R E K L A M A


MIASTO BIAŁA PODLASKA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Z bialskimi trenerami na Uniwersjadę
2017-08-14 16:46:14 Artykuł czytany 383 razy


W poniedziałek 14 sierpnia, w godzinach popołudniowych odleciała do Tajpej, z przesiadką w Dubaju, zasadnicza grupa polskich studentów-sportowców. W dniach 19-30 sierpnia wezmą on udział w 29. Letniej Uniwersjadzie. W 181 osobowej ekipie mamy reprezentację podnoszenia ciężarów. Połamania sztangi na azjatyckim pomoście!


W Tajpej polskie ciężary reprezentują - kobiety – Monika Dzienis (UE Wrocław, UKS Talent Wrocław), Patrycja Piechowiak (AWF Poznań, LKS Budowlani Nowy Tomyśl), Katarzyna Kraska (AWF Wrocław, KPC Górnik Polkowice), mężczyźni - Przemysław Budek (WSKFiT Pruszków, UKS Impuls Warszawa), Adrian Pawlicki (AJD Częstochowa, AZS AJD Częstochowa), Szymon Rotnicki (Politechnika Częstochowska, AZS AJD Częstochowa), Damian Szczepanik (AJD Częstochowa, AZS AJD Częstochowa). Szkoleniowcy to – pracownicy naukowi Filii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej – doktorzy Paulina Szyszka i Jarosław Sachuruk. Wszyscy, z wyjątkiem wyjeżdżającej w drugiej grupie do Tajpej Katarzyny Kraski, stawili się w poniedziałkowy poranek w Szkole Głównej Handlowej, w której nastąpiło oficjalne pożegnanie polskich studentów. Wśród zaproszonych gości przedstawiciele władz warszawskiej AWF, SGH, Zarządu Głównego AZS, MSiT, PKOl, związków sportowych. Biało-czerwonych pożegnali niezwykle gorąco członkowie przedstawicielstwa Biura Tajpej w Polsce!

Sportowa studencka brać wyglądała bardzo efektownie – w czerwonych koszulkach z napisem POLSKA. Po przemówieniach w Auli Spadochronowej stołecznej uczelni, wszyscy mogli jeszcze porozmawiać z dziennikarzami. Dobre humory dopisywały naszym zawodniczkom i zawodnikom. Nie w głowach im podgrzane do czerwo9ności wpisy na portalach. Jadą z myślą, by godnie reprezentować Polskę. – Mogę jedno powiedzieć, będziemy walczyć, tak na ile nas będzie stać, a nawet dołożymy jeszcze więcej – powiedział Adrian Pawlicki. W świetnym nastroju zdawał się być Szymon Rotnicki, bo na pytanie – ile medali przywieziecie, wyparował: - Niech pan napisze, że siedem. I to złotych! – Ale tylko wyłącznie jego proszę trzymać za słowo – stwierdził roześmiany Damian Szczepanik. Uśmiech nie znikał także z twarzy Moniki Dzienis. – Będziemy walczyły, na tyle na ile nas stać – powiedziała sympatyczna sztangistka UKS Talent Wrocław. Nie z ekipą, a z żegnającą go dziewczyną, spędzał czas podczas pożegnania Przemysław Budek. Życzenia jak najlepszych wyników i godnego reprezentowania kraju dla wszystkich naszych sztangistek i sztangistów, na ręce Jarosława Sacharuka, przekazał w telefonicznej z nim rozmowie prezes PZPC Mariusz Jędra.

Później wszyscy wsiedli do autokaru i zjawili się na stołecznym lotnisku. Następnie lot do Dubaju, a tam 5 godzin czekania na transfer już bezpośrednio do Tajpej. Udział w Uniwersjadzie, walka na pomoście o jak najlepsze pozycje, ale tez i kapitalna, wspaniała wyprawa. Na tę wyspę ludzie z Europy za często nie latają. Biało-czerwonych żegnały ciepło dwie znakomitości biegów przez płotki – obie panie rekordzistki świata na płotkarskim dystansie 100 metrów, medalistki Uniwersjad – Teresa Sukniewicz-Kleiber i Grażyna Rabsztyn.

Polska ekipa liczy 181 sportowców, wystąpią oni w 14 dyscyplinach. Najliczniejszą ekipę stanowią lekkoatleci – ponad 50 osób, wśród nich takie gwiazdy jak Paweł Fajdek, Robert Sobera, Konrad Bukowiecki, Rafał Omelko, Justyna Święty, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron. Zawody w Tajpej, to druga tegoroczna najwieksza impreza sportowa dla ruchu studenckiego. Na przełomie stycznia i lutego w Ałmaty odbyła się 28. Zimowa Uniwersjada, podczas której polscy studenci wywalczyli 5 złotych medali. A w 58-letniej historii polskich występów w tych imprezach wywalczyliśmy 171 medali „zimowych” i 317 medali „letnich”. A to oznacza, że do okrągłej 500 brakuje ledwie 12 medali. Pół tysiąca „pęknie” zatem w Tajpej. Jesteśmy o tym przekonani!

Źródło: PZPC

[MSz]
wykop
Sponsor galerii zdjęć


Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Biała Podl.

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.02

Co łączy Białą Podlaską i Nieśwież?

więcej »
2

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.02 18:00

Wernisaż wystawy „Mama, I’m Coming Home” – RZEŹBA

więcej »
3 4

POWIAT BIALSKI, 04.02

Transmisja Eucharystii z Janowa Podlaskiego w TVP Polonia

więcej »
5 6 7 8 9 10

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.02

Bialscy szczypiorniści podejmą ekipę z Ostrowca Świętokrzyskiego

więcej »
11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.02 17:00

The Best of Sting - koncert dla zakochanych

więcej »
12 13

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.02

Szkolenie dla bibliotekarzy i pedagogów

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.02 20:30

Zbliżają się walentynki jazzowe. Wystąpi krakowskie trio

więcej »
14 15 16

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.02

Spotkanie dla przedsiębiorczych

więcej »

POWIAT BIALSKI, 16.02

Nocne Czuwanie Młodych: o jedności w Kodniu

więcej »
17 18
19 20 21

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 21.02

Luter i rewolucja protestancka - projekcja filmu w Białej Podlaskiej

więcej »
22

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 22.02 17:00

Pielgrzymowanie szlakiem św. Jakuba. Spotkanie w bibliotece

więcej »
23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje