R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nowy sekretarz w Łukowie
2015-02-26 06:12:32 Artykuł czytany 4900 razy


Ryszard Szczygieł został wybrany na sekretarza miasta Łuków. To już oficjalna informacja, której potwierdzenie znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Opublikowano tam już wyniki pracy komisji, która dokonała naboru na stanowisko sekretarza.


25 lutego przed trzyosobową komisją, w skład której wchodzili burmistrz Dariusz Szustek, zastępca burmistrza Marcin Mateńko oraz mecenas Urzędu Miasta Piotr Pawlikowski, stanęło dwóch kandydatów na stanowisko sekretarza miasta. Byli to Mirosław Kałuski, były sekretarz Radzynia Podlaskiego oraz Ryszard Szczygieł, naczelnik Wydziału Informatycznego w łukowskim magistracie. Decyzją komisji, na sekretarza wybrany został Ryszard Szczygieł.

Jak czytamy w uzasadnieniu opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej: „kandydat spełnił wszystkie wymagania formalne wymienione w ogłoszeniu o naborze. W teście kompetencji wykazał się bardzo dobrą znajomością problematyki dotyczącej funkcjonowania samorządu terytorialnego. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej prezentował bogatą wiedzę i udzielał rzeczowych oraz wyczerpujących odpowiedzi. Posiadane przez kandydata doświadczenie zawodowe, znajomość regulacji prawnych oraz predyspozycje osobowościowe gwarantują wysoki stopień przydatności do pracy na stanowisku objętym procedurą naboru.”

Stanowisko sekretarza miasta Łuków było wolne od 9 lutego. Tego dnia, po prawie 25 latach, z funkcji tej zwolniony został Waldemar Siurek. Obecnie zajmuje on stanowisko naczelnika Wydziału Organizacyjnego. Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 25 lutego, Waldemar Siurek podziękował za wieloletnią współpracę. Jemu podziękowano gromkimi brawami:Podczas sesji krzesło sekretarza miasta było jeszcze puste. Po porannym wyborze na to stanowisko Ryszarda Szczygła, nie został on jeszcze przedstawiony oficjalnie radnym. Należało jeszcze podpisać protokół z posiedzenia komisji. Zrobiono to po zakończeniu obrad, a oficjalną informację o wynikach naboru na sekretarza opublikowano około godziny 15.00.

Ryszard Szczygieł jako nowy sekretarz miasta będzie musiał zrezygnować z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. Nie będzie też już mógł pełnić funkcji asystenta senatora Stanisława Gogacza. Natomiast jako nowemu sekretarzowi – co wynika z naszych informacji - ma mu podlegać w Urzędzie Miasta wydział informatyczny, którego dotychczas był naczelnikiem.

AKup/Łuków/DJ

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Pic
  2022-05-24 20:15:33

  arrow

  Jaki Jurek? Rysiek to jest multirobotnik hahahahahhhhsh

 • Biala
  2022-05-24 16:14:53

  arrow

  A ile funkcji pełni Ten Pan-Jak Pan Jerzy

 • Pysiu
  2022-05-24 13:45:41

  arrow

  Dorbze że już go nie ma w mieście . Tygodnia brakuje na wszystkie roboty

 • mistrzo
  2015-03-06 16:07:22

  arrow

  po czynach go poznacie. WYGRAŁ ŁUKÓW

 • munu
  2015-03-02 10:39:09

  arrow

  Czy gdyby obecny sekretarz należał do Sojuszu Lewicy Demokratycznej albo Polskiego Stronnictwa Ludowego, a nie Prawa i Sprawiedliwości, to też zostałby tak wysokim urzędnikiem? Bo to w tym rzecz, a nie w tym, że pochodzi z Łukowa. Bez koneksji podobnych stanowisk się w Polsce nie dostaje. I to jest właśnie nepotyzm i brak równości.

 • dla iaasa
  2015-03-02 10:15:37

  arrow

  A skąd pewność że obecny wybór to nie postawienie na młodego , wykształconego człowieka ?
  Z krytyką poczekajmy , a tym czasem dajmy czas na wykazanie się ... bo krytykować każdy potrafi... ale już z samodzielnie działać to już niekoniecznie...

 • K.
  2015-03-02 08:58:17

  arrow

  najlepiej zatrudnijmy eksperta z USA z jakiejś rządowej komórki, posiadającego paszport i obywatelstwo polskie no i oczywiście kompetencje... Bo lepszy obcy niż człowiek z Łukowa...
  A może nie z USA bo i tak będziecie psioczyć na jego dochody w UM więc może weźmy eksperta z BURKINA FASO albo DEMOKRATYCZNEJ REPUBLIKI KONGA!!! iasa, ukraina, Lukowianin znajdźcie go kupić wam bilet?

 • iaasa
  2015-02-27 23:05:52

  arrow

  Może grzeszę naiwnością, ale marzy mi się, żeby większość samorządowych urzędników to byli po prostu fachowcy, a nie ci, którzy mają takie lub inne plecy polityczne. Marzy mi się samorządowa służba cywilna z prawdziwego zdarzenia. A nie wsadzanie na stanowiska "krewnych i znajomych Królika". Nepotyzm to rak, który toczy miasto. Po co jakiś młody, wykształcony ma się starać, brać udział w konkursie, skoro miesiąc wcześniej wiadomo, kto wygra. I to jest problem, którego nie pokryje żadna demagogia...

 • Łukowianin
  2015-02-27 21:14:02

  arrow

  Pan Siurek to przede wszystkim wspaniały człowiek. Pracował na tym stanowisku przez wiele lat i pozostał normalnym, życzliwym człowiekiem. Facet z klasą.

 • ukraina
  2015-02-27 10:52:53

  arrow

  ukraina to czy polska?? bo nie wiem

 • K.
  2015-02-27 08:47:46

  arrow

  ciekaw jestem czy wszyscy rozumieją slowo demagogia. Dla tych mniej bystrzejszych. http://pl.wikipedia.org/wiki/Demagogia

 • o opluskwianiu i żalu...
  2015-02-27 07:37:59

  arrow

  A opluskwianie p. Szczygła na tych forach jest w porządku? Dlaczego nie chcecie dać szansy młodemu człowiekowi, ubolewacie nad czymś, czego niechybny kres musiał nastąpić. "Wszystko ma swój czas", jak śpiewa Markowski i skoro sam p. Siurek przyjmuje to z godnością i ulgą, to żadnej wartości samej w sobie, dla żadnego z panów nie ma ich szkalowanie na forach. Nie piszcie o klikach etc., bo przecież wiadomo, że każda cząstka urzędu to stronnicy tego burmistrza, a inni tamtego, owamtego i jeszcze tego sprzed 20 lat. Każdy z was dostał robotę albo po prostu dostał się do pracy za jakichś rządzących, ale czy to znaczy, że jest w klice??? Po co drzecie szaty, taka jest przecież kolej rzeczy, bo życie płynie, nie znosi próżni, zmienia się; przyzwyczajcie się do myśli, że kiedyś w tych waszych miejscach pracy też ktoś was zastąpi, najczęściej młodość, np. wasze dzieci, bo takie jest twarde prawo życia.
  "Trzeba z Żywymi naprzód iść,
  Po życie sięgać nowe:
  A nie w uwiędłych laurów liść
  Z uporem stroić głowę!
  Wy nie cofniecie życia fal!
  Nic skargi nie pomogą!
  Bezsilne gniewy, próżny żal!
  Świat pójdzie swoją drogą". (A. Asnyk)

 • piszą
  2015-02-26 20:08:41

  arrow

  aby się przypodobać nowemu hehehe :)
  A tak poważniej to - przemówienie pana Siurka pokazuje, że jest to człowiek z klasą. Ciekawe jakie miny na sesji mieli co niektórzy.

 • edoz
  2015-02-26 17:27:10

  arrow

  Okropne jest to opluskwianie pana Siurka - wybitnego fachowca, dlatego że nie jest z odpowiedniej kliki. I to ponoć pracownicy w godzinach pracy urzędu piszą. Przykre...

 • smutny petent
  2015-02-26 16:02:30

  arrow

  A ja mam takie spostrzeżenie - Czy już wszystkich pracowników um udało się obedrzeć z godności?

 • Aj, waj mistrzu
  2015-02-26 13:18:36

  arrow

  Mistrzu, co się tak pieklisz? Prawda to przecież, najprzedniejsza :-))))

 • zgadzam się
  2015-02-26 13:09:12

  arrow

  zgadzam się z opinią pracownika. to przecież taka swoista tajemnica poliszynela um w łukowie. szepczą o tym po kątach przecież...

 • mistrzu, uderz w stół...
  2015-02-26 13:01:39

  arrow

  a nożyce się odezwą...? boli prawda, co?

 • mistrz
  2015-02-26 11:46:07

  arrow

  do pracownika, nie rozsiewaj tego typu opinii jak nie masz czym jej poprzeć, żeby przypadkiem ktoś się bliżej nie przyjrzał Twojej pracy i wtedy zobaczymy jak Ty dajesz z siebie wszystko i jaki z Ciebie lojalny pracownik :)

 • Emil
  2015-02-26 11:14:13

  arrow

  Ja tylko chciałem zwrócić uwagę na to, że podobnych argumentów może użyć następny burmistrz. Nie ma gwarancji,że po wyborach będzie ten sam. A kadencja szybko mija.Stanowiska nie są dożywotnie, ale akurat tutaj częste zmiany są niekorzystne.

 • pracownik
  2015-02-26 10:50:39

  arrow

  co do poprzednika, to i tak super wynik, że za tyle nielojalności i po prostu brak pracy (a wiem, co mówię, bo widzę codziennie) - tak mięciutkie lądowanie na stanowisku naczelnikowskim. i żona p. siurka też pracuje od lat w um łuków, i mają się dobrze ci państwo, a nikt tego tu nie mówi i nie pisze. p.s. spójrzcie na oświadczenie majątkowe za te lata. a tamci niech dziękują, że dane im jest żyć bardzo, bardzo godnie za pieniądze publicznie... tyle w temacie...

 • chechło
  2015-02-26 10:07:07

  arrow

  Ja nic nie ujmuje poprzednikowi, ale nie może być tak że stanowiska w urzędzie są dziedziczone i dożywotnie. A tak było z Panem Siurkiem. Przez tyle lat potrafił się adaptować do otoczenia, nie wywołując emocji, stąd brak negatywnych opinii. Nie oznacza to, że Pan Siurek nie ma własnych poglądów, w pewnych kwestiach pokazał że nie do końca jest a polityczny. Dorze się stało że ma pracę, bo mógł jej nie mieć, tak jak setki młodych którzy emigrują z Łukowa.

 • Tomasz
  2015-02-26 09:11:26

  arrow

  Nie może...

 • Emil
  2015-02-26 09:09:07

  arrow

  Także to wystąpienie na sesji świadczy o tym, że Waldek ma wiedzę, doświadczenie i co chyba najważniejsze - jest to człowiek z klasą. Nie ma jednego, zdecydowanych poglądów politycznych, albo ich nie pokazywał. Obecny sekretarz nie tylko ma takie poglądy, ale też jest zaangażowany politycznie po stronie obecnie rządzących. To polityka przesądziła o zmianie na stanowisku sekretarza, a sekretarz zgodnie z ustawa powinien być apolitycznym urzędnikiem. Myślę, że Szustek łamiąc dotychczasowa dobrą praktykę może spowodować, że następny burmistrz postąpi podobnie.

 • nici
  2015-02-26 06:45:21

  arrow

  komisja to niewąska

  a własną działalnośc to może prowadzic ???????????

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Radiowa transmisja Mszy św. na zakończenie roku szkolnego
2022-06-23 18:08:41 Kategoria:

I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie 24 czerwca gospodarzem uroczystego ogólnopolskiego zakończenia zajęć...

więcej »


foto

Jakie firany wybrać do salonu? Firany gotowe
2022-06-30 17:37:15 Kategoria:

Aranżując przestrzeń salonu większość swojej uwagi skupiamy na ładnym umeblowaniu, oraz dopasowaniu dodatków w postaci dywanów, czy kolorowych poduszek. Oczywiście są...

więcej »
foto

Rozmowa PGE - Projekt PGE i Polskiego Związku Żeglarskiego
2022-06-29 15:05:55 Kategoria:

Żeglarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, który można uprawiać nie tylko zawodowo, ale także rekreacyjnie z całymi rodzinami i przyjaciółmi na...

więcej »
foto

Jak zdobyć rozgłos na Instagramie?
2022-06-28 16:33:00 Kategoria:

Instagram to nie tylko miejsce, gdzie możesz dzielić się ze znajomymi swoimi zdjęciami i relacjami, ale także sposób na zostanie influencerem i czerpania z tego korzyści...

więcej »
foto

Pozycjonowanie stron Białystok ‒ zadbaj o widoczność...
2022-06-28 10:03:37 Kategoria:

Pozycjonowanie stron Białystok ‒ albo jesteś widoczny w internecie, albo klienci nie wiedzą o istnieniu Twojej firmy. W dzisiejszych czasach miejsce w TOP10 to podstawa....

więcej »
foto

SuViBox, czyli nowoczesna dieta pudełkowa
2022-06-28 09:38:26 Kategoria:

Zdrowy styl życia i zbilansowana dieta to dziś podstawa. Jeśli nie mamy czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków warto skorzystać z usług cateringu dietetycznego....

więcej »
foto

Audycja PGE. Odcinek 3 - O żeglarstwie
2022-06-27 14:14:27 Kategoria:

Żeglarstwo jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, który można uprawiać nie tylko zawodowo, ale także rekreacyjnie z całymi rodzinami i przyjaciółmi na...

więcej »
foto

Co jeść na lepsze samopoczucie?
2022-06-27 10:48:09 Kategoria:

Jedzenie może mieć olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie. Wpływ ten zaczyna się już w momencie odpowiednio zbilansowanych posiłków. Jeżeli będziemy nie dojadać lub...

więcej »
foto

Jakie zalety mają rośliny w biurze?
2022-06-24 14:12:13 Kategoria:

Chcesz w łatwy sposób urozmaicić wnętrze biura lub firmy? Bardzo dobrym pomysłem będzie postawienie na doniczki z roślinami. Dzięki nim reszta pracowników możesz się...

więcej »
foto

Zlewozmywak okrągły - do jakiej kuchni będzie on pasował
2022-06-24 11:14:28 Kategoria:

Kuchnia dla każdej gospodyni domowej jest absolutnie jednym z najważniejszych miejsc. Nic więc dziwnego, że zwykle każda z kobiet chce urządzić ją w taki sposób, by...

więcej »
foto

Z tamtej strony Bugu Panna do mnie mruga - projekt...
2022-06-22 15:18:42 Kategoria:

Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach rozpoczyna realizację projektu „ Z tamtej strony Buga Panna do mnie mruga”. Poznajemy i śpiewamy gminne piosenki ludowe. Projekt...

więcej »

Łuków

w lewoLipiec 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.07

Lipcowy repertuar Kina Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 01.07

Letni seans w łukowskim parku

więcej »

ŁUKÓW, 01.07 16:00

Powitanie lata w łukowskim parku

więcej »
2 3

ŁUKÓW, 03.07

ŁOK: Giełda Kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 03.07

Gmina Łuków: Święto Jagody w Gręzówce

więcej »
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje