R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: na sesji o bulwarze, oknach, rondzie i bez dyskusji o zezwoleniach
2018-05-17 18:03:13 Artykuł czytany 1563 razy


„To trzeba jeszcze dopracować” - stwierdził burmistrz Dariusz Szustek na odbywającej się 17 maja sesji Rady Miasta. Słowa te dotyczyły projektu uchwały w sprawie ustalenia liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Dyskusji i głosowania nad uchwałą nie było. Była natomiast dyskusja o rondzie i oknach.


W czwartek 17 maja odbywała się w Łukowie sesja Rady Miasta. Głównym punktem obrad miała być dyskusja nad projektem uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży i w miejscu sprzedaży oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie miasta. Punktem budzącym wątpliwości radnych, już na etapie opiniowania projektu na posiedzeniach komisji, było zwiększenie liczby zezwoleń na sprzedaż wysokoprocentowego alkoholu, z 22 na 30. Komisje wypowiadały się negatywnie na ten temat. Ale podczas sesji ani dyskusji, ani głosowania nie było. Kiedy rozpoczęła się sesja, przewodniczący Krzysztof Jodełko poinformował, że burmistrz wycofał projekt uchwały z porządku obrad. Poprosił też burmistrza o uzasadnienie tej decyzji. Burmistrz stwierdził krótko: - To trzeba jeszcze dopracować. Należy sprawdzić czy projekt uchwały jest zgodny z przepisami wyższego rzędu. Dyskusji nikt nie podjął. Za zdjęciem punktu z porządku obrad było 15 radnych, dwóch było przeciw i dwóch wstrzymało się od głosu.

Dyskusja i głosowanie nad projektem uchwały zostały wycofane z porządku obrad. Ale uchwała i tak musi zostać podjęta. Radni są do tego zobowiązani na mocy znowelizowanej właśnie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Mają na to czas do 9 września. Jak nas poinformował burmistrz Dariusz Szustek kolejny projekt uchwały w tej sprawie przedstawi radnym podczas sesji w czerwcu.

Podczas obrad radni dyskutowali natomiast o mającym powstać nowym rondzie. Ma się ono znajdować na ulicy Siedleckiej, i ma prowadzić do znajdującego się przy tej ulicy budynku, który stoi już od kilku lat, i który przeznaczony jest na supermarket. W tej sprawie sprzeciw zgłaszają mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej, którzy dowiedzieli się, że projektowane rondo znajduje się na należącym do nich terenie. Nie godzą się na to. O sprawie mówił podczas sesji radny Piotr Płudowski. Pytał on, czy władze miasta mają z tym coś wspólnego. W odpowiedzi od burmistrza Szustka usłyszał, że miasto nie jest inwestorem, a jedynie zgodziło się na to, aby rondo znajdowało się na miejskich działkach. Burmistrz zapewniał, że spotkał się z mieszkańcami Wspólnoty i temat został wyjaśniony.

Radny Piotr Płudowski poruszył też podczas sesji temat starych okien pochodzących z budynku Szkoły Podstawowej nr 5. Jak mówił, dotarły do niego informacje, że okna „zniknęły”. Chcąc to wyjaśnić udał się na rozmowę do dyrektor szkoły Iwony Kmieć. Z informacji przekazywanych na sesji przez burmistrza, ta rozmowa miała mieć bardzo burzliwy przebieg. Zakończyła się natomiast sporządzeniem notatki przez radnego Płudowskiego, którą zaniósł on osobiście do burmistrza. Dyskusja na sesji trwała bardzo długo i momentami też była burzliwa. Jednak jasna i konkretna odpowiedź na pytanie co się stało z oknami nie padła. Będziemy więc to dla Państwa sprawdzać. W tej chwili, z dyskusji na sesji można wyciągnąć takie wnioski, że okna przekazano osobom fizycznym oraz firmom. Szkoła nie pobrała za to pieniędzy. Osoby, które wzięły okna, wpłaciły natomiast datki na konto Rady Rodziców. Jak mówił na sesji burmistrz Dariusz Szustek było to dużo bardziej opłacalne, niż gdyby szkoła miała płacić za utylizację okien.

Podczas sesji radni dokonali też zmian w budżecie miasta. Zgodzili się przekazać pieniądze do budżetu Zarządu Dróg Miejskich, który ma zająć się budową bulwaru nad Krzną. Przypomnijmy, że do przetargu ogłoszonego na wykonanie tej inwestycji, nie zgłosiła się żadna firma. Zdecydowano więc, że to zadanie wykona ZDM.

AKup/Łuków [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • czkawka
  2018-05-20 16:59:28

  arrow

  Dla mnie to prokuratorska sprawa jest

 • zgodnie z prawem
  2018-05-18 06:31:04

  arrow

  A w Alejach były przetargi i nikt się nie przyczepi do sposobu sprzedaży ,każdy mógł kupić.

 • ogrodnik
  2018-05-17 20:59:50

  arrow

  Podobno dla radnego pomidora zabrakło blachy.

 • Lukowianin
  2018-05-17 20:23:14

  arrow

  Jedyny radny z ja.. Jedyny który nie przytakuje temu co szkodzi miastu. A reszta wiadomo w układankach. PS. Czy redakcja już zakończyła tym wpisem sprawy pewnych rzeczy co chcą mieszkańcy dowiedzieć się prawdy? Aby do wyborów!

 • MikeL
  2018-05-17 20:06:02

  arrow

  Pewnie że dobrze, tylko szkoda, że nie wszyscy wiedzieli o takiej możliwości i mieli szanse je odkupić. Kto wiedział o tym oprócz znajomych króliczka??

 • no tak
  2018-05-17 19:31:57

  arrow

  a ty myślisz że to tak łatwo wymyślić jakiś temat, żeby tylko zabrać głos?

 • Stasiek Anioł
  2018-05-17 19:25:21

  arrow

  Przecież równie dobrze Wykonawca mógł je na swój koszt wywieźć na składowisko i miasto ani szkoła nic by z tego nie miała. To mieli składować 30 letnie okna na placu i sprzedawać na wolnym rynku? Co było w przedmiarze?

 • czytelnik
  2018-05-17 18:31:12

  arrow

  Bardzo dobrze,że stare okna za niewielką opłatą na Radę Rodziców wzieły osoby fizyczneczy firmy.Czy pan radny nie ma innych problemów?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Fachowa regeneracja turbosprężarek w Bielsku Podlaskim
2019-02-18 18:02:29 Kategoria:

Turbosprężarka to niezastąpione urządzenie wyposażające liczne pojazdy mechaniczne. Głównym zadaniem turbosprężarki jest wspomaganie działania silnika (układ...

więcej »
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Łuków

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁUKÓW, 03.02 10:00

Giełda Kolekcjonerów w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »
4 5 6 7

ŁUKÓW, 07.02

Sesja Rady Powiatu Łukowskiego

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.02

Jest kandydat na kuratora ŁKS Orlęta Łuków

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.02

Łuków: Charytatywna Potańcówka

więcej »
10
11 12 13 14

ŁUKÓW, 14.02

Akcja „Randka w ciemno z książką”

więcej »
15 16

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: bal dla Kamila

więcej »

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: turniej pod patronatem posła

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.02

Niedziela z teatrem w ŁOK: „Zimowa Kraina Czarów”

więcej »

ŁUKÓW, 17.02 17:00

Łuków: Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych zaprasza do wspólnej modlitwy

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje