R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

TOP 10 i TOP 5 Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza
2019-04-23 10:31:05 Artykuł czytany 218 razy


W Łukowie i w Krzywdzie trwają przygotowania do II Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Organizatorzy wydarzenia, któremu patronuje Katolickie Radio Podlasie oraz portal podlasie24.pl, prezentują właśnie TOP 10 panów i TOP 5 pań, którzy wystartują na dystansie 92 kilometrów. Gościem specjalnym Biegu będzie mistrz kolarstwa torowego Grzegorz Drejgier.


Druga edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza odbędzie się 19 maja w Woli Okrzejskiej. Swój udział w wyścigu potwierdziło już wiele znakomitych zawodniczek i zawodników. Organizatorzy, kontynuując zwyczaj z pierwszej edycji, przedstawiają nam TOP 10 panów oraz TOP 5 pań, którzy będą się ścigać na dystansie PRO (92 km).

Numer 1 - Paweł Teter – KM PSP Lublin

Zwycięzca pierwszej edycji Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Przygodę z kolarstwem rozpoczął 1998 roku jako junior młodszy w klubie Elpis Lublin, gdzie trenował do 2001 roku. Kolejne lata to jazda rekreacyjna. Do trenowania powrócił w 2016 roku, a w 2018 do rozpoczął ściganie w Mastersach. Odnośnie możliwych startów i sukcesów, Paweł bardzo skromnie ocenia swoje możliwości, i naszym zdaniem niesłusznie, gdzie największe nadzieje na sukcesy wiąże ze startami w zawodach służb mundurowych. W sezonie 2018 zajął 5 miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski Strażaków w Bukowinie Tatrzańskiej. Naszym zdaniem, będzie liczył się w walce o zwycięstwo podczas tegorocznej edycji Biegu Kolarskiego.

Numer 2 - Mateusz Mikulski - V-MAX Mińsk Mazowiecki

Mateusz w poprzedniej edycji Biegu Kolarskiego zajął trzecie miejsce i jest zdecydowanie jednym z faworytów do zwycięstwa w tym roku. Mateusz pochodzi z Pilawy i reprezentuje barwy klubu V-MAX Mińsk Mazowiecki. Mateusz Mikulski to między innymi dwukrotny Mistrz Mazowsza w kolarstwie szosowym w kategorii 17-29 lat, trzykrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej w kategorii M20 (18-29 lat) Super Prestige ŻTC Bike Race, zwycięzca Memoriału Feliksa Rawskiego, zwycięzca i Kryterium Ulicznym GSK Horyzont oraz cztery razy z rzędu zwycięzca Memoriału Kolarskiego im. Piotra Ekierta w Garwolinie. Mateusz to również Mistrz Polski Amatorów 2017 do lat 29.

Numer 3 - Paweł Kazanowski - Inżynieria Rowerowa Lublin

Dla Pawła to również druga edycja Biegu Kolarskiego, gdzie w zeszłym roku ukończył wyścig w czołówce. Paweł specjalizuje się głównie w przełaju i jeździe na czas mimo, że jak sam mówi, nie jest typowym „czasowcem”, a raczej sprinterem. Dzięki temu potrafi zaskoczyć rywali w każdej sytuacji. Na szosie jeździ od 13 lat. Główne sukcesy Pawła to tytuł Przełajowego Mistrza Polski 2016 w kat. Cyklosport, tytuł Mistrza Polski w kat. Cyklosport w jeździe na czas parami w 2017 roku razem z Piotrem Klinem, brązowy medal Przełajowych Mistrzostw Polski 2018 w kategorii Cyklosport. Do tego srebrny medal w Mistrzostwach Polski w kategorii Cyklosport w jeździe na czas parami w 2018 roku razem z Maciejem Robakowskim i 7. miejsce solo. Ostatni sezon przełajowy 2018/2019 to wiele zwycięstw i miejsc na podium w Pucharze Polski w Kolarstwie Przełajowym oraz 7. miejsce na Mistrzostwach Polski.

Numer 4 - Piotr Próchnicki ,,Scolvus" – Ramę Na Ramię

Z kolarstwem związany od 1991 roku. Założyciel grupy kolarskiej ,,Ramę Na Ramię" - cyclocross Warszawa. Propagator kolarstwa przełajowego, organizator imprez cyclocross i trener personalny kolarstwa. Choruje na cukrzycę lecz nie przeszkadza mu to startować w wyścigach cx, mtb i szosowych. Rok temu nasz Bieg Kolarski ukończył tuż za podium.

Numer 5 - Adam Ważny - Klub Kolarstwa Torowego Wiraż

Adam zaczął jeździć na rowerze do szkoły i przez 6 lat nie opuścił ani jednego dnia! Przygodę z szosą rozpoczął w Warszawskim Klubie Kolarskim. Miał licencję elity i ścigał się w Mistrzostwach Polski. Ma na swoim koncie zwycięstwa w kilku edycjach Amatorskich Pucharów Polski. Regularnie ściga się w cyklu ŻTC, gdzie wygrał kilka wyścigów. W 2015 roku rozpoczął przygodę w MTB i na torze kolarskim, gdzie na Torowych Mistrzostwach Polski Masters zdobył srebro w scratchu. Z sukcesów MTB należy wspomnieć natomiast zwycięstwo w Sudety MTB Challenge w 2016 roku na dystansie mega. Oprócz tego ma na swoim koncie starty w wielu wyścigach Poland Bike i Mazovia MTB. W 2018 roku wystartował w Tatra Road Race. W tym roku Adam przygotowuje się do walki o klasyfikację generalną w ŻTC, Tatra Road Race, Szosowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Świata Masters na szosie - Gran Fondo. Jak sam mówi, to jego ostatni sezon ścigania się na takim poziomie. Od przyszłego roku Adam planuje skupić na sprawach zawodowych.

Numer 6 - Sławomir Niciński - Team LRP Poland

Jak o sobie mówi, z wykształcenia jest operatorem saturatora z brakiem możliwości pracy w wyuczonym zawodzie, co rekompensuje jeżdżąc rowerem i amatorsko się ścigając. Bardzo lubi też o tym pisać o czym można przekonać się na łamach portalu naszosie.pl lub jego blogu „Master of disaster” inaczejokolarstwie.blogspot.pl. Rower wyznacza Sławomirowi rytm tygodnia, miesiąca i roku. Lubi się ścigać i gdy jakiś wyścig mu nie wyjdzie, to wśród kolegów-kolarzy mówi, że jest redaktorem sportowym, a gdy jakiś tekst mu nie wyjdzie, że jestem kolarzem-amatorem. I jak sam stwierdza, do teraz nie rozgryzł, czy bardziej lubi się ścigać, czy też pisać o tym. Dlatego nadal zamierza czynić i jedno i drugie, póki starczy sił. Ulubione wyścigi Sławomira to ŻTC, Rzekuń, Bieg Kolarski i wyścigi organizowane przez Sokołowskie Towarzystwo Cyklistów. Ma na swoim koncie sporo sukcesów - zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ŻTC, wiele razy stał na podium i trzy razy zwyciężał w wyścigach ŻTC, miejsce na podium w jeździe na czas w Rzekuniu i zwycięstwo w kryterium kolarskim w Garwolinie. Z naszej strony możemy dodać, że Sławomir w ostatnim biegu kolarskim leżał w kraksie 8 km przed końcem ostatniej pętli. Do mety dojechał chwilę za peletonem z siodełkiem trzymanym w ... zębach.

Numer 7 - Adrian Flur – MyBike Road Team

Adrian to pasjonat kolarstwa i jak sam o sobie mówi „zakręcony człowiek”. Pasją leczy i zaraża od najmłodszych lat swojego synka. Jego ulubione wyścigi to Klasyk Beskidzki, seria UCI Gran Fondo i Tatra Road Race. Sukcesem Adriana, o którym należy wspomnieć, jest awans na tegoroczne Mistrzostwa Świata UCI Gran Fondo Series. W naszej ocenie Adrian, wspierany przez bardzo silną drużynę będzie się liczył w walce o zwycięstwo. A sama drużyna MyBike Road Team w 2019 roku stawia sobie za cel wysokie miejsca w wyścigach i klasyfikacji generalnej ŻTC.

Numer 8 - Remigiusz Siudziński – Ultrakolarz


Remek to jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich ultrakolarzy. Ma na swoim koncie 4 starty w Race Around Austria gdzie dwukrotnie wywalczył 8. miejsce, zwycięstwo w Maratonie Rowerowym Dokoła Polski w 2017 roku w kategorii sport, 3. i 9. miejsce w Bałtyk-Bieszczady Tour. Jako jedyny Polak ukończył solo wyścig Race Across America (4800km non-stop) gdzie zajął 12. miejscu w klasyfikacji generalnej. Jest współtwórcą nocnych treningów kolarskich „Pętla Kopernika” oraz everestingu na warszawskiej Agrykoli. Więcej o Remku i jego pasji można przeczytać na ultrakolarz.pl.

Numer 9 - Marcin Cichosz – Rowerowy Łuków

Marcin to obecnie jeden z najlepszych łukowskich kolarzy amatorów, który startuje zarówno w zawodach MTB jak i szosowych reprezentujący barwy Rowerowego Łukowa. Marcin ma na swoim koncie szereg sukcesów wywalczonych z drużyną PGE Dystrybucja oraz indywidualnie, w tym kilka tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski Energetyków. Zdecydowanym atutem Marcina będzie znakomita znajomość trasy i wsparcie kibiców.

Numer 10 - Kamil Markiewicz - XBOX Bike Team

W zeszłym roku Kamil ukończył bieg kolarski w czołówce i w tym roku zapowiada, że przyjeżdża poprawić swoją pozycję! Zawodnik wspierany przez członków XBOX Bike Team jest wszechstronnym kolarzem, który po doświadczeniach w zawodach MTB, CX oraz kryteriach ulicznych, w ostatnich latach rozwija sekcję szosową. Kamil trenuje również kolarstwo torowe w Klubie Kolarstwa Torowego "Wiraż”. Jako zawodnik regularnie uczestniczy w legendarnych wyścigach szosowych startując w formule Gran Fondo. W ciągu ostatnich trzech lat, brał udział w Paris-Roubaix Challange (2016), Gran Fondo Strade Bianche (2017), Wyścigu Dookoła Flandrii (2018), a kilka tygodni przed naszym wyścigiem jedzie w Liege – Bastogne – Liege.

Nr 11 - Sylwia Stoń – V-MAX Mińsk Mazowiecki


Sylwia to brązowa medalistka Mistrzostw Polski Amatorów 2017. W zeszły roku zdobyła drugie miejsce w naszym Biegu Kolarskim. Sylwia pochodzi z Garwolina i od 2017 roku reprezentuje drużynę V-MAX Mińsk Mazowiecki. Na swoim koncie ma między innymi 2. miejsce w  cyklu zawodów ŻTC „Fit Race” kobiet w klasyfikacji Open 2016, Mistrzostwo Mazowsza Kobiet w kategorii Open kobiet w 2016, zwycięstwa w Wyścigu Par Mieszanych o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin 2016, I Garwolińskim Kryterium Ulicznym, Memoriale im. Piotra Ekierta i Night Race w Łodzi. Również należy wspomnieć o roku 2017 i 3. miejscu w kategorii Open Kobiet na Mistrzostwach Polski Amatorów, 1. miejscu w cyklu „Super Prestige” organizowanym przez ŻTC Bike Race w kategorii K20 i ponownie 1. miejscu w Wyścigu Par Mieszanych o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin 2017. Natomiast w 2018 roku Sylwia zdobyła tytuł Mistrza Sportu Powiatu Garwolińskiego.

Numer 12 - Dorota Rajska – Klub Kolarstwa Torowego Wiraż

Dorota to wszechstronna zawodniczka. Na swoim koncie ma liczne starty w MTB, na torze i szosie. W 2015, 2016 i 2017 roku zdobywała Mistrzostwo Polski Masters na torze. Ostatni sezon zakończyła na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu ŻTC. Jak twierdzi, z natury jest sprinterką, a z zamiłowania góralką. W związku z tym, regularnie startuje w wielkim kolarskim wyzwaniu jakim jest Tatra Road Race. W sezonie 2019 planuje wystartować w Torowych Mistrzostwach Polski Masters, Szosowych Mistrzostwach Polski Masters i zadebiutować w Mistrzostwach Świata Masters - zarówno na torze jak i na szosie.

Numer 13 – Katarzyna Kornasiewicz – Legion Serwis

Przygodę na szosie rozpoczęła w grudniu 2017 roku zachęcona przez kolegów triathlonistów. Sportowa krew płynie w jej żyłach od dzieciństwa. W szkole podstawowej zaczęła trenować siatkówkę, aby w liceum reprezentować Warszawski klub MOS WOLA. Z trzech dyscyplin TRI rower przypadł jej najbardziej do gustu, stając się jej wielką pasją. Od listopada 2018 regularnie trenuje na torze kolarskim w Pruszkowie. Również cyklicznie jeździ z amatorskimi grupami kolarskimi. Z ostatnich sukcesów, Kasia wywalczyła 1. miejsce open kobiet i tym samym 1. w swojej kategorii w Ślężańskim Mnichu!

Numer 14 - Magda Jóźwik

Nowa miłość Magdy czyli szosa, pojawiła się w jej życiu niespełna rok temu i towarzyszy głównie podczas krajoznawczych wycieczek - tych bliższych, gdy czas jest ograniczony i nacieszyć się trzeba dystansem 50km, ale też tych dalszych, gdy można sobie pozwolić na 200 lub 300km. Z rajdów szosowych Magda ma na swoim koncie Rajd dla Frajdy w Olsztynie i Brevet Pomiechówek. Jeśli chodzi o MTB główne starty Magdy to Wisła 1200 i Poland Bike w Ząbkach. Najbliższe plany to udział w naszym Biegu Kolarskim i m.in. Pięknym Wschodzie, a co dalej... to się dopiero okaże.

Numer 15 - Izabela Markowska - Rowerowy Łuków

Iza to zwyciężczyni poprzedniej edycji Biegu Kolarskiego w kategorii "inny rower". Miłość do dwóch kółek pojawiła się u niej w całkiem dorosłym życiu. W lipcu 2015 wyruszyła z Rowerowym Łukowem w pierwszą wspólną wycieczkę. Wystarczyła jedna wyprawa w okolice Łukowa, by zaszczepić rowerową pasję.

Później chciała już tylko częściej i na dłużej. Każdy kolejny rowerowy wypad utwierdzał ją w przekonaniu, że rower jest najlepszym sposobem zwiedzania i poznawania świata. Izabela czuje się wspaniale kiedy wsiada na rower i jedzie w dłuższą trasę. W ubiegłym roku „przepedałowała” ponad 3700 km, przemierzając rowerem między innymi północną Polskę, Niemcy i Danię (Bornholm). Izabeli marzy się wyprawa po całym szlaku Green Velo i R-10. Rower to dla niej to nie tylko pasja, to dawka pozytywnej energii i zdrowia. To miłość i styl życia.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji Biegu Kolarskiego będzie Grzegorz Drejgier - medalista Mistrzostw Świata i Europy, multimedalista Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym. Przeszedł przez wszystkie etapy kariery sportowej. Jest spełnionym zawodnikiem, a obecnie trenerem, komentatorem sportowym i producentem suplementów diety. Przede wszystkim można go usłyszeć na antenie TVP Sport, gdzie komentuje kolarstwo. Jego największe sukcesy sportowe to brązowy medal Mistrzostw Świata, srebro i brąz Pucharu Świata, 4 medale Mistrzostw Europy, wygrana klasyfikacja Pucharu Europy, 11 tytułów Mistrza Polski, 12 srebrnych i 10 brązowych medali Mistrzostw Polski oraz 21 złotych, 15 srebrnych i 10 brązowych medali Pucharu Polski. Grzegorz Drejgier wystartuje z numerem 101 na dystansie Amator i będzie można się z nim ścigać.Podczas Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza, część dochodu z pakietów startowych zostanie przeznaczona dla Kuby Koryckiego z Huty Dąbrowa, czternastoletniego podopiecznego Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc, na jego walkę z postępującym zanikiem mięśni. W miasteczku zawodów, również będzie prowadzona na ten cel zbiórka. Dla osób, które przekażą najhojniejsze cegiełki dla Kuby, przewidziane są unikatowe pamiątki z tegorocznej edycji wyścigu.

Bieg Kolarski odbędzie się 19 maja. Jego głównym organizatorem jest Rowerowy Łuków, który wspierają gmina Krzywda, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz ochotnicze straże pożarne z terenu gminy Krzywda. Wydarzeniu patronuje m.in. Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24. Informacje o wyścigu oraz o rejestracji są dostępne na stronie www.biegkolarski.pl.

Informacje o Biegu Kolarskim można znaleźć również TUTAJWiększe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Zdjęcia: archiwum podlasie24/organizatorzy

AKup/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Dotacja na otwarcie firmy
2020-02-20 10:34:08 Kategoria:

Dofinansowanie w wysokości 23 050 zł na założenie własnej działalności gospodarczej i fundusze na pokrycie kosztów jej prowadzenia przez rok. Takie wsparcie mogą...

więcej »
foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »

Łuków

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

ŁUKÓW, 02.02

Giełda Kolekcjonerów w Łukowie

więcej »
3 4 5 6 7

ŁUKÓW, 07.02 17:30

Łuków: nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.02

Łuków: memoriał Tomasza Trybonia

więcej »

ŁUKÓW, 08.02

Łuków: powalczą o puchar burmistrza

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.02

Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia

więcej »
10 11

ŁUKÓW, 11.02 17:00

Spotkanie w łukowskim Klubie Kamena

więcej »
12 13 14

ŁUKÓW, 14.02

ŁOK: wystawa Magdaleny Dylak w Galerii Prowizorium

więcej »
15 16

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: Msza św. w intencji żołnierzy Armii Krajowej

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.02 19:15

Urodziny Andre Rieu w Kinie Łuków

więcej »
18 19

ŁUKÓW, 19.02 11:30

Przedstawienie marionetkowe „Tygrys Pietrek” w ŁOK

więcej »
20 21

ŁUKÓW, 21.02

Łuków: Targi Pracy i Edukacji

więcej »
22

ŁUKÓW, 22.02

Weź udział w Balu Charytatywnym na rzecz Amelki Chybowskiej…

więcej »

ŁUKÓW, 22.02

Finał Łukowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej

więcej »

ŁUKÓW, 22.02 12:30

Memoriał Janusza Kowalczyka w Łukowie

więcej »
23

ŁUKÓW, 23.02

Kusaki na ludowo w Adamowie

więcej »

ŁUKÓW, 23.02 18:00

Giselle w Kinie Łuków

więcej »
24 25 26

ŁUKÓW, 26.02

Gmina Stanin: szkolenie dla producentów ziemniaka

więcej »
27 28 29

ŁUKÓW, 29.02

Z Łukowa do Szaniaw, czyli Pieszy Rajd „Żołnierzy Wyklętych”

więcej »

ŁUKÓW, 29.02

IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje