R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spotkanie przewodników
2020-07-28 16:50:16 Artykuł czytany 1410 razy


Przewodnicy 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę spotkali się 28 lipca w Wyższym Seminarium Duchownym w Nowym Opolu. Było to ostatnie spotkanie przed wymarszem do Częstochowy.


Kierownik Pielgrzymki ks. Paweł Bielecki przekazał wszystkie niezbędne informacje dotyczące formy w jakiej będą pielgrzymować mieszkańcy diecezji siedleckiej.

Każdy uczestnik będzie ubrany w kamizelkę z napisem „Reprezentant 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę”. Na trasie będzie codziennie 10 pątników. Reprezentanci będą się zmieniać każdego dnia.
Oficjalnie Pielgrzymka rozpocznie się 2 sierpnia Mszą świętą w siedleckiej katedrze o godz. 6:30. Przed wyjściem na trasę uczestnicy zostaną pobłogosławieni.

Wierni naszej diecezji będą szli według takiego samego harmonogramu, jak to było w latach poprzednich, poczynając od Włodawy, która rozpocznie pielgrzymowanie już 31 lipca. 1 sierpnia wyruszą grupy pielgrzymkowe z Białej Podlaskiej, z Łosic i ze Zbuczyna; 2 sierpnia z Siedlec, Parczewa, Międzyrzeca Podlaskiego i Komarówki Podlaskiej, a 3 sierpnia grupy z Garwolina, Wilgi, Gończyc, Łukowa, Radzynia Podlaskiego. 4 sierpnia dołączą grupy z Okrzei, Żelechowa, Łaskarzewa i Adamowa, zaś 5 sierpnia grupa z dekanatu ryckiego. Do Częstochowy pielgrzymi dotrą 14 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Maryja Niewiastą Eucharystii”, które nawiązują do przeżywanego w tym roku programu duszpasterskiego, poświęconego tajemnicy Eucharystii.

W spotkaniu wziął także udział ks. Daniel Struczyk - zastępca dyrektora KRP mówił o tym jak  będzie wyglądała obsługa medialna Pielgrzymki. Na trasie będzie Anna Kupińska dziennikarka Kotlickiego Radia Podlasie, a wóz transmisyjny będzie odwiedzał parafie diecezji siedleckiej gdzie będą spotykać się pielgrzymi duchowi. Relacje pielgrzymkowe pojawiać się będą  na antenie KRP oraz w serwisach informacyjnych.

Ojciec duchowny Pielgrzymki ks. Sebastian Bisek, zachęcał aby w parafiach kiedy będą organizowane spotkania pielgrzymkowe skupić się na tematyce Eucharystii, zaproponował kapłanom by przygotowali adorację aby „nastąpiło spotkanie Boga z człowiekiem”.

„Tegoroczna Pielgrzymka ma inny wymiar - mówił obecny na spotkaniu Ksiądz Biskup Grzegorz Suchodolski - dlatego spotkania pielgrzymkowe w parafiach diecezji siedleckiej to wielka szansa dla wspólnoty aby przeżyć tzw. rekolekcje alternatywne. Nie mieliśmy okazji uczestniczyć w nich przed świętami, dlatego teraz możemy pogłębić duchowość eucharystyczną. Niech przez te dwa tygodnie dokonują się prawdziwe rekolekcje o Eucharystii. Przygotujmy w swoich parafiach piękne liturgie z odpowiednią oprawą muzyczną, niech Eucharystia rządzi się swoimi prawami a wieczory pielgrzymkowe swoim rytmem - kontynuował bp Suchodolski i dodał, że w parafiach będzie modlił się Kościół siedlecki a na trasie cząstka tego  Kościoła. - Niech nie ustaje moc tej modlitwy - podkreślił.

Kapłan, zapewnił że Księża biskupi pojawią się na trasie pielgrzymkowej m.in. w Białej Podlaskiej, Siedlcach, Garwolinie, Suchedniowie i na Jasnej Górze.


Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Ponieważ tylko nieliczna grupa pątników z diecezji siedleckiej będzie mogła fizycznie wziąć udział  w pielgrzymce, dlatego kierownictwo Pielgrzymki zachęca do udziału w pielgrzymce duchowej. Podobnie jak w latach poprzednich, w kościołach naszej diecezji będą organizowane wieczorne spotkania modlitewne. Tam wieczorami będzie możliwość uczestniczenia w konferencji, Mszy św., modlitwie różańcowej, nowennie oraz Apelu Jasnogórskim.

We wszystkich parafiach będą udostępnione Karty Pielgrzyma Duchowego, z dołączoną kartką, na której można będzie zapisać intencje. Te intencje, tak jak w latach ubiegłych, będą przekazywane pątnikom na trasiei włączane w codzienne modlitwy, a w ostatnim dniu pielgrzymki zostaną złożone przed Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Dla każdego uczestnika pielgrzymki, także duchowego, kierownictwo pielgrzymki przygotowało m.in. jubileuszowe karty uczestnika, kubki i znaczki.


MJa    [MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Marta Chalik
    2020-07-30 13:25:01

    arrow

    "Ponieważ tylko nieliczna grupa pątników z diecezji siedleckiej będzie mogła fizycznie wziąć udział w pielgrzymce, dlatego kierownictwo Pielgrzymki zachęca do udziału w pielgrzymce duchowej. Podobnie jak w latach poprzednich, w kościołach naszej diecezji będą organizowane wieczorne spotkania modlitewne. Tam wieczorami będzie możliwość uczestniczenia w konferencji, Mszy św., modlitwie różańcowej, nowennie oraz Apelu Jasnogórskim."
    Zacheta piekna, ale zero realizacji w parafii, pozostaje tylko chęć włączenia się mimo, że jako dawna pątniczka tęsknię za pielgrzymkowym szlakiem. Z powodu pracy i parafialnej organizacji możliwości wiernym szanse zerowe. Bardzo mi przykroże mimi tak wspaniałej zachęty jak w popwyższym artykule pozostaje tylko łączność t Waszym portalem.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
NASI PARTNERZY
Mostostal Siedlce
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Transmisje Duchowej Pielgrzymki na antenie Radia Podlasie
2020-07-30 12:04:17 Kategoria:

Od 2 do 13 sierpnia w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować nabożeństwa i konferencje Duchowej...

więcej »


foto

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS
2020-08-07 12:15:07 Kategoria:

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS to program realizowany w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

więcej »
foto

Wsparcie samodzielności społecznej osób z zaburzeniami...
2020-08-07 09:39:15 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Poznaj korzyści kształcenia w Siedleckim Medyku
2020-08-06 11:39:51 Kategoria:

Siedlecki Medyk to niekwestionowany lider w kształceniu kadry medycznej i społecznej, a od kilku lat również w branży kosmetycznej. W 2020 roku otrzymał status laureata w...

więcej »
foto

Siedlecka Klinika Ekspresów zaprasza klientów i...
2020-08-05 07:42:11 Kategoria:

W 2019 r. sprzedało się w Polsce prawie 500 tys. ekspresów, a kawę w ziarnach kupuje już 30 proc. gospodarstw domowych. Rynek kawowy w naszym kraju rozwija się bardzo...

więcej »
foto

Tani kredyt konsolidacyjny - jak szukać?
2020-08-04 08:18:04 Kategoria:

Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że kredyty różnego rodzaju są wręcz powszechne. Wszystko za sprawą coraz lepszych ofert...

więcej »

Siedlce

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.08

Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.08 17:00

Siedlce: 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »
2
3 4 5 6 7 8 9

MIASTO SIEDLCE, 09.08

MOK Summer Music Festival 2020

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.08

Uroczystość odpustowa w Budzieszynie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.08

XIV Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych - Pod Siedlcami w Wiśniewie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.08 12:00

Piknik Historyczny w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.08 15:00

Trwają zgłoszenia do XIV Mazowieckiego Festiwalu Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie...”

więcej »
10 11 12 13 14 15 16

MIASTO SIEDLCE, 16.08 12:00

Siedlce: odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje