R E K L A M A


MIASTO BIAŁA PODLASKA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

DR ANNA BODASIŃSKA WŚRÓD GOŚCI ZAPROSZONYCH NA WIELKĄ DEBATĘ O FAIR PLAY
2018-10-06 11:24:00 Artykuł czytany 55 razy


4 października w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Debata Olimpijska, poświęcona prawości zachowań, szlachetnej rywalizacji pt. „Porozmawiajmy o Fair Play” z udziałem przedstawicieli sportu, mediów, kultury, biznesu, uczelni wyższych klubów olimpijczyka i dzieci. Moderatorami paneli dyskusyjnych byli: Zofia Czernicka (dziennikarka, prezenterka telewizyjna, aktorka) i Jerzy Wenderlich (Przewodniczący Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl, dziennikarz, polityk, poseł na sejm, wicemarszałek Sejmu). W spotkaniu uczestniczyła również dr Anna Bodasińska z AWF w Białej Podlaskiej.


Uczestnikami debaty byli: Ewa Błaszczyk, Sławomira Łozińska, Małgorzata Potocka, Andrzej Strzelecki, Stefan Friedmann (aktorzy), Maryla Rodowicz, Don Wasyl (artyści), Stephane Antiga, Andrzej Bachleda, Jacek Wszoła, Andrzej Strejlau, Grzegorz Skrzecz, Stefan Majewski, Dariusz Czerkawski, Wojciech Fibak, Andrzej Supron (sport), Krzysztof Pietraszkiewicz, Francois Colombie (biznes), Hanna Wawrowska (media), Andrzej Kraśnicki, Adam Krzesiński (PKOl), Kajetan Hądzelek, Krzysztof Zuchora, Magda Rejf, Anna Bodasinska (Klub Fair Play), Krystyna Pucer, Katarzyna Polaczuk (Klub Olimpijczyka) oraz dzieci ze szkoły podstawowej nr 80 w Warszawie.

Uroczystość otworzył Andrzej Kraśnicki – Prezes PKOl, a następnie odbyły się trzy panele dyskusyjne: „Fair play” – donkiszoteria, cnota wartości”, „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”, „Prawość zachowań – idea czy rzeczywistość w sporcie, życiu artystycznym, mediach, biznesie”.

Podsumowując, trwającą kilka godzin, debatę jej uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że Fair Play nie jedno ma imię, jednak, najczęściej kojarzona jest ze sferą sportu. Gdy zaczynamy rozmawiać o innych, pozasportowych dziedzinach życia to już bardzo rzadko przychodzi nam do głowy, aby i w tych kwestiach ważnym elementem zachowania uczynić zasady dobrego zachowania (wychowania) – „czystej, uczciwej gry”. Dlaczego tak się dzieje? Znajdujemy liczne powody: narzekamy na komercjalizację, która hołduje zasadzie i nie pozostawia wyboru „być” czy „mieć”, wskazujemy na bezwzględność w osiąganiu celów, uważamy, że tempo życia współczesnego człowieka jest tak duże, że nie ma w nim już miejsca na moralne rozterki, jesteśmy zdania, że wysokie standardy takie, jak: uczciwość, sprawiedliwość czy honor nie są dla wszystkich. Dlatego też powyższa debata, skupiająca przedstawicieli tak licznych środowisk, miała na celu ukierunkować myślenie o wartościach (komponentach) zasady fair play na inne dziedziny (sfery) życia, po to, aby uczynić „świat szlachetnych wartości”, wyniesiony ze sportu, bardziej atrakcyjnym dla młodego pokolenia. I nie chodzi w tym wszystkim o krzyk rozpaczy, a jedynie o większą staranność i dbałość wskazywania (promowania) dobrych zasad, właściwych zachowań, które jawią się, jako potrzebna na co dzień, cnota wartości.


Inf. pras.

[MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Biała Podl.

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.12

Szczypiorniści grają w sobotę

więcej »
2

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.12

Bialscy siatkarze zagrają przed własną publicznością

więcej »
3 4

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 04.12

Biała Podlaska: Otwarcie lodowiska

więcej »
5 6 7 8

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.12

W Multicentrum nauczą drukować w 3D!

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.12

CHARYTATYWNY BIEG MIKOŁAJÓW oraz ŚNIEŻYNEK

więcej »
9
10 11

POWIAT BIALSKI, 11.12

Połoski: Modlitwy o cud zdrowia dla chorych

więcej »
12 13 14

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.12

Biblioteka zaprasza na spotkanie z grupą rekonstrukcji historycznej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.12 18:00

X Doroczna Wystawa Fotografii Fotoklubu Podlaskiego

więcej »
15

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 15.12

Pomóżmy Natalce!

więcej »
16

POWIAT BIALSKI, 16.12

Jarmark Bożonarodzeniowy w Terespolu

więcej »
17

POWIAT BIALSKI, 17.12

Debata społeczna w Wisznicach

więcej »
18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje