R E K L A M A


MIASTO BIAŁA PODLASKA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Biała Podlaska: Jest pierwszy płatny parking
2018-09-13 18:38:46 Artykuł czytany 345 razy


Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Biała Podlaska, radni przegłosowali uchwałę dotyczącą strefy płatnego parkowania w mieście. Opłaty na parkingu przy bialskim magistracie mają wymusić rotację samochodów.


Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Biała Podlaska, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o ustanowieniu płatnej strefy parkowania. Płatny będzie wyremontowany parking przy ulicy Krótkiej 3. Pierwsza godzina postoju będzie bezpłatna, a za każdą następną trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 3 zł. Jak podkreślają władze miasta, ma to wymusić rotację samochodów. – Chcemy, aby parking służył mieszkańcom, którzy przyjeżdżają do urzędu miasta załatwić swoje sprawy. Wprowadzenie opłat spowoduje, że samochody nie będą stały po kilka czy kilkanaście godzin w tym miejscu. Dzięki temu będzie można swobodnie korzystać z parkingu – powiedział Adam Chodziński, zastępca prezydenta miasta.


Kolejną kwestią poruszoną podczas sesji była trwająca przebudowa ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Jest tam prowadzona kompleksowa przebudowa.  Powstaje m.in. kanał burzowy, chodnik i krawężniki oraz ścieżka rowerowa, która w przyszłości być może połączy się z odcinkiem, który prowadzi wzdłuż drogi E-30 do Sławacinka. Jak powiedział wiceprezydent Adam Chodziński, wiele kontrowersji budziła szerokość ulicy. – Jest to droga wylotowa z miasta w kierunku obwodnicy. Teren pozwalał nam na to, aby wykonać ją o szerokości 7 metrów. Co ważne, wydłużone będą lewoskręty i kanał burzowy. Ścieżka rowerowa również będzie z odprowadzeniem wody, co poprawi komfort pieszych i rowerzystów – powiedział Adam Chodziński.
Pojawiły się również pytania o wycięte drzewa przy ul Warszawskiej. Jak powiedział wiceprezydent Adam Chodziński, miasto wycina tylko te drzewa, które mogą stanowić tzw.  kolizję. – Wiele drzew rosło w minimalnej odległości od krawężnika. Dziś prowadzone prace związane ze zmianą nawierzchni czy budową kanału burzowego, zakłóciłyby rozwój tych drzew. Ich korzenie zostałyby podcięte, w następstwie czego drzewa uschłyby – wyjaśnił Adam Chodziński. Miasto ma też obowiązki. Jeśli jakieś drzewo zostaje wycięte, wówczas   obowiązkiem władz jest dokonanie nasadzeń zastępczych pomnożonych trzykrotnie. Najprościej można to wyjaśnić tak, że miasto wycina 5 drzew, a w zamian musi posadzić 15 nowych sadzonek.

Kolejną uchwałą, którą podjęła rada miasta, jest zmiana planu zagospodarowania przestrzennego w strefie gospodarczej. Miasto prowadzi rozmowy z inwestorem, który lada moment chce podpisać umowę. Wymóg jest jednak taki, aby hale produkcyjne mogły być wyższe. – Inwestor, z którym mamy już wstępne porozumienie, ma już dokumentację techniczną, z której wynika, że budynek będzie miał minimum 20 m wysokości. To wynika z technologii produkcji, którą chce prowadzić - powiedział Adam Chodziński.


ICH/Biała Podlaska [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • vvv
    2018-09-13 21:47:41

    arrow

    z góry było wiadomo, że to parking dla wierchuszki

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
foto

WYGODNIE, STYLOWO, PRAKTYCZNIE
2019-01-17 14:47:00 Kategoria:

Firma Bamar to polski producent odzieży dziecięcej i niemowlęcej. Została założona w 1998 roku. Marka Nicol powstała w 2009 roku i jest już dobrze znana rodzicom i...

więcej »

Biała Podl.

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.01

Noworoczny bieg w Strzyńcu

więcej »
2 3 4 5 6

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.01

Orszaki Trzech Króli w rejonie bialskim

więcej »

POWIAT BIALSKI, 06.01

Orszak Trzech Króli w Janowie Podlaskim

więcej »
7 8 9 10

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.01

Spotkanie z Maciejem Szupilukiem

więcej »
11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.01

Szczypiorniści zagrają o puchar rektora

więcej »
12

POWIAT BIALSKI, 12.01

Połoski: Modlitwy o cud zdrowia dla chorych

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.01

Poznajmy się lepiej z Taekwon - do

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.01

Szczypiorniści zagrają o puchar rektora

więcej »
13
14 15 16 17 18

POWIAT BIALSKI, 18.01

Koncert Noworoczny w Kodniu

więcej »
19 20

POWIAT BIALSKI, 20.01

Turniej szachowy w Terespolu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.01

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

więcej »
21 22 23 24 25

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 25.01

WYSTAWA PODLASKI PRZEŁOM BUGU

więcej »
26

POWIAT BIALSKI, 26.01 15:00

XXIV Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu

więcej »
27

POWIAT BIALSKI, 27.01 15:00

XXIV Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu

więcej »
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje