesji rady miasta czy posiedzenia komisji. Idąc twoim tokiem rozumowania, to odbierzcie dużą
  część pensji burmistrza. Nic nie robi i tylko się że wszystkimi kłóci. Zaczął konflikt z przedsiębiorcami, teraz radni, a wcześniej z władzami województwa zwalniając sekretarza miasta...

 • akuku
  2019-11-22 10:57:33

  arrow

  radni Pis i ich kolaboranci z Przymierza zakpili nie tylko z burmistrza ale przedewszystkim z mieszkanców miasta, których podwyzka smieci dotknie bez wzgledu na ich fochy. Bo to Pis uchwalił ustawę śmieciową i podnosi opłaty śmieciowe w całym kraju.

 • Łukowiak
  2019-11-22 10:54:45

  arrow

  Pozbawić radnych diety. Dieta wpływa co miesiąc na konto, a robić nic nie trzeba??. Każdy by tak chciał. Jeżeli radny nie pracuje, niech nie pobiera diety. Proste rozwiązanie na radnych cwaniaków.

 • ....
  2019-11-22 10:53:13

  arrow

  System prawny jest tak skonstruowany, że burmistrz to władza wykonawcza. A rada gminy jest organem uchwałodawczym. Więc ktoś tu coś pomylił. Kolejny przykład abberacji i ignorancji.

 • to nie wina radnych
  2019-11-22 10:43:17

  arrow

  Po co te spotkania.Były już spotkania z mieszkańcami i co one dały.Rozłożone ręce świadcza o bezradnosci b i braku pomysłu na rozwój miasta.Radni są do pomocy w decyzjach b.Po to kandydował i podjął się tego odpowiedzialnego stanowiska żeby miasto się rozwijało a nie stało w miejscu.Ludzie już mają dośc podwyżek i nic nierobienia a braniadużej kasy.Czy to tak ma dalej wygladac Jesli tak tak to po co nam taki kierowca.

 • poprzedniku
  2019-11-22 10:39:36

  arrow

  Widać jakiej współpracy oczekuje burmistrz. Mają paść do kolan we włosienicy i potakiwać na znak/sygnał i klikać na sesji co trzeba. Niestety to nie marionetki na krzyżaku z linkami

 • Biercik
  2019-11-22 10:34:01

  arrow

  Radni koalicji myślą że co, burmistrz będzie im padał na kolana? Radni pokazali że nie tylko maja burmistrza gdzieś i mieszkańców. Niedawno minął rok od słynnej drugiej tury gdzie Nurzyński poparł Szustka. Pamiętamy.

 • Jarek
  2019-11-22 10:17:02

  arrow

  Najpierw radni mówili że burmistrz nie zaprasza do rozmów a jak zaprasza kilkakrotnie to oni to mają gdzieś. Wstyd radni PiS i przymierza.

 • bezradni
  2019-11-22 10:12:14

  arrow

  Widać jakiej współpracy oczekują co niektórzy radni. Ma im burmistrz paść do kolan we włosienicy i potakiwać na znak/sygnał. Niestety to nie marionetka na krzyżaku z linkami jak choćby taki drewniany Pinokio z długim nosem.

 • mieszkaniec
  2019-11-22 09:28:24

  arrow

  rozłożone ręce - cóż mogę sam zrobić? - nic otóż wreszcie to dotarło do burmistrza? z radą się nie walczy z radą się współpracuje dla dobra miasta.

 • mieszkaniec
  2019-11-22 09:12:07

  arrow

  Bardzo dobrze ,że nie przyszli.Dosyc nekania mieszkanców ciagłymi podwyżkami.

 • Obserwator
  2019-11-22 08:50:29

  arrow

  Ludzie, dzieci Wam nie wybaczą takiego wyboru! Czym Wy się kierowaliście, głosując na tak niedoświadczonego człowieka?! Po roku widać jak na dłoni z kim macie do czynienia...

 • podsumowanie
  2019-11-22 08:42:29

  arrow

  co innego mówi co innego robi. kąsa , szczypie , ujada, a mówi że nie chce utarczek. Gościu zdecyduj się co ty chcesz

 • Tablica
  2019-11-22 08:30:13

  arrow

  Panie Burmistrzu i panie POgonowski tak szybko na facebooku opisujecie wydarzenia a dlaczego nie potraficie tak szybko rozliczyć się ze zbiórki która była prowadzona na tablicę Alfa którą to odsłanialiście pod osłona nocy ?
  PS. Czy zbiórki mogą być prowadzone na prywatne konto?

 • Ja...
  2019-11-22 08:18:39

  arrow

  bym jeszcze dopytał pana Pogonowskiego ile razy był na posiedzeniu lubelskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz w jakich tematach zabierał tam głos?

 • wstyd
  2019-11-22 08:10:56

  arrow

  teraz radni na pewno zyskaja zaufanie do burmistrza po takim strzale do nich wszyscy sie na pewno beda juz dogadywac dla dobra łukowa

 • TWMATEUSZ
  2019-11-22 07:56:41

  arrow

  Radny Pogonowski jest aktywny kiedy jest mu to na rękę. Zapytam więc ponownie. Szanowny panie Burmistrzu, panie radny Pogonowski, oraz panie z Wrocławia:
  - czy na tablicę była prowadzona zbiórka funduszy?
  - czy prawdą jest, że ewentualna zbiórka prowadzona była na konto prywatne...?
  - kiedy społeczeństwu zostanie udostępnione za pośrednictwem mediów elektronicznych rozliczenie zbiórki?

 • S.
  2019-11-22 07:36:51

  arrow

  proszę proszę jaki dlugi artykul na szybko o blasku księżyca powsta

 • 997
  2019-11-22 07:34:52

  arrow

  Zakpili z mieszkańców również radni Bober (Alternatywa) oraz radni Chudek i Lipiec. Ich też nie widzę. Czemu nie ma zastępcy Burmistrza Pana Krasuskiego? Choć jego mieszkańcy nie wybrali więc zakpil co najwyżej z Burmistrza. Nie widzę też prezesa PUiK? O śmieciach rozmawiać bez puiku?

 • Helena
  2019-11-22 07:30:03

  arrow

  Ze wzrostem poczucia władzy rośnie poczucie własności, a maleje poczucie rzeczywistości. Oto na zdjęciu widzimy burmistrza który potrafi jednoć. Po roku wielu sie poznało i wie ze z Piotrem nie da sie rozmawiac. Zaborczy, nie podatny na argumenty i zawsze zrobi po swojemu chociazby dla zlosci. Ideał wszystkich cenzorów: dopuszczać tylko takie książki, których i tak nikt nie będzie czytał."

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z nową płytą Kasi Cerekwickiej w Radiu Podlasie
2020-09-22 10:38:38 Kategoria:

Po pięciu latach przerwy Kasia Cerekwicka wydała najbardziej osobisty album w swojej karierze zatytułowany „Pod skórą".

więcej »


foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
foto

Jakie konto bankowe dla małżeństw i par?
2020-09-23 13:23:27 Kategoria:

Na założenie wspólnego konta bankowego coraz częściej decydują się małżonkowie oraz pary, które nie zalegalizowały swojego związku. Nie jest to rozwiązanie,...

więcej »
foto

Co odróżnia poduszkę ortopedyczną Sleepmed by Hilding...
2020-09-22 11:25:19 Kategoria:

Dowiedz się, jakie zalety ma poduszka ortopedyczna i dlaczego warto w nią zainwestować.

więcej »
foto

Farmaceuta to nie tylko sprzedawca leków
2020-09-14 14:12:39 Kategoria:

Najbardziej w ostatnim czasie popularne sklepy? Chyba można zaryzykować twierdzenie, że apteki. I o ile oczywiście nie powinno się spłaszczać pojęcia samej apteki do...

więcej »

Łuków

w lewoWrzesień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.09

Łuków: obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej

więcej »
2 3

ŁUKÓW, 03.09 12:00

Stoczek Łukowski: Wiktoria 1920 w Stoczkowskich życiorysach

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.09

Powiat łukowski: Myśleć sercem – Papieskie inspiracje

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.09

„Balladyna” w Woli Okrzejskiej

więcej »

ŁUKÓW, 05.09 - 06.09

Weekend w Łukowie: czytanie, bieganie i charytatywny piknik w parku

więcej »

ŁUKÓW, 05.09 10:30

Łuków: Narodowe Czytanie

więcej »
6

ŁUKÓW, 06.09

Akcja krwiodawstwa w łukowskiej parafii

więcej »

ŁUKÓW, 06.09

Akcja krwiodawstwa w łukowskiej parafii

więcej »

ŁUKÓW, 06.09

Łuków: biegi im. księdza Brzóski

więcej »

ŁUKÓW, 06.09

Dzień Zdrowia dla Łukowa

więcej »
7

ŁUKÓW, 07.09

Słuchacze łukowskiego UTW rozpoczynają nowy rok akademicki

więcej »

ŁUKÓW, 07.09

Łuków: poświęcenia odnowionych mogił żołnierzy Wojska Polskiego

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.09 12:00

Diecezjalne Dożynki w Woli Gułowskiej /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.09

Ruszył nabór do sekcji pięściarskiej ŁKS Orlęta Łuków

więcej »
10 11

ŁUKÓW, 11.09 20:00

Kathia zagra w Gołowierzchach

więcej »
12 13

ŁUKÓW, 13.09

Stanin: odsłonięcie pomnika upamiętniającego Bitwę Warszawską

więcej »
14 15 16 17 18

ŁUKÓW, 18.09

Przez Łuków śladami historii

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.09

Łuków: turniej szachowy na pożegnanie wakacji

więcej »

ŁUKÓW, 19.09

Łuków: Bezpieczny Peleton 2020

więcej »

ŁUKÓW, 19.09

„Arti sentemo” zagra w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.09 13:30

Bezpieczny Peleton w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.09 18:00

EDK: wyjdź z mroku do nowego życia

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.09

Pchli Targ w Łukowie

więcej »
21 22 23 24

ŁUKÓW, 24.09 11:00

Łuków: sesja Rady Miasta

więcej »
25 26 27

ŁUKÓW, 27.09

Gmina Łuków: coroczne Święta Ziemniaka

więcej »

ŁUKÓW, 27.09 11:00

74. rocznica Akcji Mitropa

więcej »
28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje