R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Sójka, Markowska i Cugowski wystąpią na Dniach Siedlec
2019-07-05 08:11:15 Artykuł czytany 1208 razy


Wiemy już jakie gwiazdy wystąpią w tym roku na Dniach Siedlec. 7 września na siedleckiej scenie wystąpią Marcin Sójka, Patrycja Markowska i Piotr Cugowski.


Koncerty odbędą się na terenach zielonych przy siedleckim Amfiteatrze. Początek o godzinie 19.00.

Marcin Sójka - polski piosenkarz, autor tekstów i realizator dźwięku, zwycięzca dziewiątej edycji programu The Voice of Poland emitowanego przez TVP2 (2018). Jako kilkulatek został doceniony przez Janusza Józefowicza oraz Janusza Stokłosę i zagrał w musicalu Piotruś Pan. Następnie rozpoczął pracę w Centrum Kultury i Sztuki jako realizator dźwięku. Jest też współpracownikiem Siedleckiej Orkiestry Wojskowej.

W 2018 wziął udział w przesłuchaniach do dziewiątej edycji programu TVP2 The Voice of Poland. W trakcie tzw. „przesłuchań w ciemno” zaśpiewał „Czas nas uczy pogody” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej. Podczas występu odwróciły się wszystkie krzesła trenerów; dołączył do drużyny Patrycji Markowskiej. W odcinku finałowym zaprezentował swój autorski numer „Zaskakuj mnie” i ostatecznie zajął pierwsze miejsce w głosowaniu telewidzów, dzięki czemu otrzymał czek na 50 tys. złotych oraz możliwość podpisania kontraktu płytowego z Universal Music Polska. Po podpisaniu umowy wydał pierwszy singiel, „Zaskakuj mnie”, który zaczął coraz częściej pojawiać się w stacjach radiowych. Piosenka dotarła do pierwszego miejsca w zestawieniu AirPlay – Top najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych.

Patrycja Markowska
- piosenkarka i autorka tekstów. 3 grudnia 2001 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany "Będę silna". Wydawnictwo promowała singlami: „Opętanie”, „Drogi kolego” oraz „Musisz być pierwszy”, który nagrała w duecie z Marcinem Urbasiem. Za album otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii „Nowa twarz fonografii”.

16 października 2003 wydała drugi album studyjny pt. Mój czas, na którym znalazły się m.in. single „Kameleon” i „Z twoich rąk”, a 17 października 2005 – album pt. Nie zatrzyma nikt, z którego pochodził m.in. przebój „Gdy zgasną światła”, a także singiel „Cztery ściany”.

15 czerwca 2007 za wykonanie utworu „Świat się pomylił” zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie „Premiery” oraz nagrodę dziennikarzy na 44. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 25 czerwca wydała swój pierwszy album koncertowy pt. "Patrycja Markowska Live", który zawierał nagrania na żywo, zarejestrowane podczas koncertu w warszawskim klubie Stodoła. 1 października wydała czwarty album studyjny pt. "Świat się pomylił", który promowała piosenką „Jeszcze raz”. Singiel został wykorzystany w promocji polskiej komedii romantycznej o tym samym tytule. Krążek "Świat się pomylił" zdobył status platynowej płyty.

25 kwietnia 2008 otrzymała statuetkę Eska Music Awards 2008 w kategorii Artystka roku. Jesienią wydała reedycję albumu pt. "Świat się pomylił", wzbogaconą o przebój pt. „Deszcz”. 11 lipca zagrała koncert przed Nelly Furtado w Poznaniu, a 20 czerwca 2009 wystąpiła przed Lennym Kravitzem w Krakowie. 26 października 2010 wydała piąty album studyjny pt. "Patrycja Markowska". Kilka tygodni po premierze wydawnictwo osiągnęło status złotej płyty, a wkrótce potem platynowej. Płyta promowana była przez pięć singli: „Księżycowy”, „Hallo, hallo”, „Ostatni”, „W hotelowych korytarzach” oraz „Tylko mnie nie strasz”. W teledysku do utworu „W hotelowych korytarzach” zagrał jej życiowy partner, Jacek Kopczyński. 9 listopada ukazała się płyta zespołu Perfect pt. "XXX", na której Markowska gościnnie zaśpiewała w duecie z Grzegorzem Markowskim utwór „Trzeba żyć”.

28 maja 2013 wydała szósty album studyjny pt. "Alter Ego". Płytę promowała tytułowym singlem oraz piosenką „Dzień za dniem”, do których zrealizowała teledyski. 14 lipca wystąpiła podczas koncertu Lata ZET i Dwójki w Słubicach, gdzie wykonała mieszankę utworów „Break Through” i „Alter Ego”, a także utwory: „Dzień za dniem” i „Księżycowy” (w duecie z Natalią Nykiel). W listopadzie zagrała z zespołem trasę klubową promującą album Alter Ego, obejmującą kilkanaście koncertów w Polsce oraz trzy koncerty dla Polonii na Wyspach Brytyjskich. 15 grudnia na ostatnim koncercie trasowym w warszawskim klubie Hybrydy odebrała złotą płytę za ten album Teledysk do trzeciego singla „Wielokropek” powstał w Las Vegas[31]. W styczniu 2014 wydała kolejny singiel z płyty – „Ocean”, który nagrała w duecie z Arturem Gadowskim. 31 maja z piosenką „Dzień za dniem” wystąpiła podczas drugiego dnia festiwalu TOPtrendy 2014 w konkursie Największe Przeboje Roku z udziałem wykonawców, których piosenki były w ostatnim roku najczęściej granymi w stacjach radiowych. W tym samym festiwalowym dniu zasiadła w jury konkursu Trendy. 17 sierpnia wystąpiła podczas koncertu Lato ZET i Dwójki w Zabrzu. W lipcu zaprezentowała teledysk do „Nim się zamienisz w żart”, piątego singla z Alter Ego. W klipie, wyreżyserowanym przez Jana Macierewicza, wystąpiły dzieci członków zespołu Markowskiej.

W lutym 2015 zajęła 14. miejsce w plebiscycie radia RMF FM na artystę 25-lecia. 13 kwietnia wydała album koncertowy (CD+DVD) pt. Patrycja Markowska na żywo. 19 kwietnia wystąpiła z zespołem w Wembley Arena w Londynie podczas koncertu Top Music Wembley 26 czerwca wystąpiła z zespołem podczas koncertu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie, na którym zaśpiewała w duecie z Tanita Tikaram utwory: „Księżycowy” oraz „Good Tradition”. 13 listopada ukazał się album zespołu Pectus pt. Kobiety, na którym Markowska zaśpiewała utwór „Między słowami” w duecie z wokalistą zespołu, Tomaszem Szczepanikiem 18 grudnia zaprezentowała teledysk do piosenki „Nawigacja”, skomponowanej z okazji 10. jubileuszowej edycji charytatywnego Kalendarza Dżentelmeni 2016.

2 czerwca 2017 wydała kolejny album studyjny pt. "Krótka płyta o miłości". Zapowiedzią albumu była premiera czterech utworów, które nagrała w duecie z innymi wykonawcami; do utworów nakręcono teledyski: „Wyznanie” (Leszek Możdżer), „Nie potrzeba mi nic więcej” (Grzegorz Skawiński), „Byś spojrzał na mnie” (Marek Dyjak) i „Bezustannie” (Ray Wilson). Singlami promującymi nowy album były utwory: „Kochaina” oraz „Za nas dwoje”. Album zadebiutował na drugim miejscu listy OLiS, zostając najlepiej notowaną płytą w karierze wokalistki. Teledysk do piosenki „Za nas dwoje” w kilka dni po premierze przekroczył milion wyświetleń. Kolejne teledyski promujące najnowszą płytę, „Czy przyjdzie wiosna” oraz „Lalka”, miały swoją premierę w 2018.

7 listopada 2018 wydała singiel „Na szczycie” zapowiadającego płytę pt. "Droga", którą nagrała w duecie z ojcem, Grzegorzem Markowskim. Album ukazał się 25 stycznia 2019, a pozostałymi singlami promującymi krążek był single: „Lustro” i „Aż po horyzont. Również w styczniu odbyła się premiera albumu składu Hemp Gru pt. Eter, na którym Markowska zaśpiewała utwór „Mały wielki człowiek” wraz z O.S.T.R.ym. 21 marca 2019 otrzymała nagrodę dla „najlepszej wokalistki 2018” w plebiscycie "Płyty Rocku Antyradia 2018".

Piotr Cugowski - muzyk wokalista zespołu BRACIA. W czasach szkoły średniej współpracował z zespołami In Tenebris oraz Tipsy Train. W 1997 roku rozpoczął współpracę muzyczną z bratem Wojciechem Cugowskim.

Przełomem w twórczości Piotra Cugowskiego było zdobycie w 2002 roku głównej nagrody w konkursie Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze za wykonanie utworu Czesława Niemena pt. „Jednego serca”.

20 października 2005 roku, Piotr i Wojtek wystąpili z ówczesnym perkusistą zespołu Whitesnake Tommym Aldridge’em podczas Festiwalu Perkusyjnego w Opolu, wykonując dwa wielkie przeboje tego zespołu: „Is This Love” oraz „Still Of The Night”.

Do największych sukcesów solowych można zaliczyć współpracę z Jonem Lordem, światowej sławy muzykiem z zespołu Deep Purple (wykonanie „Pieśni Ocalenia” autorstwa Czesława Niemena podczas koncertu poświęconego ofiarom katastrofy smoleńskiej z 22.03.2011 roku).

Piotr Cugowski niejednokrotnie współpracował z Adamem Sztabą. Wraz z zespołem brał udział w programach telewizyjnych pod jego muzycznym kierownictwem.

Podczas „Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010” wykonał utwór zespołu Red Hot Chilli Peppers pt. „Under the bridge”.

Występował w muzycznych przedstawieniach, musicalach, takich jak np. Rock Opera „Krzyżacy” (2011), „Kolory nadziei” (2012). Uczestniczył również w projekcie „Artyści polscy Janowi Pawłowi II w hołdzie” (płyta „Psalmy” i „Golgota Polska” z 2010 roku).

Wystąpił w muzycznym show Janusza Józefowicza i Nataszy Urbańskiej „Przebojowa noc” z interpretacją utworu zespołu The Police pt. „Roxanne”.

Od początku października 2007 roku wraz z bratem i Agnieszką Chylińską był jurorem w programie „MTV Rockuje”.

Z Jego wokalem spotkamy się również na filmowych ścieżkach dźwiękowych. Między innymi na potrzeby filmu „Kochaj i tańcz” został przez niego wykonany utwór Michaela Jacksona pt. „Dirty Diana”, a z Anią Wyszkoni zaśpiewał utwór „Syberiada” – piosenkę promującą film Janusza Zaorskiego „Syberiada Polska” z 2013 roku.

W swojej dotychczasowej karierze uczestniczył w nagraniach płyt plejady polskich artystów, w najróżniejszych gatunkach muzycznych. Nagrywał m.in. z Markiem Radulim (2002), Ewą Małas-Godlewską (2006), Martyną Jakubowicz (2008), Bogusławem Mecem (2008), Janem Borysewiczem (2010), Sewerynem Krajewskim (2011), zespołami Harlem (2007), Banda i Wanda (2008), Leash Eye (2011), czy Endefis (2012).źródło: MOK Siedlce

DJ

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Łuków
  2019-07-06 22:55:02

  arrow

  Jak na razie to my sobie sami robimy zdecydowanie lepsze imprezy niz te w miescie guberialnym. Macie dwa osrodki kultury a dni miasta organizuje wam osrodek doradztwa rolniczego, a w tym roku jednostka wojskowa, której jeszcze nie ma. Czy mozna byc bardziej uposledzonym miasteczkiem? Wielkie aspiracje, marne kwalifikacje. Takie zadupie z awansu.

 • asdf
  2019-07-06 21:40:18

  arrow

  Niby Dni Siedlec, ale dlaczego połączone z targami rolniczymi. Mieszkańcy chcieliby święta miasta, a dostają najazd okolicznych powiatów, tłumy, korki, dzikie parkingi. W ogóle może zróbmy dni Łukowa i Łosic, i całej reszty w Siedlcach.
  wszyscy narzekają na Siedlce, ale wszyscy tu jadą...

 • Seba
  2019-07-06 14:38:36

  arrow

  A za rok może wystąpi Iron Maiden na Dniach Siedlec ?
  Fajnie by było.

 • maza
  2019-07-05 22:01:48

  arrow

  Ludzie, czy wam nigdy nie można dogodzić? Właśnie miejsce ciekawe wokół zieleń i dużo miejsca. Jak komuś nie pasuje nie musi przychodzić i tyle.

 • kris
  2019-07-05 18:10:00

  arrow

  sójka masakra!!!!

 • Szału nie ma.
  2019-07-05 12:37:47

  arrow

  Kiepskie miejsce, pogoda ryzykowna, artyści w jedną mańkę. Pozornie poza Dniami Trójmiasta WSI, ale równolegle z armią.

 • Szału nie ma.
  2019-07-05 12:37:45

  arrow

  Kiepskie miejsce, pogoda ryzykowna, artyści w jedną mańkę. Pozornie poza Dniami Trójmiasta WSI, ale równolegle z armią.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
NASI PARTNERZY
Mostostal Siedlce
Siedlce

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.01

Noworoczne rugby

więcej »
2 3 4

MIASTO SIEDLCE, 04.01 19:00

Kolędy zabrzmią w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus

więcej »
5

POWIAT SIEDLECKI, 05.01

III Charytatywny Marszobieg Grupy Biegaczy Skórzec Biega

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 05.01 12:00

Koncert Kolęd w Starym Opolu /ZAPOWIEDŹ/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.01 16:00

Koncert kolęd w katedrze

więcej »
6

DROHICZYN, 06.01 11:00

Charytatywne jasełka w parafii w Łysowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.01 11:45

Największe jasełka w Siedlcach już 6 stycznia

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 06.01 14:15

Orszak Trzech Króli w Białkach /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
7 8

MIASTO SIEDLCE, 08.01

Wystawa grafiki „Czego oczy nie widzą”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.01 11:00

Koncerty żeglarskie na cały rok

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.01 11:00

Zmarła siostra służka Teodozja Budziszewska

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.01 14:00

Koncerty żeglarskie na cały rok

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.01

Święto Patronów i benefis o. Leona Knabita

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.01 10:00

Szła Kolęda 2020 - przesłuchania konkursowe

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.01

KPS zagra z ZAKSĄ

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.01

Staręga wystartuje w Dreźnie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.01 17:00

Noworoczne spotkanie środowisk prawniczych

więcej »
12

MIASTO SIEDLCE, 12.01

Charytatywny Koncert Kolęd w siedleckiej katedrze

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.01

Staręga wystartuje w Dreźnie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.01 11:00

Srebrny jubileusz siedleckich kolekcjonerów

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 12.01 17:00

Skórzec: Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy

więcej »
13 14

MIASTO SIEDLCE, 14.01 19:00

Niekompletni kolędowo

więcej »
15

MIASTO SIEDLCE, 15.01

Siedlce: Koncert Pokoleń w SP2

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.01 10:00

Festiwal Kolęd i Pastorałek „Moje Betlejem”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.01 17:00

Kolędowanie w Pałacu Ogińskich, czyli noworoczne wspólne śpiewanie

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.01

Nove Kino Siedlce: Filmowe Rekolekcje już 14 stycznia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.01

Kolędnicy Misyjni dzieciom w Amazonii...

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.01 18:00

Otwarcie wystawy fotografii Wojciecha Sternaka „Granice Percepcji”

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.01 18:00

Koncert finałowy konkursu SZŁA KOLĘDA 2020

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.01

Ósemka zagra z AZS LSW

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.01 08:00

W Siedlcach w wybrane soboty w roku można oddać krew

więcej »
19

POWIAT SIEDLECKI, 19.01

Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Wiśniew

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.01 16:30

Wodynie: świąteczne śpiewanie w GOK-u

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.01 17:00

Najpiękniejsze kolędy w wykonaniu Zespołu Wokalnego Art Styl

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.01 19:00

Koncert jubileuszowy chóru i scholi przy parafii p.w. Bożego Ciała w Siedlcach

więcej »
20 21 22

MIASTO SIEDLCE, 22.01 11:00

Kabaret „Wióry Lecą” w Siedlcach

więcej »
23

MIASTO SIEDLCE, 23.01

Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie

więcej »
24 25

MIŃSK MAZ., 25.01 10:00

Mrozy: Otwarte Warsztaty Chóralne

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.01 12:00

Koncert charytatywny dla Kacperka

więcej »
26

POWIAT SIEDLECKI, 26.01

Bal charytatywny na rzecz Lenki Jażdżewskiej

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 26.01 11:00

XI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędnicze Serce Polskie”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 26.01 17:00

Koncert z cyklu „Niedzielny Salon Muzyczny” - Rafał Grząka Trio

więcej »
27 28

MIASTO SIEDLCE, 28.01

Konferencja dla księży

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.01 18:00

Śpiewanie w Karnawale

więcej »
29

MIASTO SIEDLCE, 29.01 19:00

Szukajmy Stajenki - najpiękniejsze kolędy Jacka Kaczmarskiego

więcej »
30

MIASTO SIEDLCE, 30.01 17:00

Koncerty Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, Akademii Tańca LUZ ART

więcej »
31

MIASTO SIEDLCE, 31.01 17:00

Koncerty Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, Akademii Tańca LUZ ART

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje