R E K L A M A



ŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: ustalenia prokuratury w sprawie dotyczącej Muzeum H. Sienkiewicza
2020-10-21 10:03:05 Artykuł czytany 2737 razy


W Prokuraturze Rejonowej w Łukowie dobiega końca śledztwo dotyczące nieprawidłowości, do jakich miało dojść w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Z pierwszych informacji wynika, że przeprowadzone do tej pory czynności nie dają żadnych podstaw do postawienia jakichkolwiek zarzutów.


Przypomnijmy. Na początku tego roku do Prokuratury Rejonowej w Łukowie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej w okresie kiedy dyrektorem był Maciej Cybulski. W zawiadomieniu tym wymieniona była lista ponad stu rzeczy, które według sporządzonej pod koniec 2019 roku w muzeum inwentaryzacji, powinny w placówce być, ale ich nie było. Chodziło m.in. o karty rękopisów, drukarkę, głośniki, a także różne eksponaty, w tym m.in. monety z wizerunkiem noblisty. Zawiadomienie do prokuratury złożyła Beata Skwarek, pełniąca na początku stycznia 2020 roku obowiązki dyrektora muzeum. http://podlasie24.pl/lukow/region/lukow-zawiadomienie-o-podejrzeniu-popelnienia-przestepstwa-2cef9.html

Prokuratura Rejonowa w Łukowie wszczęła w tej sprawie śledztwo. Jak wynika z naszych informacji we wrześniu doszło do „przeszukania budynku muzeum”. I jak się dowiadujemy, „zaginione” rzeczy odnalazły się, a część z nich była w gablotach udostępnionych zwiedzającym. Prokuratura ustaliła też jednoznacznie, że nie ma potwierdzenia aby prawdziwy był zarzut fikcyjnego zakupu kart „Potopu” Henryka Sienkiewicza. Do takiej sytuacji, jak się dowiadujemy, nigdy nie doszło.

Śledztwo wciąż trwa. Ale już ze strony prokuratury słyszymy, że nie ma żadnych podstaw do postawienia jakichkolwiek zarzutów.

AKup [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • @Jak u cyganów
    2020-10-25 14:03:34

    arrow

    Pokaż wszystkim swoje podwórko! To dopiero będzie ubaw XD

  • Jak u cyganów
    2020-10-25 09:20:13

    arrow

    Czyżby sìę zastępca wójta nie sprawdził na stanowisku w urzędzie i robota chce go rzucić? A taki dobry gospodarz. Wystarczy na podwórko spojrzeć. I o ognisko chciał zadbać. Domowe.

  • fach owcy
    2020-10-24 13:49:05

    arrow

    Takiego samozaorania dawno nie widziałem. Ciekawe czy czy to efekt ślepego wykonywania rozkazów, czy też inwencja własna pani dyrektor.

  • miłego dnia wszystkim życzę.
    2020-10-22 10:35:38

    arrow

    Przeprosić to powinien Cybulski za ten cały bałagan, który pozostawił. Gdyby się rozliczył i przekazał majątek następczyni protokólarnie nie potrzebna by była pomoc prokuratora. Poza tym to nie wszystko się znalazło a śledztwo nie zostało jeszcze zakończone.

  • ~Smutna prawda?~
    2020-10-22 10:20:24

    arrow

    nie bądźcie śmieszni nie kompromitujcie się dalej. w tak krótkim tekście tyle kłamstw

  • Tomasz
    2020-10-22 09:34:42

    arrow

    Wstyd i granda zachowanie władz . Ciekawe czy ktoś zwyczajnie tak po ludzku przeprosi człowieka

  • Ghp
    2020-10-21 23:35:44

    arrow

    Nikt go nie zniszczył ,on sam się niszczy takim zachowaniem i postępowaniem .dzieci są mądrzejsze.

  • Haaaa
    2020-10-21 23:13:20

    arrow

    Jak oni przeprowadzali tą inwentaryzację że nie zauważyli ponad 100 przedmiotów? Może ktoś seplenił i napluł komisji w oczy?

  • @Sąsiad
    2020-10-21 22:19:59

    arrow

    Jaki tam z ciebie sąsiad. Idź już i nie bredź.

  • Wstyd
    2020-10-21 22:01:11

    arrow

    Zniszczyli M. Cybulskiego i tyle.

  • do Sąsiad
    2020-10-21 20:41:45

    arrow

    ....czyżby radny szczygieł maiał rację pisząc w przenośni o zagarnięciu facebooka muzeum przez tegoż dyr., że "do terrorystów się strzela..."?
    Panie sąsiedzie co się tam stało tej pamiętnej nocy?
    ale benzyna? skąd? co?

  • ***** ***
    2020-10-21 18:37:47

    arrow

    Panie Macieju składać pozwy o zniesławienie i jechać z pisiorkami!

  • H. Sienkiewicz "Potop"
    2020-10-21 17:55:36

    arrow

    Naści, piesku, kiełbasy! - mruknął - tylko się nią nie udław.

  • Agula
    2020-10-21 17:28:39

    arrow

    No nieźle jak nawet Pani dyr.nie dostrzegła kosiarek to co tu mówić o reszcie .Wstyd Pani dyrektor

  • Łukowiak
    2020-10-21 16:38:13

    arrow

    Śmieszą mnie te wioskowe notable, co się po sądach ciągają .Wielki mi stołek dyrektora muzeum w zapyziałej wsi.Jest o co walczyć?? Chociaż H. Sienkiewicz człowiek mądry i zacny.

  • ffff
    2020-10-21 16:09:27

    arrow

    do Andrzeja: Muzealia lezały dalej w gablotach na swoim miejscu:)

  • @A dlaczego o tym nikt nie pisze?
    2020-10-21 15:22:42

    arrow

    żebyś za chwile i ty nie miał problemu z wymiarem sprawiedliwości! Jak wam nie wstyd powołaliście na dyrektora muzeum kobietę po zootechnice bez kompetencji a teraz jeszcze dalej człowieka oczerniacie?! I w dodatku kto? Może żona waszego pięknego Pinokia coś powie! K

  • .jak, no jak?
    2020-10-21 15:21:40

    arrow

    Jak ta pani się odnajdzie jak już wpłyną miliony na inwestycje w muzeum, skoro zawartości kilku gablot w dotychczas maleńkim muzeum nie ogarnia?

  • A dlaczego o tym nikt nie pisze?
    2020-10-21 14:54:41

    arrow

    Jeśli prawdą jest to co sąsiedzie piszesz to sprawą powinien się zająć nie tylko prokurator ale i Rzecznik Praw Dziecka.

  • Andrzej
    2020-10-21 14:41:22

    arrow

    Brawa za odwagę dla pani Skwarek, gdyby nie jej działania nie wiadomo co by się stało z muzealiami których dyrektor nie wskazał

  • Aga
    2020-10-21 14:26:28

    arrow

    Maciek, złóż pozew o zniesławienie i żądaj milionowego odszkodowania za straty moralne. I to bez skrupułów. Swoją drogą... Jak można nie poszukiwać eksponatów, które są w gablotach? Buhaha ja

  • pytanie do sąsiada
    2020-10-21 14:25:47

    arrow

    A mógłbyś więcej szczegółów podać?

  • Aga
    2020-10-21 14:24:58

    arrow

    Maciek, złóż pozew o zniesławienie i żądaj milionowego odszkodowania za straty moralne. I to bez skrupułów. Swoją drogą... Jak można nie poszukiwać eksponatów, które są w gablotach? Buhaha ja

  • a co się dziwić
    2020-10-21 13:44:08

    arrow

    Skoro "Inwentaryzację przeprowadzała komisja złożona z pracowników muzeum. W jej skład weszli: Magdalena Mitura - przewodnicząca komisji - zatrudniona od końca października 2019 r. na zastępstwo na stanowisku asystent muzealny (kandydowała bez powodzenia z PiS do Rady Powiatu), Zbigniew Baca, konserwator - członek komisji i Mariola Baca, sprzątaczka, która awansowała na asystenta muzealnego - członek komisji." - lukow24.pl, a nadzór miała sprawować obecna pani dyrekturka Beata Skwarek - zootechnik, kandydowała bez powodzenia z PiS na wójta gminy Krzywda.

  • Ja
    2020-10-21 13:40:49

    arrow

    Jak to teraz się znalazły? A dlaczego ich nie bylo 1 stycznia 2020r. Kiedy p. Cybulski uciekał do urzędu? Poważny człowiek kiedy odchodzi ze stanowiska to przekazuje następcy stanowiło protokołem zdawczo odbiorczym . Tylko czy p.maciej to człowiek poważny???

  • Rysiek
    2020-10-21 13:34:49

    arrow

    Beata Skwarek za taki numer powinna podać się do dymisji. Jak pani nie wstyd? Tak po ludzku, tak po prostu. Co z pani za człowiek? Chodzi tylko o stołek i reszta się nie liczy? Panie Macieju składaj pan sprawę do sądu.

  • Nick
    2020-10-21 13:25:24

    arrow

    @Piotr Za co ktoś ma przepraszać cybulskiego? Że nie wskazał, gdzie znajdują się przedmioty, których braki wykazała inwentaryzacja, mimo że posiadał taką wiedzę oraz był o to proszony pisemnie wielokrotnie i najważniejsze - było to jego obowiązkiem!

  • Sąsiad
    2020-10-21 13:14:08

    arrow

    ... to ten, co chciał spalić swoj dom z domownikami? To prawda, że sąsiedzi zapobiegli tragedii? Ktoś zajmuje się tą sprawą?

  • @Sam niech przeprasza
    2020-10-21 13:00:49

    arrow

    No przecież przekazał! Sęk w tym że "nowa" tak się na tym temacie zna, że nie wiedziała co jej przekazano.

  • do "niech sam przeprosi"
    2020-10-21 12:49:35

    arrow

    W tym rzecz nie nic nie zaginęło. A muzealia leżały w gablotach.

  • propozycja
    2020-10-21 12:39:41

    arrow

    A może redakcja zainteresuje się dlaczego pan Cybulski dopiero w obecności prokuratora wskazał miejsce owych przedmiotów i czy rzeczywiście wszystkie się odnalazły?

  • jaja
    2020-10-21 12:33:25

    arrow

    Niewiedza nie jest aż takim wstydem jak działania celowe. W tym przypadku doszło do celowego preparowania zarzutów aby oczernić Macieja Cybulskiego i to był główny cel doniesienia. Po trupach na stołek. Jak określić człowieka, który tak się zachowuje niech czytelnicy sami odpowiedzą.

  • ja
    2020-10-21 12:22:25

    arrow

    Całe oskarżenie było perfidnym zmieszaniem z błotem uczciwego człowieka w celu załatwienia stołka konkretnej osoby, nie mającej żadnych kompetencji do pełnienia tej funkcji, ani kultury w relacjach z innymi ludźmi. Żenada. Pan Starosta niech się dogłębnie zastanowi kogo zatrudnia i czy ta osoba jest godna jego zaufania.

  • Brawo
    2020-10-21 12:09:36

    arrow

    I co? Łatwo jest pani Beato opluć kogoś i oczernić? Ciekawe czy tak samo łatwo będzie powiedzieć przepraszam. Wstyd

  • monika
    2020-10-21 11:54:20

    arrow

    Publiczne przeprosiny sie należą , jak psu buda!!!!

  • Powiatowy
    2020-10-21 11:27:29

    arrow

    Czy Szustek i Skwarek przeproszą? To nie w ich styl. Panie Macieju zgłaszać sprawę o pomowienie

  • Sam niech przeprasza
    2020-10-21 11:25:26

    arrow

    Niech pan Cybulski przeprosi, że dopiero w obecności prokuratora raczył wskazać miejsce pobytu zaginionych muzealiów chociaż był zobowiązany do dobrowolnego przekazania majątku muzeum swojej następczyni.

  • piotr
    2020-10-21 10:59:15

    arrow

    Tylko kto przeprosi Pana Cybulskiego ?

  • brawa dla fachowców z nadania
    2020-10-21 10:40:35

    arrow

    Co to za dyrektor muzeum co nie wie co ma w gablotach!

  • ja
    2020-10-21 10:30:46

    arrow

    to teraz PR powinna z urzędu o nie popełnionym przestępstwie poprowadzić sprawę i by się skończyła 'wycieranie' rąk instytucjami państwowymi

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Talerz zdrowego żywienia - trzy kroki do zdrowia
2020-11-26 11:59:00 Kategoria:

W październiku 2020 roku na Narodowym Kongresie Żywieniowym ogłoszono nowe "Zalecenia zdrowego żywienia" w formie graficznej talerza zamiast piramidy. Grafice talerza...

więcej »


foto

Zanzibar, Tanzania czy Mauritius? – Egzotyczne i...
2020-11-27 12:19:38 Kategoria:

Poszukujesz pięknych wakacji w tropikalnej scenerii i z dala od tłumów? Marzysz o ciepłej wodzie i kąpielach w krystalicznych wodach Oceanu Indyjskiego? Śnisz o ucieczce...

więcej »
foto

Nowy punkt pobierania wymazów w kierunku COVID-19 na...
2020-11-27 12:12:24 Kategoria:

23 listopada Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. uruchomiło punkt pobierania wymazów w kierunku COVID-19.

więcej »
foto

Profesjonalny warsztat dla twojego samochodu
2020-11-26 20:03:00 Kategoria:

Szukasz dobrego i sprawdzonego miejsca do naprawy swoich czterech kółek? Bialskie pogotowie ma w swojej ofercie auto serwis, misja pozostaje jednak ta sama: troska o...

więcej »
foto

O czym powinieneś wiedzieć przed kupnem patelni stalowej?
2020-11-26 13:10:39 Kategoria:

Stal nierdzewna jest wszędzie: w naczyniach kuchennych, sztućcach, urządzeniach, konstrukcjach budowlanych, implantach, broni… lista jest długa. Ale jeśli szukasz patelni...

więcej »
foto

Gdzie przechowywać chleb? - wybieramy nowoczesny chlebak
2020-11-24 10:41:56 Kategoria:

Pieczywo wymaga odpowiedniego przechowywania, by mogło utrzymać świeżość i smak. Dowiedz się, jak dobrać najlepszy chlebak do współczesnego wnętrza.

więcej »
foto

Siły natury w walce z trądzikiem
2020-11-24 10:32:42 Kategoria:

Problem trądziku nęka większość nastolatków, ale też sporą część dorosłych. Jednak wciąż niewiele z osób zmagających się z tą nieprzyjemną przypadłością...

więcej »
foto

Wsparcie samodzielności społecznej osób z zaburzeniami...
2020-11-23 12:49:11 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jaki drapak warto wybrać?
2020-11-21 08:11:42 Kategoria:

Kocie meble służą nie tylko rozładowaniu nadmiaru energii u zwierzaków, ale również stanowią pewnego rodzaju ostoję. W końcu drapaki dla kotów to przedmioty...

więcej »

Łuków

w lewoListopad 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.11

Uroczystości na łukowskim cmentarzu

więcej »
2 3 4

ŁUKÓW, 04.11 - 06.11

Łuków: Kino Niepodległa 2020

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.11 12:00

ŁOK: Drogi do Niepodległej

więcej »
6 7 8

ŁUKÓW, 08.11

Łuków: rusza kolejny sezon retransmisji z Metropolitan Opera

więcej »
9 10 11

ŁUKÓW, 11.11

Łuków: Święto Niepodległości on-line

więcej »

ŁUKÓW, 11.11

Gmina Wojcieszków: akcja krwiodawstwa z okazji Święta Niepodległości

więcej »
12 13 14 15
16 17 18

ŁUKÓW, 18.11 12:30

Sesja Rady Powiatu Łukowskiego

więcej »
19 20 21

ŁUKÓW, 21.11

Ruszają rozgrywki Łukowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej

więcej »
22
23 24

ŁUKÓW, 24.11 17:45

Jubileusz łukowskiej parafii

więcej »
25 26

ŁUKÓW, 26.11

Łuków: „podatkowa” sesja Rady Miasta

więcej »
27 28

ŁUKÓW, 28.11 - 29.11

Łuków: szachowy turniej dla dzieci i dorosłych

więcej »
29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje