util util util
foto

Nadal niepokonani!
2017-12-10 22:14:00 Artykuł czytany 152 razy

Po ostatnim meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej siatkarze AZS AWF Biała Podlaska na swoje konto dopisali kolejne 3 punkty, a tym samym z kompletem zwycięstw utrzymali pozycję lidera tabeli III ligi.

Akademicy, mecz z MKS Kraśnik, rozpoczynają bardzo dobrze. W pierwszej połowie seta uzyskują 6-punktową przewagę (16:10). Jednak od tego momentu przyjezdni przestali popełniać błędy i zaczęli grac bardzo skutecznie w ataku i kontrataku, dzięki czemu najpierw doprowadzają do remisu, a później finiszują w I secie 25:23. Bialczanie po fatalnej końcówce w pierwszej partii, w drugiej i trzeciej partii zagrali bardzo skoncentrowani, które wygrali 25:17 i 25:11. Czwarta odsłona meczu miała podobny przebieg jak pierwsza, czyli akademicy z Białej Podlaskiej zbudowali przewagę (18:12), aby w końcówce „dać się dogonić gościom” (21:21). W końcówce seta więcej spokoju w swoich poczynaniach zachowali zawodnicy AZS AWF i wygrali 25:23 i całe spotkanie 3:1.

III liga piłki siatkowej mężczyzn
KS AZS AWF Biała Podlaska – MKS Kraśnik 3:1
(23:25, 25:17, 25:11, 25:23)

Skład zespołu:
Kapitan - Damian Roszkowski, Jakub Gaładyna, Michał Gołębiowski, Adrian Kupiński (libero), Damian Jurkowski, Igor Kowalski, Marcin Kusznieruk, Hubert Jankuniec, Maciej Malczyński, Kacper Nowicki, Łukasz Żabiński, Dawid Duliasz, Mateusz Kamiński, Łukasz Strep (libero)

Kolejny mecz  bialska drużyna rozegra w najbliższą sobotę 16 grudnia. W hali przy ul. Akademickiej podopieczni trenera Marcina Śliwy podejmą Powiślaka Końskowola. Mecz rozpocznie się o godz. 16.00.