• Katolickie Radio Podlasie
 • e-mail
 • SMS
 • Radio
R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

III tura zmian wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej
2016-08-19 21:38:05 Artykuł czytany 44305 razy


Biskup Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. Poniżej prezentujemy listę zmian.


od 10 sierpnia 2016 r.

Ks. Tadeusz GRUZA – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Korczówka i przeniesiony na emeryturę, z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Nowym Opolu.

Ks. mgr Mariusz CZYŻAK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie i mianowany proboszczem parafii Korczówka.

Ks. mgr Arkadiusz BYLINKA – mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.

od 22 sierpnia 2016 r.

Zmiany wikariuszowskie

Ks. mgr Mariusz BARAN – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Marcin BIELECKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie.

Ks. mgr Tomasz BIELECKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim.

Ks. mgr Paweł BILSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Zbuczyn i mianowany wikariuszem Ryki.

Ks. mgr lic. Robert BIERNACKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Stare Opole i mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Siedlcach.

Ks. mgr Marcin BUDZYŃSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Piusa V w Dęblinie.

Ks. mgr Michał CELEJ – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Janów Podlaski i mianowany wikariuszem parafii Warszawice.

Ks. mgr lic. Krzysztof CHACIŃSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Stoczek Łukowski i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Siedlcach.

Ks. mgr Andrzej CIOK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach i mianowany wikariuszem parafii Zbuczyn.

Ks. mgr Mariusz CZERWIŃSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie i mianowany wikariuszem Kock.

Ks. mgr Mariusz DZIWULSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trąbki i mianowany wikariuszem parafii Tuczna.

Ks. mgr Piotr HAWRYLUK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Tuczna i mianowany wikariuszem parafii Ryki.

Ks. mgr Łukasz IWANIEC – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Gończyce i mianowany wikariuszem parafii bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Zbigniew KOMOSZKA – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Kock i mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Marcin KOMOSZYŃSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Zbuczyn i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Tomasz KOPRIANIUK – zwolniony z funkcji prefekta Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie i mianowany wikariuszem parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach.

Ks. mgr Arkadiusz MARKOWSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie i mianowany wikariuszem parafii Gończyce.

Ks. mgr lic. Grzegorz MATYSIAK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Terespol i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Ks. mgr Tomasz MIKOŁAJCZUK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Korytnica Łaskarzewska i mianowany wikariuszem parafii Jeziorzany.

Ks. mgr Krzysztof NIESTIERUK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Bożego Ciała w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii Zbuczyn.

Ks. mgr Tomasz OPONOWICZ – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Ryki i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach.

Ks. dr Dariusz OSTAŁOWSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Ryki i mianowany wikariuszem parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

Ks. mgr lic. Robert OSYPOWICZ – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Wojcieszków i mianowany wikariuszem parafii Miętne.

Ks. dr Tomasz PAWLAK – mianowany wikariuszem parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Siedlcach, z zachowaniem dotychczasowych obowiązków w Sądzie Biskupim Siedleckim.

Ks. mgr Jacek PIETRUCHA – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Piszczac i mianowany wikariuszem parafii Stoczek Łukowski.

Ks. mgr lic. Radosław PIETRUCZUK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach.

Ks. mgr Piotr PIĘTKA – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Wilczyska i mianowany wikariuszem parafii Stare Opole

Ks. mgr Robert PONIKOWSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

Ks. mgr Tomasz RADCZUK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie i mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Ks. mgr Dariusz RADYWANIUK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Kock.

Ks. Michał RODAK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Jeziorzany i mianowany wikariuszem parafii Wilczyska.

Ks. mgr Zbigniew ROZMYSŁ – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Terespol.

Ks. mgr Robert SIEROCIUK – zwolniony z funkcji prefekta Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. Norwida w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Korytnica Łaskarzewska.

Ks. dr Robert STESZUK – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Artur SUSKA – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Warszawice i mianowany wikariuszem parafii Piszczac.

Ks. mgr lic. Radosław SZUCKI – mianowany wikariuszem parafii Gończyce.

Ks. mgr Paweł TOMASZEWSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Siedlcach i mianowany  wikariuszem parafii Pratulin.

Ks. mgr lic. Roman TRUBA – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Piusa V w Dęblinie i skierowany na urlop. 

Ks. mgr Marek WASILEWSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Ks. mgr Łukasz WARDAK – zwolniony z urzędu wikariusza Kock i mianowany wikariuszem parafii Sobolew.

Ks. mgr Dariusz WOCH – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Pratulin i mianowany wikariuszem parafii Piszczac.

Ks. mgr Dariusz ŻMUDA – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Piszczac i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie.

Neoprezbiterzy

Ks. mgr Łukasz MICHALUK – mianowany wikariuszem parafii Ulan.

Ks. mgr Kamil STAŃCZUK – mianowany wikariuszem parafii Janów Podlaski

Ks. mgr Michał GOSK – mianowany wikariuszem parafii Trąbki.

Ks. mgr Dariusz WÓJCIK –mianowany wikariuszem parafii Wojcieszków.


Prefekci

Ks. mgr lic. Piotr Paweł MAZUREK – mianowany prefektem w Zespole Szkół im. Marszałka J. Piłsudskiego w Garwolinie.

Ks. mgr Radosław PIOTROWSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Sobolew i mianowany prefektem w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach.

Ks. mgr Artur ZBAŃSKI – zwolniony z funkcji prefekta w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach i mianowany prefektem w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Garwolinie.

Skierowani na studia

Ks. mgr Kamil DUSZEK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Miętne i skierowany na studia stacjonarne z teologii dogmatycznej na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Ks. mgr lic. Tomasz GDULA – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Ulan i skierowany na studia stacjonarne doktoranckie z zakresu nauk biblijnych w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie.

Inne funkcje

Ks. kan. mgr lic. Piotr WOJDAT – zwolniony z funkcji kuratora starszych i chorych kapłanów w Diecezji Siedleckiej, administratora Domu Księży Emerytów w Nowym Opolu oraz kierownika Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

Ks. mgr Paweł BIELECKI – mianowany kierownikiem Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

Ks. dr Adam KULIK – zwolniony z funkcji dyrektora Domu Księży Emerytów przy ul. Kościuszki 10 w Siedlcach i mianowany administratorem Domu Księży Emerytów w Nowym Opolu.

Ks. mgr Jarosław RĘKAWEK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej i mianowany dyrektorem Domu Księży Emerytów przy ul. Kościuszki 10 w Siedlcach oraz kuratorem starszych i chorych kapłanów w Diecezji Siedleckiej.

od 24 sierpnia

Ks. prał. mgr Stanisław GRABOWIECKI – mianowany dziekanem dekanatu janowskiego na kolejną 5-letnią kadencję.

od 1 września

Ks. kan. Krzysztof SKWIERCZYŃSKI – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Gąsiory i mianowany ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej.

Ks. mgr lic. Piotr TROCHIMIAK – zwolniony  z urzędu proboszcza parafii Krzewica i mianowany proboszczem parafii Gąsiory.

Ks. mgr Andrzej WISIO – zwolniony z urzędu  wikariusza parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie i mianowany proboszczem parafii Krzewica.

Ks. dr Mateusz CZUBAK – zwolniony z funkcji wicedyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Ks. mgr lic. Mariusz ZANIEWICZ – zwolniony z funkcji kapelana szpitala w Garwolinie i mianowany wicedyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Ks. kan. dr Paweł WIATRAK – zwolniony z funkcji diecezjalnego duszpasterza ds. ruchów i stowarzyszeń maryjnych oraz diecezjalnego moderatora Stowarzyszenia Żywy Różaniec
 
Ks. dr Grzegorz KOC – mianowany diecezjalnym duszpasterzem ds. ruchówi stowarzyszeń maryjnych oraz diecezjalnym moderatorem Stowarzyszenia Żywy Różaniec.
 
Ks. mgr lic. Waldemar MRÓZ – zwolniony z urzędu notariusza Kurii Diecezjalnej Siedleckiej i mianowany wikariuszem parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach oraz koordynatorem stałego dyżuru spowiedniczego w Katedrze siedleckiej.

Ks. mgr lic. Karol JAKUBIAK – zwolniony z funkcji kapelana Szpitala Miejskiego w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie.
 
Ks. mgr Artur DOMAŃSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Siedlcach i mianowany  wikariuszem parafii Sulbiny oraz kapelanem szpitala w Garwolinie.

Ks. mgr lic. Łukasz SZCZEBLEWSKI – mianowany wikariuszem parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Siedlcach.

Ks. mgr lic. Tadeusz DANIELUK – mianowany kapelanem Szpitala Miejskiego w Siedlcach.
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • zof_ek
  2017-06-19 14:14:02

  arrow

  kiedy zmiany proboszczów w Siedlcach?

 • RADNY
  2017-06-19 12:39:49

  arrow

  Kiedy beda nowe zmiany PROBOSZCZów

 • agat
  2016-09-05 23:20:21

  arrow

  A tego to ja już nie wiem

 • Do agat
  2016-09-04 09:59:39

  arrow

  A proboszcz z katedry gdzie idzie?

 • agat
  2016-09-03 12:26:24

  arrow

  W katedrze też będzie zmiana od 1 października. Nowym proboszczem zostanie ks. Grzegorz Suchodolski

 • Michał
  2016-08-31 10:59:41

  arrow

  A dowiedzieliśmy się, że w Kotuniu także jest zmiana co do wikariatu. Czy to jest prawda i kto następuje i gdzie idzie Ks. Maciej Liszko.. I jaki powód jest zmiany. Pozdrawiam

 • ae
  2016-08-30 19:22:15

  arrow

  Parafia Męczenników pożegnała w niedzielę ks. Artura Domańskiego. Ciężko było i rzeczywiście polały się łzy. Parafia w Sulbinach niech dba o ks. Artura bo my wszystko sprawdzimy ;)

 • ster
  2016-08-29 21:51:31

  arrow

  Szkoda ,że ks. mgr Robert Ponikowski opuszcza katedrę. Jego homilie zawsze były super. Być może Opatrzność zdecydowała,że Łukowie jest bardziej potrzebny. Dziękuję Jemu ,ze umiał wzbudzić refleksję wiernych. Zyczę ,aby dalej szedł ta drogą.

 • Anka
  2016-08-28 23:24:03

  arrow

  Czy ktoś mógłby powiedziec cos o ksiedzu Michale Celej ? Jakim jest księdzem i jakie ma podejście do dzieci (na religi)?

 • wdzięczni parafianie
  2016-08-28 12:05:19

  arrow

  Najlepszy ksiądz w ŁUKOWIE - Marcin Bielecki, odchodzi po 4 latach. Msze dla dzieci, które prowadził spowodowały, że nie trzeba było zachęcać nikogo, aby przyszedł do kościoła,nawet osoby starsze.Pozdrawiamy !!! wdzięczni parafianie. Może jeszcze wróci, jak ks. biskup pozwoli.

 • **********
  2016-08-24 21:20:00

  arrow

  Ks. Grzegorz Matysiak to bardzo dobry, fajny, super ksiądz z POWOŁANIA.

 • Sobienie do Męczenników w Siedlcach
  2016-08-24 13:29:54

  arrow

  Zajmijcie się dobrze ks Tomkiem bo my tam w najbliższym czasie zrobimy najazd i sprawdzimy czy jest Mu dobrze z Wami.

 • olo
  2016-08-24 13:15:15

  arrow

  A czy wiadomo coś o rzekomej zmianie proboszcza w Sworach?

 • a.
  2016-08-23 22:52:56

  arrow

  Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedź na temat osoby ks . Roberta Steszuka. A także jego audycji w Katolickim Radiu Podlasie.

 • wiem
  2016-08-23 22:06:17

  arrow

  Ks Robert Steszuk - mega życiowy człowiek

 • do...a...
  2016-08-23 21:36:06

  arrow

  ..żeby nie przesłodzić osoby ks.Roberta Steszuka polecam audycje na antenie Kat.Radia Podl.z udziałem tego kapłana...tematy tych audycji czy zamyśleń na Adwent dotyczyły Rodziny,Narzeczeństwa i Problemów zwyczajnego życia każdego katolika...mądre przemyślenia na temat roli ojcostwa,wychowania do samodzielności dzieci,rola męstwa,skromność i życzliwość..jest co posłuchać..

 • a
  2016-08-23 17:06:10

  arrow

  Do Małgorzata G. Dziękuję za odpowiedź.

 • parafianka
  2016-08-23 09:26:18

  arrow

  Bo w Męczennikach zawsze są super kapłani. Dziękuję za odpowiedź.

 • Z Terespola
  2016-08-23 09:13:29

  arrow

  Bóg zapłać Ks.Grzegorzowi Matysiakowi.

 • Małgorzata G.
  2016-08-22 21:23:07

  arrow

  do A.... ks.Robert Steszuk pełnił posługę kapłana w parafii Bożego Ciała w Siedlcach...dał się poznać jako kapłan bardzo skromny,a przy tym bardzo życzliwy i radosny...prowadził min.grupę pielgrzymkową piątkę na Jasną Górę...jednoczył grupę zawsze blisko i po ludzku zwyczajnie...zależało Mu na każdym człowieku...Dzisiaj dziękuję Mu za to...pozostały zdjęcia...modlitwa...Biała Podl.się cieszy...

 • parafianin
  2016-08-22 19:27:50

  arrow

  Wielka szkoda. Odchodzi ks. Marcin Bielecki-to ON ,, zapełnił kościół Matki Kościoła w Łukowie. Na jego mszach PEŁNY KOŚCIÓŁ a dzieci ....trzeba było zobaczyć-jak je potrafił przygarnąć. Szkoda. Takiego księdza jeszcze nie było w Łukowie. Bóg da, to może jeszcze wróci. Powodzenia!

 • parafianko z Pratulina
  2016-08-22 18:49:16

  arrow

  nie martw się.
  Ksiądz Paweł był w Męczennikach zaledwie rok, a wczoraj na każdej mszy św przy pożegnaniu ludzie płakali, dziękowali, bili brawo.
  To naprawdę dobry kapłan, bardzo dobry spowiednik i w sumie - super facet.

 • Łosiczanka J
  2016-08-22 17:57:55

  arrow

  Bardzo proszę napisać, bo nie znalazłam tu, gdzie przeniesiony jest nasz ks.dr Mateusz Czubak, pochodzący z Łosic. Mam nadzieję, że nie został skrzywdzony. Był V-ce Dyr. Wydz. Duszpasterskiego w Kurii Diecezjalnej w Siedlcach. Nie widać tu gdzie został przeniesiony.Chyba nic złego nie zrobił? To bardzo dobry ksiądz! Dziękuję z góry za odpowiedź.

 • Parafianka
  2016-08-22 17:46:04

  arrow

  Szkoda, że ks Dariusz Woch odchodzi z Pratulina, bardzo fajny ksiądz, taki pomocny i bardzo kontaktowy. Piszczac ma szczęście ☺ Ale widzę po komentarzach, że ks Paweł, który do nas przychodzi też jest kapłanem z powołania ☺

 • smutna
  2016-08-22 12:02:49

  arrow

  Będziemy tęsknić za wesołym ks. Marcinem Bieleckim, który odchodzi z parafii Matki Kościoła w Łukowie.

 • Smutno
  2016-08-22 10:35:11

  arrow

  Szkoda że odchodzi ks.Radek Piotrowski bo jest to super kapłan

 • do a
  2016-08-22 00:06:00

  arrow

  Pomyśl, a co Tobie da to, że ktoś wyrazi swoje zdanie na temat tego księdza? Najlepiej samemu poznać i przekonać się. To co ktoś mówi często jest subiektywne. A poza tym jednym odpowiada taki ksiądz, drugim innym.

 • @parafianin
  2016-08-21 23:19:20

  arrow

  Po prostu zazdroszczę takich kapłanów w parafii: masz rację: macie kapłąnów z poowołania

 • męczennicy
  2016-08-21 22:02:07

  arrow

  No i pożegnaliśmy ks.Pawła Tomaszewskiego. Nie obyło się bez łez. Za tydzień czeka nas kolejne pożegnanie, jeszcze trudniejsze. Dziękujemy Wam za wszystko!

 • a
  2016-08-21 21:55:09

  arrow

  Drodzy parafianie z Żelchowa bądź kto zna tego księdza powiedzcie jaki jest Ks. dr. Robert Steszuk?

 • parafianin
  2016-08-21 21:32:04

  arrow

  Jak to dobrze, że w Duchu wszystko po staremu. Mamy znakomitych kapłanów (na czele z księdzem proboszczem) i niech tak zostanie.

 • parafianka z Męczenników
  2016-08-21 21:26:06

  arrow

  Jest mi żal, że odchodzi z naszej parafii dwóch tak wspaniałych księży. Trzeba jednak z tą decyzją pogodzić się. Pamiętajmy o Nich zawsze w modlitwie. Niech Maryja błogosławi IM w dalszej wiernej służbie Bogu i ludziom.

 • parafianin
  2016-08-21 20:54:38

  arrow

  Nam też szkoda , że Ksiądz Marek Wasilewski odchodzi z naszej parafii bo był to bardzo fajny ksiądz, który z każdym potrafił zamienić słowo.DZIĘKUJEMY!!!

 • Kasia (motor)
  2016-08-21 13:22:17

  arrow

  Ks. mgr Robert PONIKOWSKI – zwolniony - żal mi ,że odchodzi z Katedry bardzo fajny ksiądz. Bardzo żal ..

 • parafianka męczenników
  2016-08-20 23:59:40

  arrow

  Mamy taką nadzieję, że fajny, tzn. dobry i z prawdziwego powołania. Teraz będziemy mieć w parafii samych naukowców, dwóch doktorów i jednego lic. Ale po ludzku szkoda, że odchodzi ks. Artur, bo rzeczywiście był jak rodzina. Jednak myślę, że spełni się w posłudze chorym i cierpiącym ponieważ dużo w nim empatii, ciepła i spokoju. Nich Pan prowadzi!

 • wierna
  2016-08-20 21:26:12

  arrow

  Do Męczenników Podlaskich w Siedlcach idzie fajny ksiądz Tomasz Pawlak !!!!

 • wierna
  2016-08-20 21:25:18

  arrow

  Do Męczenników Podlaskich w Siedlcach idzie fajny ksiądz Tomasz Pawlak !!!!

 • @SAWA
  2016-08-20 19:58:08

  arrow

  Nie. Prowincja, wieś, beznadzieja...

 • gość
  2016-08-20 18:55:12

  arrow

  A w parafii Gończyce aż dwóch wikariuszy od tego roku? Bo księdza proboszcza po 22 latach proboszczowania to już pewnie tam emerytura czeka! Kościół wybudowany, konsekrowany, to co teraz robić z dwoma wikarymi? Powodzenia życzymy

 • SAWA
  2016-08-20 18:00:55

  arrow

  ZASMUCONY: A tY Z sIEDLEC?

 • zasmucony
  2016-08-20 15:56:55

  arrow

  a u nas bez zmian... dalej straszenie grzechami przodków i spaleniem w ogniu...

 • @ saw
  2016-08-20 13:05:59

  arrow

  Ksiądz katolicki...

 • saw
  2016-08-20 11:08:07

  arrow

  a u nas w Miłosierdziu nowy, doadtkowy wikary; któż to jest ?

 • nick
  2016-08-20 10:24:09

  arrow

  W Warszawicach zmiana jest ale wikariusza

 • parafianka
  2016-08-20 10:20:55

  arrow

  Wspaniały ksiądz Grzegorz Matysiak,aż żal.

 • Małgorzata G.
  2016-08-20 09:15:46

  arrow

  ...i cóż rozstać się pora...na nic płacz...dzisiaj dziękujemy kapłanom za to ,że Nimi byli...otwarci serdeczni słuchający...i tacy Zwyczajni...niech dobry Jezus za swoją Matką Im błogosławi...Szczęść Boże !

 • uaupa
  2016-08-20 09:14:41

  arrow

  Czy podawanie mgr przed nazwiskiem księdza jest istotne?

 • smutek
  2016-08-20 08:50:39

  arrow

  Ks. Artur to Ksiądz, którego bardzo będzie nam brakowało. Pokora, uśmiech, zawsze chętny do pomocy. Taki po prostu wymarzony Ksiądz. Po cichu wierzę, że jeszcze może kiedyś do nas wróci. A parafianom w Sulbinach zazdrościmy :)Za te 7 lat DZIĘKUJEMY! Niech Pan Błogosławi w nowej posłudze.

 • no i wszystko jasne
  2016-08-20 07:18:47

  arrow

  A w parafii Błogosławionych Męczenników płacz, bo odchodzi dwóch wspaniałych kapłanów.
  Ks. Paweł był krótko, ale dał się poznać jako świetny kaznodzieja i dobry kapłan. A ks. Artur ...
  Był z nami od początku, w tych najtrudniejszych dla parafii momentach. Razem z ks. Jackiem tworzyli niepowtarzalny klimat naszej wspólnoty. Cichy, łagodny i bardzo życzliwy ludziom. My - parafianie - czujemy się jak ktoś, kto traci najbliższą osobę.
  Nie znamy nowych księży, są zapewne wspaniałymi kapłanami, ale to nie zmienia faktu, że będziemy boleśnie odczuwać brak obecnych - zwłaszcza ks. Artura.
  Był jak członek rodziny - odchodzi, trzeba się z tym pogodzić.
  Dziękując za dotychczasowa pracę w naszej wspólnocie - życzymy owocnej pracy w nowych parafiach, satysfakcji z dobrze wypełnionego powołania i zwykłej ludzkiej życzliwości. Obiecujemy modlitewną pamięć.
  Szczęść Boże i jeszcze raz: dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy.

 • parafianka
  2016-08-20 04:02:54

  arrow

  poleją się łzy w parafii Męczenników w Siedlcach, oj poleją...

 • Inka
  2016-08-20 00:33:05

  arrow

  A w Warszawicach nie ma zmiany ?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
joachimianna.pl

Siedlce

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.02 18:00

„Osiecka” - koncert Zespołu Wokalnego Sweet Angels

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.02

Piątek z siatkówką

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.02 18:00

Młodzi kolędnicy z Siedlec najlepsi na Mazowszu

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.02 19:00

Trzecia Gala Biznesu Wschodniej Izby Gospodarczej w Siedlcach

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.02

Cykl katechez przedmałżeńskich w parafii Św. Teresy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.02

Pokaz zdjęć z pielgrzymki Radia Podlasie do Libanu

więcej »
5

MIASTO SIEDLCE, 05.02

Trzynasta rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez bpa Kazimierza Gurdę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.02 10:00

Projekt E-mobility rusza w Siedlcach

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.02

Kreacja, rozwój, promocja

więcej »
7

POWIAT SIEDLECKI, 07.02

Zbuczyn: Wywiezienie i powrót obrazu Matki Bożej Kodeńskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.02

Seminarium „ Bezpiecznie –chce się żyć”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.02

Tchnienie - wystawa Władysława Szczepańskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.02 11:00

Spotkanie autorskie Łukasza Walewskiego ze słuchaczami SUTW

więcej »
8 9

MIASTO SIEDLCE, 09.02

Dobry start w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.02

Wiśniew: Przegląd Dziecięcych Zespołów Jasełkowych

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.02 17:00

Wystawa „Mieszczaństwo - lata dwudzieste, lata trzydzieste”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.02 18:00

„Dwugłos Poetycki” Agnieszki Somli-Zdanowskiej i Aleksandry Myrdy-Dmowskiej

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.02

Pogoń zmierzy się z zespołem białoruskiej ekstraklasy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.02 18:00

Promocja książki „Operacja rozpoznanie – Nowy Początek”

więcej »
11
12 13

MIASTO SIEDLCE, 13.02

Siedlce: I Edycja Warsztatów Biblijnych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.02

Caritas zaprasza seniorów

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 13.02 18:00

Walentynki w zbuczyńskim GOK-u

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.02

Pogoń zmierzy się z Wisłą

więcej »
15

MIASTO SIEDLCE, 15.02

Koncerty z cyklu "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie"

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.02

Krew dla Siedlec i nie tylko: Nic nie tracisz a dużo dajesz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.02

VITOexTrEAM: Tym razem Boliwia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.02 18:00

Otwarcie Dorocznej Wystawy Fotografii Grupy Twórczej FOTOGRAM

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.02 16:00

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.02 17:00

Taneczne opowieści z Luzikiem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.02 18:00

Promocja książki Wandy Księżopolskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.02 18:00

Jezusowi chwała – wieczór uwielbienia u oblatów

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.02

KPS gra o play - offy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.02

Pogoń zagra ze Zniczem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.02

3. Siedlecki Maraton Pływacki

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.02 16:00

Taneczne opowieści z Luzikiem

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.02

Wspólne morsowanie w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.02 17:00

Niedzielny Salon Muzyczny – koncert Trio stroikowego

więcej »
19 20 21

MIASTO SIEDLCE, 21.02 11:00

„Piosenka nie tylko francuska” - koncert Justyny Bacz dla słuchaczy SUTW

więcej »
22

MIASTO SIEDLCE, 22.02

Kropla Krwi na Dzień Myśli Braterskiej

więcej »
23

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 23.02 17:00

Spotkanie regionalne dr. Dariuszem Magierem

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.02 18:00

Stare Dobre Małżeństwo w Siedlcach

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.02 12:00

Smykofonia na Mazowszu - koncert „Zimowy krawacik”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.02 19:00

Koncert zespołu HAPPYSAD w Siedlcach

więcej »
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje