R E K L A M A


MIASTO BIAŁA PODLASKA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Z bialskimi trenerami na Uniwersjadę
2017-08-14 16:46:14 Artykuł czytany 266 razy


W poniedziałek 14 sierpnia, w godzinach popołudniowych odleciała do Tajpej, z przesiadką w Dubaju, zasadnicza grupa polskich studentów-sportowców. W dniach 19-30 sierpnia wezmą on udział w 29. Letniej Uniwersjadzie. W 181 osobowej ekipie mamy reprezentację podnoszenia ciężarów. Połamania sztangi na azjatyckim pomoście!


W Tajpej polskie ciężary reprezentują - kobiety – Monika Dzienis (UE Wrocław, UKS Talent Wrocław), Patrycja Piechowiak (AWF Poznań, LKS Budowlani Nowy Tomyśl), Katarzyna Kraska (AWF Wrocław, KPC Górnik Polkowice), mężczyźni - Przemysław Budek (WSKFiT Pruszków, UKS Impuls Warszawa), Adrian Pawlicki (AJD Częstochowa, AZS AJD Częstochowa), Szymon Rotnicki (Politechnika Częstochowska, AZS AJD Częstochowa), Damian Szczepanik (AJD Częstochowa, AZS AJD Częstochowa). Szkoleniowcy to – pracownicy naukowi Filii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej – doktorzy Paulina Szyszka i Jarosław Sachuruk. Wszyscy, z wyjątkiem wyjeżdżającej w drugiej grupie do Tajpej Katarzyny Kraski, stawili się w poniedziałkowy poranek w Szkole Głównej Handlowej, w której nastąpiło oficjalne pożegnanie polskich studentów. Wśród zaproszonych gości przedstawiciele władz warszawskiej AWF, SGH, Zarządu Głównego AZS, MSiT, PKOl, związków sportowych. Biało-czerwonych pożegnali niezwykle gorąco członkowie przedstawicielstwa Biura Tajpej w Polsce!

Sportowa studencka brać wyglądała bardzo efektownie – w czerwonych koszulkach z napisem POLSKA. Po przemówieniach w Auli Spadochronowej stołecznej uczelni, wszyscy mogli jeszcze porozmawiać z dziennikarzami. Dobre humory dopisywały naszym zawodniczkom i zawodnikom. Nie w głowach im podgrzane do czerwo9ności wpisy na portalach. Jadą z myślą, by godnie reprezentować Polskę. – Mogę jedno powiedzieć, będziemy walczyć, tak na ile nas będzie stać, a nawet dołożymy jeszcze więcej – powiedział Adrian Pawlicki. W świetnym nastroju zdawał się być Szymon Rotnicki, bo na pytanie – ile medali przywieziecie, wyparował: - Niech pan napisze, że siedem. I to złotych! – Ale tylko wyłącznie jego proszę trzymać za słowo – stwierdził roześmiany Damian Szczepanik. Uśmiech nie znikał także z twarzy Moniki Dzienis. – Będziemy walczyły, na tyle na ile nas stać – powiedziała sympatyczna sztangistka UKS Talent Wrocław. Nie z ekipą, a z żegnającą go dziewczyną, spędzał czas podczas pożegnania Przemysław Budek. Życzenia jak najlepszych wyników i godnego reprezentowania kraju dla wszystkich naszych sztangistek i sztangistów, na ręce Jarosława Sacharuka, przekazał w telefonicznej z nim rozmowie prezes PZPC Mariusz Jędra.

Później wszyscy wsiedli do autokaru i zjawili się na stołecznym lotnisku. Następnie lot do Dubaju, a tam 5 godzin czekania na transfer już bezpośrednio do Tajpej. Udział w Uniwersjadzie, walka na pomoście o jak najlepsze pozycje, ale tez i kapitalna, wspaniała wyprawa. Na tę wyspę ludzie z Europy za często nie latają. Biało-czerwonych żegnały ciepło dwie znakomitości biegów przez płotki – obie panie rekordzistki świata na płotkarskim dystansie 100 metrów, medalistki Uniwersjad – Teresa Sukniewicz-Kleiber i Grażyna Rabsztyn.

Polska ekipa liczy 181 sportowców, wystąpią oni w 14 dyscyplinach. Najliczniejszą ekipę stanowią lekkoatleci – ponad 50 osób, wśród nich takie gwiazdy jak Paweł Fajdek, Robert Sobera, Konrad Bukowiecki, Rafał Omelko, Justyna Święty, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron. Zawody w Tajpej, to druga tegoroczna najwieksza impreza sportowa dla ruchu studenckiego. Na przełomie stycznia i lutego w Ałmaty odbyła się 28. Zimowa Uniwersjada, podczas której polscy studenci wywalczyli 5 złotych medali. A w 58-letniej historii polskich występów w tych imprezach wywalczyliśmy 171 medali „zimowych” i 317 medali „letnich”. A to oznacza, że do okrągłej 500 brakuje ledwie 12 medali. Pół tysiąca „pęknie” zatem w Tajpej. Jesteśmy o tym przekonani!

Źródło: PZPC

[MSz]
wykop
Sponsor galerii zdjęć


Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Pachnąca pielęgnacja ciała – co najlepsze na...
2017-11-20 09:06:56 Kategoria:

Troska o ciało wcale nie musi być nudna! W jego pielęgnacji warto postawić na skuteczne kosmetyki poprawiające kondycję skóry oraz... nastrój. Bo kto powiedział, że...

więcej »
foto

„Spotkania ludzi z pasją” w restauracji PATIO
2017-11-13 09:05:03 Kategoria:

21 listopada o godzinie 18:00 w siedleckiej restauracji PATIO odbędzie się spotkanie „Myślistwo – moja pasja”. Gośćmi specjalnymi spotkania będą: Alina Groblewska,...

więcej »

Biała Podl.

w lewoListopad 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.11

Biała Podlaska: Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

więcej »
2

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.11

Biała Podlaska: Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

więcej »
3 4

RADZYŃ, 04.11 10:00

Warsztaty fotograficzne w Kazimierzu Dolnym

więcej »
5
6 7 8

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.11

Bialskie Zaduszki Jazzowe poświęcone pamięci Elli Fitzgerald

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.11 20:30

XXXI Bialskie Zaduszki Jazzowe

więcej »
9 10 11

POWIAT BIALSKI, 11.11

11 listopada w gminie Biała Podlaska

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.11

Gratka dla fanów lotnictwa. W Białej Podlaskiej odbędą się zawody w celności lądowania

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.11

Święto Niepodległości w gminie Janów Podlaski

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.11

Kolejny mecz bialskich szczypiornistów

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.11 10:00

Święto Niepodległości w Białej Podlaskiej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.11 16:00

Połoski: Modlitwy o cud zdrowia

więcej »
12
13 14 15

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 15.11

Dzień ze Sztuką w Multicentrum

więcej »
16 17

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 17.11

Spotkanie z Mistrzem i Małgorzatą podsumowujące realizację projektu „Lektura, jakiej nie omawialiśmy”

więcej »
18

POWIAT BIALSKI, 18.11

Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów im. Stefana Polaczuka

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.11

Czytające soboty - impreza dla całych rodzin

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.11 17:00

Koncert Janusza Laskowskiego w Białej Podlaskiej

więcej »
19
20

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.11

Będą szukać martwych dzików

więcej »
21

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 21.11

Będą szukać martwych dzików

więcej »
22

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 22.11

Będą szukać martwych dzików

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 22.11

Otwarcie Towarzystwa Biznesowego Bialskiego

więcej »
23

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 23.11

Będą szukać martwych dzików

więcej »
24

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 24.11

Będą szukać martwych dzików

więcej »
25

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 25.11

Czytające soboty - impreza dla całych rodzin

więcej »
26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje