R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Sport to Alternatywa, czyli II Turniej Zapaśniczy w Łukowie
2018-06-25 15:41:31 Artykuł czytany 1194 razy


W Łukowie, już po raz drugi odbył się Turniej Zapaśniczy „Sport to Alternatywa”. Stoczono na nim 115 walk. Drużynowa niepokonani okazali się goście z Ukrainy.


II Turniej Zapaśniczy odbył się w minioną sobotę 23 czerwca. Jego organizatorzy, czyli Stowarzyszenia „Alternatywa dla Łukowa”, tak relacjonują to, co działo się na turnieju:

Za nami drugi zorganizowany przez stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa turniej zapaśniczy „Sport to alternatywa”. 23 czerwca w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie odbywały się zapaśnicze zmagania młodych adeptów tej dyscypliny sportu. W sumie na matach rywalizowało ponad 100 osób z 15 klubów, m.in. z Kielc, Białegostoku, Zamościa, Chełma, Wierzbicy, Stróży, Lublina oraz tych działających w powiecie łukowskim.

Między sobą walczyli zapaśnicy z roczników 2004 - 2011. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Piotr Płudowski, prezes Alternatywy dla Łukowa oraz Tadeusz Federczyk, gospodarz ZS nr 1 w Łukowie. Głos zabrała też Tetiana Kokhanevych, wicemer Klesowa na Ukrainie, która dziękowała m.in. za zaproszenie na zawody. – Myślę, że zawody nam się udały. Po raz pierwszy Łuków odwiedził klub z Kielc i młodzicy z Klesowa. Zostaliśmy pochwaleni za organizację zarówno przez panią wicemer i przez trenerów z Polski – mówi Ryszard Wałachowski, jeden z organizatorów zawodów.

Walki toczyły się w kategoriach od 33 do 66 kg wśród młodziczek oraz 32 do 68 kg w przypadku młodzików. Drużynowo najlepsi okazali się goście z ukraińskiego Klesowa, którzy wygrali „generalkę” zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Honorowy patronat nad turniejem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Starosta Łukowski Janusz Kozioł.

Najlepszym zawodnikiem z powiatu łukowskiego okazał się Kacper Gajowniczek z GKS Armaty Stoczek Łukowski który zdobył I miejsce w kategorii 68 kg. „Nasi” zdobyli też trzy srebrne medale oraz pięć brązowych krążków. Szczegółowe wyniki dostępne są na portalu SportZona (chłopcy, dziewczęta).

– Wyniki klubów z powiatu łukowskiego uważam za zadowalające. Cieszy złoto uzyskane przez Kacpra, który w sobotnich zawodach wygrywał z zawodnikami, którzy w przeszłości okazywali się od niego lepsi w bezpośrednich potyczkach – mówi R. Wałachowski. – Nasze zawody odwiedziła m.in. Monika Dadas z ULKS Wierzbica, aktualna Mistrzyni Polski. Do tego bardzo silną doświadczoną w europejskich zawodach reprezentację wystawili nasi ukraińscy przyjaciele. Turniej był więc mocno obsadzony – dodaje.

Szczegółowe wyniki zawodników z powiatu łukowskiego:

I miejsce:

Kacper Gajowniczek (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 68 kg

II miejsca:

Marta Gajowniczek (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 42 kg
Julia Pracz (UKS Zalesie) – kat. 46 kg
Klaudia Karwowska (UKS Zalesie) – kat. 50 kg

III miejsca:

Błażej Wałachowski (ŁKS Orlęta Łuków) – kat. 38 kg
Sebastian Smyk (UKS Zalesie) – kat. 44 kg
Julia Brauła (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 46 kg
Agata Kazanecka (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 50 kg
Patrycja Piotrowska (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 66 kg

Niższe miejsca:

Szymon Szaniawski (UKS Zalesie) – kat. 38 kg
Mikołaj Konowrocki (UKS Zalesie) – kat. 38 kg
Paweł Proch (UKS Zalesie) – kat. 41 kg
Jakub Smyk (UKS Zalesie) – kat. 44 kg
Arkadiusz Słomka (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 48 kg
Gabriela Bykowska (GKS Armaty Stoczek Łukowski) – kat. 50 kg

Sędzią głównym zawodów był Cezary Pasik, którego wspomagali m.in. Grzegorz Rychta i Władysław Świętochowski. Medale wręczali Piotr Płudowski, Władysław Świętochowski i wieloletni działacz łukowskich Orląt Zygmunt Piekarski.

II Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików w stylu klasycznym oraz Młodziczek „Sport to alternatywa” wsparli także Partnerzy przedsięwzięcia: radni Przemysław Wereszczyński i Mateusz Popławski, Gmina Łuków, Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie, Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Mięs-Hurt, Szkoła Jazdy Płudowski, Crossfit Łuków, VitaSport, Pracownia Kadru, Zielony Gaj, Sport Zona i Lubelski Związek Zapaśniczy.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

zdjęcia: Anna Kupińska/Alternatywa dla Łukowa

AKup/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • stefan
  2018-06-29 23:10:18

  arrow

  już cisza....'endriu' , 'bartku' ' panie K' hejtujcie dalej

 • sie pytam
  2018-06-28 18:38:37

  arrow

  i tu powstaje pytanie: dlaczego nikt wcześniej nie zapytał autora statutu co i jak sie robi? A i autor statutu dlaczego nie podszepnął nikomu właściwego rozwiązania?

 • a ty dalej wybielaj
  2018-06-28 17:24:48

  arrow

  No to teraz nie ma winnego. Skoro było tak dobrze to dlaczego tak źle wyszło?

 • Diler Truskawek
  2018-06-28 16:49:00

  arrow

  i po co sie chopy tera napinać? trzeba była na walnym zgłaszać uwagi i zdejmować punkty dotyczące wyboru prezesa i zarządu. Ale wtedy wszyscy walczyli ze wszystkimi o stołek prezesa. Dopiero jak przewodniczacy KR ogłosił nieprawidlowość to teraz sami mundrzy tutaj sie objawili

 • nadal gorączkujesz
  2018-06-28 14:41:15

  arrow

  Walne zebranie zwołuje zarząd a nie jakikolwiek prezes, to po pierwsze a po drugie to skąd wiesz, że Zarzycki zgodził się pełnić funkcję prezesa, po trzecie to ktoś z zarządu musiał podpisać ogłoszenie o walnym zebraniu, które jak pisał poprzednik musiało się odbyć. Skąd wiesz, że decyzja o zwołaniu walnego nie była konsultowana z prawnikiem. Dlaczego twierdzisz, że można było dokoptować skład zarządu i wybrać prezesa ze składu zarządu. Czy wiesz, że nikt nie chciał objąć tej funkcji?. Dlaczego się nie zgłosiłeś specjalisto od stowarzyszeń, pomógł byś klubowi? ale nie, bo ty potrafisz tylko kłapać myśląc, że w internecie jesteś anonimowy. Masz rozterkę to spróbuj porozmawiać z kimś z zarządu na pewno otrzymasz odpowiedź i będziesz spał spokojnie.

 • Bartek
  2018-06-28 14:29:05

  arrow

  'nakręciliście' się tematem zastępczym a widzę ze podium z logo OSIR-u więc i miasto w tym uczestniczyło ......

 • Nie gorączkuj się pan
  2018-06-28 08:38:00

  arrow

  To, że pan Zarzycki niepotrzebnie zwołał walne w celu wyboru prezesa to fakt. To, że za zaistniałą sytuację solidarnie ponoszą odpowiedzialność trzej prezesi czyli Kulik, Zarzycki i Wałachowski to też fakt. Gdzie ty tu widzisz opluwanie?

 • Ty sie kompromitujesz do kwadratu
  2018-06-28 08:10:03

  arrow

  Przeczytaj sobie punkt po punkcie, ze zrozumieniem, choć w twoim przypadku to raczej niewykonalne treść porządku ostatniego Walnego Stowarzyszenia Orlęta i tam znajdziesz zapisy, których, jak twierdzisz nie było. Są to punkty: 8, 9, 11, 12, 13. Myślę, że opluwani przez ciebie członkowie Klubu wystąpią o twój adres IP w wiadomym celu.

 • radca prawny ale i kibic
  2018-06-27 21:19:08

  arrow

  tak ktoś (specjalnie pisze ktoś, aby fala głupawego hejtu nie wylała się na p.Arkadiusza) wymyślił termin zakończenia pierwszej kadencji zapisany zresztą w statucie (wcale nie przez przypadek że na 2 miesiące po wyborach samorządowych) by władze Orląt były wybierane w kohabitacji z władzami miejskimi. Bardzo dobra konstrukcja statutowa, bezpieczna dla klubu ze względów dotacyjnych. I dlatego statut nie przewiduje wybierania "od nowa" władz klubu w trakcie kadencji, co najwyżej "kooptację". Jeżeli ktoś nie rozumie tych pojęć, to lepiej niech nie sieje popeliny. Statut po prostu trzeba czytać ze zrozumieniem.

 • Ale pitolisz
  2018-06-27 13:21:05

  arrow

  Fajka co ty brałeś bo widzę, że nieźle cię trzepnęło.

 • Nie kompromituj się już
  2018-06-27 12:57:12

  arrow

  Gdzie były te punkty o sprawozdaniu i absolutorium w porządku obrad ignorancie?

 • pamiętamy
  2018-06-27 12:51:43

  arrow

  Pewien pan prostuje sytuację w klubie nie będąc kuratorem? Czy na to nie jest paragraf?

 • fajka
  2018-06-27 12:40:31

  arrow

  Ujadacie. Ważne że Pan Ryszard W. zaprowadził klub do III ligi i organizuje takie zawody jak sport to alternatywa. Ciesze sie ze dzieje sie to wszystko bez mieszania polityki do sportu. brawo!!

 • Nie kalaj nazwy Orlęta nieudzaczniku!
  2018-06-27 11:59:56

  arrow

  Orlęta po rezygnacji Kulika mogły sobie uzupełnić skład zarządu i wybrać na prezesa nawet Reksia tylko do tego potrzebna była znajomość statutu zamiast chaotycznych działań. Teraz to już tylko anonimowe biadolenie pozostało.

 • Do do pilkarza..
  2018-06-27 11:54:54

  arrow

  Ponad wszelką wątpliwość to ty jesteś niedouczonym ignorantem, bo walne zebranie stowarzyszenia, a takim jest klub sportowy Orlęta, zarząd stowarzyszenia ma obowiązek zwołać każdego roku, choćby po to by przyjąć sprawozdanie z działalności oraz udzielić /bądź nie udzielić/ absolutorium zarządowi. Kwestia czy należało wprowadzać do porządku obrad wybór nowego prezesa i brakujących członków zarządu, to już inna sprawa. O tym zadecyduje Sąd.

 • Czy na pewno?
  2018-06-27 11:19:21

  arrow

  Rozumiem, że obarczasz też tym, że 13 dni to za mało aby zgłosić zmiany do KRS... Zamilknij już i się nie kompromituj...

 • Orleta
  2018-06-27 10:55:33

  arrow

  Orlęta działałyby bez kłopotów gdyby nie chaos spowodowany przez władze i grozbe cofnięcia dotacji jesli nie wybiorą "ich Prezesa". Władze Orląt nie dały się zastraszyć i wybrały Prezesa wsrod swoich działaczy. I wtedy zaczęły się szykany, kontrole, donosy, presja... Za wszelka cene chcieli upolitycznic klub sportowy i wprowadzic tam "dobra zmiane". Gdy im się nie udało - zaczęli się mścić,

 • hahaha
  2018-06-27 10:54:15

  arrow

  Ci z urzędu to już serio nie mają co robić i jeszcze wychwalają Szczygła. Co za kabaret.

 • do "do piłkarza"
  2018-06-27 10:24:26

  arrow

  W końcu ktoś to napisał ucinając wszelkie komentarze. Przewiduję i tak poematy wychwalające :)

 • do piłkarza
  2018-06-27 09:14:32

  arrow

  Konto można będzie odblokować dopiero po wejściu kuratora, którego sąd powoła jak zostanie uporządkowany bałagan w dokumentach min. brak wpisów do KRS. Zarząd, który się podał do dymisji ponosi za to odpowiedzialność a zwłaszcza prezesi i viceprezesi czyli Kulik prezes, Wałachowski viceprezes a potem prezes i Zarzycki viceprezes, który ponad wszelką wątpliwość niepotrzebnie zwołał walne Orląt.

 • do bartek
  2018-06-27 08:03:58

  arrow

  bartek nie szalej

 • piłkarz
  2018-06-26 20:37:46

  arrow

  a dzieki komu nie można odblokowac konta?

 • taka prawda
  2018-06-26 18:08:36

  arrow

  Klub Orlęta wychodzi na prostą dzięki zaangażowaniu pana Ryszarda Szczygła, który sprząta bałagan w klubie min. po panu Wałachowskim DWUNASTODNIOWYM prezesie a wcześniej viceprezesie.

 • arruabarrena
  2018-06-26 14:55:53

  arrow

  Te działania pokazują, że nie mogło być lepszego prezesa niż Ryszard. Proszę jakie rzeczy się dzieję w Łukowie od kiedy objął fotel prezesa

 • do endriu
  2018-06-26 14:51:25

  arrow

  'nie mierz wszystkich swoją miarą '

 • Do ryśka
  2018-06-26 14:24:34

  arrow

  Przestań już pisać te poematy pochwalne sam na siebie...

 • fajka
  2018-06-26 10:56:12

  arrow

  Ja też ciesze sie ze klub Orlęta wreszcie wychodzi na prosta. Dzieki prezesowi.

 • Pytanie
  2018-06-26 09:51:55

  arrow

  Dasz się zaprosić na piwo? Jestem zafascynowany Twoją osobą...

 • bredzisz panie komentujący
  2018-06-26 08:56:48

  arrow

  Który Ryszard klub rozwija? Chyba nie ten od zapasów co go zostawił po 12 dniach urzędowania.

 • @do tat tak
  2018-06-26 08:43:18

  arrow

  a Ty mądrości piszesz 'jedyne słuszne' ....

 • komentujący
  2018-06-26 07:44:53

  arrow

  A tak narzekali na tego Ryszarda ze niby polityczny wybór. A tutaj proszę jaka miła niespodzianka. Rozwija klub a nie partię. Brawo! Awans, turniej, oby tak dalej!

 • Do tak tak
  2018-06-25 22:57:50

  arrow

  Jak masz ochotę to wypisuj głupoty nadal. Bo tylko na to Cię stać...

 • Tak jak
  2018-06-25 22:33:51

  arrow

  Dokladnie tak jak radny od tenisa i radny od ciężarów ......

 • ??
  2018-06-25 20:18:03

  arrow

  Jak to było? Alternatywa nowy wymiar samorządu? - chyba przez sport do samorządu.

 • korzymmaciej
  2018-06-25 16:19:52

  arrow

  Brawo Panie Prezesie!! Gratulacje dla p. Ryszarda i powodzenia dalej!!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Fachowa regeneracja turbosprężarek w Bielsku Podlaskim
2019-02-18 18:02:29 Kategoria:

Turbosprężarka to niezastąpione urządzenie wyposażające liczne pojazdy mechaniczne. Głównym zadaniem turbosprężarki jest wspomaganie działania silnika (układ...

więcej »
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Łuków

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁUKÓW, 03.02 10:00

Giełda Kolekcjonerów w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »
4 5 6 7

ŁUKÓW, 07.02

Sesja Rady Powiatu Łukowskiego

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.02

Jest kandydat na kuratora ŁKS Orlęta Łuków

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.02

Łuków: Charytatywna Potańcówka

więcej »
10
11 12 13 14

ŁUKÓW, 14.02

Akcja „Randka w ciemno z książką”

więcej »
15 16

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: bal dla Kamila

więcej »

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: turniej pod patronatem posła

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.02

Niedziela z teatrem w ŁOK: „Zimowa Kraina Czarów”

więcej »

ŁUKÓW, 17.02 17:00

Łuków: Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych zaprasza do wspólnej modlitwy

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje