R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zalew Zimna Woda: będzie drożej niż planowano
2019-05-22 17:30:13 Artykuł czytany 1689 razy


Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski poinformował podczas ostatniej sesji Rady Miasta o ofertach złożonych przez firmy, które zgłosiły się do przetargu na rewitalizację zalewu Zimna Woda. Jak się okazuje, firmy te, za swoje usługi chcą więcej niż przewidywał kosztorys inwestycji. Różnica to 3 miliony.


W połowie kwietnia w Urzędzie Miasta w Łukowie ogłoszono przetarg, podzielony na cztery części, dotyczący rewitalizacji zalewu Zimna Woda. Otwarcie ofert odbyło się w miniony piątek 17 maja. Już w poniedziałek, 20 maja burmistrz Piotr Płudowski poinformował o złożonych ofertach. Niestety okazało się, że firmy za wykonanie swoich prac chcą więcej, niż było to zaplanowane. Na pierwszą część przetargu obejmującą przebudowę zdegradowanych budynków na terenie zalewu Zimna Woda, na którą w budżecie przewidziane było 4,5 mln, oferty złożyły dwie firmy. Pierwsza z nich zaproponowała kwotę 7 mln zł, druga 5,4 mln. To o ponad milion więcej niż planowano.

Podobnie było w przypadku dwóch kolejnych części przetargu. Budowy elektrycznego wyciągu nart wodnych postanowiła podjąć się tylko jedna firma, która zaproponowała, że wykona te prace za 3,5 mln, czyli za 900 tys. więcej niż było to zaplanowane. W przypadku przetargu na budowę i rozbudowę infrastruktury technicznej – co jest najdroższą częścią inwestycji, zgłosiła się też tylko jedna firma i jej oferta również była wyższa niż to planowano. Przewidywano, że będzie to koszt 9 mln, a firma złożyła ofertę na 9,9 mln. Natomiast czwarta część przetargu nie została rozstrzygnięta. Na budowę linii wysokiego i niskiego napięcia nikt nie złożył oferty. Ten przetarg trzeba będzie powtórzyć.

Rewitalizacja zalewu Zimna Woda to zadanie rozłożone na dwa lata, na które samorząd pozyskał 10 mln dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Z budżetu miasta miało być dołożone 6 mln. Teraz okazuje się, że potrzeba 3 mln więcej. Podczas sesji burmistrz Piotr Płudowski stanął na stanowisku, że nie można pomimo wzrostu kosztów rezygnować z tego zadania: - Będziemy musieli znaleźć te 3 mln, na przykład z oszczędności oraz rezygnując z pewnych innych inwestycji. Ale uważam, że priorytetem dla mnie i dla Rady Miasta jest dokończenie rewitalizacji zalewu Zimna Woda.

Podczas obrad radny Artur Gałach komentując informacje przedstawione przez burmistrza stwierdził, że gdyby przetarg został ogłoszony wcześniej, na przykład trzy czy cztery miesiące temu, to ceny mogłyby być niższe. Na tak postawioną tezę burmistrz przypomniał radnemu, że umowa z Urzędem Marszałkowskim na otrzymanie dotacji została podpisana dopiero w styczniu tego roku, i dopiero po tym można było przystąpić do ogłoszenia przetargu. Jak podkreślał burmistrz, przygotowanie dokumentów przetargowych też wymaga czasu. Na dowód tego, jak dużo potrzeba dokumentacji, pracownicy Wydziały Inwestycji przynieśli ją na salę obrad. Stos segregatorów widać na zdjęciu. I nie było to wszystko.A co dalej z przetargiem na zalew Zimna Woda? Czy umowy z wykonawcami, pomimo że opiewają na 3 mln więcej niż planowano, zostaną podpisane? Na pewno o tym Państwa poinformujemy.


Przypomnijmy, że w ramach rewitalizacji zalewu Zimna Woda, zaplanowano:

1. przebudowę zdegradowanego budynku świetlico - stołówki ze zmianą przeznaczenia na cele społeczne - lokalne centrum animacji społecznej wraz z wyposażeniem;
2. przebudowę zdegradowanego budynku magazynowego (hangaru) z odtworzeniem jego funkcji pierwotnej jako wypożyczalni wodnego sprzętu pływającego wraz z wyposażeniem;
3. budowę doziemnej instalacji sanitarnej do budynku świetlico-stołówki oraz do budynku magazynowego;
4. przebudowę istniejących ciągów komunikacyjnych – utwardzenie przy budynku świetlico-stołówki;
5. budowę wyciągu nart wodnych wraz z niezbędnym wyposażeniem;
6. montaż osprzętu elektroinstalacyjnego - system obserwacji kamerami;
7. budowę pomostów dla wędkarzy;
8. budowę deszczochronów i przebieralni;
9. dostawę i montaż wiat przystankowych;
10. budowę terenowych obiektów rekreacyjno-sportowych (boiska, miejsca do gry w szachy, pole do gry w bule, place zabaw, siłownie zewnętrzne);
11. budowę wiaty z infrastrukturą do grillowania;
12. budowę ścieżki rowerowej od ul. Turystycznej do Zalewu;
13. drenaż odwadniający ścieżkę pieszo-rowerową;
14. budowę instalacji kanalizacji deszczowej;
15. budowę instalacji elektroenergetycznej – zasilanie oświetlenia ścieżki rowerowej;
16. budowę oświetlenia ścieżki rowerowej;
17. zasilanie elektroenergetyczne wyciągu nart wodnych i przebudowa stacji transformatorowej;
18. zasilanie elektroenergetyczne oświetlenia pomostów i grobli;
19. osprzęt elektroinstalacyjny – słupy oświetleniowe i oprawy na pomostach i grobli zbiornika;
20. linie kablowe zasilające budynki sanitarne;
21. budowę i przebudowę instalacji elektrycznej modernizowanego terenu;
22. budowę oświetlenia (słupy i oprawy);
23. budowę instalacji elektrycznych – teletechnicznych (nagłośnienie i monitoring);
24. montaż osprzętu elektroinstalacyjnego (nagłośnienie i monitoring);
25. budowę wewnętrznych dróg dojazdowych;
26. przebudowę istniejącego skrzyżowania ul. Turystycznej i ul. Zimna Woda;
27. dostawę i montaż ławek solarnych;
28. promocję projektu.

AKup [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • do do Agnieszki.
  2019-05-23 19:28:23

  arrow

  Odpowiedz mi ,dlaczego "Wspólnota Łukowska" napisała w swoim artykule o zalewie na Zimnej Wodzie co uważa burmistrz-"niepotrzebnie przyzwyczajono mieszkańców do tego,że Zimna Woda jest znów miejscem wypoczynku".Tak powinien uważac człowiek ,który zostal burmistrzem dzięki wyborcom?Wy i spartaczyć nic nie umiecie.Dla mnie są dzieci ,a nie jak według ciebie mocno" ukulturalnionej" bachoryTwój język jest poniżej poziomu suteryny.

 • do agnieszki
  2019-05-23 13:01:29

  arrow

  Święte słowa. nasi radni sami przyznają, że nie chodzą na żadne wydarzenia kulturalne, więc nie dziw się w duszy mają to, że jesteśmy najbardziej zaniedbanym pod względem bazy kulturalnej miastem na wschód od Wisły. I żeby nie wiem jak ŁOK się starał, to nie da rady podskoczyć wyżej mając tak spartaczoną salkę kinową i "widowiskową" oraz amfiteatr, którego nasi radni z burmistrzem na czele nie chcą chronić przed zniszczeniem przez bachory. Ale od kogo my możemy czegoś oczekiwać. Poza Chudkiem, który ma samodzielność myślenia, reszta macha łapkami jak im każe DSz, bo PP nawet nie ma własnego klubu. Nasi radni myślą tylko i wyłącznie o sobie, a nie o tym jak budować i rozwijać miasto na miarę potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

 • Stop cenzurze Redaktorki
  2019-05-23 12:58:30

  arrow

  proszę cenzurować płudowszczyznę a nie wolny głos katolików to nie prasowy kołchoz tylko katolicki portal!

 • Andrzeju K. .....pisz na
  2019-05-23 12:50:41

  arrow

  .... Berdyczów.

 • Lulku
  2019-05-23 12:47:22

  arrow

  kto się na ciebie i tobie wypina nie wnikam. Upaść to ci może liter spirytusu kupiony na baltonie a nie ten rząd. Do niższej resortowej emeryturki przywykniesz...

 • Andrzej K.
  2019-05-23 11:38:49

  arrow

  Agnieszko i Janie - moim zdaniem trudno się z Wami zgodzić do końca. Uważam, że Zalew - inwestycja, była i jest potrzebna tyle tylko, że jak przy każdych innych Decyzjach nie liczono sie z głosem mieszkańców co do potrzeb. Nie słyszałem , aby mieszkańcy oczekiwali przystani i całej otoczki na narty wodne, a koszty z tym związane widać, że są nie małe. Jak zawsze "potrzeba" wcisnąć coś zbednego tak jak np. przy budowach ulic - nadmiar lamp itp.

 • Jan
  2019-05-23 10:53:16

  arrow

  Wykonawcy drogo się cenią. Czy słusznie? To się okaże po jakości prac.

 • Agnieszka
  2019-05-23 09:55:46

  arrow

  Brawo Jan! Słuszne uwagi! Uważam, że lepiej byłoby zainwestować w centrum kultury, z bogatszą ofertą dla dzieci i młodzieży. I w normalne kino, gdzie podczas seansu widzowie słyszeliby tylko to, co na ekranie, a nie to, co za ścianą: ostatnio odbiór filmu zakłócała mi głośna muzyka, bo na sali widowiskowej były zajęcia z tańca.

 • @Lulek
  2019-05-23 09:39:17

  arrow

  Nie damy się zgnoic.Rząd może upaśc,ale przy takim waszym rządzeniu prędzęj wy upadniecie jak wasi idole.Są jeszcze dobrzy ludzie,którzy liczą się ze społeczeństwem.

 • Andrzej K.
  2019-05-23 09:27:36

  arrow

  Do "Andrzeju Kę , zapomniał wół " - Pan Pludowski nie jest moim żadnym guru, nawet nie zamieniłem z nim słowa. Faktem jest zaś, że na niego głosowałem, bo uważałem że potrzebna jest zmiana na tym stanowisku (Wg mnie pan Sz. zaczynał, a raczej już gwiazdorzył, a to jest na takim stanowisku niedobre dla danego społeczeństwa). Obecnie Pana P. oceniam po wypowiedziach, które można sobie odsłuchać, obejrzeć i wg tego uważam że mój głos wyborczy poszedł w dobrym kierunku. Różnię się od pozostałych tu komentujących tym, że nie opieram swojego zdania wyłącznie na komentarzach takich ludzi jak Ty, którzy kłamliwie, obrzydliwie itp. przedstawiają działania Burmistrza.To jakich dobrał pracowników mnie nie interesuje, bo o tym to każdy zdrowo myślący wyborca wie, że za nowo wybranym idzie tzw. "miotła". Każdy tak robi i przypomnij sobie jak było za kadencji poprzedników w tym TWOJEGO GURU. Krytykuj! - masz do tego prawo- tyle tylko, że rób to na podłożu prawdy i w sposób merytoryczny, ale jak słucha sie takich wypowiedzi radnych na sesji to trudno oczekiwać tego anonimowo w komentarzach. Może warto posłuchać mądrych wypowiedzi np. Radnego Popławskiego i tego życze zarówno Tobie jak i pozostałym mieszkańcom. Jeszcze raz apeluję do mieszkańców- SŁUCHAJCIE WYPOWIEDZI DANYCH OSÓB, A NIE KOMENTARZY TROLI.

 • antynarciarz
  2019-05-23 08:08:47

  arrow

  Proszę mi wyjaśnić po co komu ten wyciąg nart wodnych? Kto będzie z tego korzystał żeby wydawać tak duże pieniądze?

 • Lulek
  2019-05-23 07:45:18

  arrow

  Gosia B. odpuść sobie takie komentarze a i nie słuchaj się R.sz. bo ta kadencja i ten rząd kiedyś upadnie i co dalej z tym zrobisz jak się na ciebie wypną? Piotrek nie poddawaj się!!!

 • Andrzeju Kę , zapomniał wół
  2019-05-23 07:30:56

  arrow

  jak cielęciem był. Burmistrz krytykant , torpedował wszelkie poczynania burmistrza PIS , wszystkie inwestycje rozwijające miasto oczekiwane przez mieszkańców i wynikające z obietnic wyborczych. Krytykanctwo , negacja i parcie na szkło. Poglądaj sobie swojego alternatywnego guru to i śmieszne jest i żałosne. Tutaj mamy krytykę stagnacji , nieudolności , nicnierobienia i narzucanie obciążeń fiskalnych dla mieszkańców. Twój guru krytykował dla krytyki. Szkoda , że wyborcy dali się zmanipulować.My mamy dobrą pamięć oszukać można raz i tylko raz. Prawda buło stara i młoda?

 • Andrzeju Kę , zapomniał wół
  2019-05-23 07:29:00

  arrow

  jak cielęciem był. Burmistrz krytykant , torpedował wszelkie poczynania burmistrza PIS , wszystkie inwestycje rozwijające miasto oczekiwane przez mieszkańców i wynikające z obietnic wyborczych. Krytykanctwo , negacja i parcie na szkło. Poglądaj sobie swojego alternatywnego guru to i śmieszne jest i żałosne. Tutaj mamy krytykę stagnacji , nieudolności , nicnierobienia i narzucanie obciążeń fiskalnych dla mieszkańców. Twój guru krytykował dla krytyki. Szkoda , że wyborcy dali się zmanipulować.My mamy dobrą pamięć oszukać można raz i tylko raz. Prawda buło stara i młoda?

 • ślamazarne tempo
  2019-05-22 22:57:23

  arrow

  Trzeba było w lutym przetarg ogłaszać to by były niższe ceny ale jak sobie wziąłeś Fornala zamiast Kicińskiej do inwestycji to masz efekty. Pogoń gościa do roboty to nie będziesz musiał segregatorów na sesję znosić.

 • Drogo
  2019-05-22 22:49:50

  arrow

  Wszystko drożeje dookoła coraz bardziej

 • ozy
  2019-05-22 21:27:42

  arrow

  Dobra zmiana działa - wszystko drożeje

 • trupy z szafy
  2019-05-22 21:13:00

  arrow

  Ciekawe ile jeszcze takich niespodzianek zostawił Daro po sobie

 • Andrzej K.
  2019-05-22 20:36:10

  arrow

  Drodzy mieszkańcy Łukowa, komentatorzy , a zwłaszcza HEJTERZY (tzw. TROLLE)- zwolennicy poprzedniej władzy w Łukowie. Prosze przestańcie już bezsensownie krytykowac to do TROLII, zaś do pozostałych zacznijcie oglądac relację z sesji - jeżeli nie chce Wam sie chodzić na te sesje. Otóż ja postanowiłem obejrzeć ostatnią sesję i stwierdzam, że te pomyje wylewane na Pana Płudowskiego to najzwyczajniejsze chamstwo. Porównując obecnego burmistrza do poprzednika, (mam na mysli pierwsze miesiące rządzenia) to Pan Sz. wyglądał znacznie gorzej (motał się , nie potrafił merytorycznie dyskutować z Radą itp.) Pan Płudowski wyjaśnia jak chłopom na miedzy problemy ze śmieciami, Zalewem, a Radni dalej swoje (zwłaszcza Pan G). Ogarnijcie się w końcu. Dajcie temu nowemu Burmistrzowi pracować i oceniajcie go dopiero za 2, 3 lata, a najlepiej pod koniec kadencji. Dla mnie ma start lepszy niż poprzednik. pan Sz. to chcecie pamietać z okresu końca 2 kadencji. może odtwórzcie jak zaczął?
  Panie Burmistrzu Płudowski proszę się nie zrażać obecnymi komentarzami. Dla mnie jest Pan jak narazie lepszym Burmistrzen niż poprzednicy. Proszę robić porządki po poprzednikach, a będzie dobrze.

 • Llu
  2019-05-22 19:40:59

  arrow

  Chyba wszyscy wiedzą, że pracownicy chcą zarabiać coraz więcej a więc koszta firm są większe niż dwa lata wcześniej planowano. Przecież to nie jest wina obecnego burmistrza panowie radni.Prawa rynu i nic więcej. A może radni w czynie społecznym?

 • Deliryk
  2019-05-22 19:02:03

  arrow

  Macek jakbyś kumał kilka prostych rzeczy to byś wiedział że wyceny były z 2017 roku, że teraz jest otwarte szeroko postępowanie i nie ma cudawianek, i wiele innych czynnikow. ale ty wolisz beblać jak ci twoj pan każe. wlącz myslenie wylacz bzdurne klikanie

 • Po prostu dalsza
  2019-05-22 18:59:19

  arrow

  część r o z p i e r d u c h y miasta . O ja cię nie mogę.

 • jan
  2019-05-22 18:33:15

  arrow

  Tyle milionów będzie utopionych w zalewie a i tak za parę lat wszystko zarośnie bez dalszego pożytku dla potomnych. Inwestycja miała by sens na zbiornikach naturalnych np. Jezioro Białe itp. lub przez środek zalewu przepływała by rzeka. A tak zawsze woda będzie mętna z pływającą rzęsą. za te miliony ile by można by było zrobić wiele pożytecznych rzeczy dla mieszkańców a nie dla garstki amatorów zimnej wody.

 • macek
  2019-05-22 18:08:06

  arrow

  słabo p. burmisrzu nawet postępowania w miarę prostego nie udało się pozytywnie dokonać. Brak zgody na dokładanie kasy. Człowieku więcej potu i zadanie zrobić jak nalezy a kasy nie zwiększać.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Najbliższe transmisje na antenie KRP
2020-08-12 16:03:05 Kategoria:

Dobiega końca Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zapraszamy naszych słuchaczy do duchowej łączności z pątnikami, którzy w tym roku – inaczej niż zwykle -...

więcej »


foto

Oszczędzanie a promocje w sklepach: co warto o tym...
2020-08-10 13:23:09 Kategoria:

Wbrew pozorom, zakupy żywności to jedna z głównych dziedzin naszego życia, które mogą stać się źródłem oszczędności. Jak wiadomo, oszczędzanie niejedno ma imię....

więcej »
foto

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS
2020-08-07 12:15:07 Kategoria:

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS to program realizowany w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

więcej »
foto

Wsparcie samodzielności społecznej osób z zaburzeniami...
2020-08-07 09:39:15 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Poznaj korzyści kształcenia w Siedleckim Medyku
2020-08-06 11:39:51 Kategoria:

Siedlecki Medyk to niekwestionowany lider w kształceniu kadry medycznej i społecznej, a od kilku lat również w branży kosmetycznej. W 2020 roku otrzymał status laureata w...

więcej »
foto

Siedlecka Klinika Ekspresów zaprasza klientów i...
2020-08-05 07:42:11 Kategoria:

W 2019 r. sprzedało się w Polsce prawie 500 tys. ekspresów, a kawę w ziarnach kupuje już 30 proc. gospodarstw domowych. Rynek kawowy w naszym kraju rozwija się bardzo...

więcej »

Łuków

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.08

Łuków: obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »

ŁUKÓW, 01.08

„Powstanie Warszawskie” w łukowskim amfiteatrze

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.08

Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 02.08

Łukowska giełda kolekcjonerów

więcej »
3 4

ŁUKÓW, 04.08 16:00

Łuków: spotkanie w sprawie modernizacji ulicy Rurowej

więcej »
5 6 7 8 9

ŁUKÓW, 09.08

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

więcej »
10 11 12 13 14 15

ŁUKÓW, 15.08 10:00

Łuków: Święto Wojska Polskiego

więcej »

ŁUKÓW, 15.08 17:00

Obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej w Łukowie

więcej »
16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje